„Santaka“ / Atostogaujančiam premjerui skųstasi dėl dulkių

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-07-29 06:34

Dalinkitės:  


Premjeras Andrius Kubilius, gavęs dovanų Jono Zubavičiaus išdrožtą krivį, valandžiukę bendravo su vištyčiokais ir specialiai jo atvažiavusiais pasitikti žmonėmis.

Autorės nuotr.


Atostogaujančiam premjerui skųstasi dėl dulkių

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ant­ra­die­nį Viš­ty­čio cent­re gru­pė viš­ty­čio­kų ir Tė­vy­nės są­jun­gos-Lietuvos krikš­čio­nių de­mok­ra­tų par­ti­jos Vil­ka­viš­kio sky­riaus na­rių pa­si­ti­ko prem­je­rą And­rių Ku­bi­lių bei ki­tus vals­ty­bės pa­rei­gū­nus, da­ly­vau­jan­čius dvi­ra­čių žy­gy­je „Suk į de­ši­nę 2009“.

Jau aš­tun­tą kar­tą star­ta­vęs tra­di­ci­nis Tė­vy­nės są­jun­gos-Lie­tu­vos krikš­čio­nių de­mok­ra­tų par­ti­jos na­rių žy­gis „Suk į de­ši­nę 2009“ ve­dė ir per šį pa­sie­nio mies­te­lį.

Atos­to­gau­ti pra­dė­jęs Premjeras Andrius Kubilius, kaip ir vi­sa­da, sė­do ant dvi­ra­čio. Kar­tu su juo ke­liau­ja ke­le­tas pa­rei­gū­nų ir po­li­ti­kų: so­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo mi­nist­ras Do­na­tas Jan­kaus­kas, Sei­mo na­riai Vi­tas Ma­tu­zas, Ed­mun­das Pu­pi­nis, Jus­ti­nas Ur­bo­na­vi­čius ir kt.

Prem­je­ras ir jo bendražygiai vi­są va­lan­dą bend­ra­vo su vie­ti­niais žmo­nė­mis. Politikai sa­kė, jog no­ri pa­si­klaus­ti žmo­nių, ką šie gal­vo­ja apie da­bar­ti­nę ša­lies pa­dė­tį ir kaip ver­ti­na prie­mo­nes, ku­rių ima­si val­džia, no­rė­da­ma ją su­švel­nin­ti.

TS-LKD par­ti­jos na­rys, vilkaviškietis medžio drožėjas Jo­nas Zu­ba­vi­čius Prem­je­rui pa­do­va­no­jo ne­di­de­lę Pa­je­vo­nyje stovinčios kri­vio skulptūros ko­pi­ją. Ją vil­ka­viš­kie­tis įtei­kė sa­ky­da­mas, kad ir kri­vis, ir Prem­je­ras tu­ri pa­na­šu­mų – abu ran­ko­se lai­ko val­džios laz­dą, ku­ri yra iš­min­ties sim­bo­lis, o ne prie­mo­nė „kai­liui karš­ti“.

Viš­ty­čio se­niū­nas Bro­nis­la­vas Po­li­ta kar­tu su se­niū­ni­jos lanks­ti­nu­kais A. Ku­bi­liui įtei­kė ir Var­te­lių, Pa­var­te­lių ir Pa­kal­nių gy­ven­to­jų pra­šy­mą išas­fal­tuo­ti per jų gy­ven­vie­tes ei­nan­čią žvyr­ke­lio at­kar­pą. Mat ati­da­rius ke­lią Var­te­liai–Bur­niš­kiai–Vi­žai­nis ir pra­si­dė­jus in­ten­sy­viam eis­mui tarp Len­ki­jos ir Lie­tu­vos, gy­ven­to­jai pa­si­ju­to ta­pę dul­kių de­be­sų įkai­tais, pa­blo­gė­jo jų svei­ka­ta. Prem­je­ras pra­šy­mą su 46 žmo­nių pa­ra­šais įtei­kė sa­vo pa­ta­rė­jui tei­sės klau­si­mais Gin­ta­rui Ka­li­naus­kui. Jis se­niū­no pa­pra­šė pa­skam­bin­ti ki­tą sa­vai­tę, kai vi­si jau bus grį­žę iš žy­gio ir ga­lės už­siim­ti svar­biais dar­bais. Ta­da pa­ta­rė­jas sa­kė in­for­muo­siąs, ko ga­li ti­kė­tis se­niū­ni­jos gy­ven­to­jai.

Viš­ty­čio­kai skun­dė­si Prem­je­rui dėl sa­vo sun­kios pa­dė­ties, nes gy­ve­nant re­gio­ni­nia­me par­ke pra­ktiš­kai nie­ko ne­ga­li­ma da­ry­ti. Ne vie­nas pa­sa­ko­jo, jog no­rė­tų pa­puoš­ti sa­vo so­dy­bas nau­jais ele­men­tais, ki­taip su­si­tvar­ky­ti kie­mus, bet bi­jo bū­ti nu­baus­ti. A. Ku­bi­liaus ma­ny­mu, kai ku­riais at­ve­jais drau­džiant pa­pras­tus da­ly­kus yra per­lenk­ta laz­da ir pa­ža­dė­jo pa­si­do­mė­ti, ką bū­tų ga­li­ma šiuo klau­si­mu pa­da­ry­ti.

Su nau­juo­ju so­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo mi­nist­ru Do­na­tu Jan­kaus­ku su­si­pa­žin­ti at­vy­ko ir ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos So­cia­li­nės pa­ra­mos ir svei­ka­tos prie­žiū­ros sky­riaus ve­dė­ja Da­nu­tė Gra­baus­kie­nė.

Ši žy­gio die­na ke­liau­nin­kams bu­vo tre­čio­ji. Jau bu­vo įveik­ta per du šim­tai ki­lo­met­rų. Iš vi­so per 9 žy­gio die­nas iš­tver­min­giau­si da­ly­viai dvi­ra­čiais nu­va­žiuos dau­giau nei 700 ki­lo­met­rų. Žy­gio pro­gra­mo­je nu­ma­ty­ti su­si­ti­ki­mai su Prem­je­ro lan­ko­mų mies­tų bei mies­te­lių gy­ven­to­jais, Tė­vy­nės są­jun­gos-Lie­tu­vos krikš­čio­nių de­mok­ra­tų sky­rių na­riais ir kt.

Iš Viš­ty­čio žy­gio da­ly­viai pa­su­ko Kal­va­ri­jos kryp­ti­mi. Jie su­si­ti­ko su Ais­tiš­kių kai­mo vi­suo­me­ne bei vi­sų Kal­va­ri­jos sa­vi­val­dy­bės kai­mų bend­ruo­me­nė­mis. Tre­čia­die­nį ke­liau­to­jai pa­sie­kė Ma­ri­jam­po­lę, to­liau jų marš­ru­tas drie­kia­si per Ša­kius į Ši­la­lę bei Rus­nę. Per­si­kė­lę į Ni­dą, dvi­ra­ti­nin­kai trum­pai at­si­pūs ir žy­gį baigs rugp­jū­čio 2 d. Klai­pė­do­je.

Šį­kart A. Ku­bi­lius mi­na vien­vie­tį dvi­ra­tį, nors per­nai su žmo­na va­žia­vo dvi­vie­čiu „tan­de­mu“. Pak­laus­tas, ko­dėl šį­met va­žiuo­ja at­ski­rai, Vy­riau­sy­bės va­do­vas juo­ka­vo, kad dvi­vie­tis dvi­ra­tis ne­la­bai tin­ka­mas il­gai ke­lio­nei, bet jo ir žmo­nos tan­de­mas nei­ši­ro. Ir šie­met jie žy­gy­je kar­tu, tik va­žiuo­ja at­ski­rais dvi­ra­čiais.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas