„Santaka“ / Spirito laikęs vyras piktinasi policininkų darbo metodais

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-07-27 23:23

Dalinkitės:  


Ž. Žakienė ir Ž.Medelis piktinosi, kad jų dešimties mėnesių dukrelė Miglė po policijos vizito visą naktį nemiegojo.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Spirito laikęs vyras piktinasi policininkų darbo metodais

Eglė MIČIULIENĖ

Praėjusią savaitę į redakciją užsuko Mažučių kaimo (Pilviškių sen.) gyventojas Žydrūnas Medelis bei jo sugyventinė Žaneta Žakienė. Jie norėjo išsakyti nuomonę apie neva netinkamą pareigūnų elgesį.Apieškojo namus

Ž. Žakienė papasakojo, jog dieną prieš apsilankant redakcijoje namuose sulaukusi policininkų vizito. Atvykę pareigūnai moters paprašė jos sugyventinio Ž. Medelio telefono numerio.

– Daviau telefoną, jie sulipo į mašiną, bet po kiek laiko sugrįžo trise (vėliau atvažiavo dar keturi). Vienas parodė policininko pažymėjimą ir pasakė, kad norėtų apžiūrėti namus. Turėjo žinių, kad laikome spirito. Pasakiau, jog nesu šių namų šeimininkė ir negaliu jų įleisti į vidų. Bet pareigūnai man paaiškino, kad jei jau gyvenu su Žydrūnu, tai turiu įsileisti. Tada paprašiau kratos orderio. Bet jie pasakė: „Ponia, jei atvažiuosime su kratos orderiu, namus galėsite tvarkyti ir remontuoti kelis mėnesius.“ Sakiau, kad turiu mažą mergaitę, kad ji svetimų išsigąs. Taip ir buvo – mergaitę išgąsdino, ji visą naktį nemiegojo. Man pačiai depresija, sergu diabetu – pakilo cukraus lygis, turėjau leistis insuliną. Ar jie man atstatys sveikatą, jei bus blogai? – piktinosi moteris.

Ž. Žakienė pasakojo, jog pareigūnai tikrino ir namus, ir ūkio pastatus. Moteris teigė, kad vienu metu ji visų sodybą apieškančių pareigūnų matyti negalėjo.

– Argi galima taip elgtis? Vasarinėje klėtukėje aš buvau pasidėjusi brangenybes, savo aukso ir sidabro dirbinius. Dar neapsižiūrėjau, gal tos mano brangenybės dingo? – kalbėjo Ž. Žakienė.

Paklausta, kodėl pirmiau atvažiavo į redakciją, o ne nuėjo į klėtį apžiūrėti savo brangenybių, moteris vėl prabilo apie depresiją, užklupusią po policijos vizito.„Aš – kaltas, jie – dar kaltesni“

Čia įsikišo iki tol tylėjęs ir dukrą ant kelių laikęs Ž. Medelis. Vyras labiausiai pyko dėl to, kad policija į namus įėjo be jo žinios.

– Aš pats namie nebuvau, o mama guli reabilitacijos klinikose, todėl savų nieko nebuvo. Kaip galima įeiti be savininko leidimo? Jei aš būčiau buvęs, be kratos orderio nebūčiau įleidęs, – širdo vyras. – O į mamos kambarį neleisčiau net ir su pačiu prokuroru, nes šeimininkė ten – mama ir be jos niekas negali įeiti.

Ž. Medelis prisipažino, jog policija buvo užsukusi ne šiaip pasisvečiuoti. Namuose pareigūnai rado 3 litrus spirito, nelegalų medžioklinį šautuvą.

Vyriškis teigė, jog spirito jis nepardavinėjantis, įsigijęs tik tėvui, kuris, anot sūnaus, „be šnapso negali“.

Tačiau pareigūnai turbūt neprisimena nė vieno atvejo, kai pilstuką laikę žmonės sakytų, kad jį ketino parduoti. Savininkai visada tvirtina jį laikantys vaistams, samdiniams „atsilyginti“ ar kokiems kitiems tikslams ir jokiu būdu neprekiauja. Tačiau tiesa ta, kad policija pilstuko neieškojo nė pas vieną pilietį, dėl kurio nebuvo gavusi skundo.

– Taip, aš kaltas, kad spiritą laikau, nesiginu. Paskirs baudą – susimokėsiu. Mes kalti, bet jie – dar kaltesni, kad gąsdina žmones. Noriu, jog visi žinotų, kaip policija dirba. Kodėl jie grasina, be šeimininkų daro kratas ir namus griauna? Kodėl tik vienas, o ne visi parodė savo pažymėjimus? Ir kodėl man nepaskambino, nors numerį pasiėmė? – piktinosi Ž. Medelis. – Laukit, kol parvažiuos šeimininkas, o po to griaukit, ieškokit, jei dar ką rasit. O dabar moterį prigąsdino, ta pasakė, kas kur yra. Surinko viską – tai ko dar po namus ieško, stalčius verčia?Šautuve – pinigai?

Pretenzijų Ž. Medelis turėjo ir dėl pareigūnų paimto nelegalaus medžioklinio šautuvo, tiksliau – dėl jame laikytų... pinigų. Pasak vyro, mama ginklo vamzdyje nuo tėvo slėpdavo pinigus.

– Dabar mes šito dalyko jau neįrodysime, nes nebuvome namie. Būčiau buvęs, būčiau pinigus išėmęs, – karščiavosi Žydrūnas.

Vyras pasakojo ne kartą turėjęs reikalų su policija, prieš daugelį metų netgi buvęs pareigūnų sumuštas, kad prisipažintų tai, ko nepadaręs. Taigi žinantis policininkus „kaip nuluptus“.

Ž. Medelis prisiminė vieną istoriją, kai dar „rusų laikais“ darant kratą jų namuose iš po močiutės pagalvės dingo pinigai. Nors pareigūnai, pasak paties Žydrūno, tada turėjo informacijos, bet spirito nerado.

Iš Žydrūno pasakojamų istorijų susidarė įspūdis, kad ne tik jis policiją, bet ir policija jo šeimą žino „kaip nuluptą“.Patikrino tris „taškus“

Dėl šio atvejo kreipėmės į Vilkaviškio policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkę Kristiną Šomkienę.

Pareigūnė sakė, jog į Mažučius policininkai vyko gavę skundą. Į policiją verkdama paskambino moteris, vargstanti su prasigėrusiu sūnumi. Ji išvardijo tris „taškus“ – ir visi trys tą dieną operatyviai buvo patikrinti.

– Policijos pareigūnai turi teisę įeiti į patalpas ir patikrinti informaciją apie daromą nusikalstamą veiką, nes tai reglamentuoja Policijos veiklos įstatymo 18 straipsnio 1 dalies 3 punktas. Jame numatyta, kad policijos pareigūnas, siekdamas užkirsti kelią daromai nusikalstamai veikai, gali įeiti į fiziniams ir juridiniams asmenims priklausančias gyvenamąsias ir negyvenamąsias patalpas, teritorijas, sustabdyti bei patekti į transporto priemones. Atsisakius paklusti policijos pareigūnams, turi teisę jėga atidaryti patalpas, transporto priemones ir t. t.

Turėjome informacijos ir apie Ž. Medelio laikomą nelegalų ginklą. Patys matome, kas Lietuvoje darosi, kiek nusikaltimų padaroma su šaunamaisiais teisėtai ar neteisėtai laikomais ginklais. Todėl į informaciją buvo reaguota nedelsiant. Patalpos apžiūrėtos dalyvaujant ten gyvenantiems asmenims – Ž. Medelio tėvui ir sugyventinei. Patalpas visada apžiūrime dalyvaujant ten gyvenantiems asmenims. Jei yra asmuo, kuris nuolat ten gyvena (šiuo atveju – Ž. Medelio sugyventinė), jis ir atstovauja. Iš karto pradėtas ikiteisminis tyrimas, informuota prokuratūra. Viskas padaryta pagal įstatymus, – kalbėjo K. Šomkienė.Apkaltina dažnai

Pasak Prevencijos poskyrio viršininkės, jei jau du kartus už vagystes teistas Ž. Medelis supranta, ką jis daro neteisėtai, gali pykti tik ant savęs, o ne ant policijos, kuri dirba savo darbą ir užkerta kelią tolimesniems nusikaltimams.

– Turėjome apie šį asmenį ir daugiau informacijos, bet šiuo metu negaliu jos skelbti.

O apžiūrint namus nebuvo naudojama nei smurto, nei kokių nors kitų neteisėtų veiksmų. Pareigūnus galiu tik pagirti, kad dirba savo darbą. Bet jei šis žmogus turi nusiskundimų dėl ikiteisminio tyrimo veiksmų, jis turi teisę kreiptis į prokuratūrą, – sakė K. Šomkienė.

Neteisėtas ginklas, kaip teigė Prevencijos poskyrio viršininkė, paimtas dalyvaujant nuolat tuose namuose gyvenančiai Ž. Žakienei ir ekspertui. Ginklas pateiktas ekspertizei.

– Jei pinigai ten buvo, nors tai yra labai abejotina, tai jie ten ir yra, ekspertai juos ras. O jei nebuvo – tai ir nėra. Tai – dažna pažeidėjų taktika. Pilstuko laikytojai jau ne pirmą kartą apkaltina pareigūnus vagystėmis: tai pinigų, tai brangenybių, tai dar ko nors. Bet galiu pasakyti, kad tokie kaltinimai yra visiškas absurdas. Mes prie to jau pripratę, – tvirtino pareigūnė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų agitacijos kampanijas?
Buvo įdomiau negu 2015 m.
Vyko korektiška kova.
Perspausta su kritika, kaltinimais.
Rinkimais nesidomėjau.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas