„Santaka“ / Kaimynus supykdė žemių kalnai ir nukelti riboženkliai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-07-15 23:07

Dalinkitės:  


Marija Ona Olšanskaja sakė netikėjusi, kad gyvenimo saulėlydyje pro savo langą matys tik į kapo kauburį panašius žemių kalnus.

Autorės nuotr.


Kaimynus supykdė žemių kalnai ir nukelti riboženkliai

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Į redakciją kreipėsi Varpininkų kaimo gyventoja Marija Ona Olšanskaja. Moteris surašė ilgiausią savo gyvenimo istoriją ir su ašaromis akyse pasakojo, jog jau kuris laikas pro savo namų langus nemato nei kaimo, nei kelio, tik suverstus kalnus žemių. Mat gretimą sodybą nusipirkęs Žydrūnas Galinskas, pasak jos, išsikasė visą ežerą. Žemes paliko sustumtas į kalnus, kurių, atrodo, išlyginti ir nežada.Žodžiai sužadino senas nuoskaudas

Moteris sakė paklaususi kaimyno, kodėl ją, dar nemirusią, tarsi į kapą užkasė. Kaimynas atsakęs, kad iš savo kiemo nepageidauja matyti jos šeimos... Įskaudinta tokių žodžių M. O. Olšanskaja atėjo tiesiai į redakciją. Pasak jos, tai buvo paskutinis lašas visoje kartėlių taurėje, kurią jai teko išgerti atsiėmus tėvų žemę prie Vilkaujos upės – vietoje, masinusioje ne vieną.

Pasak M. O. Olšanskajos, aplinkui visada virė intrigos, jų šeimai buvo bandoma „prisiūti“ alkoholikų etiketę, trukdoma ramiai gyventi ir net įvažiuoti į savo valdas. Bet visa tai jau buvo lyg nutolę, užmiršta, kol nuoskaudos vėl nesužadino naujojo kaimyno žodžiai.Užgožė visą kaimo vaizdą

Atvykę apžiūrėti naujai iškilusių kalnų įsitikinome, jog iš nedidelio, bet tvarkingo Olšanskų kiemelio per žemių kauburius tikrai nesimato nieko – ne tik kaimyno kiemo, bet ir namo stogo. O ką jau kalbėti apie kaimą, kuris anksčiau iš paupio atsiverdavo kaip ant delno.

Kieme pasitikęs rusiškai kalbantis namų šeimininkas Dmitrijus rodė, kur kaimynas išrovė anksčiau jų sklypo ribas žymėjusius strypus ir perkėlė į kitą vietą, taip nurėždamas kelis metrus nuo Olšanskų sklypo. Pasak sodybos savininkų, viskas dėl to, kad visiems norisi kuo daugiau atsirėžti paupio – juk dabar turėti prieigą prie vandens pasidarė labai madinga...Pažeidė aplinkosaugos reikalavimus

Olšanskai baiminasi, kad rudeniop jų sklypas nepatvintų. Mat jie sakė matę, kaip kaimynas iškasė ir drenažo vamzdžius, tad melioracijos sistema gali būti pažeista ir neveikti. Be to, daug žemių sustumta prie upės ir šios nuo kranto byra į apžėlusią ir seklią Vilkaujos upės vagą.

Iškviestas Marijampolės apskrities aplinkos apsaugos departamento Vilkaviškio agentūros vyresn. inspektorius Vaidotas Venckus pamatytu vaizdu nebuvo patenkintas. Apsauginėje juostoje sustumdytos žemės, į upę nuvesta žarna, per kurią pumpuojamas vanduo į Ž. Galinsko sodybą! Už aplinkosaugos reikalavimų pažeidimus inspektorius Ž. Galinską nubaudė pagal galiojančius įstatymus minimalia bauda – 600 Lt.Melioratoriai nieko nežino

Pakalbinti melioratoriai apie pažeistą drenažo sistemą informuoti nebuvo. Rajono Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus specialistas Juozas Muraška sakė patikrinsiąs, ar Ž. Galinskui duotas leidimas kasti kūdrą Varpininkų kaimo teritorijoje. Mat jei telkinys didesnis nei trys arai, jau reikalingas projektas, reikalaujama padaryti drenažo nuvedimą. Pasak J. Muraškos, melioratoriai niekam neleidžia kasti ten, kur pastatyti rinktuvai. Juolab kad šiame kaime drenažo sistemą patys tik prieš penketą metų atnaujino. Patikrinus išaiškėjo, kad į melioratorius dėl leidimo kasti vandens telkinį iš Varpininkų kaimo artimiausiu metu niekas nebuvo kreipęsis.Supyko nežinia už ką

Ž. Galinskas teigė leidimą kasti kūdrą savo teritorijoje gavęs iš Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus. Parengtas ir reikalingas projektas, jis suderintas su vyr. architekte. Kad pažeidė apsauginę juostą, Ž. Galinskas sakė nežinojęs, mat manęs, jog jeigu jau sklypas jo, tai priklauso iki pat upės. Dabar jau žino, nes už tai buvo nubaustas gamtosaugininkų.

Pasak vyriškio, iš pradžių su kaimynais sutardavęs gerai. Net kai kartu su matininkais matavo savo žemių ribas ir paaiškėjo, jog Olšanskų sklypas per daug „įlindęs“ į kaimyno, su jais susitaręs gražiai. Tada ir ponia Marija Ona, pasak jo, sutikusi su žemės riboženklių perkėlimu. Tik po keleto savaičių prasidėjo nesusipratimai. Kaimynai pyko dėl kasamo vandens telkinio. Pasak Ž. Galinsko, net sulaukta grasinimų jį užteršti. Tada užkliuvo ir perkelti stulpai. Tačiau, vyrškio teigimu, Marijampolės apskrities viršininko administracijos Vilkaviškio rajono žemėtvarkos skyriaus vyr. specialistė A. Vizbarienė pažeidimų iš jo pusės nenustatė.Žemėtvarkininkais nepatikėjo

Olšanskai išsikvietė matininką iš privačios firmos. Ž. Galinskas ir jo klausęs, ar tikrai kas nors negerai su sklypų ribomis. Vyras sakė sulaukęs atsakymo, jog jei pirmą kartą matuojant sklypus ir perkeliant riboženklius būtų paimtas Olšanskų parašas, dabar nebūtų jokios problemos, o šiaip tai viskas gerai.

Kad persimetęs su kaimynais pora aštresnių žodelių, Ž. Galinskas neneigia. Pasak jo, ir pastarieji paskutiniu metu nesirenka mandagių kreipinių jo adresu. O taip vadinamų „kalnų“ jis išlyginti negali, nes pagal reikalavimus iš sklypo negalima išvežti dirvožemio, o reikia jį paskleisti po teritoriją. Kiek galėjo, tiek žemių ir išstumdė iki upės, nors už tai gavo baudą. O kas liko prie iškasto vandens telkinio bus apželdinta žole ir užstos ne tik nuo dabar jau tikrai nemielų kaimynų akių, bet ir nuo vėjo. Daryti kalvas savo sklype jokie įstatymai nedraudžia. Juolab kad ir projekte numatyta 4 m atstumu nuo gretimų sklypų suformuoti kalvas.Kiekvienas teisus savaip

Po matininkų apsilankymo į redakciją vėl užsukusi M. O. Olšanskaja graudinosi, kad turtingiesiems galima ir kalnus suversti, ir ežerus kasti, o jai, vargšei, kai reikėję pasistatyti namuką, tai kryžiaus kelius teko pereiti. Nors toje vietoje anksčiau buvusi sodyba, bet Architektūros ir urbanistikos skyriuje ji sulaukusi atsakymo, kad statybos leidimo negausianti, nes jos norimoje vietoje namo statymas prieštarauja aplinkosaugos reikalavimams – neišlaikytas 100 m atstumas iki upės. Ir dėl tėvų sodybos susigrąžinimo jai tekę važiuoti net į Seimą, nes jos žemės prie upės gviešėsi ne vienas. M. O. Olšanskaja sakė kovosianti dėl kiekvienos sodybos pėdos ir rasianti teisybę „aukščiau“, jei rajone jai pagalbininkų nėra. Moteris teigė, kad iš tėvelio turėtų 3 ha 36 arų (anksčiau vadintų šešių margų) daugiau kaip 30 arų jau neteko.

Savo ruožtu Ž. Galinskas svarsto galimybę taip pat kreiptis į žemėtvarkininkus, mat kaimynė savivaliauja jo žemėje – prisodino eglaičių ir ruošiasi auginti mišką, kuriam sodinti leidimo ji neturinti net ir savo žemėje...Nesusipratimus sukelia netikslūs matavimai

Marijampolės apskrities viršininko administracijos Vilkaviškio rajono žemėtvarkos skyriaus vyriausioji specialistė A. Vizbarienė, tyrusi M. O. Olšanskajos skundą dėl riboženklių perkėlimo, sakė, jog šiuo metu jie sužymėti teisingai. Paklaida gali būti vienas aras. Jokių Ž. Galinsko neteisėtų veiksmų specialistė neįžvelgė. Visi matavimai daryti vadovaujantis Olšanskų šeimos turimu planu, pagal kurį riboženklių ten, kur jie buvo pastatyti anksčiau, būti neturėjo. Olšanskiai patys ilgą laiką naudojosi didesniu plotu, negu jiems priklausė.

Pasak A. Vizbarienės, tai veikiausiai nėra šių žmonių kaltė, nes tose vietose riboženklius matyt sukalė prieš 13 metų žemę matavęs matininkas.

Paprastai, būnant lauke, tikslių ploto ribų nesimato. Visas darbas atliekamas sėdint ir braižant prie stalo. Kad ir pastebėjęs netikslumus, matininkas, matyt, pas žmones negrįžo ir riboženklių neperkėlė. Problema atsirado dabar, kai gretimą sklypą nupirkęs naujas savininkas pradėjo tvarkytis žemės dokumentus.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas