„Santaka“ / Elektroniniai nedarbingumo pažymėjimai – nauda visiems

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-21 06:40

Dalinkitės:  


Elektroniniai nedarbingumo pažymėjimai – nauda visiems

Sie­kdama su­pap­ras­tin­ti lai­ki­no­jo ne­dar­bin­gu­mo iš­mo­kų sky­ri­mo pro­ce­są, „Sod­ra“ 2008 m. va­sa­rio mė­ne­sį pra­dė­jo Elekt­ro­ni­nių ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mų bei nėš­tu­mo ir gim­dy­mo ato­sto­gų pa­žy­mė­ji­mų tvar­ky­mo sis­te­mos (EPTS) kū­ri­mo dar­bus.

EPTS tes­ta­vi­mas jau baig­tas, to­dėl ti­ki­ma­si, jog grei­tu lai­ku vi­si ga­lės įver­tin­ti nau­jos sis­te­mos nau­dą.

EPTS pri­va­lu­mus pir­miau­sia įver­tins pa­cien­tai. Da­bar pa­cien­tas pas gy­dy­to­ją tu­ri ap­si­lan­ky­ti ma­žiau­siai du kar­tus: pir­mą kar­tą, kai su­ser­ga, ant­rą kar­tą, kai pa­svei­kęs pri­va­lo at­vyk­ti už­fik­suo­ti lai­ki­no­jo ne­dar­bin­gu­mo pa­bai­gą. Gy­dy­to­jui nau­do­jan­tis EPTS, ant­ra­sis ap­si­lan­ky­mas ne­be­bus bū­ti­nas ir, jei li­ga ne­sun­ki, pa­svei­kęs žmo­gus iš kar­to ga­lės ei­ti į dar­bą – jam ne­be­rei­kės gaiš­ti lai­ko vyks­tant pas gy­dy­to­ją, lai­ki­no­jo ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mo taip pat ne­be­rei­kės pri­sta­ty­ti ir į „Sod­rą“. Be to, nau­do­jan­tis EPTS li­gos pa­šal­pą bus ga­li­ma pa­skir­ti grei­čiau nei per 15 die­nų.

Darb­da­viai taip pat pa­jaus nau­jo­sios sis­te­mos tei­kia­mą nau­dą, nes in­for­ma­ci­ją apie sa­vo dar­buo­to­jo ne­dar­bin­gu­mo lai­ko­tar­pius jie ga­lės iš kar­to gau­ti in­ter­ne­tu per elekt­ro­ni­nę drau­dė­jų ap­tar­na­vi­mo sis­te­mą. Dar vie­nas EPTS pri­va­lu­mas – dar­buo­to­jui neat­vy­kus į dar­bą, darb­da­vys in­ter­ne­te ga­lės iš kar­to ma­ty­ti, ar dar­buo­to­jas krei­pė­si į gy­dy­to­ją, ar iš­duo­tas ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mas.

La­biau­siai nau­jo­sios sis­te­mos pri­va­lu­mus tu­rė­tų įver­tin­ti gy­dy­to­jai bei gy­dy­mo įstai­gos. Nau­do­jan­tis šia sis­te­ma, dau­gu­ma ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mo gra­fų už­si­pil­dys au­to­ma­tiš­kai, to­dėl šio pa­žy­mė­ji­mo pa­ren­gi­mas bus kur kas grei­tes­nis nei pil­dant po­pie­ri­nį blan­ką ir gy­dy­to­jas ga­lės dau­giau lai­ko skir­ti tie­sio­gi­niam bend­ra­vi­mui su pa­cien­tu. Sis­te­ma gy­dy­to­jui pa­teiks vi­są in­for­ma­ci­ją apie pa­cien­to ne­dar­bin­gu­mo lai­ko­tar­pių is­to­ri­ją per pa­sku­ti­nius 12 mė­ne­sių – ne­svar­bu, ku­ria­me Lie­tu­vos mies­te bu­vo iš­duo­tas elekt­ro­ni­nis ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mas. Gy­dy­mo įstai­goms ne­be­rei­kės vyk­dy­ti ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mų blan­kų ap­skai­tos, ve­žio­ti į „Sod­rą“ pra­ne­ši­mų apie li­gos pra­džią, taip pat bus įma­no­ma gau­ti ata­skai­tas įvai­riais as­pek­tais apie iš­duo­tus ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mus.

Vien po­pie­ri­nių ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mų spaus­di­ni­mas „Sod­rai“ kai­nuo­ja iki mi­li­jo­no li­tų per me­tus. Ta­čiau svar­biau­sia tai, kad EPTS leis kur kas efek­ty­viau vyk­dy­ti ne­dar­bin­gu­mo kont­ro­lę, o tai už­tik­rins tei­sin­gą ir ra­cio­na­lų Fon­do lė­šų pa­nau­do­ji­mą.„Sod­ros“ in­for­ma­ci­ja


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas