„Santaka“ / Vilkaviškio miestas dūsta nuo stiklo ir plastiko atliekų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-05 22:22

Dalinkitės:  


Plas­ti­ko, stik­lo at­lie­kų su­rin­ki­mo kon­tei­ne­riai jau se­niai per­pil­dy­ti dau­ge­ly­je Vil­ka­viš­kio mies­to vie­tų.

Autorės nuotr.


Vilkaviškio miestas dūsta nuo stiklo ir plastiko atliekų

Dangyra APANAVIČIENĖ

Į re­dak­ci­ją pa­skam­bi­nę mies­to gy­ven­to­jai pik­ti­no­si, kad Vil­ka­viš­ky­je pra­stai pri­žiū­ri­mi ant­ri­nių ža­lia­vų su­rin­ki­mo kon­tei­ne­riai.

– Kaip ir rei­ka­lau­ja nu­sta­ty­ta tvar­ka, mū­sų šei­ma tvar­kin­gai rū­šiuo­ja at­lie­kas. Bet kas iš to, jei­gu kon­tei­ne­riai, skir­ti ant­ri­nėms ža­lia­voms, bū­na nuo­lat per­pil­dy­ti, ir nei su­rink­to stik­lo, nei plas­ti­ko daž­niau­siai ne­tu­ri­me kur dė­ti, – kal­bė­jo S. Da­riaus ir S. Gi­rė­no gat­vė­je gy­ve­nan­tis žmo­gus. – Iš­rū­šiuo­tas stik­lo ir plas­ti­ko at­lie­kas pir­ma­die­nį ban­džiau nu­vež­ti į ki­to­se mies­to vie­to­se sto­vin­čius kon­tei­ne­rius – vi­si jie bu­vo ku­pi­ni.

Skai­ty­to­jo nuo­mo­ne, už at­lie­kų su­rin­ki­mą at­sa­kin­gi as­me­nys pra­stai at­lie­ka sa­vo pa­rei­gas. Jie vi­sai ne­ver­ti­na gy­ven­to­jų pa­stan­gų ir no­ro tau­so­ti gam­tą bei rū­šiuo­ti at­lie­kas. Mat per­pil­dy­tų ant­ri­nių ža­lia­vų kon­tei­ne­rių pro­ble­ma, pa­sak vil­ka­viš­kie­čio, eg­zis­tuo­ja nuo pat jų pa­sta­ty­mo die­nos.

Pa­si­žval­gė­me po mies­tą ir pa­si­do­mė­jo­me, kiek skai­ty­to­jo žo­džiuo­se yra tie­sos. Pa­si­ro­do, pro­ble­ma – tik­rai la­bai rim­ta. Dau­gu­ma stik­lui ir plas­ti­kui skir­tų kon­tei­ne­rių iš tie­sų bu­vo per­pil­dy­ti. Tal­pyk­los iki pat vir­šaus bu­vo už­grūs­tos ant­ri­nė­mis ža­lia­vo­mis (iš­sky­rus po­pie­rių), o ap­link riog­so­jo krep­šiai, mai­še­liai, dė­žės su plas­ti­ko bei stik­lo at­lie­ko­mis. Kai kur prie kon­tei­ne­rių bu­vo tie­siog iš­vers­tos krū­vos tuš­čios ta­ros, ku­rios va­sa­rą dau­giau su­si­kau­pia kiek­vie­nuo­se na­muo­se.

Iš dau­ge­lio ap­va­žiuo­tų vie­tų mies­te apy­tuš­tį kon­tei­ne­rį plas­ti­kui sa­vai­tės pra­džio­je pa­vy­ko ras­ti tik Mai­ro­nio gat­vė­je. Ta­čiau šian­dien ir ten tik­riau­siai jau vis­kas už­grūs­ta.

Va­kar pa­skam­bi­nu­si mo­te­ris, gy­ve­nan­ti Bi­ru­tės gat­vė­je, sa­kė taip ir ne­ra­du­si, kur ne­to­lie­se iš­mes­ti na­muo­se su­si­kau­pu­sius tuš­čius plas­ti­ki­nius bu­te­lius, tad iš­me­tu­si juos į pir­mą pa­si­tai­kiu­sį bui­ti­nių at­lie­kų kon­tei­ne­rį.

Apie si­tua­ci­ją pa­si­tei­ra­vo­me ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė­je. Vie­ti­nio ūkio sky­riaus ve­dė­ja Ina Blauz­džiū­nie­nė in­for­ma­vo, kad UAB „Ma­ri­jam­po­lės šva­ra“ pa­gal šiuo me­tu ga­lio­jan­čią tvar­ką kon­tei­ne­rius tu­ri iš­tuš­tin­ti, vos tik jie pri­si­pil­do. Ta­čiau šio rei­ka­la­vi­mo pa­slau­gos tei­kė­jas, ma­tyt, ne­si­lai­ko dėl to, kad Sa­vi­val­dy­bė ne­mo­ka pi­ni­gų.

– Šiuo me­tu Sa­vi­val­dy­bė už at­lie­kų tvar­ky­mą mi­nė­tai bend­ro­vei sko­lin­ga be­veik 666 tūks­tan­čius li­tų. Mes mie­lai at­si­skai­ty­tu­me, jei­gu pa­tys tu­rė­tu­me pi­ni­gų. De­ja, ter­šė­jai – ra­jo­no gy­ven­to­jai ir įmo­nės – Sa­vi­val­dy­bei taip pat sko­lin­gi be­veik pu­sę mi­li­jo­no li­tų, iš­si­rei­ka­lau­ti sko­las se­ka­si la­bai sun­kiai, – tei­gė I. Blauz­džiū­nie­nė.

Vie­ti­nio ūkio sky­riaus ve­dė­ja sa­kė, jog kaip tik va­kar kal­bė­jo­si su „Ma­ri­jam­po­lės šva­ros“ va­do­vu Zig­mu Ma­čiu ir pra­šė, kad pa­si­rū­pin­tų per­pil­dy­tais Vil­ka­viš­kio kon­tei­ne­riais. Bend­ro­vės va­do­vas sa­vo ruož­tu pa­pra­šė Sa­vi­val­dy­bės bent kaž­kiek su­mo­kė­ti už at­lik­tas pa­slau­gas, nes įmo­nei stin­ga pi­ni­gų net dar­buo­to­jų at­ly­gi­ni­mams.

Ant­ri­nių ža­lia­vų su­rin­ki­mo kon­tei­ne­rius pa­slau­gos tei­kė­jas pa­ža­dė­jo iš­tuš­tin­ti dar šią sa­vai­tę.

Be­je, šio­mis die­no­mis gat­vė­se bus pra­dė­ti sta­ty­ti nau­ji spal­vin­gi var­po for­mos kon­tei­ne­riai, skir­ti stik­lui, po­pie­riui ir plas­ti­kui. Jie į Vil­ka­viš­kį bu­vo at­vež­ti jau prieš pu­sę me­tų, ta­čiau par­da­vė­jai – UAB „Stre­fa“, su ku­ria Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­ja bu­vo su­da­riu­si su­tar­tį, tik da­bar su­ra­do lai­ko at­vyk­ti į Vil­ka­viš­kį ir šiuos kon­tei­ne­rius su­mon­tuo­ti.

Tik var­gu ar gra­žes­nės, bet, at­ro­do, ma­žai ką erd­ves­nės tal­pyk­los iš­spręs iš­rū­šiuo­tų at­lie­kų su­rin­ki­mo pro­ble­mą.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas