„Santaka“ / Kompiuterinių kenkėjų paskirtis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-05 23:21

Dalinkitės:  


Kompiuterinių kenkėjų paskirtis

90 pro­c. vi­sų kom­piu­te­rius puo­lan­čių ken­kė­jų yra su­kur­ti dėl ko­mer­ci­nių ar pa­si­pel­ny­mo tiks­lų. Ir tik de­šim­ta­da­lis plin­tan­čių vi­ru­sų sie­kia su­ga­din­ti kom­piu­te­ry­je esan­čius duo­me­nis ar pro­gra­mi­nę įran­gą. Taip skel­bia kom­piu­te­rių sau­gu­mo spren­di­mų „Kas­pers­ky Lab.“ bei „G-Da­ta“ at­sto­vai Lie­tu­vo­je.

„Vi­ru­sų kū­ri­mas jau se­niai ne­bė­ra tik ga­lios de­monst­ra­vi­mas – tai stam­bus ir pel­nin­gas vers­las, tu­rin­tis ko­mer­ci­nę po­teks­tę. Vie­ni ken­kė­jai sie­kia pa­nau­do­ti var­to­to­jų kom­piu­te­rius rek­la­mi­nių bru­ka­lų pla­ti­ni­mui, ki­ti va­gia kon­fi­den­cia­lią in­for­ma­ci­ją, kad iš­tuš­tin­tų var­to­to­jo ban­ko są­skai­tą, tre­ti pa­nau­do­ja už­krės­tus kom­piu­te­rius ma­si­nėms ata­koms prieš ban­ki­nes sis­te­mas ar stam­bias kor­po­ra­ci­jas“, – pa­sa­ko­jo pro­gra­mi­nės įran­gos pla­tin­to­jo „At­vi­ros in­for­ma­ci­nės sis­te­mos“ pro­jek­tų va­do­vas And­rius Ša­vei­ko.

Anot jo, vie­nas pa­sku­ti­nių­jų pla­čiai ži­no­mų dest­ruk­ci­nės pa­skir­ties ken­kė­jų bu­vo 1988 me­tais su­kur­tas žy­mu­sis „Čer­no­bylio“ vi­ru­sas. Tai­va­nie­čio Chen Ing Hau su­kur­tas vi­ru­sas ak­ty­vuo­da­vo­si kiek­vie­nų me­tų ba­lan­džio 26 die­ną – tą me­tų die­ną, ka­da įvy­ko Čer­no­by­lio tra­ge­di­ja. Vi­sa­me pa­sau­ly­je jis su­nai­ki­no dau­gy­bę kom­piu­te­riuo­se sau­go­mos in­for­ma­ci­jos ir pa­da­rė mil­ži­niš­kos ža­los kor­po­ra­ci­joms bei pa­pras­tiems var­to­to­jams.

„Šian­dien to­kio ti­po vi­ru­sų pa­si­tai­ko la­bai re­tai. Kas mė­ne­sį „Kas­pers­ky Lab.“ už­fik­suo­ja apie 50 tūkst. ken­kė­jų, iš jų tik apie 5 tūkst. skir­ti pa­kenk­ti kom­piu­te­riui“, – sa­kė A. Ša­vei­ko.

Nau­jus už­kra­tus pa­pras­tai už­sa­ko bru­ka­lų (angl. spam) pla­tin­to­jai ar tiks­li­nių tink­lo ata­kų ren­gė­jai. Jie daž­niau­siai sie­kia pa­vog­ti ar iš­vi­lio­ti iš var­to­to­jų pi­ni­gų, ku­rie iš­plau­na­mi per ban­kus ša­ly­se, ku­rios ne­tei­kia in­for­ma­ci­jos apie ban­kų są­skai­tų sa­vi­nin­kus. Pla­tin­to­jai daž­niau­siai bū­na ge­rai už­si­mas­ka­vę ir juos su­dė­tin­ga su­sek­ti, o dėl ne­to­bu­los įsta­ty­mų ba­zės – nu­baus­ti.

Eks­per­tai pa­ste­bi, kad ken­kė­jų apim­tys per pa­sta­ruo­sius me­tus spar­čiai išau­go. 2008 me­tais, pa­ly­gi­nti su 2007-ai­siais, ken­kė­jų pa­dau­gė­jo maž­daug 10 kar­tų – nuo 2,2 mln. iki 20 mi­li­jo­nų. Ne­se­niai „Kas­pers­ky Lab.“ už­fik­sa­vo ju­bi­lie­ji­nę, 25 mi­li­jo­ni­nę, ken­kė­jų pro­gra­mą. Tai „Koob­fa­ce“ var­du pa­va­din­tas kir­mi­nas, ku­ris ata­kuo­ja tarp­tau­ti­nių so­cia­li­nių tink­lų „Fa­ce­book“ bei „MyS­pa­ce“ var­to­to­jus.

Šis ju­bi­lie­ji­nis ken­kė­jas taip pat sie­kia gau­ti kon­fi­den­cia­lią var­to­to­jo in­for­ma­ci­ją ir nuo­to­li­niu bū­du sek­ti ar val­dy­ti kom­piu­te­rį. Be to, jis pla­ti­na pa­ts sa­ve ir taip au­gi­na „kom­piu­te­rių-zom­bių“ tink­lą, yra nau­do­ja­mas už­krės­ti kom­piu­te­rį ne­tik­ra an­ti­vi­ru­si­ne pro­gra­ma, ku­ri ro­do sis­te­mo­je daug vi­ru­sų ir pra­šo su­si­mo­kė­ti už kom­piu­te­rio iš­va­ly­mą. Re­zul­ta­tas – dvi­gu­bas smū­gis: var­to­to­jui ne tik už­kre­čia­mas kom­piu­te­ris ir pa­ver­čia­mas „zom­bių“ tink­lo da­li­mi, bet ir pa­pil­do­mai dar įdie­gia­ma šni­pi­nė­jan­ti pro­gra­ma.Žil­vi­nas BRU­ŽAS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas