„Santaka“ / Prieš žmones apgaudinėjančią firmą ketina kovoti kartu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-07-29 06:47

Dalinkitės:  


Prieš žmones apgaudinėjančią firmą ketina kovoti kartu

Eglė MIČIULIENĖ

Nei du­rų, nei pi­ni­gų

Į re­dak­ci­ją krei­pė­si vie­nos kai­mo bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė.

Mo­te­ris skau­džiai nu­ken­tė­jo nuo UAB „Te­no­ma“. Šio­je fir­mo­je pir­mi­nin­kė už­sa­kė du­ris bend­ruo­me­nės pa­tal­poms.

„Re­mon­ta­vo­me pa­sta­tą ir rei­kė­jo nau­jų du­rų. Ieš­ko­jo­me, kur bū­tų pi­giau. Ra­do­me skel­bi­mą, kad fir­ma už­sii­ma ne­stan­dar­ti­nių bal­dų ga­my­ba. Už­sa­kė­me di­de­les me­džio plau­šo slan­kio­ja­mas du­ris. Jos mums tu­rė­jo at­siei­ti 2800 li­tų. Bu­vo pa­ra­šy­tas pro­jek­tas, iš Na­cio­na­li­nės mo­kė­ji­mo agen­tū­ros ga­vo­me pi­ni­gė­lius“, – pa­sa­ko­jo mo­te­ris.

Tai­gi UAB „Tenoma“ at­sto­vai priė­mė už­sa­ky­mą, pa­siė­mė pi­ni­gus ir... din­go kaip į van­de­nį. Pra­bė­go jau dau­giau kaip me­tai, o du­rų kaip nė­ra, taip nė­ra.

Bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė į fir­mą skam­bi­no dau­gy­bę kar­tų.

Iš pra­džių dar su­lauk­da­vo pa­ža­dų, vė­liau, pa­ma­tę ži­no­mą te­le­fo­no nu­me­rį, fir­mos at­sto­vai tie­siog neat­si­liep­da­vo. Pri­sis­kam­bin­ti bu­vo įma­no­me tik sve­ti­mu te­le­fo­nu. Ta­čiau at­si­lie­pę ir iš­gir­dę, jog truk­do už­sa­ko­vai iš Vil­ka­viš­kio ra­jo­no, „Tenomos“ dar­buo­to­jai sku­biai mes­da­vo ra­ge­lį.Te­be­lau­kia iki šiol

Bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė su­pra­to esan­ti ap­gau­ta. Mo­te­ris mė­gi­no gra­sin­ti teis­mais, spau­da, krei­pė­si į po­li­ci­ją, kur pra­dė­tas iki­teis­mi­nis ty­ri­mas.

Per­nai lapk­ri­tį iš bend­ro­vės ji ga­vo ga­ran­ti­nį raš­tą, kad 2009-ųjų pra­džio­je įmo­kė­ti pi­ni­gai bus pra­dė­ti grą­žin­ti da­li­mis, po ke­lis šim­tus li­tų. Pa­ti­kė­jo ir vėl lau­kė... Te­be­lau­kia iki šiol.

Nu­ken­tė­ju­sio­ji krei­pė­si ir į ad­vo­ka­tus, bet šie tik skės­čio­ja ran­ko­mis ir ste­bi­si, kaip to­kių afe­ris­tų iki šiol nie­kas ne­su­gau­do.

Lė­šas už ne­pa­da­ry­tas du­ris Na­cio­na­li­nei mo­kė­ji­mų agen­tū­rai bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė grą­ži­no iš sa­vo pi­ni­gi­nės.

Pa­gal­bos nie­kur ne­ran­dan­ti mo­te­ris sa­kė nu­spren­du­si ieš­ko­ti ir ki­tų žmo­nių, nu­ken­tė­ju­sių nuo šios bend­ro­vės.

– Ki­to ke­lio ne­be­ma­tau. Ma­nau, kad rei­kė­tų su­si­bur­ti, su­vie­ny­ti jė­gas ir ei­ti per teis­mus. Vi­si kar­tu gal ką nors pa­da­ry­tu­me, ir pi­giau bū­tų, – svars­tė mo­te­ris.Vi­ryk­lės ne­pris­ta­tė

Apie UAB „Te­no­ma“ mū­sų laik­raš­ty­je šį pa­va­sa­rį jau ra­šė­me („Pa­va­di­ni­mus kai­ta­lio­jan­ti fir­ma klien­tus mai­ti­na pa­ža­dais“, „San­ta­ka“, 2009-03-10). Ra­šė­me apie Šei­me­nos se­niū­ni­jo­je, Mal­dė­nų kai­me, gy­ve­nan­čią šei­mą, ku­ri taip pat skau­džiai nu­ken­tė­jo nuo šios bend­ro­vės.

Žmo­nės šio­je fir­mo­je už­si­sa­kė vir­tu­vės bal­dus ir į juos elekt­ri­nę vi­ryk­lę. Da­bar mal­dė­niš­kiai ga­li guos­tis bent tuo, kad ga­vo bal­dus. Nei vi­ryk­lės, nei už ją iš anks­to su­mo­kė­tų pi­ni­gų – 3200 li­tų – jie taip ir neat­ga­vo.

Fir­ma žmo­nes ly­giai taip pat, kaip ir mi­nė­tą bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kę, mai­ti­no pa­ža­dais: iš pra­džių siū­lė lauk­ti vi­ryk­lės, vė­liau ža­dė­jo grą­žin­ti pi­ni­gus da­li­mis ir net pa­si­ra­šė tai liu­di­jan­tį ga­ran­ti­nį raš­tą, kad tik klien­tai ne­si­kreip­tų į teis­mą. Ta­čiau mal­dė­niš­kiai nie­ko, iš­sky­rus pa­ža­dus, iki šiol ne­su­lau­kė.

Tuo­met į mi­nė­tą fir­mą mė­gi­no­me pa­skam­bin­ti ir re­dak­ci­jos te­le­fo­nu.

At­si­lie­pu­si va­dy­bi­nin­kė pa­ža­dė­jo, jog iki ko­vo 13 die­nos vi­si pi­ni­gai, ku­riuos „Te­no­ma“ sko­lin­ga klien­tams iš Mal­dė­nų kai­mo, bus su­mo­kė­ti. Nuo tos da­tos pra­bė­go dau­giau nei ke­tu­ri mė­ne­siai – pi­ni­gų, ži­no­ma, nė­ra.Kai­ta­lio­ja pa­va­di­ni­mus

Dar pa­va­sa­rį pa­kal­bin­ta Vals­ty­bi­nės var­to­to­jų tei­sių ap­sau­gos tar­ny­bos Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties sky­riaus ve­dė­ja Jo­lan­ta Pet­ru­šaus­kie­nė, vos iš­gir­du­si UAB „Te­no­ma“ pa­va­di­ni­mą, pa­sa­kė, jog rei­ka­las – su­dė­tin­gas. J. Pet­ru­šaus­kie­nė mi­nė­jo, jog vie­nam mū­sų ra­jo­no klien­tui ji pa­dė­jo at­gau­ti 400 litų, bet tik per di­de­lius var­gus.

Ši įmo­nė var­to­to­jų tei­sių gy­nė­jams pui­kiai ži­no­ma kaip nuo­lat neat­sis­kai­tan­ti su klien­tais vi­so­je Lie­tu­vo­je.

Bend­ro­vė jau ne vie­ną kar­tą kei­tė pa­va­di­ni­mus: bu­vo „Bal­dų Oa­zė“, UAB „For­te­na ir KO“, UAB „Ili­no­ra“, UAB „Lin­de­na“, o pa­sku­ti­niu me­tu pa­si­va­di­no UAB „Tenoma“.

Už­ten­ka in­ter­ne­te įves­ti šios fir­mos pa­va­di­ni­mą, ir ra­si­te pa­čius ne­gra­žiau­sius at­si­lie­pi­mus: jos sa­vi­nin­kai Lai­mis Va­lins­kas ir Skais­tė Lin­ke­vi­čiū­tė va­di­na­mi afe­ris­tais, su­kčiais, ap­ga­vi­kais.

Nuo su­kčių nu­ken­tė­ju­siems žmo­nėms be­lie­ka vie­nin­te­lis ke­lias – kreip­tis į teis­mą. Kaip sa­kė į re­dak­ci­ją atė­ju­si mo­te­ris – gal­būt drau­ge ko­vo­ti bū­tų leng­viau.

Sa­vo te­le­fo­ną ji pa­li­ko mums, tad jei nu­ken­tė­jo­te nuo UAB „Tenoma“ ir dar ne­pra­ra­do­te vil­ties at­gau­ti sa­vo pi­ni­gus – skam­bin­ki­te į re­dak­ci­ją (tel. (8 342) 20 806).


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas