„Santaka“ / Vištytį papuošė vietinio gyventojo dovanotos skulptūros

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-05 23:05

Dalinkitės:  


Anksčiau buvęs apleistas kampelis S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje seniūnijos darbuotojų ir vietinių gyventojų dėka paverstas jaukiu parkeliu, kurį ateityje ketinama plėsti ir gražinti.

Andriaus GRYGELAIČIO nuotr.


Vištytį papuošė vietinio gyventojo dovanotos skulptūros

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Sek­ma­die­nį Viš­ty­ty­je šur­mu­lia­vo tra­di­ci­nė šven­tė „Viš­ty­čio va­sa­ra“. Pa­sak jo­je da­ly­va­vu­sių­jų, nė vie­nais me­tais į ją ne­su­si­rin­ko tiek daug žmo­nių, nors ir anks­čiau ši šven­tė dėl po­pu­lia­rių at­li­kė­jų gau­sos bu­vo žiū­ro­vams pa­trauk­li.

Viš­ty­čio se­niū­nas Bro­nis­la­vas Po­li­ta sa­kė, kad su­va­žia­vo mi­nios žmo­nių iš vi­sos Lie­tu­vos – iš­ti­so­mis šei­mo­mis, su drau­gais ir pa­žįs­ta­mais. Jo ma­ny­mu, bu­vo per 5 tūks­tan­čius žmo­nių. Tad ne­nuos­ta­bu, kad neiš­veng­ta ir in­ci­den­tų, apie kuriuos rašėme praeitame numeryje.

Tą­dien Viš­ty­tis bu­vo pa­na­šus į Pa­lan­gos J. Ba­sa­na­vi­čiaus gat­vę, o kiek­vie­nas ke­liu­kas ap­link mies­te­lio cent­rą tie­siog knibž­dė­te knibž­dė­jo nuo au­to­mo­bi­lių. Pre­kei­vių kios­ke­liais bu­vo nu­sė­tos abi gat­vės pu­sės nuo baž­ny­čios iki se­niū­ni­jos. B. Po­li­ta sa­kė, kad šį­met su­lauk­ta pre­ky­bi­nin­kų ir iš Pa­ne­vė­žio, Kau­no, Kė­dai­nių, Elekt­rė­nų, Len­ki­jos.

Pag­rin­di­nis šven­tės ak­cen­tas šį­met bu­vo skulp­tū­rų par­ko ati­da­ry­mas. Tris knyg­ne­šio, žve­jo ir me­džio­to­jo skulp­tū­ras mies­te­liui do­va­no­jo vie­ti­nis vers­li­nin­kas Vik­to­ras Krau­ju­tai­tis.

Kū­ri­nių au­to­rius – mal­dė­niš­kis dro­žė­jas Rai­mun­das Bla­žai­tis.

– Iš pra­džių su­tvar­kė­me ap­leis­tą kam­pe­lį S. Da­riaus ir S. Gi­rė­no gat­vė­je, iš­pjo­vė­me krū­mus, pa­so­di­no­me pu­šai­čių, – apie dar­bus pa­sa­ko­jo se­niū­nas. – Vė­liau, be­kal­bant su vers­li­nin­ku V. Krau­ju­tai­čiu, gi­mė min­tis pa­sta­ty­ti čia ką nors gra­žaus. Žmo­gus da­vė tris di­džiu­lius ąžuo­lus ir fi­nan­sa­vo dar­bus. Vers­li­nin­kas taip pat fi­nan­sa­vo ir kry­žiaus pa­sta­ty­mą gre­ta baž­ny­čios.

Se­niū­nas sa­kė, jog par­ke­lis skir­tas Lie­tu­vos tūks­tant­me­čiui pa­mi­nė­ti. Yra min­tis jį plės­ti ir atei­ty­je. Viš­ty­čio žmo­nės pa­tys pa­siū­lė rem­ti šį pro­jek­tą ir skulp­tū­roms skir­ta me­die­na, ir pi­ni­gais.

Pag­rin­di­nė min­tis, sie­jan­ti tris skulp­tū­ras, – įam­žin­ti ne­leng­vą knyg­ne­šių ke­lią, ku­ris ėjo per Viš­ty­čio kraš­tą. Pa­var­gęs lie­tu­viš­ko žo­džio ne­šė­jas su­sto­da­vo at­si­pūs­ti pas vie­ti­nius gy­ven­to­jus, ku­rių pa­grin­di­nis pra­gy­ve­ni­mo šal­ti­nis bu­vo žve­jy­ba. Iš­gir­dęs me­džiok­lio ra­gą – sig­na­lą, kad ei­ti sau­gu, jis pa­trauk­da­vo to­lyn, ne­šda­mas sun­kų ne­šu­lį per vi­są ša­lį.

Po skulp­tū­rų pa­šven­ti­ni­mo su­si­rin­ku­sie­ji ga­lė­jo ap­žiū­rė­ti bu­vu­sio viš­ty­čio­ko Al­gi­man­to Ke­zio fotodar­bų pa­ro­dą, eks­po­nuo­ja­mą kul­tū­ros na­muo­se.

Links­mo­ji da­lis, kaip vi­sa­da, bu­vo ku­pi­na ge­ros nuo­tai­kos, mat rė­mė­jų dė­ka Viš­ty­tį vėl ap­lan­kė net trys po­pu­lia­rios gru­pės: „Yva“, „Pi­ca­so“ ir „Iš­junk švie­są“, bei at­li­kė­jos As­ta Pi­ly­pai­tė ir Gin­ta­rė Ka­ra­liū­nai­tė. Ant sce­nos pa­si­ro­dė ir sve­čiai iš Len­ki­jos – mu­zi­kos ir šo­kių gru­pė „Oneg­daj“.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas