„Santaka“ / Buvo buvo, kaip nebuvo...

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-07-31 08:43

Dalinkitės:  


Jo­nas Per­liu­ba nie­ka­da neuž­mirš, kaip lau­kuo­se iš trau­ki­nio iš­lai­pi­no ru­sų ka­ri­nin­ką.

Birutės NENĖNIENĖS nuotr.


Buvo buvo, kaip nebuvo...

Vidurnaktį žmo­gų pa­siun­tė į ne­ži­niąJo­nas PER­LIU­BA, Gied­rių jau­ni­mo mo­kyk­los di­rek­to­rius:

– Maž­daug prieš ko­kius dvi­de­šimt pen­ke­rius me­tus su žmo­na su­gal­vo­jo­me sa­vait­ga­liui iš­va­žiuo­ti į po­ves­tu­vi­nę ke­lio­nę – ap­lan­ky­ti Le­ning­ra­dą (da­bar­ti­nį Sankt Pe­ter­bur­gą). Vil­ka­viš­ky­je įli­po­me į trau­ki­nį „Kaliningradas–Leningradas“, ku­ris va­žiuo­da­vo apie sep­tin­tą va­lan­dą va­ka­ro. Į Vil­nių trau­ki­nys at­vyk­da­vo apie vie­nuo­lik­tą va­lan­dą, o po pus­va­lan­džio pa­ju­dė­da­vo to­liau, Daug­pi­lio link. Va­lan­da vė­liau pro Vil­ka­viš­kį iš Ka­li­ning­ra­do į Mask­vą va­žiuo­da­vo trau­ki­nys „Gintaras“. Ka­dan­gi šis grei­ta­sis trau­ki­nys re­čiau su­sto­da­vo, tai Vil­niaus ge­le­žin­ke­lio sto­ty­je abu eksp­re­sai sto­vė­da­vo kar­tu. Nu­ti­ko taip, kad šie trau­ki­niai Vilniuje su­sto­jo ta­me pa­čia­me pe­ro­ne: vie­nas – vie­na­me ke­ly­je, ki­tas – ki­ta­me.

Vil­niaus sto­ty­je žmo­nės kas į pe­ro­ną, kas į sto­tį išė­jo ap­si­dai­ry­ti. Pa­ga­liau mū­sų trau­ki­nys pa­ju­dė­jo. Pa­va­žia­vo­me gal pen­kio­li­ka ar dvi­de­šimt mi­nu­čių. Ir stai­ga mū­sų va­go­ne at­si­ran­da ge­ro­kai įkau­šęs ru­sų ka­ri­nin­kas (ne­pa­me­nu, pa­pul­ki­nin­kis ar ma­jo­ras). Jis skėt­rio­ja­si, kaž­ką kal­ba. Aš klau­sau, klau­sau ir gir­džiu, kaip ka­riš­kis pa­sa­ko­ja, jog ry­te iš­lips Mask­vo­je. Į gal­vą ding­te­li: „Bet juk čia Le­ning­ra­do trau­ki­nys!“ Žmo­nai kumš­te­liu, kaip čia yra. Ta­da pa­klau­siu ka­ri­nin­ko, kur jis va­žiuo­ja. Už­tik­rin­tai at­sa­ko, jog į Mask­vą. Ban­dau sa­ky­ti, kad trau­ki­nys va­žiuo­ja į Le­ning­ra­dą, bet ka­riš­kis ma­ne ko­ne kvai­li­na, aiš­ki­na, jog jis tik­rai va­žiuo­ja į Mask­vą. Įsi­ki­ša ir ki­ti ke­lei­viai sa­ky­da­mi, kad tai tik­rai Le­ning­ra­do trau­ki­nys.

Kaip tik atei­na va­go­no pa­ly­do­vė. Ji pa­tvir­ti­na, jog trau­ki­nys va­žiuo­ja į Le­ning­ra­dą. Vy­riš­kiui ta­da praė­jo vi­sos pa­gi­rios. Jis puo­lė klaus­ti pa­ly­do­vės, ką da­bar jam da­ry­ti. Ši žmo­gų nu­ra­mi­no ir paaiš­ki­no, jog trau­ki­nys „Gintaras“ į Mask­vą jau nu­va­žia­vo, jo ne­pa­vy­si­me. Ta­čiau yra ki­ta išei­tis. Ši­tas, va­žiuo­jan­tis į Le­ning­ra­dą, po ke­lio­li­kos mi­nu­čių su­stos sto­te­lė­je. Pa­ly­do­vė ke­lei­vį iš­lai­pin­sian­ti, o ne­tru­kus to­je sto­te­lė­je su­stos dy­ze­li­nis trau­ki­nys, va­žiuo­jan­tis marš­ru­tu „Daugpilis–Vilnius“. Ta­da ka­ri­nin­kas ga­lė­siąs su­grįž­ti į Vil­nių ir lėk­tu­vu ar ki­tu trau­ki­niu pa­si­vy­ti sa­vo trau­ki­nį jau Mins­ke.

Po­kal­bis vy­ko maž­daug pu­siau­ke­lė­je tarp Vil­niaus ir Ig­na­li­nos, be­veik vi­dur­nak­tį. Iš tie­sų, pa­va­žia­vęs ko­kią de­šim­tį mi­nu­čių trau­ki­nys su­sto­jo.

Sąs­ta­tas il­gas, mes bu­vo­me gal dvy­lik­ta­me va­go­ne, tam­so­je ne­si­ma­to nei trau­ki­nio prie­kio, nei sto­ties. Ka­ri­nin­kas jau pa­ni­kuo­ja, kaip jam iš­lip­ti, o pa­ly­do­vė nea­tei­na.

Kaip žmo­gui ne­pa­dė­si? Du­ris šiaip taip at­ra­ki­nau, laip­tu­kus nu­lei­dau. Man dar tal­ki­no ki­tas vy­ru­kas. Ka­ri­nin­kas mums ru­siš­kai tik „ačiū ačiū“, ir dar buč­kį siun­čia. Už­da­rė­me du­ris. Trau­ki­nys va­žiuo­ja, o man „ant dū­šios“ taip ge­ra, kad pa­gel­bė­jau žmo­gui.

Po ko­kių pen­kių mi­nu­čių at­bė­ga pa­ly­do­vė ir klau­sia, kur tas ka­ri­nin­kas. Sa­ko­me, jog iš­li­po. „Kaip tai iš­li­po?!” – iš nuo­sta­bos akis iš­plė­tė pa­ly­do­vė. Pa­si­ro­do, jog prieš ke­lias mi­nu­tes trau­ki­nys bu­vo pri­vers­ti­nai su­sto­jęs. Ap­lin­kui to­je vie­to­je – tik miš­kas ir lau­kai, o sto­tis bū­sian­ti da­bar... Nep­ri­si­pa­ži­nau, kad aš pa­tal­ki­nau ka­ri­nin­kui iš­lip­ti.

Il­gai są­ži­nę slė­gė ne­sma­gu­mas, ko­kią meš­kos pa­slau­gą pa­da­riau, no­rė­da­mas ge­ro. Vi­du­ry nak­ties, vi­du­ry lau­kų, sve­ti­mo­je ša­ly­je iš­lai­pi­no­me žmo­gų! Juk jo daik­tai ke­lia­vo į Mask­vą, pa­lik­ti „Gintaro“ trau­ki­ny­je. Ge­rai, kad dar bu­vo va­sa­ra, bir­že­lio nak­tis.

Rei­kia tik įsi­vaiz­duo­ti, kaip tas žmo­gus tu­rė­jo keik­ti li­ki­mą ir ma­ne.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas