„Santaka“ / Ūkininkas augina tik lietuviškus broilerius

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-19 06:35

Dalinkitės:  


VMVT Vil­ka­viš­kio sky­riaus va­do­vas Jo­nas Du­baus­kas (de­ši­nė­je) ne pir­mą kar­tą įsi­ti­ki­no, kad Juo­zo Žy­de­lio ir jo duk­ters Auš­ros tvar­ko­ma­me paukš­ty­ne lai­ko­ma­si vi­sų ve­te­ri­na­ri­jos rei­ka­la­vi­mų.

Autorės nuotr.


Ūkininkas augina tik lietuviškus broilerius

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne šiuo me­tu vei­kia tik vie­nas paukš­ty­nas, ku­ria­me au­gi­na­mi lie­tu­viš­kos kil­mės viš­čiu­kai broi­le­riai. Už Bart­nin­kų gy­ven­vie­tės įsi­kū­ru­sios in­di­vi­dua­lios įmo­nės sa­vi­nin­kas Juo­zas Žy­de­lis sa­ko, kad lie­tu­viš­ką pro­duk­ci­ją į rin­ką tie­kian­ti broi­le­rių fer­ma iš­gy­ve­na ne pa­čius ge­riau­sius lai­kus.Idea­li tvar­ka

Iš­si­nuo­mo­to­je fer­mo­je, kur vie­nu me­tu au­gi­na­ma apie 5 tūkst. viš­čiu­kų broi­le­rių, triū­sia vi­sa Žy­de­lių šei­ma. Mat ge­rai pri­žiū­ri­mo­se pa­tal­po­se paukš­čiai ne tik au­gi­na­mi, bet čia įreng­ta ir sker­dyk­la.

Pa­sak Vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos Vil­ka­viš­kio sky­riaus va­do­vo Jo­no Du­baus­ko, Žy­de­lių šei­mos tvar­ko­mos pa­tal­pos vi­sa­da šva­rios, paukš­čiai ge­rai pri­žiū­ri­mi, tad čia vi­sa­da ma­lo­nu užei­ti. Šį įmo­nė ga­lė­tų bū­ti pa­vyz­džiu ne vie­nai fer­mai ar sker­dyk­lai.Ve­žio­ja pa­ts

Įmo­nės sa­vi­nin­kas Juo­zas sa­ko, kad nors lie­tu­viš­ka pro­duk­ci­ja pir­kė­jai ima do­mė­tis vis la­biau, paukš­ty­nas iš­gy­ve­na ne pa­čius ge­riau­sius lai­kus. Su­su­ma­vus iš­lai­das, mo­kes­čius, trans­por­to, elekt­ros są­nau­das, šei­mai lie­ka lė­šų tik bū­ti­niau­sioms reik­mėms.

Ge­ros ko­ky­bės švie­žią lie­tu­viš­ką paukš­tie­ną iš J. Žy­de­lio įmo­nės Vil­ka­viš­ky­je per­ka „To­po­lio“ bou­lin­go klu­bas, „Pe­ga­so“ ka­vi­nė, ke­le­tas tur­gaus pre­kei­vių. Yra klien­tų iš ki­tų mies­tų. Sa­vo pro­duk­ci­ją įmo­nės sa­vi­nin­kas po vi­są Lie­tu­vą iš­ve­žio­ja pa­ts. Kai atei­na sker­di­mo me­tas, pas klien­tus ten­ka va­žiuo­ti kas­dien.

Kar­tu su tė­vais įmo­nė­je triū­sia duk­ra ir sū­nus. Vi­si plu­ša pa­si­rai­to­ję ran­ko­ves, kai rei­kia iki 40 die­nų paau­gin­tus viš­čiu­kus skers­ti, iš­pjaus­ty­ti ir pri­sta­ty­ti pir­kė­jams. Nors sker­dyk­lo­je yra paukš­čių šu­ti­ni­mo, pe­ši­mo įran­ga, šal­dy­tu­vai, vis dėl­to ran­kų dar­bo čia už­ten­ka vi­siems. O kur dar gy­vų paukš­čių prie­žiū­ra, le­si­ni­mas, ry­ti­nis ir va­ka­ri­nis pa­tal­pų va­ly­mas, de­zin­fek­ci­ja.Le­sa­lai ne­pin­ga

Nors grū­dų su­pir­kė­jai už ūki­nin­kų pro­duk­ci­ją mo­ka ne­di­de­lę kai­ną, bet kom­bi­nuo­tie­ji le­sa­lai paukš­čiams nė­ra pi­gūs. Pa­sak J. Žy­de­lio, už 1 kg ten­ka su­mo­kė­ti 1,27 Lt (be PVM). Vie­no ki­log­ra­mo gy­vam broi­le­riui užau­gin­ti rei­kia dvie­jų ki­log­ra­mų pa­ša­rų. Pas­ker­dus paukš­tį, mė­sos gau­na­ma 30 pro­c. ma­žiau.

Pa­le­sin­ti 5 tūks­tan­čius paukš­čių, au­gi­na­mų iki 1,7–1,8 kg svo­rio, pri­rei­kia ne­ma­žai lė­šų. Pa­sak sa­vi­nin­ko, di­des­nių broi­le­rių au­gin­ti ne­ver­ta. Pa­sie­kę mi­nė­tą svo­rį, jie pra­de­da kaup­ti rie­ba­lus ir pir­kė­jų nė­ra ver­ti­na­mi. Ta­da kiek­vie­na pa­pil­do­mo le­si­ni­mo die­na at­ne­ša tik nuo­sto­lių.Jaut­rūs tem­pe­ra­tū­rai

Tė­vui nuo­lat tal­ki­nan­ti Auš­ra sa­kė, jog paukš­ty­ne ypač svar­bu ati­tai­ky­ti paukš­čiams rei­kia­mą tem­pe­ra­tū­rą. Rei­ka­lin­ga ir ge­ra ven­ti­lia­ci­ja. Mat viš­tos nuo de­guo­nies sty­giaus ypač grei­tai už­dūs­ta. Tad pa­tal­pas šil­dan­tys ir vė­di­nan­tys įren­gi­niai per mė­ne­sį „su­ry­ja“ apie 3 tūkst. li­tų.

Paukš­ti­nin­kė juo­kė­si, kad kiek­vie­na broi­le­rių „par­ti­ja“ tu­ri skir­tin­gą cha­rak­te­rį. Vie­ni tos pa­čios va­dos paukš­čiai bū­na ra­mūs, sės­lūs, o ki­ti ban­do iš­trūk­ti iš pa­tal­pos, yra jud­res­ni.

– Ma­tyt, pri­klau­so nuo iš­si­ri­ti­mo die­nų ho­ros­ko­po, – šmaikš­ta­vo Auš­ra. – Pas­ta­rie­ji viš­čiu­kai pa­si­tai­kė ypač jud­rūs.Tik lie­tu­viš­ki

Pak­laus­ti, ar pa­tys ne­sto­vi tur­gu­je ir ar nė­ra min­čių už­siim­ti rū­ky­tos ar ki­to­kios pro­duk­ci­jos ga­my­ba, Žy­de­liai sa­kė, jog vi­są lai­ką ati­ma jau mi­nė­ti dar­bai. Triū­so paukš­ty­ne ir sker­dyk­lė­lė­je – į va­lias. Pa­tys sa­vi­nin­kai neuž­sii­ma ir viš­čiu­kų pe­ri­ni­mu. Juos Juo­zas par­si­ve­ža iš Vil­niaus paukš­ty­no, le­si­na lie­tu­viš­kais le­sa­lais.

Į Len­ki­ją par­si­vež­ti pi­ges­nių vie­na­die­nių viš­čiu­kų šei­ma ne­va­žiuo­ja. Nors ten jie ir kainuoja mažiau, bet, pa­sak au­gin­to­jų, skir­tu­mas – di­džiu­lis. Ga­din­ti sa­vo sker­dyk­los var­do Žy­de­liai ne­si­ruo­šia, tad kol dar iš­gy­ve­na iš sa­vo veik­los, au­gins tik lie­tu­viš­kus paukš­čius ir ap­rū­pins pir­kė­jus ko­ky­biš­ka viš­tie­na.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas