„Santaka“ / Gėrimai gali ne tik padėti, bet ir pakenkti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Išsinuomotų 1 arba 2 kambarių butą Vilkaviškyje. Tel. 8 625 53 553.
Galioja iki: 2019-01-17 08:22:33

Parduoda svarstykles, sveriančias iki 500 kg, grėblį-vartytuvą „Saulutė“, geros būklės šaldytuvą-šaldiklį SNAIGĖ A++. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:26:46

Parduoda 2,83 ha žemės Klampučių k. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:27:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-21 06:58

Dalinkitės:  


Gėrimai gali ne tik padėti, bet ir pakenkti

Spe­cia­lis­tai iša­na­li­za­vo daž­niau­siai var­to­ja­mus gė­ri­mus ir su­da­rė jų rei­tin­gą: gė­ri­mai bu­vo su­skirs­ty­ti į 6 ly­gius. Pir­mam ly­giui pri­klau­so pa­tys nau­din­giau­si gė­ri­mai, šeš­tam – kenks­min­giau­si. Rei­tin­gas su­da­ry­tas svei­kiems žmo­nėms, ku­rie ne­no­ri su­si­rgti ate­rosk­le­ro­ze, hi­per­ten­zi­ja, dia­be­tu, tu­rė­ti ant­svo­rio, taip pat tiems, ku­rių ri­zi­ka sirg­ti mi­nė­to­mis li­go­mis yra pa­di­dė­ju­si.

Pir­mas ly­gis. Svei­kiau­sias gė­ri­mas yra van­duo. Jis ak­ty­viai da­ly­vau­ja me­džia­gų apy­kai­tos pro­ce­se, pa­pil­do or­ga­niz­mą kal­ciu, mag­niu, ge­le­ži­mi ir ki­tais mi­ne­ra­lais. Ne­tu­ri ka­lo­ri­jų. Net ir ne­di­de­lė de­hid­ra­ta­ci­ja (van­dens ne­te­ki­mas) ga­li pa­si­reikš­ti su­pras­tė­ju­sia svei­ka­ta, grei­tes­niu nuo­var­giu.

Ant­ras ly­gis. Po van­dens rei­tin­ge yra ar­ba­ta ir ka­va. Juo­do­ji ir ža­lio­ji ar­ba­tos tur­tin­gos fla­vo­ni­dų, an­tiok­si­dan­tų ir ki­tų mik­roe­le­men­tų. Jos sau­go or­ga­niz­mą nuo vė­žio ir šir­dies li­gų. Ar­ba­to­je yra ami­no­rūgš­ties treo­ni­no, ku­ris stip­ri­na imu­ni­te­tą.

Ka­va ma­ži­na ant­ro ti­po dia­be­to su­si­for­ma­vi­mo ri­zi­ką, taip pat vy­rams (mo­te­rims, de­ja, ne) ma­ži­na ti­ki­my­bę su­si­rgti Par­kin­so­no li­ga.

Tre­čias ly­gis. Į jį pa­tek­tų ne­rie­bus ar­ba nu­rie­bin­tas pie­nas. Tai – pa­grin­di­nis vi­ta­mi­no D, kal­cio ir bal­ty­mų šal­ti­nis vai­kams. So­jų pie­nas yra al­ter­na­ty­va tiems, ku­rie aler­giš­ki kar­vės pie­nui. Tie­sa, ja­me vi­ta­mi­no D ir kal­cio yra ma­žiau. Be­je, suau­gu­sie­siems pie­nas jau nė­ra gy­vy­biš­kai svar­bus pro­duk­tas. Jį pui­kiai ga­li pa­keis­ti ke­fy­ras ar­ba varš­kė.

Ket­vir­tas ly­gis. Jam pri­ski­ria­mi die­ti­niai gė­ri­mai. Jie ne­tu­ri ka­lo­ri­jų, nes pa­grin­dą su­da­ro van­duo, ku­ris daž­niau­siai yra sal­di­na­mas bei aro­ma­ti­zuo­ja­mas.

Penk­tas ly­gis. De­ja, sul­tys pa­tek­tų tik į šį ly­gį. Sul­ty­se gau­su mik­ro ir mak­roe­le­men­tų, vi­ta­mi­nų bei ki­tų nau­din­gų me­džia­gų. Ta­čiau jo­se dau­giau ka­lo­ri­jų nei vai­siuo­se, o pek­ti­nų ir ląs­te­lie­nos ma­žiau. To­dėl vai­sius val­gy­ti yra nau­din­giau nei ger­ti sul­tis.

Šia­me ly­gy­je lie­ka ir na­tū­ra­lus pie­nas. Nors ja­me gau­su nau­din­gų­jų me­džia­gų, toks pie­nas yra la­bai ka­lo­rin­gas, ja­me gau­su so­čių­jų rie­ba­lų rūgš­čių, ku­rios ken­kia krau­ja­gys­lėms.

Kad ir kaip bū­tų keis­ta, gre­ta sul­čių ir pie­no rei­tin­ge at­si­dū­rė al­ko­ho­li­niai gė­ri­mai. Ne­sai­kin­gai var­to­ja­mas al­ko­ho­lis – tik­ras nuo­das mū­sų or­ga­niz­mui. Ta­čiau sai­kin­gai var­to­ja­mi al­ko­ho­li­niai gė­ri­mai tin­ka ate­rosk­le­ro­zės ir dia­be­to pro­fi­lak­ti­kai. Tai pa­sa­ky­ti­na apie sau­sus rau­do­nuo­sius vy­nus, ku­riuo­se gau­su an­tiok­si­dan­tų, taip pat apie al­ko­ho­li­nius gė­ri­mus, ku­rių stip­ru­mas ma­žes­nis nei 12 pro­c. Tie­sa, alus šiai ka­te­go­ri­jai ne­prik­lau­so, jis – šeš­to­je ka­te­go­ri­jo­je.

Šeš­tas lygis. Jam pri­klau­so ga­zuo­ti vais­van­de­niai. Juo­se gau­su da­žik­lių, kon­ser­van­tų. To­kie gė­ri­mai yra la­bai ka­lo­rin­gi, o mik­ro ir mak­roe­le­men­tų juo­se ar­ba yra la­bai ma­žai, ar­ba iš vi­so nė­ra. Gau­sus ga­zuo­tų vais­van­de­nių var­to­ji­mas tu­ri įta­kos ėduo­nies, ant­svo­rio, ant­ro ti­po dia­be­to at­si­ra­di­mui.Pa­reng­ta pa­gal

laik­raš­tį „Svei­ka šei­ma“


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pagrindiniai mokesčių pasikeitimai nuo šių metų sausio 1-osios
* Jauni vilkaviškiečiai teikia konsultacijas finansiniais klausimais
* Globos namų auklėtiniai keršija juos atstumiančiai visuomenei
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks finansiškai Jums yra sausis?
Po švenčių labai trūksta pinigų.
Toks, kaip ir visi kiti mėnesiai.
Finansiniai reikalai pagerėjo.Kalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „dvigubas dublis“?
Junginys dvigubas dublis (angl. double double ) gali būti vartojamas kalbant apie žaidėją, kuris per vienas rungtynes pelnė dviženklį skaičių taškų ir atkovojo dviženklį skaičių kamuolių. Kalbininkai siūlo vartoti junginį dvigubas dviženklis.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas