„Santaka“ / Iš tėvo namų išvyta šeima glaudžiasi pas svetimus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-07-03 06:57

Dalinkitės:  


Iš tėvo namų išvyta šeima glaudžiasi pas svetimus

Eglė KVIESULAITIENĖ

Tėvo iš namų išvytai Virginijai dabar tenka ieškoti būsto sau ir dviem mažamečiams vaikams. Savos dukters dėl moters ir jos vaikų išsižadėjusį vyrą vieni smerkia, kiti supranta ir teisina. Aplinkiniai vertindami nelinksmą istoriją pasidalijo į dvi stovyklas, mat kai konfliktas kyla tarp šeimos narių, paprastai kažkiek būna kaltos abi pusės.Gražioje sodyboje

Į redakciją kelio per ašaras nematydama atskubėjo Dženeta Brokienė. Moteris nerimavo dėl vienturtės dukters Virginijos likimo. Duonelaičių kaime (Gražiškių sen.), senelių sodyboje, su trejų metų dukrele, pusantrų sūneliu ir vaikų tėvu gyvenusi moteris buvo išvyta iš namų. Dabar šeima glaudžiasi pas svetimus.

Gyvenimo istoriją, kuri baigėsi ne Virginijos naudai, abi konfliktavusios pusės aiškina savaip. Konflikto priežastis – sena, erdvi, romantiškoje vietoje – netoli Svirkalnio kalno – esanti sodyba, priklausiusi seniesiems Brokams. Tačiau tikrieji šeimininkai savo valios jau nebegali išreikšti, nes našle likusi Ona Brokienė – neįgali ir fiziškai, ir dvasiškai. 84-erių moterį reikia slaugyti.

Nors sodybos nuosavybės dokumentai dar nesutvarkyti, visiems aišku, kad teisiškai ji priklauso trims Brokų vaikams, tarp kurių – ir Virginijos tėvas Gediminas. Tad tik nuo jo valios priklauso, ar leisti dukrai su vaikais gyventi sodyboje.Tvarkėsi ūkyje

Tačiau, be visų teisinių argumentų, visuomet būna ir moraliniai. Būtent į juos ir apeliuoja buvusi Gedimino žmona Dženeta bei dukra Virginija.

Dženeta neslepia, jog su vyru Gediminu prieš keletą metų išsiskyrė ir pati su dukra išėjo iš namų. Šeima per skyrybas pasidalijo tik santuokoje įgytą žemę. Į Gedimino tėvams priklausančią sodybą Dženeta pretenduoti neturėjo jokios teisės. Skyrybų priežastimi moteris įvardijo besaikį Gedimino gėrimą. Anot buvusios žmonos, vyras siaubingai gėrė ir geria dabar.

Tačiau tuomet, kai Virginija susilaukė pirmagimės ir glaudėsi nuomotame bute Gražiškiuose, tėvas dukrą su šeima pakalbino grįžti gyventi į sodybą. Virginija sutiko. Jauna moteris tvarkė ūkį, augino gyvulius, dirbo žemę, ėmėsi slaugyti ligotą 84-erių senolę. Čia gyvenant gimė ir antroji Virginijos atžala.Susirado moterį

Anot Dženetos, gyvendamas su dukra tėvas „susitvarkė“ – mažiau gėrė, jie visai neblogai bendraudavo. Gyvenimas vis gerėjo, kol vieną dieną Gediminas, žiūrėdamas televizorių, pamatė pažinčių skelbimą. Paskambinęs nurodytu telefonu, jis susipažino su Angele iš Prienų rajono. Netrukus keturių vaikų mama atsikraustė į Gražiškius ir drauge su Gediminu apsigyveno nuomojamame bute. Nuo tos dienos ir prasidėjo konfliktai.

Anot Virginijos, naujoji tėvo draugė užsigeidė užvaldyti sodybą. Tad tarsi apkerėtas tėvas pradėjo kartoti, kad duktė turi išsikraustyti iš jo namų. Prasidėjo konfliktai, apsistumdymai, barniai, o paskutinį kartą tėvas su dukra taip susimušė, kad teko kviesti ir policiją, ir medikus. Mat Virginija nuo tėvo smūgio prarado sąmonę. Tą pačią dieną ji su vaikais buvo iškraustyta iš namų.

Dženeta stebėjosi, kad jos buvusiam vyrui tapo brangesnė svetima moteris ir jos vaikai, nei sava duktė. Buvusi žmona įsitikinusi, kad Gediminui protą atėmė alkoholis. Anot Dženetos, vyras ir dabar šviesios dienos nematąs.Įspūdis pakeitė

Vykdami į Duonelaičių kaimą manėme pasikalbėsią tik su Gedimino gyvenimo drauge Angele Mielkaitiene, mat galvojome, kad, anot Dženetos, neišsiblaivantis, agresyvus vyras nesileis kalbinamas žurnalistų. Iš anksto neperspėję apie vizitą nustebome radę visai ne tai, ko tikėjomės. Sužinojusi, ko atvykome, užeiti vidun pakvietė naujoji sodybos šeimininkė Angelė. Blaivus ir maloniai su savo moterimi bendraujantis Gediminas kiek nustebo, kad apie nemalonius dalykus teks pasakoti žurnalistams, apie tai sužinos visas rajonas. Buvo akivaizdu, kad pokalbis jam nebuvo labai malonus, nes vargiai gerai gali jaustis žmogus, nerandantis bendros kalbos su suaugusia savo dukra.

Gediminas atskleidė visai kitą istorijos versiją ir teigė, kad jo dukters charakteris – labai sudėtingas. Vyras pasakojo, kad dar gyvendamas su dukra dėl nuolatinių konfliktų buvo priverstas išsikraustyti į Gražiškius – nuomojamą butą, kurį pasiūlė jo buvusi žmona. Vienas gyvendamas vyras tada ir susipažinęs su Angele. Vienišai, keturis vaikus auginančiai moteriai namuose reikėjo vyriškos rankos, Gediminui norėjosi šeimos ir moteriškos šilumos. Netrukus Angelė su vaikais persikraustė į Gražiškius pas Gediminą.Mušėsi su tėvu

Angelė nenori sutikti, kad tėvo ir dukters nesutarimų priežastimi tapo būtent ji. Mat prieš metus, kai tik pradėjo gyventi su Gediminu, su podukra dar gražiuoju sutardavusios, net pinigų buvo paskolinusi. O nesantaikos kirvis, anot Angelės, buvo iškastas tuomet, kai paprašė skolą grąžinti. Nuo tos dienos ir prasidėjo. Pasak Angelės, sodybą dukrai užleidęs tėvas net į kiemą nebegalėdavo atvažiuoti – dukra jį puldavo, plūsdavo, vydavo lauk. Moteris teigė, kad Gedimino duktė su giminaičiais net buvo ją sumušę. A. Mielkaitienė dėl sumušimo vyko pas medicinos ekspertus, kreipėsi į policiją. Angelė įsitikinusi, kad Virginiją taip elgtis ir bet kokia kaina išguiti tėvo draugę iš Gražiškių kurstydavo buvusi Gedimino žmona.

Paskutinis konfliktas jau perpildė tėvo kantrybės taurę. Kapinėse sutikęs brolį ir seserį Gediminas ketino juos parsivesti į tėvų sodybą mamos aplankyti. Tačiau duktė tėvą pasitikusi su kauptuku. Anot Gedimino, jis tik gynęsis nuo dukters smūgių, todėl ir įsiliepsnojęs konfliktas. Po konflikto ir Gediminas, ir jo brolis pareikalavo, kad Virginija kuo skubiau išsikraustytų iš jų tėviškės. Sodybos paveldėtojai nutarė, kad grįžti gyventi į tėviškę turi Gediminas.Sudėtingi charakteriai

Kalbinti seniūnijos ir policijos darbuotojai aiškino, kad jie nepajėgūs išspręsti šeimos tarpusavio santykių. Anot pareigūnų, jei kiekviena šeima rašytų tiek pareiškimų dėl tarpusavio konfliktų, tariamų vagysčių ir kt., apylinkėje reikėtų dar bent kelių policininkų etatų.

Seniūnijos darbuotojai pripažino, kad abi šeimos – tvarkingos, į socialinės rizikos grupę neįtrauktos, vaikais rūpinasi, namus prižiūri, neskursta, dirba žemę. Virginijos šeima gavo pašalpas už vaikus ir močiutės slaugą. Jauna moteris darbšti, kiek galėdama kabinasi į gyvenimą. Gediminas – nagingas, moka medžio darbus, turi dirbtuvėlę, kurioje „krapštosi“. Anksčiau piktnaudžiavęs alkoholiu Gediminas dabar išgeria ne daugiau nei kiti kaimo vyrai, rūpinasi namais ir savo naująja šeima. Jo sugyventinė Angelė – tvarkinga, rūpestinga, gerai sutaria su Gediminu.

O sudėtingų šeimos tarpusavio santykių priežastys – senos ir gilios. Jų, ko gero, reikėtų ieškoti iširusioje šeimoje. Jei būtų galima abi konfliktuojančias puses uždėti ant svarstyklių, visai nežinia, kuri nusvertų.

Visiems šioje istorijoje labiausiai gaila Virginijos mažų vaikų, kuriems dabar tenka glaustis svetimuose namuose. Jie nesupranta, kas dedasi tarp suaugusiųjų, ir vis klausinėja, kur dabar yra jų namai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas