„Santaka“ / Vištyčio seniūnijos gatvėms – beveik 1,4 mln. litų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-05 22:21

Dalinkitės:  


Abiejų šalių delegacijos antradienį Vilkaviškio rajono savivaldybėje pasirašė partnerystės sutartį.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Vištyčio seniūnijos gatvėms – beveik 1,4 mln. litų

Eglė MIČIULIENĖ

Rugp­jū­čio 4 d. Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė­je bu­vo pa­si­ra­šy­ta par­tne­rys­tės su­tar­tis su Len­ki­jos at­sto­vais.

Ant­ra­die­nį prieš pie­tus Sa­vi­val­dy­bės me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas priė­mė su­tar­ties pa­si­ra­šy­ti at­vy­ku­sius pro­jek­to par­tne­rius: Su­val­kų ra­jo­no me­rą Šče­pa­ną Ol­da­kovs­kį bei vi­ce­me­rą Vi­tol­dą Ko­va­levs­kį, Rut­ka Tar­tak se­niū­ną Ja­ną Ra­cį ir už šio pro­jek­to ren­gi­mą at­sa­kin­gą Rut­ka Tar­tak se­niū­ni­jos dar­buo­to­ją, se­niū­no pa­va­duo­to­ją Piot­rą Mu­šins­kį.

Part­ne­rys­tės su­tar­tis pa­gal Len­ki­jos ir Lie­tu­vos bend­ra­dar­bia­vi­mo abi­pus sie­nos pro­gra­mą su­da­ry­ta tarp Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės (ji yra pa­grin­di­nis pro­jek­to par­tne­ris) ir Su­val­kų sa­vi­val­dy­bės bei Rut­ka Tar­tak vals­čiaus. Su­si­ta­ri­mo tiks­las – įgy­ven­din­ti pro­jek­tą, skir­tą ke­lių inf­rast­ruk­tū­rai pa­sie­ny­je tarp Vil­ka­viš­kio ir Su­val­kų sa­vi­val­dy­bių ge­rin­ti.

Už lė­šas, gau­tas pa­gal šį pro­jek­tą, bus tvar­ko­mi pa­sie­nio se­niū­ni­jų vi­daus ke­liai. Viš­ty­čio mies­te­ly­je bus išas­fal­tuo­tos Pie­vų bei Lau­ko gat­vės ir pa­grin­di­nė To­tor­kie­mio kai­mo gat­vė. Tuo pat me­tu už pro­jek­to pi­ni­gus bus tvar­ko­mos ir gat­vės su Lie­tu­va be­si­ri­bo­jan­čio­se se­niū­ni­jo­se Len­ki­jos pu­sė­je.

Bend­ra pro­jek­tui skir­ta pi­ni­gų su­ma vir­ši­ja 3 mi­li­jo­nus li­tų. Iš šių lė­šų vien Viš­ty­čio se­niū­ni­jos gat­vėms skir­ta ne­to­li 1,4 mi­li­jo­no li­tų. Da­lį pi­ni­gų, apie 15 pro­cen­tų, pro­jek­tui įgy­ven­din­ti tu­rės skir­ti mū­sų Sa­vi­val­dy­bė, ki­ti bus gau­ti iš Eu­ro­pos Są­jun­gos struk­tū­ri­nių fon­dų.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės In­ves­ti­ci­jų ir stra­te­gi­nio pla­na­vi­mo sky­riaus ve­dė­jo Min­dau­go Len­ko nuo­mo­ne, kon­kur­so me­tu ke­lius ren­gian­čios bend­ro­vės ga­li pa­siū­ly­ti dar­bus at­lik­ti už ge­ro­kai ma­žes­nę su­mą. Ta­čiau ki­tiems dar­bams li­ku­sių pi­ni­gų to­kiu at­ve­ju skir­ti ne­ga­li­ma – jie pri­va­lo bū­ti grą­ži­na­mi į ES fon­dus.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės bend­ra­dar­bia­vi­mas su Len­ki­ja vyks­ta jau dau­ge­lį me­tų. A. Ba­gu­šins­kas džiau­gė­si, kad dirb­da­mi iš­vien su len­kais ga­li­me pa­si­nau­do­ti ES su­tei­kia­mo­mis ga­li­my­bė­mis ge­rin­ti ap­lin­ką ir in­ves­tuo­ti į pa­sie­nio re­gio­ną tiek Lie­tu­vo­je, tiek ir Len­ki­jo­je.

– Džiau­gia­mės, jog pir­mas toks pro­jek­tas, ku­rį di­džią­ja da­li­mi ad­mi­nist­ruo­ja Lie­tu­vos pu­sė, įgy­ven­di­na­mas Viš­ty­ty­je. Šia­me ra­jo­no kraš­te yra di­de­lis tu­ris­tų srau­tas, at­vyks­ta žmo­nių iš Len­ki­jos, iš Vo­kie­ti­jos. Ir kraš­to vys­ty­mo stra­te­gi­jo­je nu­ma­ty­ta, kad pa­sie­nio ruo­že prio­ri­te­tas yra tu­riz­mo vys­ty­mas, – kal­bė­jo A. Ba­gu­šins­kas.

Ši nau­jie­na – dar ne pa­sku­ti­nė ge­ra ži­nia pa­sie­ny­je gy­ve­nan­tiems žmo­nėms. In­ves­ti­ci­jų ir stra­te­gi­nio pla­na­vi­mo sky­riaus ve­dė­jas M. Len­kas tei­gė, jog ne­se­niai iš Ke­lių di­rek­ci­jos gau­ta 500 tūks­tan­čių li­tų. „Pra­šy­si­me, kad už juos leis­tų su­tvar­ky­ti dvi pa­sie­ny­je li­ku­sias 900 ir 2100 met­rų žvyr­ke­lio at­kar­pas Viš­ty­čio (prie Var­te­lių kai­mo) ir Gra­žiš­kių (ne­to­li Vyg­re­lių) se­niū­ni­jo­se. Pa­di­dė­jus tu­ris­tų srau­tui, ten gy­ve­nan­tys žmo­nės skun­džia­si au­to­mo­bi­lių ke­lia­mo­mis dul­kė­mis, ap­dul­kė­ju­siais dar­žais. No­ri­me tas at­kar­pas išas­fal­tuo­ti“, – kal­bė­jo M. Len­kas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas