„Santaka“ / Apsinuodijus reikia nedelsiant kviesti greitąją medicinos pagalbą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-03 22:39

Dalinkitės:  


Apsinuodijus reikia nedelsiant kviesti greitąją medicinos pagalbą

Ma­ri­jam­po­lės vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­ro spe­cia­lis­tai, su­rin­kę ir iša­na­li­za­vę 2009 me­tų II ket­vir­čio ap­si­nuo­di­ji­mų si­tua­ci­ją Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ty­je, tei­gia, kad di­džio­sios da­lies jų bū­tų bu­vę ga­li­ma iš­veng­ti, nes tai su­si­ję su są­mo­nin­gu al­ko­ho­lio ar me­di­ka­men­tų per­do­za­vi­mu.

Štai per tris mė­ne­sius (ba­lan­dį, ge­gu­žę, bir­že­lį) iš 39 už­re­gist­ruo­tų ap­si­nuo­di­ji­mų 10 žmo­nių ap­si­nuo­di­jo al­ko­ho­liu, net 22 as­me­nys – me­di­ka­men­tais.

Blo­gas sig­na­las yra tai, kad iš mi­nė­tų 39 at­ve­jų net 25 yra ap­gal­vo­ti, ku­riuos iš da­lies ga­li­ma pri­skir­ti ke­ti­ni­mams nu­si­žu­dy­ti, nors tik 4 as­me­nys pri­si­pa­ži­no, jog tu­rė­ję šį tiks­lą.

At­si­tik­ti­nių ap­si­nuo­di­ji­mų už­fik­suo­ta 13. Mir­čių dėl ap­si­nuo­di­ji­mų II ket­vir­tį Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ty­je neuž­re­gist­ruo­ta. Paly­gi­nti su I šių me­tų ket­vir­čiu, sta­tis­ti­ka iš­lie­ka pa­na­ši: sausio–kovo mė­ne­siais už­fik­suo­ti 35 ap­si­nuo­di­ji­mai, iš jų – 19 vai­kų iki 18 me­tų ir 15 suau­gu­sių­jų.

Pa­gal su­rink­tą sta­tis­ti­nę in­for­ma­ci­ją dau­giau­sia ap­si­nuo­di­ji­mų bū­ta Ša­kių ra­jo­no (15) ir Ma­ri­jam­po­lės sa­vi­val­dy­bė­se (14). Po 4 at­ve­jus re­gist­ruo­ta Vil­ka­viš­kio ra­jo­no ir Kal­va­ri­jos sa­vi­val­dy­bė­se, 2 at­ve­jai – Kaz­lų Rū­do­je. Iš vi­so ap­si­nuo­di­jo 19 mo­te­rų ir 20 vy­rų. Pa­gal am­žių – net 30 vai­kų iki 18 me­tų ir tik 9 suau­gu­sių­jų ap­si­nuo­di­ji­mai. Štai Ma­ri­jam­po­lės sa­vi­val­dy­bė­je vi­sais 14 at­ve­jų ap­si­nuo­di­jo vai­kai, var­to­ję al­ko­ho­lį ar­ba me­di­ka­men­tus.

Ša­kių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė­je 11 as­me­nų ap­si­nuo­di­jo me­di­ka­men­tais, du – bui­ti­nės che­mi­jos pro­duk­tais, vie­nas – che­mi­nė­mis me­džia­go­mis, vie­nas – grau­ži­kų nuo­dais.

Kal­va­ri­jos sa­vi­val­dy­bė­je me­di­ka­men­tais ir al­ko­ho­liu ap­si­nuo­di­jo po du as­me­nis, Kaz­lų Rū­do­je – po vie­ną.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė­je du as­me­nys ap­si­nuo­di­jo al­ko­ho­liu, vie­nas var­to­jo al­ko­ho­lį kar­tu su me­di­ka­men­tais, vie­nas – tik me­di­ka­men­tus.

Atk­reip­ti­nas dė­me­sys, kad dau­gu­ma ap­si­nuo­di­ji­mų (net 29 iš 39) įvy­ko na­muo­se ir na­mų ap­lin­ko­je.

Ma­ri­jam­po­lės vi­suo­me­nės svei­ka­tos cent­ro spe­cia­lis­tai pa­ta­ria žmo­nėms bū­ti ati­des­niems sa­vo šei­mos na­riams, ypač vai­kams. Rei­kia sau­giai, t. y. ma­žiems vai­kams ne­pa­sie­kia­mo­se vie­to­se, lai­ky­ti bui­ties che­mi­jos prie­mo­nes, grau­ži­kų nuo­dus, trą­šas ir, ži­no­ma, vais­tus. Atk­reip­ti­nas dė­me­sys, kad lai­ky­ti me­di­ka­men­tus ran­ki­nė­se taip pat ne­sau­gu, nes vai­kai ga­li juos ras­ti ir su­val­gy­ti. Suau­gu­sie­ji tu­rė­tų elg­tis at­sa­kin­gai ir ne­per­pil­ti che­mi­nių me­džia­gų į ki­tą ta­rą, pvz., į mi­ne­ra­li­nio van­dens bu­te­lius ar ki­tus mais­tui nau­do­ja­mus in­dus. Už­si­mir­šę pa­tys ar šei­mos na­riai ne­ty­čia ga­li iš­ger­ti pa­vo­jin­gų skys­čių ir nu­ken­tė­ti.

Jei įta­ria­te, kad šei­mos na­rys ap­si­nuo­di­jo, svar­biau­sia – vi­sais įma­no­mais bū­dais nu­trauk­ti nuo­do pa­te­ki­mą į or­ga­niz­mą. Jei nu­ken­tė­ju­sy­sis ne­są­mo­nin­gas, bū­ti­na jį pa­gul­dy­ti ant šo­no. Jei­gu jis ve­mia, tuo­met svar­bu pa­si­rū­pin­ti, kad neužsp­ring­tų. Jei ap­si­nuo­di­jęs žmo­gus dar są­mo­nin­gas, rei­kia duo­ti iš­ger­ti 1–2 lit­rus šil­to van­dens, ku­ris su­kel­tų vė­mi­mą. Ne­del­siant rei­kia kvies­ti grei­tą­ją me­di­ci­nos pa­gal­bą. Vė­mi­mo ne­ga­li­ma su­kel­ti tuo­met, jei įta­ria­ma, kad žmo­gus ap­si­nuo­di­jo ben­zi­nu, ži­ba­lu, ki­to­kiu ku­ru, iš­gė­rė strich­ni­no, jį iš­ti­ko šir­dies prie­puo­lis, pra­si­dė­jo trau­ku­liai, jei ap­si­nuo­di­jo kū­di­kis, ku­riam ne­su­ka­kę še­ši mė­ne­siai, jei mo­te­riai yra trys pa­sku­ti­niai nėš­tu­mo mė­ne­siai. Vė­mi­mo ne­ga­li­ma su­kel­ti ir tuo­met, jei įta­ria­ma, kad žmo­gus ap­si­nuo­di­jo rūgš­ti­mi ar­ba šar­mu. Tuo­met jam rei­kia duo­ti iš­ger­ti 1–2 stik­li­nes van­dens.

Ve­žant ap­si­nuo­di­ju­sį­jį į gy­dy­mo įstai­gą, bū­ti­na su­rink­ti ir kar­tu vež­tis tas me­džia­gas, mais­to pro­duk­tus, vais­tus, jų pa­kuo­tes su pa­va­di­ni­mais ir eti­ke­tė­mis, au­ga­lų da­lis – vis­ką, kuo li­go­nis ga­lė­jo ap­si­nuo­dy­ti. Jei lai­ku ne­pa­si­rū­pi­na­ma ap­si­nuo­di­ju­siu žmo­gu­mi, ypač – vai­ku, ga­li­ma ir liūd­niau­sia baig­tis – mir­tis.

Praė­ju­sį ket­vir­tį mir­čių ne­bu­vo už­fik­suo­ta, 31 at­ve­ju ap­si­nuo­di­ju­sie­ji vi­siš­kai pa­svei­ko, 4 as­me­nims kons­ta­tuo­ti lie­ka­mie­ji reiš­ki­niai.Dai­va KLI­MA­VI­ČIE­NĖ

Ma­ri­jam­po­lės vi­suo­me­nės

svei­ka­tos cent­ro vyr. spe­cia­lis­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas