„Santaka“ / Pajevonio garbės galerijoje – šeši Metų žmonės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-07-29 22:19

Dalinkitės:  


Lietuvos vardo tūkstantmečio proga pajevoniečiai ir jų svečiai pasodino žmonių vienybę sutvirtinsinantį ąžuoliuką. Kairėje – Metų žmogumi pajevoniečių išrinktas Seimo narys A. Butkevičius.

Autorės nuotr.


Pajevonio garbės galerijoje – šeši Metų žmonės

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Jau šeš­tą­jį kar­tą pa­je­vo­nie­čiai iš­si­rin­ko sa­vo mies­te­lio Me­tų žmo­gų. Pa­sak se­niū­no pa­va­duo­to­jos Vil­mos End­riu­kai­tie­nės, pir­ma­sis žmo­gus, pa­gerb­tas už nuo­pel­nus Pa­je­vo­niui, bu­vo iš­rink­tas 2004 m. Juo ta­po is­to­ri­kas Al­bi­nas Kur­ti­nai­tis. Šį­met už mies­te­liui pa­da­ry­tus ge­rus dar­bus me­tų žmo­gu­mi ti­tu­luo­tas Sei­mo na­rys Al­gir­das But­ke­vi­čius.

Vi­si Pa­je­vo­nio no­mi­nan­tai bu­vo pa­kvies­ti į tra­di­ci­nius Šv. Onos at­lai­dus, kur po šv. Mi­šių baž­ny­čio­je bu­vo pa­gerb­ti par­ke­ly­je prie Vy­tau­to Di­džio­jo pa­mink­lo. Į mies­te­liui nu­si­pel­niu­sių žmo­nių gre­tą sto­jo ir anks­tes­nių me­tų no­mi­nan­tai: il­gaam­žis var­go­ni­nin­kas Fi­le­mo­nas Lon­gi­nas Bruz­gu­lis, se­niū­nas Ge­di­mi­nas Bi­si­kirs­kas, poe­tas Jus­ti­nas Nau­jo­kai­tis, bu­vęs Būd­vie­čių kai­mo bend­ruo­me­nės „Za­ny­la“ pir­mi­nin­kas Al­bi­nas Sa­vic­kas. Vi­si jie – skir­tin­gi žmo­nės, bet kiek­vie­nas sa­vo gy­ve­ni­mu, pa­gal­ba ir su­pra­ti­mu pri­si­dė­jo prie Pa­je­vo­nio kles­tė­ji­mo bei jo gar­si­ni­mo. Vi­si no­mi­nan­tai iš­rink­ti pa­siū­lius se­niū­ni­jo­je vei­kian­čioms įstai­goms ir or­ga­ni­za­ci­joms, įsi­klau­sius į bend­ruo­me­nių bal­są. Pa­sak pa­je­vo­niš­kių, A. But­ke­vi­čių gar­bės pi­lie­čiu ga­lė­tų iš­rink­ti tur­būt ne vie­na ra­jo­no se­niū­ni­ja. Vie­ti­niai jam ypač dė­kin­gi už pa­ra­mą įren­giant mo­kyk­los spor­to sa­lę, ku­rio­je da­bar yra net tre­ni­ruok­liai, už pa­gal­bą bend­ruo­me­nėms, įvai­rių ren­gi­nių rė­mi­mą ir tie­siog – žmo­giš­ką su­pra­ti­mą bei šil­tą, pa­pras­tą bend­ra­vi­mą su kai­mo žmo­nė­mis. Į šven­tę at­vy­kęs Sei­mo na­rys džiau­gė­si la­bai iš­gra­žė­ju­siu Pa­je­vo­niu, jo ori­gi­na­lu­mu, darbš­čiais žmo­nė­mis ir ža­dė­jo kuo ga­lė­da­mas pa­dė­ti ir atei­ty­je.

Oni­nių die­ną mies­te­ly­je su­reng­to­je šven­tė­je su­si­py­nė ne vie­na pro­ga. Čia bu­vo pa­gerb­ti ne tik šie še­ši žmo­nės, bet pa­dė­ko­ta vi­siems, kas ne­tin­gi­niau­ja ir sten­gia­si Pa­je­vo­nio la­bui. Vi­si no­mi­nan­tai bu­vo pa­kvies­ti pa­si­ra­šy­ti gar­bės kny­go­je, skir­to­je Lie­tu­vos var­do tūks­tant­me­čiui pa­mi­nė­ti.

Į dan­gų pa­leis­ti tris­pal­viai ba­lio­nai, šau­lių kuo­pe­lė pa­ly­dė­jo juos iš­šau­da­ma tris sal­ves.

Pir­ma­sis no­mi­nan­tas A. Kur­ti­nai­tis ne­pra­lei­do pro­gos tar­ti ke­le­tą žo­džių ir pa­va­di­no Lie­tu­vą... Pa­je­vo­nio vai­kai­te. Mat, is­to­ri­ko ži­nio­mis, se­ne­liui Pa­je­vo­niui grei­tai tu­rė­tų su­kak­ti... pen­ki tūks­tan­čiai me­tų – trūks­ta tik aš­tuo­nių de­šim­čių. Pa­sak A. Kur­ti­nai­čio, tai by­lo­ja at­lik­ti ne vie­ne­rių me­tų ty­ri­nė­ji­mai. Is­to­ri­ko žo­džiais ta­riant, ne vie­ną baž­ny­čią, šven­tyk­lą ir šią bu­vu­sią itin svar­bią vi­sam pa­sau­liui vie­tą kaž­ka­da sau­go­jo net 3 tūks­tan­čiai Die­vo rai­te­lių.

Gau­siai su­si­rin­ku­si mi­nia šur­mu­lia­vo lyg ne­ti­kė­da­ma is­to­ri­ko žo­džiais, lyg iš nuo­sta­bos... Bet kad ir kaip ten bū­tų, ši gra­ži pa­sa­ka pro­gai bu­vo la­bai tin­ka­ma.

Lie­tu­vos var­do tūks­tant­me­čiui pa­mi­nė­ti pa­skir­tas dar vie­nas iš­kil­min­gas ak­cen­tas – par­ke­ly­je, prie aikš­tės, kur ati­deng­ta le­gen­di­nė, vi­zi­ti­ne mies­te­lio kor­te­le ta­pu­si kom­po­zi­ci­ja „Pa­je­vo­nys – že­mės vi­du­rys“, gerbiamų seniūnijoje žmo­nių ran­ko­mis pa­so­din­tas tūks­tant­me­čio pa­je­vo­nie­čių vie­ny­bės ąžuo­liu­kas. Pa­sak ren­gi­nio or­ga­ni­za­to­rių, šis me­dis tu­rė­tų tvir­tin­ti ir au­gin­ti vie­ti­nių žmo­nių vie­ny­bę.

Pa­dė­ko­mis ir gra­žiais lin­kė­ji­mais su­stip­ri­nę sa­vo bend­ruo­me­niš­ku­mą pa­je­vo­nie­čiai ir jų sve­čiai sku­bė­jo pailsėti į pu­šy­ne jiems su­reng­tą šven­tę, kur pūs­da­mi alaus pu­tą, krams­no­da­mi už­kan­džius, šok­da­mi ar da­ly­vau­da­mi spor­ti­nė­se rung­ty­se jie ga­lė­jo pa­si­džiaug­ti ne tik sa­vi­veik­li­nin­kų iš sa­vo kraš­to ir kai­my­ni­nių apy­lin­kių pa­si­ro­dy­mais, bet ir pro­fe­sio­na­lių atlikėjų Ed­mun­do Ku­čins­ko bei Eve­li­nos dai­no­mis.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas