„Santaka“ / Partijų veikla

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13

Buhalterė ieško papildomo darbo. Tvarko įmonių, ūkininkų buhalteriją. Tel. 8 678 70 201.
Galioja iki: 2019-05-31 16:30:41Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-21 06:34

Dalinkitės:  


Vištytyje viešėjęs profesorius Vytautas Landsbergis jaunimui dovanojo savo knygas ir mielai dalijo autografus.

Rim­vy­do ŽIE­MIO nuo­tr.


Partijų veikla

Vy­tau­tas Lands­ber­gis: „O vis dėl­to žo­lė au­ga!“

Prie Viš­ty­čio eže­ro į dvie­jų die­nų su­va­žia­vi­mą bu­vo su­si­rin­kę jau­nie­ji Tė­vy­nės są­jun­gos-Lie­tu­vos krikš­čio­nių de­mok­ra­tų par­ti­jos na­riai. Sei­mo na­rės Ag­nės Bi­lo­tai­tės ini­cia­ty­va jau­nie­ji kon­ser­va­to­riai su­si­bū­rė no­rė­da­mi su­kur­ti Jau­ni­mo bend­ruo­me­nę, ku­rios stei­gi­mui bu­vo pri­tar­ta ge­gu­žės 30 die­ną vy­ku­sia­me TS-LKD su­va­žia­vi­me.

Su­si­ti­ki­mo or­ga­ni­za­to­rė džiau­gė­si, kad į šį kvie­ti­mą at­si­lie­pė tiek daug jau­nų žmo­nių. „Tai tik pa­tvir­ti­no, kad to­kia bend­ruo­me­nė tik­rai rei­ka­lin­ga, kad tu­ri­me daug ak­ty­vaus jau­ni­mo, ku­ris pa­si­ren­gęs dirb­ti iš­vien“, – su­si­ti­ki­mo pra­džio­je pa­si­džiau­gė Sei­mo na­rė. Kal­bė­da­ma apie idė­jos tiks­lą A. Bi­lo­tai­tė sa­kė, jog sie­kia­ma „su­bur­ti vie­nin­gą ir dir­ban­čią ko­man­dą ener­gin­gų žmo­nių, ku­rie tu­ri to­kias ver­ty­bes, kaip pa­trio­tiz­mas, tie­sa, są­ži­nin­gu­mas, mei­lė sa­vo kraš­tui“.

Pir­mo­sios die­nos va­ka­re pa­skai­tą te­ma „Ideo­lo­gi­nė TS-LKD par­ti­jos ta­pa­ty­bė ir jau­ni­mo vaid­muo“ skai­tė pro­fe­so­rius Vy­tau­tas Lands­ber­gis. Pa­sak jo, Tė­vy­nės są­jun­ga yra ne po­li­ti­nė, o la­biau idė­jos gru­pė, ku­rią jam pa­čiam no­rė­tų­si ma­ty­ti ne kaip par­ti­ją, o kaip bend­ruo­me­nę, vie­ni­ja­mą bend­ro tiks­lo – Tė­vy­nės. „Ir jei jau Lie­tu­va gy­vuo­ja dau­giau nei 1000 me­tų, tai gal esa­me ver­ti, kad iš­lik­tu­me, stip­rė­tu­me, bręs­tu­me, kad iš­lik­tu­me at­spa­rūs no­rui vis­ką su­ni­ve­liuo­ti, – sa­kė V. Lands­ber­gis. – Kiek­vie­nas iš mū­sų tu­ri­me prie to pri­si­dė­ti. O tam pir­miau­sia rei­kia po­zi­ty­vaus sa­vęs su­vo­ki­mo ir dar­bo.“ Jun­gian­čios šios bend­ruo­me­nės na­rius ver­ty­bės – do­ra, tei­sy­bė, gar­bė – šian­die­ni­nė­je vi­suo­me­nė­je, anot V. Lands­ber­gio, pa­mirš­tos, iš­juok­tos ir lai­ko­mos at­gy­ve­no­mis. O vis stip­rė­jan­tis ir dest­ruk­ty­viai vi­suo­me­nę vei­kian­tis ma­te­ria­lis­ti­nis po­žiū­ris į gy­ve­ni­mą plin­ta kaip in­fek­ci­ja, su ku­ria, pa­sak pro­fe­so­riaus, rei­kia ko­vo­ti. „Bū­ti­na ko­vo­ti ir su li­ku­siu iš so­vie­ti­nių lai­kų po­žiū­riu, kad vals­ty­bė yra prie­šas, iš ku­rio rei­kia vog­ti, ku­rį rei­kia ap­gau­di­nė­ti“, – tei­gė V. Lands­ber­gis. Jis pri­si­mi­nė vie­nos mer­gi­nos pa­ly­gi­ni­mą, jog Lie­tu­va – kaip ser­gan­ti mo­ti­na, ku­ria be­si­rū­pin­da­mas tu­ri ne­bi­jo­ti pra­ras­ti sa­vo as­me­ni­nės lai­mės.

Sun­ku per­teik­ti vi­sas min­tis, ku­rios bu­vo iš­sa­ky­tos pa­skai­tos me­tu ir at­sa­ki­nė­jant į jau­nų žmo­nių klau­si­mus apie is­to­ri­nį tei­sin­gu­mą, po­li­ti­kų ne­si­ry­ži­mą drą­siai iš­sa­ky­ti po­žiū­rį dėl dau­ge­lio Ru­si­jos veiks­mų, apie žmo­nių su­sve­ti­mė­ji­mą ir apie tai, ko­kie at­ro­do­me ten, Eu­ro­pos Par­la­men­te.

Už­siė­mi­mams abi die­nas va­do­va­vo lek­to­rius, LCC tarp­tau­ti­nio uni­ver­si­te­to dės­ty­to­jas, Ly­de­rys­tės ir ko­mu­ni­ka­ci­jos cent­ro di­rek­to­rius V. Le­vic­kis. Gims­tan­čios Jau­ni­mo bend­ruo­me­nės veik­lą ste­bė­jo, ko­men­ta­vo ir pa­ta­ri­mais da­li­jo­si Sei­mo na­riai Ar­vy­das Anu­šaus­kas, Kęs­tu­tis Ma­siu­lis, Egi­di­jus Va­rei­kis, TS-LKD vyk­do­ma­sis sek­re­to­rius Al­gis Ur­bo­nas.

Su­va­žia­vi­mo me­tu pa­tvir­tin­tas Jau­ni­mo bend­ruo­me­nės, ku­rios na­riais ta­po 130 TS-LKD par­ti­jos na­rių, sta­tu­tas, dar­bo reg­la­men­tas.

Nau­jai su­bur­ta jau­nuo­me­nė, ku­rios pir­mi­nin­ke vien­bal­siai iš­rink­ta Ag­nė Bi­lo­tai­tė, jau šį sa­vait­ga­lį pla­nuo­ja su­si­tik­ti TS-LKD są­skry­dy­je bei Bal­ti­jos ke­lio 20-me­čio ren­gi­niuo­se. Tie­są sa­kė pro­fe­so­rius Vy­tau­tas Lands­ber­gis: „O vis dėl­to žo­lė au­ga!”Re­gi­na GIN­TAU­TAI­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Mūsų balsai ir premija – „Purpurinio vakaro“ autorei
* Dovanotomis gėlėmis pasipuošė ne tik Vilkaviškis
* Dėl šalnų prognozuojamos aukštesnės vaisių ir uogų kainos
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „daleisti“?
Ne, nes jis sudarytas su svetimu priešdėliu da-. Vietoj daleisti teikiami šie veiksmažodžiai: 1. leisti atsirasti, pa(si)daryti, pvz.: Negalime daleisti pažeidimų (= leisti atsirasti pažeidimams ); 2. sakyti, tarti, manyti, pvz.: Daleiskim (= Sakykim; Tarkim ), tu teisus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas