„Santaka“ / Išsirinkti tinkamą kuprinę nelengva

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-17 22:50

Dalinkitės:  


Išsirinkti tinkamą kuprinę nelengva

Ar­tė­jant nau­jie­siems moks­lo me­tams, vie­nas iš pa­grin­di­nių pir­ki­nių – mo­kyk­li­nės kup­ri­nės. Esant di­de­lei jų pa­siū­lai, iš­si­rink­ti tin­ka­mą ir ko­ky­biš­ką – ne­leng­vas už­da­vi­nys vai­kams ir jų tė­vams. Ren­kan­tis pre­kę daž­nai at­si­žvel­gia­ma į vai­ko pa­gei­da­vi­mus, di­zai­ną, kai­ną. Ta­čiau yra daug svar­bes­nių kri­te­ri­jų, į ku­riuos rei­kė­tų at­kreip­ti dė­me­sį. Tai­gi – kaip iš­si­rink­ti?

Pa­tar­ti­na ren­kan­tis mo­kyk­li­nę kup­ri­nę at­si­žvelg­ti į rei­ka­la­vi­mus, iš­dės­ty­tus Lie­tu­vos hi­gie­nos nor­mo­je HN 41:2003 „Mo­kyk­li­nės pre­kės“. Jo­je pa­žy­mi­ma, kad ga­min­to­jui drau­džia­ma kup­ri­nę va­din­ti mo­kyk­li­ne kup­ri­ne, jei ji nea­ti­tin­ka mo­kyk­li­nei kup­ri­nei ke­lia­mų rei­ka­la­vi­mų, o taip pa­si­tai­ko ne­re­tai.

Hi­gie­nos nor­ma reg­la­men­tuo­ja, kad pra­di­nių kla­sių mo­ki­nių tuš­čių kup­ri­nių svo­ris ne­tu­ri vir­šy­ti 700 g, o vy­res­nie­siems ne­tu­ri bū­ti di­des­nis nei 1 kg. Pil­nos kup­ri­nės svo­ris tu­ri bū­ti iki 10 pro­c. vai­ko svo­rio. Ne­ša­mos kup­ri­nės apa­ti­nė da­lis ne­tu­ri bū­ti že­miau mo­ki­nio juos­mens.

Mo­kyk­li­nių kup­ri­nių išo­ri­nė­je pu­sė­je tu­ri bū­ti pri­tvir­tin­ti at­švai­tai (švie­są at­spin­din­tys ele­men­tai prie mo­kyk­li­nių kup­ri­nių ir po­rtfe­lių tvir­ti­na­mi taip, kad bū­tų kuo ge­riau ma­to­mi). Mo­kyk­li­nės kup­ri­nės privalo bū­ti ga­mi­na­mos su dir­žais ir ran­ke­nė­le. Dir­žų il­gis tu­ri bū­ti re­gu­liuo­ja­mas, o plo­tis – ne siau­res­ni kaip 3,5 cm. Ypač ati­džiai ir kruopš­čiai mo­kyk­li­nę kup­ri­nę rei­kia rink­ti pra­di­nu­kams, nes 7–10 m. vai­kų stu­bu­ras ne vi­siš­kai su­kau­lė­jęs ir ga­li bū­ti pa­žei­džia­mas. Kau­lų sis­te­mos pa­žei­di­mai iš­si­vys­to nuo­lat ta pa­čia ran­ka ar­ba ant vie­no pe­ties ne­šio­jant sun­kias kup­ri­nes, sė­dint per­si­krei­pus, kai sta­las ar kė­dė ne­pri­tai­ky­ti vai­ko ūgiui, ma­žai ju­dant ir ne­spor­tuo­jant.

Be pri­va­lo­mų­jų rei­ka­la­vi­mų, ma­žų­jų mo­ki­nu­kų tė­vams de­rė­tų at­kreip­ti dė­me­sį į tai, jog sau­gi kup­ri­nė ties stu­bu­ro įlin­kiu tu­ri minkš­tą pa­gal­vė­lę – kad kny­gos neį­si­rėž­tų į nu­ga­rą. Re­ko­men­duo­ja­ma veng­ti mo­kyk­li­nė­mis va­di­na­mų, ta­čiau be jo­kios in­for­ma­ci­jos par­duo­da­mų kup­ri­nių.

Moks­lei­vio kup­ri­nė­je tu­ri bū­ti tik tą die­ną rei­ka­lin­gi daik­tai. Mo­ky­to­jai tu­ri duo­ti aiš­kius nu­ro­dy­mus, vai­kai – tvar­kin­gai su­si­dė­ti daik­tus, o tė­vai – šį pro­ce­są kont­ro­liuo­ti. Tie­sa, ne vi­suo­met į kup­ri­nes tel­pa vis­kas, ko rei­kia mo­kyk­lo­je. Pa­pil­do­mai vai­kai ne­ša­si krep­šius su spor­ti­ne ap­ran­ga ar ki­tais reik­me­ni­mis, tuo­met ran­ka ir nu­ga­ra svy­ra į vie­ną pu­sę. Nuo­la­ti­nis stu­bu­ro len­ki­ma­sis į šo­ną pra­de­da for­muo­ti ne­tai­syk­lin­gą lai­ky­se­ną. Kup­ri­nė vi­sa­da tu­ri bū­ti ne­ša­ma už­si­dė­jus dir­žus ant abie­jų pe­čių, nė vie­nai am­žiaus gru­pei nė­ra pa­tar­ti­nos per pe­tį per­me­ta­mos, vie­nos ran­ke­nos kup­ri­nės.Ais­tė KAT­KU­TĖ

Ma­ri­jam­po­lės vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­ro Sau­gos

kont­ro­lės sky­riaus vy­riau­sio­ji spe­cia­lis­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas