„Santaka“ / Rankdarbiai padeda nuginti vienatvę

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-12 23:33

Dalinkitės:  


D. Liubinskienė gali valandų valandas neatsitraukti nuo savo rankdarbių.

Autorės nuotr.


Rankdarbiai padeda nuginti vienatvę

Eglė MIČIULIENĖ

Vil­ka­viš­kie­tė Da­nu­tė Liu­bins­kie­nė gy­ve­na vie­na, ta­čiau nuo­bo­du­liu skųs­tis ne­lin­ku­si. Jos na­muo­se – dau­gy­bė rank­dar­bių. Mo­te­ris juos da­ro iš įvai­rių gam­ti­nių me­džia­gų, puo­šia pirk­to­mis prie­mo­nė­mis – spal­vin­gais ak­me­nė­liais, ka­ro­liu­kais ir kt.Dau­giau­sia iš­do­va­no­ja

Įvai­rius rank­dar­bius ir su­ve­ny­rus mo­te­ris pra­dė­jo ga­min­ti ne taip se­niai, maž­daug prieš tre­jus me­tus. Vil­ka­viš­kie­tė pa­sa­ko­jo, kad pa­va­ži­nė­ju­si ir pa­si­žval­giu­si po įvai­rias pa­ro­das nu­spren­dė, jog sa­vo jė­gas ga­li iš­mė­gin­ti ir pa­ti.

Pir­mas D. Liu­bins­kie­nės dar­bas bu­vo iš iš­si­ša­ko­ju­sio pa­ga­lio iš­dro­ži­nė­tas šu­ne­lis.

Da­bar Da­nu­tės dar­bai ne­be­tel­pa į len­ty­nas. Da­lį jų mo­te­ris par­da­vu­si pa­ro­do­se, da­lį lai­ko su­dė­ju­si dė­žė­se, o dau­giau­sia yra iš­do­va­no­ju­si.

Bu­to len­ty­no­se, ant sta­le­lių ri­kiuo­ja­si iš gam­ti­nių ir dirb­ti­nių me­džia­gų pa­ga­min­ti įvai­rūs gy­vū­nai, įvai­raus dy­džio va­zos ir va­ze­lės, paukš­čiai, lai­ve­liai ir ki­ti dar­bai.

Vir­tu­vė­je su­sta­ty­ti spal­vin­gi D. Liu­bins­kie­nės iš­dai­lin­ti in­dai, tin­kan­tys su­pil­ti, tar­ki­me, prie­sko­nius, ant te­le­vi­zo­riaus sto­vi į ker­pę įtai­sy­tas ir kriauk­ly­tė­mis iš­puoš­tas laik­ro­dis. Sie­nas, ži­no­ma, puo­šia pa­čios šei­mi­nin­kės dar­bai.Iš dirb­ti­nio mo­lio

D. Liu­bins­kie­nė yra Vil­ka­viš­kio su­tri­ku­sios psi­chi­kos žmo­nių glo­bos bend­ri­jos na­rė.

„Ki­tos mū­sų mo­te­rys bend­ri­jo­je lan­ko­si daž­niau. Aš nuei­nu gal kar­tą per sa­vai­tę, nes daug lai­ko uži­ma rank­dar­biai. Kai pra­de­du kaž­ką da­ry­ti, ne­ga­liu at­si­trauk­ti“, – šyp­so­jo­si D. Liu­bins­kie­nė.

Vil­ka­viš­kie­tė kar­tu su ki­tais bend­ri­jos na­riais nu­vyks­ta į miš­ką, prie Viš­ty­čio eže­ro. Ra­du­si įdo­mes­nę ker­pę, me­džio ša­ką bū­ti­nai par­si­ve­ža na­mo.

„Net ir ve­džio­da­ma šu­ne­lį pri­si­ren­ku įvai­rių pa­ga­lių. Ką su­gal­vo­ju, tą iš jų ir da­rau“, – pa­sa­ko­jo D. Liu­bins­kie­nė.

Rank­dar­biams ga­min­ti mo­te­ris sa­ko­si ga­lin­ti pa­nau­do­ti vis­ką: eže­ro van­dens iš­plau­tą me­džio ga­ba­lą, ker­pę, rie­šu­tų ke­va­lus, ka­vos pu­pe­les, kriauk­ly­tes ir kt. „Tin­ka ne tik gam­ti­nės me­džia­gos – su­ve­ny­rą ga­li­ma pa­ga­min­ti ir iš se­nos plokš­te­lės“, – sa­kė Da­nu­tė.

Va­zas – nuo sprin­džio iki maž­daug met­ro dy­džio – D. Liu­bins­kie­nė da­ro iš me­džia­gos, ku­rią ji va­di­na dirb­ti­niu mo­liu. Jį Da­nu­tė pa­si­ga­mi­na iš kiau­ši­nių dėk­lų. „Juos rei­kia smul­kiai plė­šy­ti, mir­ky­ti, min­ky­ti, po to įpil­ti kli­jų, o tuo­met jau ga­li­ma ga­min­ti, ką no­ri. Pa­ga­mi­nus va­zos pa­grin­dą, jis puo­šia­mas įvai­rio­mis spal­vin­go­mis de­ta­lė­mis“, – aiš­ki­no mo­te­ris.Padėjo su­kurti ug­nis

Tarp vi­sų ki­tų Da­nu­tės dar­bų akį pa­trau­kia ant sie­nos ka­ban­tis ne­di­de­lis rel­je­fi­nis pil­ko plas­ti­ko pa­veiks­las, vaiz­duo­jan­tis mo­te­rį su il­ga su­kne­le. Iš to­kios pat pil­kos me­džia­gos pa­ga­min­ta ir len­ty­no­je sto­vin­čio lai­vo bu­rė, pri­me­nan­ti spar­ną. Pa­si­ro­do, jog šiuos kū­ri­nius Da­nu­tei pa­dė­jo su­kur­ti... ug­nis. Jie liu­di­ja apie Vil­ka­viš­kio cent­re, se­na­ja­me bui­ti­nio gy­ven­to­jų ap­tar­na­vi­mo kom­bi­na­te, ki­lu­sį gais­rą.

„Anks­čiau mū­sų bend­ri­jos pa­tal­pos bu­vo ta­me pa­sta­te. Ki­lus gais­rui pa­tal­pos su­de­gė. Su bend­ri­jos pir­mi­nin­ke ap­žiū­ri­nė­da­mos iš­de­gu­sį bend­ri­jos ka­bi­ne­tą pri­si­rin­ko­me iš­si­ly­džiu­sių plast­ma­sės ga­ba­lų. Ši­ta lai­ve­lio bu­rė man la­bai pri­me­na per te­le­vi­zi­ją ro­dy­tos „Ge­ru­mo die­nos“ sim­bo­lį – spar­ną“, – pa­sa­ko­jo Da­nu­tė. D. Liu­bins­kie­nė su sa­vo rank­dar­biais nuo­lat da­ly­vau­ja įvai­riuo­se ren­gi­niuo­se. Mo­te­ris tu­ri pluoš­tą pa­dė­kos raš­tų už da­ly­va­vi­mą tiek ra­jo­ne, tiek ki­tuo­se mies­tuo­se reng­to­se pa­ro­do­se, už ak­ty­vią veik­lą bend­ri­jo­je.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas