„Santaka“ / Nerimas dėl Jono Basanavičiaus sodybos likimo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-21 06:39

Dalinkitės:  


Dak­ta­ro Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus so­dy­ba-mu­zie­jus yra svar­bi vie­ta vi­sos Lie­tu­vos žmo­nėms bei iš už­sie­nio at­vyks­tan­tiems sve­čiams.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Nerimas dėl Jono Basanavičiaus sodybos likimo

Birutė NENĖNIENĖ

Ne­ri­mas ir gan­dai apie neaiš­kų dak­ta­ro Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus so­dy­bos-mu­zie­jaus li­ki­mą pra­dė­jo sklis­ti ta­da, kai nau­ja­sis Sei­mas už­si­mo­jo nai­kin­ti ap­skri­tis. Pa­nai­ki­nus Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­tį, Ba­sa­na­vi­čy­nė ne­tek­tų ir vals­ty­bės biu­dže­to lė­šų, ku­rios kas­met ski­ria­mos mu­zie­jui bei At­gi­mi­mo ąžuo­ly­nui pri­žiū­rė­ti. Ne­gau­nant fi­nan­sa­vi­mo, su­ma­žė­tų dar­buo­to­jų, ap­mir­tų veik­la.

Da­bar so­dy­bo­je-mu­zie­ju­je įstei-g­ti de­vy­ni su pu­se eta­to. Yra trys ad­mi­nist­ra­ci­jos dar­buo­to­jai: di­rek­to­rė, vyr. fon­dų sau­go­to­jas ir mu­zie­ji­nin­kas. Ki­ti – sar­gai, va­ly­to­ja, dar­bi­nin­kai – pri­žiū­ri so­dy­bą ir be­veik 70 hek­ta­rų plo­to ąžuo­ly­ną. Dar­buo­to­jai pa­tys ruo­šia žie­mai ku­rą, pa­ša­rus so­dy­bo­je lai­ko­miems gy­vu­liams.

„Mes krei­pė­mės į Mi­nist­rą Pir­mi­nin­ką A. Ku­bi­lių, kul­tū­ros mi­nist­rą R. Vil­kai­tį, ap­skri­ty­je iš­rink­tus Sei­mo na­rius, kal­bė­jo­mės su Lie­tu­vos na­cio­na­li­nio mu­zie­jaus di­rek­to­re B. Kul­ny­te. Bet pir­šo­si to­kia iš­va­da, kad nei mi­nis­te­ri­ja, nei Na­cio­na­li­nis mu­zie­jus ne­no­ri „ši­tos bė­dos“ pri­siim­ti“, – apie te­bet­vy­ran­tį ne­ri­mą dėl atei­ties kal­bė­jo so­dy­bos-mu­zie­jaus di­rek­to­rė Rū­ta Va­si­liaus­kie­nė.

Ne­pai­sant neaiš­kios atei­ties, kol kas ši vie­šo­ji įstai­ga sa­vo veik­los ne­stab­do, vyk­do su­pla­nuo­tus edu­ka­ci­nius pro­jek­tus, prii­ma lan­ky­to­jus. Jau gau­tos lė­šos tęs­ti­niams pro­jek­tams, rug­sė­jį vyks nu­ma­ty­ti ren­gi­niai. J. Ba­sa­na­vi­čiaus gi­mi­mo me­ti­nių pro­ga nu­ma­to­ma pa­reng­ti Ąžuo­ly­no 20-me­čiui skir­tą pa­ro­dą.

„Kiek spė­si­me, kiek lė­šų tu­rė­si­me, tiek ir da­ry­si­me. Jau tu­ri­me nu­ma­tę atei­nan­čių me­tų są­ma­tą. Jei mus į Sa­vi­val­dy­bės ži­nią per­duo­tų su da­bar­ti­nė­mis lė­šo­mis, ku­rį lai­ką si­tua­ci­ja bū­tų lyg ir ne­blo­ga“, – da­li­jo­si min­ti­mis apie neaiš­kią šian­die­ną R. Va­si­liaus­kie­nė.

Ta­čiau ne ji vie­na yra tos nuo­mo­nės, jog ne­tiks­lin­ga grįž­ti į anks­tes­nę pa­dė­tį, kai mu­zie­jų fi­nan­sa­vo ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė, tik „pa­tru­pin­da­ma“ lė­šų iš sa­vo biu­dže­to. Iš­si­lai­ky­ti su ma­žiau lė­šų ir ma­žiau žmo­nių bū­tų sun­ku, nes so­dy­ba-mu­zie­jus – kaip gy­vas or­ga­niz­mas. Čia nuo­lat vyks­ta ju­dė­ji­mas, lan­ko­si eks­kur­si­jos, pa­vie­niai žmo­nės, or­ga­ni­zuo­ja­mi ren­gi­niai, rei­kia pri­žiū­rė­ti ir sau­go­ti vi­są ūkį.

„Bū­tų leng­viau ir aiš­kiau, jei mus kas nors kvies­tų­si ir kal­bė­tų­si, leis­tų iš­sa­ky­ti nuo­mo­nę“, – kal­bė­jo R. Va­si­liaus­kie­nė ne vien apie sa­vo va­do­vau­ja­mos, bet ir apie ki­tų pa­na­šių kul­tū­ros įstai­gų li­ki­mą.

Švie­ses­nių vil­čių tei­kia ži­nia, jog Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­ja pa­ža­dė­jo rug­sė­jo mė­ne­sį dar kar­tą su­kvies­ti jau po­sė­džia­vu­sios spe­cia­lios dar­bo gru­pės pa­si­ta­ri­mą ir tik dar kar­tą iš­klau­siu­si įvai­rias nuo­mo­nes priim­ti spren­di­mą.

Anot R. Va­si­liaus­kie­nės, tas en­tu­ziaz­mas ir idė­jos, su ku­rio­mis J. Ba­sa­na­vi­čy­nės so­dy­bos-mu­zie­jaus ko­lek­ty­vas prieš tre­jus me­tus ėmė­si dar­bų, nė­ra iš­blė­sęs. Tik no­ri­si, kad da­bar, jau „at­si­sto­jus ant ko­jų“, ne­bū­tų vis­kas nu­ker­ta­ma.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas