„Santaka“ / Tarp žemės ir oro, ugnies ir vandens

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-07-29 22:24

Dalinkitės:  


Tarp žemės ir oro, ugnies ir vandens

Kai pra­de­da­mi plėš­ti lie­pos mė­ne­sio die­nas skai­čiuo­jan­tys ka­len­do­riaus la­pe­liai, Tei­be­rių kai­mo gy­ven­to­jai tei­rau­ja­si vie­nas ki­to apie šven­tę. Prie bend­ruo­me­nės „vai­ro“ sto­ju­siems žmo­nėms net ne­ky­la klau­si­mas, ruoš­ti ar ne jau tra­di­ci­niu ta­pu­sį suė­ji­mą. Ka­dan­gi ren­gi­nys kas­me­ti­nis, or­ga­ni­za­to­riai ne tik puo­se­lė­ja jau pri­gi­ju­sias tra­di­ci­jas, bet ir sten­gia­si kiek­vie­nai šven­tei pa­rink­ti ori­gi­na­lią te­mą, ieš­ko­ti nau­jo­vių.

Tai­gi šie­met per pa­tį vi­dur­va­sa­rį Tei­be­rių ir Ma­žų­jų Šel­vių kai­mų bend­ruo­me­nės pa­kvie­tė į šven­tę „Tei­be­riai tarp ke­tu­rių sti­chi­jų: že­mės, oro, ug­nies ir van­dens“.

Pa­si­ruo­ši­mas šven­tei – ge­riau­sias bend­ruo­me­niš­ku­mo pa­vyz­dys. Pri­si­dė­jo kas kuo ga­lė­jo: lė­šo­mis, idė­jo­mis, dar­bais, sa­vo ran­ko­mis su­kur­tais ga­mi­niais. Vien kai­mo vai­kų ir jau­ni­mo veik­lai pa­mi­nė­ti rei­kia dau­gy­bės veiks­ma­žo­džių: da­žė, pjo­vė, šla­vė, grę­žė, sta­tė, ne­šė... Už triū­są bu­vo at­ly­gin­ta – do­va­no­tas va­ka­ras ne­mo­ka­mo šėls­mo ant ba­tu­to. Vy­res­niuo­sius links­mi­no ko­lek­ty­vas „Touch me“, jau ant­rus me­tus pa­de­dan­tis su­kur­ti šven­ti­nę nuo­tai­ką. Bu­vo ir dau­giau tra­di­ci­niais ta­pu­sių šven­tės mo­men­tų, pa­vyz­džiui, vy­riau­sios ir jau­niau­sios kai­mo gy­ven­to­jų pa­ger­bi­mas. Do­va­no­mis A. But­ke­vi­čiū­tę ir G. Avu­ly­tę nu­džiu­gi­no šven­tės vieš­nia – Klau­su­čių se­niū­ni­jos se­niū­nė G. Skys­ti­mie­nė. Tra­di­ci­ja kai­mo šven­tė­se jau ta­po ir gar­džiai kve­pian­tys R. Bra­zai­tie­nės troš­ki­niai.

Nau­jų vė­jų į ren­gi­nį įpūs­ti pa­dė­jo ve­dė­jas L. Ka­su­lai­tis, at­vy­kęs ne tik su tal­piu do­va­nų krep­šiu, bet ir su neiš­sen­kan­čio­mis ge­ros nuo­tai­kos, šmaikš­čių pa­ste­bė­ji­mų, idė­jų at­sar­go­mis. Jis ge­bė­jo ras­ti ir šil­tą žo­dį tei­be­rie­čiams, pa­gerb­tiems už gy­ve­ni­mą san­tuo­ko­je 50 bei dau­giau me­tų, ir ne­ti­kė­čiau­sią klau­si­mą tik ką vi­du­ri­nės mo­kyk­los suo­lą pa­li­ku­siems abi­tu­rien­tams.

Ne­kas­die­niš­kų šven­tės aki­mir­kų pra­links­min­ti žmo­nės mo­kė­jo nuo­šir­džiai pa­si­džiaug­ti šau­niau­siais kai­mo vai­kais (E. Ei­di­ky­tės pen­ke­tu­ku), drau­giš­ko­mis ova­ci­jo­mis pa­ly­dė­ti „gast­ro­no­mo ve­dė­jos“ įsteig­to pri­zo žen­gian­tį at­siim­ti „Įky­riau­sią par­duo­tu­vės lan­ky­to­ją“. Plo­ji­mai ir fan­fa­ros šven­tė­je skam­bė­jo ne kar­tą. Bu­vo pa­gerb­ti van­dens sti­chi­ją pri­si­jau­ki­nę azar­tiš­kiau­si kai­mo žve­jai (gal ki­tą­met gar­džiuo­si­mės žu­vie­ne?..), o auk­sa­ran­kės kai­mo kon­di­te­rės, pa­puo­ša­lų kū­rė­jos no­mi­nuo­tos kaip oro sti­chi­jos at­sto­vės, mo­kan­čios iš nie­ko pa­ga­min­ti vi­lio­jan­čią sal­du­my­nų krai­tę ar akį trau­kian­tį vė­ri­nį.Re­na­ta VIT­KAUS­KIE­NĖ

Tei­be­rių kai­mo gy­ven­to­jaRen­gi­nio or­ga­ni­za­to­rių fan­ta­zi­ją ir su­ma­ny­mus pa­vers­ti tik­ro­ve pa­dė­jo rė­mė­jų ge­ra­no­riš­ku­mas. Už tai esa­me dė­kin­gi ag­ro­cent­rui „Ag­ro­max“, ke­pyk­lai „Sa­vas“, UAB „Vi­kom­pa“, E. Jo­čie­nės IĮ „To­ma“, „Jau­ni­mo sa­lo­nui“, R. Mel­nin­kai­čiui, V. Jo­kū­bai­tie­nei, ūki­nin­kams V. ir S. Pet­ru­se­vi­čiams, R. ir L. Vit­kaus­kams, J. ir V. Ma­čiu­liams, par­ti­jos „Tvar­ka ir tei­sin­gu­mas“ Vil­ka­viš­kio sky­riui. Nei ren­gi­niui skir­tos lė­šos, nei lai­kas ne­nuė­jo vel­tui. Į na­mus par­si­neš­ta ge­ra nuo­tai­ka, bend­ra­vi­mo įspū­džiai, gi­les­nis su­pan­čių žmo­nių pa­ži­ni­mas nu­skaid­ri­no kas­die­ny­bę. Švęs­ti sma­gu, o švęs­ti tarp sa­vų – dar sma­giau.

Užsk. 8690


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas