„Santaka“ / Elektroniniai nedarbingumo pažymėjimai – nauda visiems

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda svarstykles, sveriančias iki 500 kg, grėblį-vartytuvą „Saulutė“, geros būklės šaldytuvą-šaldiklį SNAIGĖ A++. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:26:46

Parduoda 2,83 ha žemės Klampučių k. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:27:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-21 06:40

Dalinkitės:  


Elektroniniai nedarbingumo pažymėjimai – nauda visiems

Sie­kdama su­pap­ras­tin­ti lai­ki­no­jo ne­dar­bin­gu­mo iš­mo­kų sky­ri­mo pro­ce­są, „Sod­ra“ 2008 m. va­sa­rio mė­ne­sį pra­dė­jo Elekt­ro­ni­nių ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mų bei nėš­tu­mo ir gim­dy­mo ato­sto­gų pa­žy­mė­ji­mų tvar­ky­mo sis­te­mos (EPTS) kū­ri­mo dar­bus.

EPTS tes­ta­vi­mas jau baig­tas, to­dėl ti­ki­ma­si, jog grei­tu lai­ku vi­si ga­lės įver­tin­ti nau­jos sis­te­mos nau­dą.

EPTS pri­va­lu­mus pir­miau­sia įver­tins pa­cien­tai. Da­bar pa­cien­tas pas gy­dy­to­ją tu­ri ap­si­lan­ky­ti ma­žiau­siai du kar­tus: pir­mą kar­tą, kai su­ser­ga, ant­rą kar­tą, kai pa­svei­kęs pri­va­lo at­vyk­ti už­fik­suo­ti lai­ki­no­jo ne­dar­bin­gu­mo pa­bai­gą. Gy­dy­to­jui nau­do­jan­tis EPTS, ant­ra­sis ap­si­lan­ky­mas ne­be­bus bū­ti­nas ir, jei li­ga ne­sun­ki, pa­svei­kęs žmo­gus iš kar­to ga­lės ei­ti į dar­bą – jam ne­be­rei­kės gaiš­ti lai­ko vyks­tant pas gy­dy­to­ją, lai­ki­no­jo ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mo taip pat ne­be­rei­kės pri­sta­ty­ti ir į „Sod­rą“. Be to, nau­do­jan­tis EPTS li­gos pa­šal­pą bus ga­li­ma pa­skir­ti grei­čiau nei per 15 die­nų.

Darb­da­viai taip pat pa­jaus nau­jo­sios sis­te­mos tei­kia­mą nau­dą, nes in­for­ma­ci­ją apie sa­vo dar­buo­to­jo ne­dar­bin­gu­mo lai­ko­tar­pius jie ga­lės iš kar­to gau­ti in­ter­ne­tu per elekt­ro­ni­nę drau­dė­jų ap­tar­na­vi­mo sis­te­mą. Dar vie­nas EPTS pri­va­lu­mas – dar­buo­to­jui neat­vy­kus į dar­bą, darb­da­vys in­ter­ne­te ga­lės iš kar­to ma­ty­ti, ar dar­buo­to­jas krei­pė­si į gy­dy­to­ją, ar iš­duo­tas ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mas.

La­biau­siai nau­jo­sios sis­te­mos pri­va­lu­mus tu­rė­tų įver­tin­ti gy­dy­to­jai bei gy­dy­mo įstai­gos. Nau­do­jan­tis šia sis­te­ma, dau­gu­ma ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mo gra­fų už­si­pil­dys au­to­ma­tiš­kai, to­dėl šio pa­žy­mė­ji­mo pa­ren­gi­mas bus kur kas grei­tes­nis nei pil­dant po­pie­ri­nį blan­ką ir gy­dy­to­jas ga­lės dau­giau lai­ko skir­ti tie­sio­gi­niam bend­ra­vi­mui su pa­cien­tu. Sis­te­ma gy­dy­to­jui pa­teiks vi­są in­for­ma­ci­ją apie pa­cien­to ne­dar­bin­gu­mo lai­ko­tar­pių is­to­ri­ją per pa­sku­ti­nius 12 mė­ne­sių – ne­svar­bu, ku­ria­me Lie­tu­vos mies­te bu­vo iš­duo­tas elekt­ro­ni­nis ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mas. Gy­dy­mo įstai­goms ne­be­rei­kės vyk­dy­ti ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mų blan­kų ap­skai­tos, ve­žio­ti į „Sod­rą“ pra­ne­ši­mų apie li­gos pra­džią, taip pat bus įma­no­ma gau­ti ata­skai­tas įvai­riais as­pek­tais apie iš­duo­tus ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mus.

Vien po­pie­ri­nių ne­dar­bin­gu­mo pa­žy­mė­ji­mų spaus­di­ni­mas „Sod­rai“ kai­nuo­ja iki mi­li­jo­no li­tų per me­tus. Ta­čiau svar­biau­sia tai, kad EPTS leis kur kas efek­ty­viau vyk­dy­ti ne­dar­bin­gu­mo kont­ro­lę, o tai už­tik­rins tei­sin­gą ir ra­cio­na­lų Fon­do lė­šų pa­nau­do­ji­mą.„Sod­ros“ in­for­ma­ci­ja


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pagrindiniai mokesčių pasikeitimai nuo šių metų sausio 1-osios
* Jauni vilkaviškiečiai teikia konsultacijas finansiniais klausimais
* Globos namų auklėtiniai keršija juos atstumiančiai visuomenei
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas