„Santaka“ / Vištyčio seniūnijos gatvėms – beveik 1,4 mln. litų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-05 22:21

Dalinkitės:  


Abiejų šalių delegacijos antradienį Vilkaviškio rajono savivaldybėje pasirašė partnerystės sutartį.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Vištyčio seniūnijos gatvėms – beveik 1,4 mln. litų

Eglė MIČIULIENĖ

Rugp­jū­čio 4 d. Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė­je bu­vo pa­si­ra­šy­ta par­tne­rys­tės su­tar­tis su Len­ki­jos at­sto­vais.

Ant­ra­die­nį prieš pie­tus Sa­vi­val­dy­bės me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas priė­mė su­tar­ties pa­si­ra­šy­ti at­vy­ku­sius pro­jek­to par­tne­rius: Su­val­kų ra­jo­no me­rą Šče­pa­ną Ol­da­kovs­kį bei vi­ce­me­rą Vi­tol­dą Ko­va­levs­kį, Rut­ka Tar­tak se­niū­ną Ja­ną Ra­cį ir už šio pro­jek­to ren­gi­mą at­sa­kin­gą Rut­ka Tar­tak se­niū­ni­jos dar­buo­to­ją, se­niū­no pa­va­duo­to­ją Piot­rą Mu­šins­kį.

Part­ne­rys­tės su­tar­tis pa­gal Len­ki­jos ir Lie­tu­vos bend­ra­dar­bia­vi­mo abi­pus sie­nos pro­gra­mą su­da­ry­ta tarp Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės (ji yra pa­grin­di­nis pro­jek­to par­tne­ris) ir Su­val­kų sa­vi­val­dy­bės bei Rut­ka Tar­tak vals­čiaus. Su­si­ta­ri­mo tiks­las – įgy­ven­din­ti pro­jek­tą, skir­tą ke­lių inf­rast­ruk­tū­rai pa­sie­ny­je tarp Vil­ka­viš­kio ir Su­val­kų sa­vi­val­dy­bių ge­rin­ti.

Už lė­šas, gau­tas pa­gal šį pro­jek­tą, bus tvar­ko­mi pa­sie­nio se­niū­ni­jų vi­daus ke­liai. Viš­ty­čio mies­te­ly­je bus išas­fal­tuo­tos Pie­vų bei Lau­ko gat­vės ir pa­grin­di­nė To­tor­kie­mio kai­mo gat­vė. Tuo pat me­tu už pro­jek­to pi­ni­gus bus tvar­ko­mos ir gat­vės su Lie­tu­va be­si­ri­bo­jan­čio­se se­niū­ni­jo­se Len­ki­jos pu­sė­je.

Bend­ra pro­jek­tui skir­ta pi­ni­gų su­ma vir­ši­ja 3 mi­li­jo­nus li­tų. Iš šių lė­šų vien Viš­ty­čio se­niū­ni­jos gat­vėms skir­ta ne­to­li 1,4 mi­li­jo­no li­tų. Da­lį pi­ni­gų, apie 15 pro­cen­tų, pro­jek­tui įgy­ven­din­ti tu­rės skir­ti mū­sų Sa­vi­val­dy­bė, ki­ti bus gau­ti iš Eu­ro­pos Są­jun­gos struk­tū­ri­nių fon­dų.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės In­ves­ti­ci­jų ir stra­te­gi­nio pla­na­vi­mo sky­riaus ve­dė­jo Min­dau­go Len­ko nuo­mo­ne, kon­kur­so me­tu ke­lius ren­gian­čios bend­ro­vės ga­li pa­siū­ly­ti dar­bus at­lik­ti už ge­ro­kai ma­žes­nę su­mą. Ta­čiau ki­tiems dar­bams li­ku­sių pi­ni­gų to­kiu at­ve­ju skir­ti ne­ga­li­ma – jie pri­va­lo bū­ti grą­ži­na­mi į ES fon­dus.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės bend­ra­dar­bia­vi­mas su Len­ki­ja vyks­ta jau dau­ge­lį me­tų. A. Ba­gu­šins­kas džiau­gė­si, kad dirb­da­mi iš­vien su len­kais ga­li­me pa­si­nau­do­ti ES su­tei­kia­mo­mis ga­li­my­bė­mis ge­rin­ti ap­lin­ką ir in­ves­tuo­ti į pa­sie­nio re­gio­ną tiek Lie­tu­vo­je, tiek ir Len­ki­jo­je.

– Džiau­gia­mės, jog pir­mas toks pro­jek­tas, ku­rį di­džią­ja da­li­mi ad­mi­nist­ruo­ja Lie­tu­vos pu­sė, įgy­ven­di­na­mas Viš­ty­ty­je. Šia­me ra­jo­no kraš­te yra di­de­lis tu­ris­tų srau­tas, at­vyks­ta žmo­nių iš Len­ki­jos, iš Vo­kie­ti­jos. Ir kraš­to vys­ty­mo stra­te­gi­jo­je nu­ma­ty­ta, kad pa­sie­nio ruo­že prio­ri­te­tas yra tu­riz­mo vys­ty­mas, – kal­bė­jo A. Ba­gu­šins­kas.

Ši nau­jie­na – dar ne pa­sku­ti­nė ge­ra ži­nia pa­sie­ny­je gy­ve­nan­tiems žmo­nėms. In­ves­ti­ci­jų ir stra­te­gi­nio pla­na­vi­mo sky­riaus ve­dė­jas M. Len­kas tei­gė, jog ne­se­niai iš Ke­lių di­rek­ci­jos gau­ta 500 tūks­tan­čių li­tų. „Pra­šy­si­me, kad už juos leis­tų su­tvar­ky­ti dvi pa­sie­ny­je li­ku­sias 900 ir 2100 met­rų žvyr­ke­lio at­kar­pas Viš­ty­čio (prie Var­te­lių kai­mo) ir Gra­žiš­kių (ne­to­li Vyg­re­lių) se­niū­ni­jo­se. Pa­di­dė­jus tu­ris­tų srau­tui, ten gy­ve­nan­tys žmo­nės skun­džia­si au­to­mo­bi­lių ke­lia­mo­mis dul­kė­mis, ap­dul­kė­ju­siais dar­žais. No­ri­me tas at­kar­pas išas­fal­tuo­ti“, – kal­bė­jo M. Len­kas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujasis muitinės vadas semiasi suvalkietiškos patirties
* Gižiečių iniciatyva įvertinta įspūdingu medaliu
* Gimtinės ilgesys dainininką kasmet parveda į Lietuvą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas