„Santaka“ / „Senus automobilius remontuoju pats“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-10 22:53

Dalinkitės:  


Marijampolėje viešėjęs Seimo narys A. Nedzinskas neįsivaizduoja savęs prie naujo automobilio vairo.

Autoriaus nuotr.


„Senus automobilius remontuoju pats“

An­ta­nas NE­DZINS­KAS yra ži­no­mas kaip Lie­tu­vos pra­mo­gų pa­sau­lio žmo­gus, o da­bar – dar ir kaip Sei­mo na­rys. Su dau­ge­lio tie­siog An­ta­nu va­di­na­mu vai­ki­nu šį­kart po­kal­bis su­ko­si ne apie dar­bą ar mu­zi­ką.

– Jūs tu­ri­te ne vie­ną ke­lių de­šim­čių me­tų se­nu­mo au­to­mo­bi­lį. Kuo Jus su­ža­vė­jo se­na tech­ni­ka?

– Man pa­tin­ka vi­si se­ni daik­tai, taip pat – ir au­to­mo­bi­liai. Se­nas daik­tas yra daug mie­les­nis už nau­ją.

Na­muo­se sto­vi se­ni bal­dai. Kiek tu­riu se­no­vi­nių tor­še­rų, net ne­ži­nau. Vien Vil­niu­je yra trys pa­te­fo­nai, pas tė­vus – dar gal pen­ki. Jau de­šimt me­tų ko­lek­cio­nuo­ju plokš­te­les.

Mėgs­tu vaikš­čio­ti po sen­daik­čių tur­gus ir nu­si­pirk­ti man pa­ti­ku­sius mie­lus daik­tus. Tad ne­nuos­ta­bu, kad ir se­no­vi­nės ma­ši­nos ma­ne ža­vi. Tu­riu du au­to­mo­bi­lius „Vol­ga-21“, se­ną „Mer­se­des’ą“, ame­ri­kie­tiš­ką „Ford Cus­tom­li­ne“, pa­ga­min­tą 1956 m., ku­riuo da­bar ir va­ži­nė­ju.

Per rin­ki­mus už­ma­čiau ir „hi­pi­nį“ au­to­bu­siu­ką. Kir­mi­nu­kas su­kir­bė­jo, tad ėmiau ir nu­si­pir­kau. Po tru­pu­tį jį res­tau­ruo­ju, ta­čiau lai­ko ne­daug tu­riu – tik vie­ną die­ną per sa­vai­tę prie jo „ato­sto­gau­ju“. Tai veik­la, ku­ri man su­tei­kia daug džiaugs­mo ir įspū­džių.

– Dau­ge­lis Lie­tu­vos žmo­nių ma­no, kad Sei­mo na­rys yra bal­ta­ran­kis, dir­ban­tis tik gal­va. Ma­ri­jam­po­lė­je „Se­nų ve­ži­mų“ klu­bo or­ga­ni­zuo­ta­me se­no­vi­nės tech­ni­kos pa­ra­de, ku­ria­me da­ly­va­vo­te su sa­vo „Ford Cus­tom­li­ne“, Jū­sų ran­kos ne­spin­dė­jo bal­tu­mu. Jos la­biau bu­vo pa­na­šios į au­to­šalt­kal­vio. Ar sa­vo se­nus au­to­mo­bi­lius re­mon­tuo­ja­te pa­ts?

– Dar­bo die­no­mis dar­buo­juo­si Sei­me, o sa­vait­ga­lį sie­kiu pa­ma­ty­ti dau­giau ne­gu sa­vo kie­mą. Tad ir da­ly­vau­ju įvai­riuo­se ren­gi­niuo­se, šven­tė­se, se­mi­na­ruo­se ar bend­ruo­me­nių su­si­rin­ki­muo­se. Kiek­vie­ną kar­tą par­si­ve­žu vis ki­to­kių įspū­džių, pa­žin­čių, pra­ple­čian­čių aki­ra­tį.

Su­ži­no­jęs, kad bus Ma­ri­jam­po­lės die­nos, sė­dau ir nu­vy­kau – juk tai vi­sai kai­my­nys­tėje... O ir se­no­vi­nių au­to­mo­bi­lių pa­ra­das ten bu­vo or­ga­ni­zuo­tas. Da­bar ma­no sa­vait­ga­liai su­pla­nuo­ti ge­ro­kai į prie­kį. Jau­nas esu, veik­los ne­bi­jau, nors kar­tais ir as­me­ni­nio gy­ve­ni­mo no­ri­si, ra­maus va­ka­ro.

Taip, ma­no ran­kos ne­spin­di bal­tu­mu. Res­tau­ruo­jant se­ną tech­ni­ką, jos taip iš­si­te­pa, kad jo­kie mir­ky­mai ne­la­bai pa­de­da.

Man pa­tin­ka se­no­vi­nius au­to­mo­bi­lius pri­kel­ti nau­jam gy­ve­ni­mui. Tai su­tei­kia daug džiaugs­mo, nau­jos pa­tir­ties. Kai pa­ts res­tau­ruo­ju au­to­mo­bi­lį, ži­nau vi­sas jo sis­te­mas, ta­da ne­bai­su su juo ir va­ži­nė­tis. Sa­vęs neį­si­vaiz­duo­ju prie nau­jo au­to­mo­bi­lio vai­ro.

Da­bar nau­jam gy­ve­ni­mui ban­dau pri­kel­ti jau tre­čią au­to­mo­bi­lį, ku­ris bu­vo ap­leis­tas ir ne­va­žiuo­jan­tis. Vis­ką da­rau su di­de­le kant­ry­be.

– Koks bū­tų Jū­sų pa­lin­kė­ji­mas Vil­ka­viš­kio kraš­to vai­ruo­to­jams?

– Vil­ka­viš­kie­čiams pir­miau­siai lin­kiu sau­gių ke­lio­nių, ge­rų įspū­džių bei drau­giš­ku­mo ke­liuo­se.Renaldas Darius DULINSKAS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas