„Santaka“ / R. Palaitis: „Apskričių reforma paslaugų nuo žmonių nenutolins“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-10 22:19

Dalinkitės:  


R. Palaitis: „Apskričių reforma paslaugų nuo žmonių nenutolins“

Vy­riau­sy­bės pro­gra­mi­nė nuo­sta­ta – pa­nai­kin­ti ap­skri­čių vir­ši­nin­kų ad­mi­nist­ra­ci­jas – pra­džio­je bu­vo su­tik­ta kaip po­zi­ty­vus biu­rok­ra­ti­nės gran­dies nai­ki­ni­mo pro­ce­sas, o Vy­riau­sy­bės tvir­ti­na­mi ap­skri­čių vir­ši­nin­kai sa­ve drą­siai įvar­di­jo šios ins­ti­tu­ci­jos lik­vi­da­to­riais. Nep­raė­jus nė pus­me­čiui, tos pa­čios Vy­riau­sy­bės pa­skir­ti tie pa­tys ap­skri­čių vir­ši­nin­kai jau pra­bi­lo apie šios nuo­sta­tos ne­pag­rįs­tu­mą, ne­ra­cio­na­lu­mą, vi­suo­me­nei mė­gi­na įteig­ti klai­din­gą nuo­mo­nę, ne­va la­biau­siai nu­ken­tės ei­li­niai gy­ven­to­jai, jau ne­kal­bant apie vi­sas ki­tas blo­gy­bes.

Kas nu­ti­ko, kad tie pa­tys po­li­ti­kai, su­sė­dę į ap­skri­čių vir­ši­nin­kų po­stus, po mė­ne­sio ki­to jau pa­kei­tė kal­bos tu­ri­nį ir re­to­ri­ką? Dar taip ne­se­niai bu­vę ap­skri­čių vir­ši­nin­kų ad­mi­nist­ra­ci­jų nai­ki­ni­mo idė­jos ša­li­nin­kais, šian­dien jie jau ta­po jos prie­ši­nin­kais? Pa­ga­liau, ko­dėl šie po­li­ti­kai ne pa­de­da juos sky­ru­siai Vy­riau­sy­bei įgy­ven­din­ti pro­gra­mi­nes nuo­sta­tas, o truk­do?

Vi­daus rei­ka­lų mi­nist­ras Rai­mun­das Pa­lai­tis, ku­rio va­do­vau­ja­mai mi­nis­te­ri­jai pa­ves­ta įgy­ven­din­ti Vy­riau­sy­bės pro­gra­mos nuo­sta­tą – pa­nai­kin­ti ap­skri­čių vir­ši­nin­kų ad­mi­nist­ra­ci­jas, ka­te­go­riš­kai nei­gia vie­šo­jo­je erd­vė­je es­ka­luo­ja­mą gan­dą, ne­va pa­nai­ki­nus ap­skri­čių vir­ši­nin­kų ad­mi­nist­ra­ci­jas gy­ven­to­jams rei­ka­lin­gos pa­slau­gos bus ati­to­lin­tos nuo žmo­nių. „Vals­ty­bi­nės funk­ci­jos, ku­rių ne­ga­li­ma de­le­guo­ti sa­vi­val­dy­bėms, iš tie­sų bus per­duo­tos mi­nis­te­ri­joms, – sa­ko mi­nist­ras. – Ta­čiau ei­li­niam pi­lie­čiui sa­vo rei­ka­lų tvar­ky­ti tik­rai ne­rei­kės va­žiuo­ti to­liau nei iki šiol. Mi­nis­te­ri­jų esa­mų struk­tū­rų pa­grin­du jų spe­cia­lis­tai, dirb­da­mi nuo­to­li­nė­se dar­bo vie­to­se (ap­skri­ty­se), vyk­dys mi­nis­te­ri­joms pa­ves­tas funk­ci­jas. Tik ne­rei­kia ma­ny­ti, kad tų mi­nis­te­ri­jų spe­cia­lis­tų bus tiek, kiek šiuo me­tu dar­buo­to­jų ap­skri­čių vir­ši­nin­kų ad­mi­nist­ra­ci­jo­se.“ Šiuo me­tu ap­skri­čių vir­ši­nin­kų ad­mi­nist­ra­ci­jo­se dir­ba apie 2,5 tūkst. dar­buo­to­jų.

Kas ko­kias funk­ci­jas pe­rims, Vy­riau­sy­bė jau pa­skirs­tė ir pa­tvir­ti­no nu­ta­ri­mu. Kas ko­kių įstai­gų stei­gė­jais taps ar­ba įgis įstai­gų da­li­nin­ko ar sa­vi­nin­ko tei­ses, dau­ge­liu at­ve­jų jau nu­ma­ty­ta, iš­sky­rus svei­ka­tos ap­sau­gos įstai­gas, dėl ku­rių ga­lu­ti­nai bus ap­si­spręs­ta po po­ros mė­ne­sių. Ta­čiau kad pro­ce­sai ju­dė­tų kuo spar­čiau, vi­si pri­va­lo at­lik­ti jiems pa­ves­tus na­mų dar­bus. Sie­kiant, kad per­skirs­čius funk­ci­jas jų vyk­dy­mas ir pa­slau­gų tei­ki­mas bū­tų ne­pert­rau­kia­mas, vi­daus rei­ka­lų mi­nist­ras R. Pa­lai­tis iš­siun­tė ofi­cia­lius raš­tus vi­sų mi­nis­te­ri­jų va­do­vams, at­kreip­da­mas jų dė­me­sį į tai, kad Vy­riau­sy­bė iki šių me­tų lapk­ri­čio 1 d. pri­va­lo pa­teik­ti Sei­mui įsta­ty­mų, ku­riais bū­tų per­skirs­ty­tos ap­skri­čių vir­ši­nin­kų ir jų ad­mi­nist­ra­ci­jų funk­ci­jos, nu­sta­to­mas ir (ar­ba) kei­čia­mas val­dy­mas aukš­tes­niuo­siuo­se ad­mi­nist­ra­ci­niuo­se vie­ne­tuo­se, pa­tai­sas.

Kai tik bu­vo pra­dė­ta svars­ty­ti, kas ko­kios įstai­gos stei­gė­ju, da­li­nin­ku ar sa­vi­nin­ku taps, pa­skli­do kal­bos, jog įstai­gos bus per­duo­da­mos, o fi­nan­sa­vi­mas ne­bus ski­ria­mas. Sup­rask, ta­pai įstai­gos stei­gė­ju, tai ir gal­vok, kaip ją iš­lai­ky­ti. „Drą­siai ga­liu pa­ti­kin­ti vi­sų sa­vi­val­dy­bių me­rus, nes kaip tik jie la­biau­siai ne­ri­mau­ja, kad vi­soms sa­vo veik­lą vyk­dy­sian­čioms įstai­goms, ku­rių stei­gė­jas, da­li­nin­kas ar sa­vi­nin­kas šiuo me­tu yra ap­skri­tis, fi­nan­sa­vi­mas iš vals­ty­bės biu­dže­to ir to­liau bus ski­ria­mas. Tai man pa­tvir­ti­no fi­nan­sų mi­nist­rė Ing­ri­da Ši­mo­ny­tė. Sup­ran­ta­ma, sunk­me­čiu ski­ria­mų lė­šų su­ma grei­čiau­siai bus ma­žes­nė, ta­čiau tik­rai bus“, – sa­kė mi­nist­ras R. Pa­lai­tis.

Šian­dien ne­si­bo­di­ma klai­din­ti vi­suo­me­nę, ne­va ei­na­ma ne­nuo­sek­liai – pra­džio­je pa­nai­ki­na­mos ap­skri­tys, o po to bus gal­vo­ja­ma, ko­kius re­gio­nus su­for­muo­ti. „To­kios kal­bos – nie­kuo ne­pag­rįs­tas po­pu­liz­mas, – sa­ko mi­nist­ras R. Pa­lai­tis. – Apsk­ri­tys, kaip te­ri­to­ri­niai vie­ne­tai, iš­lie­ka. Nai­ki­na­ma tik vie­na iš gran­džių vi­sų taip ne­my­li­mos biu­rok­ra­ti­jos – ap­skri­čių vir­ši­nin­kų ad­mi­nist­ra­ci­jos.“ Kaip bu­vo iki šiol, taip ir ar­ti­miau­sio­je atei­ty­je iš­liks 10 te­ri­to­ri­nių vie­ne­tų. Dėl stam­bes­nių re­gio­nų, pa­lie­kant esa­mas ap­skri­tis, Vy­riau­sy­bė ap­si­spręs 2009 me­tų pa­bai­go­je. „Ta­čiau, esu įsi­ti­ki­nęs, juo­se ne­tu­rė­tų bū­ti sa­vi­val­dy­bių ar cent­ri­nės val­džios funk­ci­jas dub­liuo­jan­čių biu­rok­ra­ti­nių struk­tū­rų“, – sa­ko mi­nist­ras.Vio­le­ta KI­BU­RY­TĖ

Vi­daus rei­ka­lų mi­nis­te­ri­jos Ry­šių su vi­suo­me­ne sky­riaus ve­dė­ja


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas