„Santaka“ / Darbus prie geležinkelio trikdo rasti sprogmenys

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-08-03 22:08

Dalinkitės:  


Brigadininkas A. Kleinas (dešinėje) ir Vilkaviškio stoties viršininkas J. Stoškus nuo liepos 20 dienos jau keletą kartų stebėjo išminuotojų darbą.

Autorės nuotr.


Darbus prie geležinkelio trikdo rasti sprogmenys

Eglė MIČIULIENĖ

Per po­rą pa­sta­rų­jų sa­vai­čių Vil­ka­viš­kio ge­le­žin­ke­lio sto­ties link net ke­le­tą kar­tų bu­vo pa­siųs­ti spe­cia­lių­jų tar­ny­bų au­to­mo­bi­liai, va­žia­vo Aly­taus iš­mi­nuo­to­jų bū­rio pa­rei­gū­nai.

Juos į pa­gal­bą kvie­tė­si ka­na­lą tarp bė­gių va­lan­tys dar­bi­nin­kai.

Jau nuo per­nai prie Vil­ka­viš­kio ge­le­žin­ke­lio sto­ties vyks­tan­tys dar­bai yra pro­jek­to „IX ko­ri­do­riaus sto­čių ke­lių pail­gi­ni­mas“ da­lis. Šio pro­jek­to ver­tė – be­veik 47 mi­li­jo­nai li­tų.

Dar­bai vyk­do­mi ne tik Vil­ka­viš­kio, bet ir Ky­bar­tų, Rad­vi­liš­kio, Pa­le­mo­no, Jo­na­vos bei ki­tų mies­tų sto­ty­se. Juos fi­nan­suo­ja Eu­ro­pos Są­jun­gos Sang­lau­dos fon­das (85 pro­c.), dar 12,75 pro­c. su­mos den­gia mū­sų vals­ty­bė, o Lie­tu­vos ge­le­žin­ke­liai – 2,25 pro­c.

Mū­sų ra­jo­ne šio pro­jek­to dar­bai pra­dė­ti per­nai. Įvai­riems dar­bams at­lik­ti sam­do­mi skir­tin­gi su­bran­go­vai.

Maž­daug mė­ne­sį prie Vil­ka­viš­kio ge­le­žin­ke­lio dar­buo­ja­si UAB „Šiau­lių ran­ga“. Bend­ro­vės dar­buo­to­jai šiuo me­tu va­lo tarp bė­gių esan­tį ka­na­lą.

Ta­čiau dar­bą ke­le­tą kar­tų te­ko nu­trauk­ti, mat tvar­ky­da­mi ka­na­lo šlai­tus dar­bi­nin­kai at­ka­sė sprog­me­nų.

Šį penk­ta­die­nį grio­vį va­liu­si tech­ni­ka iš­ka­sė ke­tu­ris nuo Ant­ro­jo pa­sau­li­nio ka­ro li­ku­sius sprog­me­nis. Du iš jų, kaip bend­ro­vės dar­bi­nin­kams paaiš­ki­no iš­mi­nuo­to­jai, bu­vo ne­vei­kian­tys. Ki­ti du – ga­lin­tys sprog­ti 75 mm ar­ti­le­ri­jos svie­di­niai.

Iš vi­so iki šio pir­ma­die­nio ka­na­le ras­ti jau aš­tuo­ni ka­ro lai­kų sprog­me­nys. Vi­sos bom­bos bu­vo ras­tos maž­daug 20 met­rų at­stu­mu viena nuo kitos.

Vi­sais at­ve­jais apie sprog­me­nis pra­neš­ta po­li­ci­jai, iš Aly­taus iš­kvies­ti iš­mi­nuo­to­jai, at­vy­ko VPGT ug­nia­ge­siai, me­di­kai.

Kol iš Aly­taus at­va­žiuo­ja ope­ra­ty­vi­nės iš­mi­nuo­to­jų ko­man­dos iš­mi­nuo­to­jai, ka­na­las ne­va­lo­mas. „Pa­gal įsta­ty­mus to­kiu at­ve­ju dirb­ti ne­ga­li­ma. Kol sprog­me­nys ne­pa­ša­li­na­mi, dar­bai su­sto­ja“, – tei­gė bri­ga­di­nin­kas Arū­nas Klei­nas.

Sta­ty­bos ir ge­le­žin­ke­lio dar­bus vyk­dan­čios fir­mos at­sto­vas sa­kė, jog pri­si­me­na tik vie­ną at­ve­jį, kai te­ko iš že­mės gre­ta bė­gių ran­kio­ti sprog­me­nis. Tai bu­vo Šeš­to­kų ge­le­žin­ke­lio sto­ties te­ri­to­ri­jo­je.

Pir­ma­die­nį kal­bin­ti bend­ro­vės dar­bi­nin­kai ža­dė­jo baig­ti va­ly­ti ka­na­lą ir dau­giau to­je vie­to­je ne­be­ka­si­nė­ti. „Jei bul­do­ze­ris va­ži­nė­da­mas dau­giau nie­ko ne­beišs­tums, iš­mi­nuo­to­jų ne­bet­ruk­dy­si­me. Jiems jau nu­si­bo­do pas mus va­ži­nė­ti“, – juo­kė­si bri­ga­di­nin­kas.

Vil­ka­viš­kio ge­le­žin­ke­lio sto­ties vir­ši­nin­kas Juo­zas Stoš­kus sa­kė, jog mi­nų gre­ta bė­gių bu­vo ras­ta ir anks­čiau. Sprog­me­nų at­ka­sė ry­šių ka­be­lius prie ge­le­žin­ke­lio tie­sę dar­bi­nin­kai.

„Nie­ko keis­ta, tai – ka­ro pa­li­ki­mas. Pro čia juk fron­tas ėjo net ke­lis kar­tus“, – sa­kė J. Stoš­kus.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas