„Santaka“ / Rankdarbiai padeda nuginti vienatvę

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Turintis patirties suvirintojas dujomis ir elektra ieško darbo. Tel. 8 638 51 766.
Galioja iki: 2019-05-20 13:15:33

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-12 23:33

Dalinkitės:  


D. Liubinskienė gali valandų valandas neatsitraukti nuo savo rankdarbių.

Autorės nuotr.


Rankdarbiai padeda nuginti vienatvę

Eglė MIČIULIENĖ

Vil­ka­viš­kie­tė Da­nu­tė Liu­bins­kie­nė gy­ve­na vie­na, ta­čiau nuo­bo­du­liu skųs­tis ne­lin­ku­si. Jos na­muo­se – dau­gy­bė rank­dar­bių. Mo­te­ris juos da­ro iš įvai­rių gam­ti­nių me­džia­gų, puo­šia pirk­to­mis prie­mo­nė­mis – spal­vin­gais ak­me­nė­liais, ka­ro­liu­kais ir kt.Dau­giau­sia iš­do­va­no­ja

Įvai­rius rank­dar­bius ir su­ve­ny­rus mo­te­ris pra­dė­jo ga­min­ti ne taip se­niai, maž­daug prieš tre­jus me­tus. Vil­ka­viš­kie­tė pa­sa­ko­jo, kad pa­va­ži­nė­ju­si ir pa­si­žval­giu­si po įvai­rias pa­ro­das nu­spren­dė, jog sa­vo jė­gas ga­li iš­mė­gin­ti ir pa­ti.

Pir­mas D. Liu­bins­kie­nės dar­bas bu­vo iš iš­si­ša­ko­ju­sio pa­ga­lio iš­dro­ži­nė­tas šu­ne­lis.

Da­bar Da­nu­tės dar­bai ne­be­tel­pa į len­ty­nas. Da­lį jų mo­te­ris par­da­vu­si pa­ro­do­se, da­lį lai­ko su­dė­ju­si dė­žė­se, o dau­giau­sia yra iš­do­va­no­ju­si.

Bu­to len­ty­no­se, ant sta­le­lių ri­kiuo­ja­si iš gam­ti­nių ir dirb­ti­nių me­džia­gų pa­ga­min­ti įvai­rūs gy­vū­nai, įvai­raus dy­džio va­zos ir va­ze­lės, paukš­čiai, lai­ve­liai ir ki­ti dar­bai.

Vir­tu­vė­je su­sta­ty­ti spal­vin­gi D. Liu­bins­kie­nės iš­dai­lin­ti in­dai, tin­kan­tys su­pil­ti, tar­ki­me, prie­sko­nius, ant te­le­vi­zo­riaus sto­vi į ker­pę įtai­sy­tas ir kriauk­ly­tė­mis iš­puoš­tas laik­ro­dis. Sie­nas, ži­no­ma, puo­šia pa­čios šei­mi­nin­kės dar­bai.Iš dirb­ti­nio mo­lio

D. Liu­bins­kie­nė yra Vil­ka­viš­kio su­tri­ku­sios psi­chi­kos žmo­nių glo­bos bend­ri­jos na­rė.

„Ki­tos mū­sų mo­te­rys bend­ri­jo­je lan­ko­si daž­niau. Aš nuei­nu gal kar­tą per sa­vai­tę, nes daug lai­ko uži­ma rank­dar­biai. Kai pra­de­du kaž­ką da­ry­ti, ne­ga­liu at­si­trauk­ti“, – šyp­so­jo­si D. Liu­bins­kie­nė.

Vil­ka­viš­kie­tė kar­tu su ki­tais bend­ri­jos na­riais nu­vyks­ta į miš­ką, prie Viš­ty­čio eže­ro. Ra­du­si įdo­mes­nę ker­pę, me­džio ša­ką bū­ti­nai par­si­ve­ža na­mo.

„Net ir ve­džio­da­ma šu­ne­lį pri­si­ren­ku įvai­rių pa­ga­lių. Ką su­gal­vo­ju, tą iš jų ir da­rau“, – pa­sa­ko­jo D. Liu­bins­kie­nė.

Rank­dar­biams ga­min­ti mo­te­ris sa­ko­si ga­lin­ti pa­nau­do­ti vis­ką: eže­ro van­dens iš­plau­tą me­džio ga­ba­lą, ker­pę, rie­šu­tų ke­va­lus, ka­vos pu­pe­les, kriauk­ly­tes ir kt. „Tin­ka ne tik gam­ti­nės me­džia­gos – su­ve­ny­rą ga­li­ma pa­ga­min­ti ir iš se­nos plokš­te­lės“, – sa­kė Da­nu­tė.

Va­zas – nuo sprin­džio iki maž­daug met­ro dy­džio – D. Liu­bins­kie­nė da­ro iš me­džia­gos, ku­rią ji va­di­na dirb­ti­niu mo­liu. Jį Da­nu­tė pa­si­ga­mi­na iš kiau­ši­nių dėk­lų. „Juos rei­kia smul­kiai plė­šy­ti, mir­ky­ti, min­ky­ti, po to įpil­ti kli­jų, o tuo­met jau ga­li­ma ga­min­ti, ką no­ri. Pa­ga­mi­nus va­zos pa­grin­dą, jis puo­šia­mas įvai­rio­mis spal­vin­go­mis de­ta­lė­mis“, – aiš­ki­no mo­te­ris.Padėjo su­kurti ug­nis

Tarp vi­sų ki­tų Da­nu­tės dar­bų akį pa­trau­kia ant sie­nos ka­ban­tis ne­di­de­lis rel­je­fi­nis pil­ko plas­ti­ko pa­veiks­las, vaiz­duo­jan­tis mo­te­rį su il­ga su­kne­le. Iš to­kios pat pil­kos me­džia­gos pa­ga­min­ta ir len­ty­no­je sto­vin­čio lai­vo bu­rė, pri­me­nan­ti spar­ną. Pa­si­ro­do, jog šiuos kū­ri­nius Da­nu­tei pa­dė­jo su­kur­ti... ug­nis. Jie liu­di­ja apie Vil­ka­viš­kio cent­re, se­na­ja­me bui­ti­nio gy­ven­to­jų ap­tar­na­vi­mo kom­bi­na­te, ki­lu­sį gais­rą.

„Anks­čiau mū­sų bend­ri­jos pa­tal­pos bu­vo ta­me pa­sta­te. Ki­lus gais­rui pa­tal­pos su­de­gė. Su bend­ri­jos pir­mi­nin­ke ap­žiū­ri­nė­da­mos iš­de­gu­sį bend­ri­jos ka­bi­ne­tą pri­si­rin­ko­me iš­si­ly­džiu­sių plast­ma­sės ga­ba­lų. Ši­ta lai­ve­lio bu­rė man la­bai pri­me­na per te­le­vi­zi­ją ro­dy­tos „Ge­ru­mo die­nos“ sim­bo­lį – spar­ną“, – pa­sa­ko­jo Da­nu­tė. D. Liu­bins­kie­nė su sa­vo rank­dar­biais nuo­lat da­ly­vau­ja įvai­riuo­se ren­gi­niuo­se. Mo­te­ris tu­ri pluoš­tą pa­dė­kos raš­tų už da­ly­va­vi­mą tiek ra­jo­ne, tiek ki­tuo­se mies­tuo­se reng­to­se pa­ro­do­se, už ak­ty­vią veik­lą bend­ri­jo­je.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkai vengia savarankiškai deklaruoti pasėlius
* Eiti su lazdomis blogo oro nėra
* Dėl šuns lojimo darbo turi Savivaldybė ir policija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ką vartoti vietoj skolinio blògas?
Vietoj nenorminio žodžio blògas (angl. blog, weblog, web log ) teikiamas lietuviškas atitikmuo tinklaraštis. Tai internete paprastai viešai skelbiamas dienoraštis. Plg. kiti atitikmenys: tinklaraštininkas (ne blogeris ), rašyti tinklaraštį (ne bloginti ), vesti vaizdo tinklaraštį (ne vloginti ) etc.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas