„Santaka“ / Buvo buvo, kaip nebuvo...

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-07-31 08:43

Dalinkitės:  


Jo­nas Per­liu­ba nie­ka­da neuž­mirš, kaip lau­kuo­se iš trau­ki­nio iš­lai­pi­no ru­sų ka­ri­nin­ką.

Birutės NENĖNIENĖS nuotr.


Buvo buvo, kaip nebuvo...

Vidurnaktį žmo­gų pa­siun­tė į ne­ži­niąJo­nas PER­LIU­BA, Gied­rių jau­ni­mo mo­kyk­los di­rek­to­rius:

– Maž­daug prieš ko­kius dvi­de­šimt pen­ke­rius me­tus su žmo­na su­gal­vo­jo­me sa­vait­ga­liui iš­va­žiuo­ti į po­ves­tu­vi­nę ke­lio­nę – ap­lan­ky­ti Le­ning­ra­dą (da­bar­ti­nį Sankt Pe­ter­bur­gą). Vil­ka­viš­ky­je įli­po­me į trau­ki­nį „Kaliningradas–Leningradas“, ku­ris va­žiuo­da­vo apie sep­tin­tą va­lan­dą va­ka­ro. Į Vil­nių trau­ki­nys at­vyk­da­vo apie vie­nuo­lik­tą va­lan­dą, o po pus­va­lan­džio pa­ju­dė­da­vo to­liau, Daug­pi­lio link. Va­lan­da vė­liau pro Vil­ka­viš­kį iš Ka­li­ning­ra­do į Mask­vą va­žiuo­da­vo trau­ki­nys „Gintaras“. Ka­dan­gi šis grei­ta­sis trau­ki­nys re­čiau su­sto­da­vo, tai Vil­niaus ge­le­žin­ke­lio sto­ty­je abu eksp­re­sai sto­vė­da­vo kar­tu. Nu­ti­ko taip, kad šie trau­ki­niai Vilniuje su­sto­jo ta­me pa­čia­me pe­ro­ne: vie­nas – vie­na­me ke­ly­je, ki­tas – ki­ta­me.

Vil­niaus sto­ty­je žmo­nės kas į pe­ro­ną, kas į sto­tį išė­jo ap­si­dai­ry­ti. Pa­ga­liau mū­sų trau­ki­nys pa­ju­dė­jo. Pa­va­žia­vo­me gal pen­kio­li­ka ar dvi­de­šimt mi­nu­čių. Ir stai­ga mū­sų va­go­ne at­si­ran­da ge­ro­kai įkau­šęs ru­sų ka­ri­nin­kas (ne­pa­me­nu, pa­pul­ki­nin­kis ar ma­jo­ras). Jis skėt­rio­ja­si, kaž­ką kal­ba. Aš klau­sau, klau­sau ir gir­džiu, kaip ka­riš­kis pa­sa­ko­ja, jog ry­te iš­lips Mask­vo­je. Į gal­vą ding­te­li: „Bet juk čia Le­ning­ra­do trau­ki­nys!“ Žmo­nai kumš­te­liu, kaip čia yra. Ta­da pa­klau­siu ka­ri­nin­ko, kur jis va­žiuo­ja. Už­tik­rin­tai at­sa­ko, jog į Mask­vą. Ban­dau sa­ky­ti, kad trau­ki­nys va­žiuo­ja į Le­ning­ra­dą, bet ka­riš­kis ma­ne ko­ne kvai­li­na, aiš­ki­na, jog jis tik­rai va­žiuo­ja į Mask­vą. Įsi­ki­ša ir ki­ti ke­lei­viai sa­ky­da­mi, kad tai tik­rai Le­ning­ra­do trau­ki­nys.

Kaip tik atei­na va­go­no pa­ly­do­vė. Ji pa­tvir­ti­na, jog trau­ki­nys va­žiuo­ja į Le­ning­ra­dą. Vy­riš­kiui ta­da praė­jo vi­sos pa­gi­rios. Jis puo­lė klaus­ti pa­ly­do­vės, ką da­bar jam da­ry­ti. Ši žmo­gų nu­ra­mi­no ir paaiš­ki­no, jog trau­ki­nys „Gintaras“ į Mask­vą jau nu­va­žia­vo, jo ne­pa­vy­si­me. Ta­čiau yra ki­ta išei­tis. Ši­tas, va­žiuo­jan­tis į Le­ning­ra­dą, po ke­lio­li­kos mi­nu­čių su­stos sto­te­lė­je. Pa­ly­do­vė ke­lei­vį iš­lai­pin­sian­ti, o ne­tru­kus to­je sto­te­lė­je su­stos dy­ze­li­nis trau­ki­nys, va­žiuo­jan­tis marš­ru­tu „Daugpilis–Vilnius“. Ta­da ka­ri­nin­kas ga­lė­siąs su­grįž­ti į Vil­nių ir lėk­tu­vu ar ki­tu trau­ki­niu pa­si­vy­ti sa­vo trau­ki­nį jau Mins­ke.

Po­kal­bis vy­ko maž­daug pu­siau­ke­lė­je tarp Vil­niaus ir Ig­na­li­nos, be­veik vi­dur­nak­tį. Iš tie­sų, pa­va­žia­vęs ko­kią de­šim­tį mi­nu­čių trau­ki­nys su­sto­jo.

Sąs­ta­tas il­gas, mes bu­vo­me gal dvy­lik­ta­me va­go­ne, tam­so­je ne­si­ma­to nei trau­ki­nio prie­kio, nei sto­ties. Ka­ri­nin­kas jau pa­ni­kuo­ja, kaip jam iš­lip­ti, o pa­ly­do­vė nea­tei­na.

Kaip žmo­gui ne­pa­dė­si? Du­ris šiaip taip at­ra­ki­nau, laip­tu­kus nu­lei­dau. Man dar tal­ki­no ki­tas vy­ru­kas. Ka­ri­nin­kas mums ru­siš­kai tik „ačiū ačiū“, ir dar buč­kį siun­čia. Už­da­rė­me du­ris. Trau­ki­nys va­žiuo­ja, o man „ant dū­šios“ taip ge­ra, kad pa­gel­bė­jau žmo­gui.

Po ko­kių pen­kių mi­nu­čių at­bė­ga pa­ly­do­vė ir klau­sia, kur tas ka­ri­nin­kas. Sa­ko­me, jog iš­li­po. „Kaip tai iš­li­po?!” – iš nuo­sta­bos akis iš­plė­tė pa­ly­do­vė. Pa­si­ro­do, jog prieš ke­lias mi­nu­tes trau­ki­nys bu­vo pri­vers­ti­nai su­sto­jęs. Ap­lin­kui to­je vie­to­je – tik miš­kas ir lau­kai, o sto­tis bū­sian­ti da­bar... Nep­ri­si­pa­ži­nau, kad aš pa­tal­ki­nau ka­ri­nin­kui iš­lip­ti.

Il­gai są­ži­nę slė­gė ne­sma­gu­mas, ko­kią meš­kos pa­slau­gą pa­da­riau, no­rė­da­mas ge­ro. Vi­du­ry nak­ties, vi­du­ry lau­kų, sve­ti­mo­je ša­ly­je iš­lai­pi­no­me žmo­gų! Juk jo daik­tai ke­lia­vo į Mask­vą, pa­lik­ti „Gintaro“ trau­ki­ny­je. Ge­rai, kad dar bu­vo va­sa­ra, bir­že­lio nak­tis.

Rei­kia tik įsi­vaiz­duo­ti, kaip tas žmo­gus tu­rė­jo keik­ti li­ki­mą ir ma­ne.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas