„Santaka“ / Neskubėkite gelbėti jauniklių, kad jiems nepakenktumėte

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Išvalo lietaus nubėgimo sistemas Jūsų namuose ar sodyboje. Atlieka smulkų lietaus nutekėjimo sistemų remontą. Ruoškitės rudens darganoms vasarą. Tel. 8 622 30 435.
Galioja iki: 2019-06-29 13:01:01

Parduoda gyvenamąjį namą Šiaurės g. 15, Vilkaviškyje (2000 m. pastatytas, yra 12 a žemės, ūkinis pastatas, 3 garažai). Tel. 8 662 02 402.
Galioja iki: 2019-06-30 16:06:24Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-07-29 22:22

Dalinkitės:  


Sužalotų sparnuočių žmonės atneša ir į Gyvūnų globėjų asociaciją.

Autorės nuotr.


Neskubėkite gelbėti jauniklių, kad jiems nepakenktumėte

Šiuo me­tų lai­ku paukš­čiai au­gi­na ar mo­ko skraidyti sa­vo jau­nik­lius. Pa­si­tai­ko, kad dar ne­pa­jė­gian­tys skris­ti spar­nuo­čiai iš­kren­ta iš liz­dų ar liz­dus iš­dras­ko vėt­ros. Daž­niau­siai pa­sku­ba­ma paukš­te­lį im­ti ir ne­štis na­mo, maitinti ne­tin­ka­mu le­sa­lu. O tai – ne­re­ta paukš­čio jau­nik­lio žū­ties prie­žas­tis.

Nuo pa­va­sa­rio į Gy­vū­nų glo­bė­jų aso­cia­ci­ją plūs­ta žmo­nės, ne­ši­ni spar­nuo­čiais, ar bent jau skam­bi­na no­rė­da­mi su­ži­no­ti, kaip pa­sielg­ti vie­nu ar ki­tu at­ve­ju.

Gy­vū­nų glo­bė­jų aso­cia­ci­jos vyr. spe­cia­lis­tė Lo­li­ta Grėb­li­kie­nė pa­ta­ria:

– Nes­ku­bė­ki­te, pa­ste­bė­ję jau­nik­lį ant že­mės, jį tuoj pat im­ti į ran­kas ir vež­ti į ve­te­ri­na­ri­jos kli­ni­ką ar į gy­vū­nų glo­bos or­ga­ni­za­ci­jas. Dau­gu­mos paukš­čių jau­nik­liai liz­dus pa­lie­ka dar ne­mo­kė­da­mi ge­rai skrai­dy­ti. Taip yra to­dėl, kad koks plėš­ru­sis paukš­tis ar žvė­ris, su­ra­dęs liz­dą, ne­su­nai­kin­tų vi­sos va­dos. Kai jau­nik­liai pa­lie­ka liz­dą ir po vie­ną iš­si­slaps­to ap­lin­kui, šan­sų iš­lik­ti gy­viems lie­ka kur kas dau­giau. To­kiems paukš­čiams dar nei­šau­gu­sios uo­de­gos plunks­nos, sna­pe­liai tu­ri gel­to­nus ap­va­dus. Iš­si­gan­dę jau­nik­liai nu­sto­ja čirkš­ti ir su­stings­ta, kar­tais net lei­džia­si pai­ma­mi į ran­kas. Vis dėl­to ne­sku­bė­ki­te to da­ry­ti.

Prieš tai įsi­ti­kin­ki­te, ar spar­nuo­tis iš tie­sų li­kęs be tė­vų glo­bos. Paė­jė­ki­te į ša­lį ir luk­te­lė­ki­te: pa­pras­tai paaiš­kė­ja, kad ma­žy­lio tė­vai nu­skri­do tik žmo­nių iš­gąs­din­ti ar no­rė­da­mi ati­trauk­ti dė­me­sį nuo sa­vo pa­li­kuo­nio. Po ku­rio lai­ko ga­li­te priei­ti ar­čiau, ap­si­dai­ry­ti, ar nė­ra kur ar­ti ant že­mės ar gre­ti­mų me­džių ša­ko­se liz­do. Jei liz­do nė­ra, pa­mė­gin­ki­te pa­tup­dy­ti paukš­te­lį ant kuo aukš­čiau esan­čios ša­kos, kad ap­sau­go­tu­mė­te nuo ka­čių ar ki­tų plėš­rū­nų. To­kio­je vie­to­je ir tė­vams bus pa­to­giau jau­nik­lį mai­tin­ti.

Jei vis dėl­to paukš­čiu­ką par­si­ne­šė­te na­mo, bū­ti­nai ne­dels­da­mi nu­neš­ki­te jį į tą pa­čią vie­tą, iš kur jis bu­vo paim­tas, kad tė­vai ga­lė­tų jį su­si­ras­ti ir pa­si­rū­pin­ti. O jei tik­rai ži­no­te, kad jau­nik­lio tė­vai žu­vę ir jį pa­si­li­ko­te, užau­gi­nę ne­be­ga­lė­si­te pa­leis­ti paukš­čio į lais­vę, nes jis ne­be­mo­kės sa­va­ran­kiš­kai iš­gy­ven­ti.

Jei įver­ti­nę vi­sas ap­lin­ky­bes nu­ta­rė­te, kad tik jūs iš­gel­bė­si­te šiam plunks­nuo­čiui gy­vy­bę, iš­siaiš­kin­ki­te, kuo jis min­ta na­tū­ra­lio­mis są­ly­go­mis, ir sten­ki­tės su­da­ry­ti ra­cio­ną, pa­na­šų į lais­vės są­ly­go­mis gy­ve­nan­čių paukš­čių. Mai­tin­ti jau­nik­lius rei­kia kas va­lan­dą, tik nak­tį ga­li­ma pa­da­ry­ti 4–6 va­lan­dų per­trau­ką. Jei spar­nuo­tis pa­ts ne­le­sa dau­giau kaip 2–3 va­lan­das, jį rei­kia mai­tin­ti: van­de­niu su­vil­gy­tus mais­to ga­ba­lė­lius pin­ce­tu kiš­ti tie­siai į gerk­lę. Po ke­lių to­kių mai­ti­ni­mų jau­nik­lis pa­pras­tai pra­de­da žio­tis pa­ts.

Ki­ta pro­ble­ma – iš liz­dų iš­kri­tu­sių gand­riu­kų gel­bė­ji­mas. Ga­li­te pa­mė­gin­ti juos įkel­ti at­gal į liz­dą, o jei šį nu­ver­tė aud­ra, su­kal­ki­te pa­kan­ka­mo dy­džio pa­dėk­lą ir iš­kel­ki­te jį kuo aukš­čiau. Suau­gu­siems gand­rams taip bus sau­gu ir pa­to­gu priei­ti prie sa­vo pa­li­kuo­nių.

Ne­pa­mirš­ki­te, kad glo­bo­ti ir gy­dy­ti rei­kia tik su­žeis­tus paukš­čių jau­nik­lius.

Vis dėl­to gam­to­je vyks­ta na­tū­ra­li at­ran­ka. Jei va­da per di­de­lė ar vai­kai per silp­ni, tė­vai kar­tais spe­cia­liai iš­me­ta sa­vo silp­niau­sius jau­nik­lius iš liz­do.

Jei ra­dę su­ža­lo­tą paukš­tį ne­ži­no­te, kaip pa­sielg­ti, skam­bin­ki­te į Gy­vū­nų glo­bė­jų aso­cia­ci­ją te­le­fo­nais 8 655 70 058, 8 686 44 828 ar­ba or­ni­to­lo­gams, ve­te­ri­na­ri­jos gy­dy­to­jams.

Gy­vū­nų glo­bė­jų aso­cia­ci­ja dir­ba jau dau­giau nei 10 me­tų. Kvie­čia­me vi­sus, kas nea­be­jin­gas lau­ki­nei gam­tai, kas no­ri sa­va­no­riau­ti ir pa­dė­ti gel­bė­ti gy­vą­ją gam­tą, ra­šy­ti laiš­kus ad­re­su: Šv. Gert­rū­dos g. 46, LT-44261 Kau­nas ar­ba el. pa­štu gga@animal.lt.

Ačiū vi­siems, pa­de­dan­tiems gel­bė­ji­mo dar­buo­se ir ge­ra­no­riš­kai pri­si­de­dan­tiems prie mū­sų veik­los, au­ko­jan­tiems lė­šų. Su­rink­tos lė­šos ski­ria­mos lau­ki­niams gy­vū­nams gel­bė­ti ir gy­dy­ti bei be­glo­bių gy­vū­nų priežiūrai pa­ge­rin­ti.Paau­ko­ti ga­li­te:

GY­VŪ­NŲ GLO­BĖ­JŲ ASO­CIA­CI­JA

Įmo­nės ko­das 135468522

Ūkio ban­kas, Kau­no sky­rius, ban­ko ko­das – 70117

At­sis­kai­to­mo­ji są­skai­ta – LT93 7011 7000 0170 0937Džiu­gin­ta VAIT­KE­VI­ČIE­NĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Trilaukio keistenybė – „šokinėjantys“ arseno rodikliai
* Rajono pienininkų situacija lieka neaiški
* Dailininkas lietuviškus peizažus tapo kelis dešimtmečius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar mokate plaukti?
Taip, puikiai.
Plaukiu prastai.
Mokausi.
Nemoku.Kalbos patarimai

Praeitais ar praėjusiais metais?
Taisyklingi bei vartotini abu variantai: praėjusiais metais ir praeitais metais, praėjusią savaitę ir praeitą savaitę.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas