„Santaka“ / Kompiuterinių kenkėjų paskirtis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-05 23:21

Dalinkitės:  


Kompiuterinių kenkėjų paskirtis

90 pro­c. vi­sų kom­piu­te­rius puo­lan­čių ken­kė­jų yra su­kur­ti dėl ko­mer­ci­nių ar pa­si­pel­ny­mo tiks­lų. Ir tik de­šim­ta­da­lis plin­tan­čių vi­ru­sų sie­kia su­ga­din­ti kom­piu­te­ry­je esan­čius duo­me­nis ar pro­gra­mi­nę įran­gą. Taip skel­bia kom­piu­te­rių sau­gu­mo spren­di­mų „Kas­pers­ky Lab.“ bei „G-Da­ta“ at­sto­vai Lie­tu­vo­je.

„Vi­ru­sų kū­ri­mas jau se­niai ne­bė­ra tik ga­lios de­monst­ra­vi­mas – tai stam­bus ir pel­nin­gas vers­las, tu­rin­tis ko­mer­ci­nę po­teks­tę. Vie­ni ken­kė­jai sie­kia pa­nau­do­ti var­to­to­jų kom­piu­te­rius rek­la­mi­nių bru­ka­lų pla­ti­ni­mui, ki­ti va­gia kon­fi­den­cia­lią in­for­ma­ci­ją, kad iš­tuš­tin­tų var­to­to­jo ban­ko są­skai­tą, tre­ti pa­nau­do­ja už­krės­tus kom­piu­te­rius ma­si­nėms ata­koms prieš ban­ki­nes sis­te­mas ar stam­bias kor­po­ra­ci­jas“, – pa­sa­ko­jo pro­gra­mi­nės įran­gos pla­tin­to­jo „At­vi­ros in­for­ma­ci­nės sis­te­mos“ pro­jek­tų va­do­vas And­rius Ša­vei­ko.

Anot jo, vie­nas pa­sku­ti­nių­jų pla­čiai ži­no­mų dest­ruk­ci­nės pa­skir­ties ken­kė­jų bu­vo 1988 me­tais su­kur­tas žy­mu­sis „Čer­no­bylio“ vi­ru­sas. Tai­va­nie­čio Chen Ing Hau su­kur­tas vi­ru­sas ak­ty­vuo­da­vo­si kiek­vie­nų me­tų ba­lan­džio 26 die­ną – tą me­tų die­ną, ka­da įvy­ko Čer­no­by­lio tra­ge­di­ja. Vi­sa­me pa­sau­ly­je jis su­nai­ki­no dau­gy­bę kom­piu­te­riuo­se sau­go­mos in­for­ma­ci­jos ir pa­da­rė mil­ži­niš­kos ža­los kor­po­ra­ci­joms bei pa­pras­tiems var­to­to­jams.

„Šian­dien to­kio ti­po vi­ru­sų pa­si­tai­ko la­bai re­tai. Kas mė­ne­sį „Kas­pers­ky Lab.“ už­fik­suo­ja apie 50 tūkst. ken­kė­jų, iš jų tik apie 5 tūkst. skir­ti pa­kenk­ti kom­piu­te­riui“, – sa­kė A. Ša­vei­ko.

Nau­jus už­kra­tus pa­pras­tai už­sa­ko bru­ka­lų (angl. spam) pla­tin­to­jai ar tiks­li­nių tink­lo ata­kų ren­gė­jai. Jie daž­niau­siai sie­kia pa­vog­ti ar iš­vi­lio­ti iš var­to­to­jų pi­ni­gų, ku­rie iš­plau­na­mi per ban­kus ša­ly­se, ku­rios ne­tei­kia in­for­ma­ci­jos apie ban­kų są­skai­tų sa­vi­nin­kus. Pla­tin­to­jai daž­niau­siai bū­na ge­rai už­si­mas­ka­vę ir juos su­dė­tin­ga su­sek­ti, o dėl ne­to­bu­los įsta­ty­mų ba­zės – nu­baus­ti.

Eks­per­tai pa­ste­bi, kad ken­kė­jų apim­tys per pa­sta­ruo­sius me­tus spar­čiai išau­go. 2008 me­tais, pa­ly­gi­nti su 2007-ai­siais, ken­kė­jų pa­dau­gė­jo maž­daug 10 kar­tų – nuo 2,2 mln. iki 20 mi­li­jo­nų. Ne­se­niai „Kas­pers­ky Lab.“ už­fik­sa­vo ju­bi­lie­ji­nę, 25 mi­li­jo­ni­nę, ken­kė­jų pro­gra­mą. Tai „Koob­fa­ce“ var­du pa­va­din­tas kir­mi­nas, ku­ris ata­kuo­ja tarp­tau­ti­nių so­cia­li­nių tink­lų „Fa­ce­book“ bei „MyS­pa­ce“ var­to­to­jus.

Šis ju­bi­lie­ji­nis ken­kė­jas taip pat sie­kia gau­ti kon­fi­den­cia­lią var­to­to­jo in­for­ma­ci­ją ir nuo­to­li­niu bū­du sek­ti ar val­dy­ti kom­piu­te­rį. Be to, jis pla­ti­na pa­ts sa­ve ir taip au­gi­na „kom­piu­te­rių-zom­bių“ tink­lą, yra nau­do­ja­mas už­krės­ti kom­piu­te­rį ne­tik­ra an­ti­vi­ru­si­ne pro­gra­ma, ku­ri ro­do sis­te­mo­je daug vi­ru­sų ir pra­šo su­si­mo­kė­ti už kom­piu­te­rio iš­va­ly­mą. Re­zul­ta­tas – dvi­gu­bas smū­gis: var­to­to­jui ne tik už­kre­čia­mas kom­piu­te­ris ir pa­ver­čia­mas „zom­bių“ tink­lo da­li­mi, bet ir pa­pil­do­mai dar įdie­gia­ma šni­pi­nė­jan­ti pro­gra­ma.Žil­vi­nas BRU­ŽAS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas