„Santaka“ / Apsinuodijus reikia nedelsiant kviesti greitąją medicinos pagalbą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-03 22:39

Dalinkitės:  


Apsinuodijus reikia nedelsiant kviesti greitąją medicinos pagalbą

Ma­ri­jam­po­lės vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­ro spe­cia­lis­tai, su­rin­kę ir iša­na­li­za­vę 2009 me­tų II ket­vir­čio ap­si­nuo­di­ji­mų si­tua­ci­ją Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ty­je, tei­gia, kad di­džio­sios da­lies jų bū­tų bu­vę ga­li­ma iš­veng­ti, nes tai su­si­ję su są­mo­nin­gu al­ko­ho­lio ar me­di­ka­men­tų per­do­za­vi­mu.

Štai per tris mė­ne­sius (ba­lan­dį, ge­gu­žę, bir­že­lį) iš 39 už­re­gist­ruo­tų ap­si­nuo­di­ji­mų 10 žmo­nių ap­si­nuo­di­jo al­ko­ho­liu, net 22 as­me­nys – me­di­ka­men­tais.

Blo­gas sig­na­las yra tai, kad iš mi­nė­tų 39 at­ve­jų net 25 yra ap­gal­vo­ti, ku­riuos iš da­lies ga­li­ma pri­skir­ti ke­ti­ni­mams nu­si­žu­dy­ti, nors tik 4 as­me­nys pri­si­pa­ži­no, jog tu­rė­ję šį tiks­lą.

At­si­tik­ti­nių ap­si­nuo­di­ji­mų už­fik­suo­ta 13. Mir­čių dėl ap­si­nuo­di­ji­mų II ket­vir­tį Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ty­je neuž­re­gist­ruo­ta. Paly­gi­nti su I šių me­tų ket­vir­čiu, sta­tis­ti­ka iš­lie­ka pa­na­ši: sausio–kovo mė­ne­siais už­fik­suo­ti 35 ap­si­nuo­di­ji­mai, iš jų – 19 vai­kų iki 18 me­tų ir 15 suau­gu­sių­jų.

Pa­gal su­rink­tą sta­tis­ti­nę in­for­ma­ci­ją dau­giau­sia ap­si­nuo­di­ji­mų bū­ta Ša­kių ra­jo­no (15) ir Ma­ri­jam­po­lės sa­vi­val­dy­bė­se (14). Po 4 at­ve­jus re­gist­ruo­ta Vil­ka­viš­kio ra­jo­no ir Kal­va­ri­jos sa­vi­val­dy­bė­se, 2 at­ve­jai – Kaz­lų Rū­do­je. Iš vi­so ap­si­nuo­di­jo 19 mo­te­rų ir 20 vy­rų. Pa­gal am­žių – net 30 vai­kų iki 18 me­tų ir tik 9 suau­gu­sių­jų ap­si­nuo­di­ji­mai. Štai Ma­ri­jam­po­lės sa­vi­val­dy­bė­je vi­sais 14 at­ve­jų ap­si­nuo­di­jo vai­kai, var­to­ję al­ko­ho­lį ar­ba me­di­ka­men­tus.

Ša­kių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė­je 11 as­me­nų ap­si­nuo­di­jo me­di­ka­men­tais, du – bui­ti­nės che­mi­jos pro­duk­tais, vie­nas – che­mi­nė­mis me­džia­go­mis, vie­nas – grau­ži­kų nuo­dais.

Kal­va­ri­jos sa­vi­val­dy­bė­je me­di­ka­men­tais ir al­ko­ho­liu ap­si­nuo­di­jo po du as­me­nis, Kaz­lų Rū­do­je – po vie­ną.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė­je du as­me­nys ap­si­nuo­di­jo al­ko­ho­liu, vie­nas var­to­jo al­ko­ho­lį kar­tu su me­di­ka­men­tais, vie­nas – tik me­di­ka­men­tus.

Atk­reip­ti­nas dė­me­sys, kad dau­gu­ma ap­si­nuo­di­ji­mų (net 29 iš 39) įvy­ko na­muo­se ir na­mų ap­lin­ko­je.

Ma­ri­jam­po­lės vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­ro spe­cia­lis­tai pa­ta­ria žmo­nėms bū­ti ati­des­niems sa­vo šei­mos na­riams, ypač vai­kams. Rei­kia sau­giai, t. y. ma­žiems vai­kams ne­pa­sie­kia­mo­se vie­to­se, lai­ky­ti bui­ties che­mi­jos prie­mo­nes, grau­ži­kų nuo­dus, trą­šas ir, ži­no­ma, vais­tus. Atk­reip­ti­nas dė­me­sys, kad lai­ky­ti me­di­ka­men­tus ran­ki­nė­se taip pat ne­sau­gu, nes vai­kai ga­li juos ras­ti ir su­val­gy­ti. Suau­gu­sie­ji tu­rė­tų elg­tis at­sa­kin­gai ir ne­per­pil­ti che­mi­nių me­džia­gų į ki­tą ta­rą, pvz., į mi­ne­ra­li­nio van­dens bu­te­lius ar ki­tus mais­tui nau­do­ja­mus in­dus. Už­si­mir­šę pa­tys ar šei­mos na­riai ne­ty­čia ga­li iš­ger­ti pa­vo­jin­gų skys­čių ir nu­ken­tė­ti.

Jei įta­ria­te, kad šei­mos na­rys ap­si­nuo­di­jo, svar­biau­sia – vi­sais įma­no­mais bū­dais nu­trauk­ti nuo­do pa­te­ki­mą į or­ga­niz­mą. Jei nu­ken­tė­ju­sy­sis ne­są­mo­nin­gas, bū­ti­na jį pa­gul­dy­ti ant šo­no. Jei­gu jis ve­mia, tuo­met svar­bu pa­si­rū­pin­ti, kad neužsp­ring­tų. Jei ap­si­nuo­di­jęs žmo­gus dar są­mo­nin­gas, rei­kia duo­ti iš­ger­ti 1–2 lit­rus šil­to van­dens, ku­ris su­kel­tų vė­mi­mą. Ne­del­siant rei­kia kvies­ti grei­tą­ją me­di­ci­nos pa­gal­bą. Vė­mi­mo ne­ga­li­ma su­kel­ti tuo­met, jei įta­ria­ma, kad žmo­gus ap­si­nuo­di­jo ben­zi­nu, ži­ba­lu, ki­to­kiu ku­ru, iš­gė­rė strich­ni­no, jį iš­ti­ko šir­dies prie­puo­lis, pra­si­dė­jo trau­ku­liai, jei ap­si­nuo­di­jo kū­di­kis, ku­riam ne­su­ka­kę še­ši mė­ne­siai, jei mo­te­riai yra trys pa­sku­ti­niai nėš­tu­mo mė­ne­siai. Vė­mi­mo ne­ga­li­ma su­kel­ti ir tuo­met, jei įta­ria­ma, kad žmo­gus ap­si­nuo­di­jo rūgš­ti­mi ar­ba šar­mu. Tuo­met jam rei­kia duo­ti iš­ger­ti 1–2 stik­li­nes van­dens.

Ve­žant ap­si­nuo­di­ju­sį­jį į gy­dy­mo įstai­gą, bū­ti­na su­rink­ti ir kar­tu vež­tis tas me­džia­gas, mais­to pro­duk­tus, vais­tus, jų pa­kuo­tes su pa­va­di­ni­mais ir eti­ke­tė­mis, au­ga­lų da­lis – vis­ką, kuo li­go­nis ga­lė­jo ap­si­nuo­dy­ti. Jei lai­ku ne­pa­si­rū­pi­na­ma ap­si­nuo­di­ju­siu žmo­gu­mi, ypač – vai­ku, ga­li­ma ir liūd­niau­sia baig­tis – mir­tis.

Praė­ju­sį ket­vir­tį mir­čių ne­bu­vo už­fik­suo­ta, 31 at­ve­ju ap­si­nuo­di­ju­sie­ji vi­siš­kai pa­svei­ko, 4 as­me­nims kons­ta­tuo­ti lie­ka­mie­ji reiš­ki­niai.Dai­va KLI­MA­VI­ČIE­NĖ

Ma­ri­jam­po­lės vi­suo­me­nės

svei­ka­tos cent­ro vyr. spe­cia­lis­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas