„Santaka“ / Žemdirbiams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-19 06:37

Dalinkitės:  


Žemdirbiams

Pra­šoma duo­me­nų apie der­lių

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Že­mės ūkio sky­rius, kaip ir ki­tų ša­lies sa­vi­val­dy­bių sky­riai, įpa­rei­go­tas su­rink­ti ope­ra­ty­vius duo­me­nis apie ja­vų nuė­mi­mo ei­gą, at­sar­gas ūkių san­dė­liuo­se, pre­ki­nę pro­duk­ci­ją rin­kai tei­kian­čiuo­se ūkiuo­se pa­gal kiek­vie­ną se­niū­ni­ją.

Tei­gia­ma, jog tai yra bū­ti­na būk­lės grū­dų sek­to­riu­je ste­bė­se­nai bei pro­gno­za­vi­mui ir ne ma­žiau svar­bu pa­tiems žem­dir­biams.

Ūki­nin­kai, ku­rie 2009 m. dek­la­ra­vo grū­di­nius ar alie­ji­nius au­ga­lus iki 50 ha plo­te, nuo rugp­jū­čio 10 d. iki rug­sė­jo 15 d. – penk­ta­die­niais, o vė­liau – kas ket­vir­tį (2009 m. gruo­džio 15 d., 2010 m. ko­vo 15 d. ir bir­že­lio 15 d.) pra­šo­mi pa­teik­ti duo­me­nis se­niū­ni­jo­se dir­ban­tiems Že­mės ūkio sky­riaus dar­buo­to­jams ar­ba su­teik­ti in­for­ma­ci­ją te­le­fo­nu.

Ty­ri­mo tiks­las – nu­sta­ty­ti grū­dų ir alie­ji­nių au­ga­lų sėk­lų der­lių, par­duo­tus bei au­gin­to­jų san­dė­liuo­se lai­ko­mus grū­dų kie­kius.

Ne­pa­tei­kę to­kių duo­me­nų žem­dir­biai at­sa­ko pa­gal įsta­ty­mą. Ad­mi­nist­ra­ci­nių tei­sės pa­žei­di­mų ko­dek­so 1732 str. tei­gia­ma: „Sta­tis­ti­nių duo­me­nų ne­pa­tei­ki­mas nu­sta­ty­ta tvar­ka ofi­cia­lią­ją sta­tis­ti­ką tvar­kan­čioms ins­ti­tu­ci­joms ir įstai­goms ar­ba me­la­gin­gų sta­tis­ti­nių duo­me­nų joms pa­tei­ki­mas už­trau­kia bau­dą nuo 500 iki 1000 Lt.“Grū­dų iš­ve­ži­mas turėtų pa­judėti

Praei­tą ket­vir­ta­die­nį ra­šė­me, jog iš ele­va­to­rių van­giai iš­ve­ža­mi grū­dai, tad jų su­pir­ki­mas ga­li strig­ti („San­ta­ka“, Nr. 92, rugp­jū­čio 13 d.).

At­ro­do, jog pro­ble­ma bus iš­spręs­ta.

Bend­ro­vė „Lie­tu­vos ge­le­žin­ke­liai“ iš­nuo­mos dau­giau grū­dams skir­tų va­go­nų iš ki­tų ša­lių (Bal­ta­ru­si­jos, Uk­rai­nos) ir už­tik­rins, kad iki mė­ne­sio pa­bai­gos grū­dams per­vež­ti bū­tų re­zer­vuo­tas tūks­tan­čio va­go­nų par­kas.

Grū­dų eks­por­tuo­to­jams teks pa­deng­ti pa­pil­do­mas va­go­nų nuo­mos iš­lai­das. Ūki­nin­kai bai­mi­na­si, kad tai bus dar vie­na prie­žas­tis nu­muš­ti grū­dų su­pir­ki­mo kai­nas.

Kad pa­na­šių pro­ble­mų bū­tų iš­veng­ta atei­ty­je, Su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­ja pa­ve­dė bend­ro­vei „Lie­tu­vos ge­le­žin­ke­liai“ pa­ly­gin­ti praė­ju­sių ir šių me­tų grū­dų per­ve­ži­mo si­tua­ci­ją der­liaus nuė­mi­mo me­tu bei pa­teik­ti iš­sa­mią ana­li­zę.

Pa­ves­ta iš­siaiš­kin­ti, kiek va­go­nų rei­kia kas­met, ko­kios yra jų pra­sto­vos prie­žas­tys, ana­li­zuo­ja­ma, kaip jie pa­skirs­to­mi iš­krau­nant į lai­vus.Rajono bi­ti­nin­kai kol kas ne­sku­ba

Bi­čių lai­ky­to­jams li­ko šiek tiek dau­giau nei sa­vai­tė kreip­tis dėl pa­ra­mos tei­ki­mo už pa­pil­do­mą bi­čių mai­ti­ni­mą.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Že­mės ūkio sky­riaus spe­cia­lis­tai pri­me­na, kad pa­raiš­kas ga­li­ma teik­ti iki rugp­jū­čio 31 d.

Šį­met dėl pa­ra­mos bi­čių lai­ky­to­jai krei­pia­si van­giai. Sky­riaus duo­me­ni­mis, per dau­giau nei dvi sa­vai­tes pa­raiš­kas pa­ra­mai už pa­pil­do­mą bi­čių mai­ti­ni­mą pa­tei­kė tik 20 jų lai­ky­to­jų.

Per­nai sky­rius su­lau­kė 84 pa­reiš­kė­jų.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas