„Santaka“ / Prieš žmones apgaudinėjančią firmą ketina kovoti kartu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-07-29 06:47

Dalinkitės:  


Prieš žmones apgaudinėjančią firmą ketina kovoti kartu

Eglė MIČIULIENĖ

Nei du­rų, nei pi­ni­gų

Į re­dak­ci­ją krei­pė­si vie­nos kai­mo bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė.

Mo­te­ris skau­džiai nu­ken­tė­jo nuo UAB „Te­no­ma“. Šio­je fir­mo­je pir­mi­nin­kė už­sa­kė du­ris bend­ruo­me­nės pa­tal­poms.

„Re­mon­ta­vo­me pa­sta­tą ir rei­kė­jo nau­jų du­rų. Ieš­ko­jo­me, kur bū­tų pi­giau. Ra­do­me skel­bi­mą, kad fir­ma už­sii­ma ne­stan­dar­ti­nių bal­dų ga­my­ba. Už­sa­kė­me di­de­les me­džio plau­šo slan­kio­ja­mas du­ris. Jos mums tu­rė­jo at­siei­ti 2800 li­tų. Bu­vo pa­ra­šy­tas pro­jek­tas, iš Na­cio­na­li­nės mo­kė­ji­mo agen­tū­ros ga­vo­me pi­ni­gė­lius“, – pa­sa­ko­jo mo­te­ris.

Tai­gi UAB „Tenoma“ at­sto­vai priė­mė už­sa­ky­mą, pa­siė­mė pi­ni­gus ir... din­go kaip į van­de­nį. Pra­bė­go jau dau­giau kaip me­tai, o du­rų kaip nė­ra, taip nė­ra.

Bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė į fir­mą skam­bi­no dau­gy­bę kar­tų.

Iš pra­džių dar su­lauk­da­vo pa­ža­dų, vė­liau, pa­ma­tę ži­no­mą te­le­fo­no nu­me­rį, fir­mos at­sto­vai tie­siog neat­si­liep­da­vo. Pri­sis­kam­bin­ti bu­vo įma­no­me tik sve­ti­mu te­le­fo­nu. Ta­čiau at­si­lie­pę ir iš­gir­dę, jog truk­do už­sa­ko­vai iš Vil­ka­viš­kio ra­jo­no, „Tenomos“ dar­buo­to­jai sku­biai mes­da­vo ra­ge­lį.Te­be­lau­kia iki šiol

Bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė su­pra­to esan­ti ap­gau­ta. Mo­te­ris mė­gi­no gra­sin­ti teis­mais, spau­da, krei­pė­si į po­li­ci­ją, kur pra­dė­tas iki­teis­mi­nis ty­ri­mas.

Per­nai lapk­ri­tį iš bend­ro­vės ji ga­vo ga­ran­ti­nį raš­tą, kad 2009-ųjų pra­džio­je įmo­kė­ti pi­ni­gai bus pra­dė­ti grą­žin­ti da­li­mis, po ke­lis šim­tus li­tų. Pa­ti­kė­jo ir vėl lau­kė... Te­be­lau­kia iki šiol.

Nu­ken­tė­ju­sio­ji krei­pė­si ir į ad­vo­ka­tus, bet šie tik skės­čio­ja ran­ko­mis ir ste­bi­si, kaip to­kių afe­ris­tų iki šiol nie­kas ne­su­gau­do.

Lė­šas už ne­pa­da­ry­tas du­ris Na­cio­na­li­nei mo­kė­ji­mų agen­tū­rai bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė grą­ži­no iš sa­vo pi­ni­gi­nės.

Pa­gal­bos nie­kur ne­ran­dan­ti mo­te­ris sa­kė nu­spren­du­si ieš­ko­ti ir ki­tų žmo­nių, nu­ken­tė­ju­sių nuo šios bend­ro­vės.

– Ki­to ke­lio ne­be­ma­tau. Ma­nau, kad rei­kė­tų su­si­bur­ti, su­vie­ny­ti jė­gas ir ei­ti per teis­mus. Vi­si kar­tu gal ką nors pa­da­ry­tu­me, ir pi­giau bū­tų, – svars­tė mo­te­ris.Vi­ryk­lės ne­pris­ta­tė

Apie UAB „Te­no­ma“ mū­sų laik­raš­ty­je šį pa­va­sa­rį jau ra­šė­me („Pa­va­di­ni­mus kai­ta­lio­jan­ti fir­ma klien­tus mai­ti­na pa­ža­dais“, „San­ta­ka“, 2009-03-10). Ra­šė­me apie Šei­me­nos se­niū­ni­jo­je, Mal­dė­nų kai­me, gy­ve­nan­čią šei­mą, ku­ri taip pat skau­džiai nu­ken­tė­jo nuo šios bend­ro­vės.

Žmo­nės šio­je fir­mo­je už­si­sa­kė vir­tu­vės bal­dus ir į juos elekt­ri­nę vi­ryk­lę. Da­bar mal­dė­niš­kiai ga­li guos­tis bent tuo, kad ga­vo bal­dus. Nei vi­ryk­lės, nei už ją iš anks­to su­mo­kė­tų pi­ni­gų – 3200 li­tų – jie taip ir neat­ga­vo.

Fir­ma žmo­nes ly­giai taip pat, kaip ir mi­nė­tą bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kę, mai­ti­no pa­ža­dais: iš pra­džių siū­lė lauk­ti vi­ryk­lės, vė­liau ža­dė­jo grą­žin­ti pi­ni­gus da­li­mis ir net pa­si­ra­šė tai liu­di­jan­tį ga­ran­ti­nį raš­tą, kad tik klien­tai ne­si­kreip­tų į teis­mą. Ta­čiau mal­dė­niš­kiai nie­ko, iš­sky­rus pa­ža­dus, iki šiol ne­su­lau­kė.

Tuo­met į mi­nė­tą fir­mą mė­gi­no­me pa­skam­bin­ti ir re­dak­ci­jos te­le­fo­nu.

At­si­lie­pu­si va­dy­bi­nin­kė pa­ža­dė­jo, jog iki ko­vo 13 die­nos vi­si pi­ni­gai, ku­riuos „Te­no­ma“ sko­lin­ga klien­tams iš Mal­dė­nų kai­mo, bus su­mo­kė­ti. Nuo tos da­tos pra­bė­go dau­giau nei ke­tu­ri mė­ne­siai – pi­ni­gų, ži­no­ma, nė­ra.Kai­ta­lio­ja pa­va­di­ni­mus

Dar pa­va­sa­rį pa­kal­bin­ta Vals­ty­bi­nės var­to­to­jų tei­sių ap­sau­gos tar­ny­bos Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties sky­riaus ve­dė­ja Jo­lan­ta Pet­ru­šaus­kie­nė, vos iš­gir­du­si UAB „Te­no­ma“ pa­va­di­ni­mą, pa­sa­kė, jog rei­ka­las – su­dė­tin­gas. J. Pet­ru­šaus­kie­nė mi­nė­jo, jog vie­nam mū­sų ra­jo­no klien­tui ji pa­dė­jo at­gau­ti 400 litų, bet tik per di­de­lius var­gus.

Ši įmo­nė var­to­to­jų tei­sių gy­nė­jams pui­kiai ži­no­ma kaip nuo­lat neat­sis­kai­tan­ti su klien­tais vi­so­je Lie­tu­vo­je.

Bend­ro­vė jau ne vie­ną kar­tą kei­tė pa­va­di­ni­mus: bu­vo „Bal­dų Oa­zė“, UAB „For­te­na ir KO“, UAB „Ili­no­ra“, UAB „Lin­de­na“, o pa­sku­ti­niu me­tu pa­si­va­di­no UAB „Tenoma“.

Už­ten­ka in­ter­ne­te įves­ti šios fir­mos pa­va­di­ni­mą, ir ra­si­te pa­čius ne­gra­žiau­sius at­si­lie­pi­mus: jos sa­vi­nin­kai Lai­mis Va­lins­kas ir Skais­tė Lin­ke­vi­čiū­tė va­di­na­mi afe­ris­tais, su­kčiais, ap­ga­vi­kais.

Nuo su­kčių nu­ken­tė­ju­siems žmo­nėms be­lie­ka vie­nin­te­lis ke­lias – kreip­tis į teis­mą. Kaip sa­kė į re­dak­ci­ją atė­ju­si mo­te­ris – gal­būt drau­ge ko­vo­ti bū­tų leng­viau.

Sa­vo te­le­fo­ną ji pa­li­ko mums, tad jei nu­ken­tė­jo­te nuo UAB „Tenoma“ ir dar ne­pra­ra­do­te vil­ties at­gau­ti sa­vo pi­ni­gus – skam­bin­ki­te į re­dak­ci­ją (tel. (8 342) 20 806).


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas