Apdovanojimais džiaugėsi gausus būrys mūsų rajono imtynininkų.

Romo ČĖPLOS nuotr.

Imtynininkams „namų sienos“ buvo palankios

Laima VABALIENĖ

Dažnai įvairiose respublikos ir tarptautinėse varžybose dalyvaujantys rajono imtynininkai šeštadienį savo varžovus pakvietė į turnyrą Vilkaviškyje. Ne veltui sakoma, kad namuose ir sienos padeda – šeimininkai iškovojo daugiausia turnyro apdovanojimų.

Vilkaviškyje – antrąkart

Tarptautinis laisvųjų imtynių turnyras – tik antros tokio lygio šios sporto šakos varžybos Vilkaviškyje. Pirmosios buvo surengtos prieš ketverius metus, kai „Ravyro“ klubas, kuriame treniruojasi jaunieji imtynininkai, minėjo 10 metų sukaktį. Tuomet į varžybas buvo atvažiavę per 50 dalyvių. Šiame turnyre jų buvo beveik dvigubai daugiau – 94.

Ant kilimo, kuris buvo patiestas Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos sporto salėje, jėgas išmėgino 11 komandų nariai. Tai sportininkai iš Klaipėdos, Šiaulių, Radviliškio, Kelmės, Raseinių, Pagėgių, Kauno. Taip pat atvyko vilkaviškiečių draugai bei varžovai ir iš kaimyninių šalių: Lenkijos ir Latvijos. Užsieniečiai bei klaipėdiečiai atvažiavo iš vakaro, tad su pastaraisiais spėta surengti ir bendrą treniruotę.

Imtynių turnyras nesutraukė didelio žiūrovų būrio, tačiau mokyklos salė buvo pilna pačių dalyvių. Reta proga pamatyti, kaip varžybose kovoja vilkaviškiečiai imtynininkai, pasinaudojo jų artimieji. Palaikyti savųjų atėjo tėvai, močiutės, draugai.

Vilkaviškiečiai neapsijuokė. Svetingai priėmę svečius, ant kilimo jiems jokių nuolaidų nedarė ir iškovojo daugiausiai apdovanojimų – 16 medalių: 5 aukso, 6 sidabro ir 5 bronzos. Svečių komandoms teko tik po 4 ar dar mažiau apdovanojimų.

Sėkmingos kovos

Varžybos vyko 12 svorio ketegorijų ir net dešimties finale kovojo vilkaviškiečiai. Turnyre netrūko atkaklių kovų, pralaimėjimo ašarų ir pergalės džiaugsmo. Pirmąjį medalį turnyre vilkaviškiečiams laimėjo Sporto mokyklos imtynių skyriaus auklėtinis Deividas Pečiulis, bronzą iškovojęs 25–27 kg svorio kategorijoje. Dėl aukščiausių apdovanojimų svorio kategorijoje iki 29 kg tarpusavyje varžėsi du mūsų rajono atstovai – Mantas Markevičius ir Antanas Vasiliauskas. Lygiaverčių varžovų kova buvo atkakli. Pirmą kėlinį laimėjo Antanas, antrą – Mantas. Nugalėjęs trečiajame, jis iškovojo aukso medalį. Sidabras teko A. Vasiliauskui. Trečią vietą šioje svorio kategorijoje užėmė Airidas Zinkevičius.

33 kg svorio kategorijoje vilkaviškiečiai laimėjo du medalius: Ainoras Ivanauskas – sidabro, Petras Kraulėda – bronzos.

Įdomi kova vyko ir 38 kg svorio kategorijos finale, kuriame vilkaviškietis Tomas Baracevičius palaužė daugiau kaip dvejus metus nė vieno pralaimėjimo varžybose nepatyrusį raseiniškį Andrių Žeką. Nors pirmame kėlinyje mūsų rajono imtynininkui situacija ant kilimo klostėsi nepalankiai, tačiau jis surado jėgų apsiginti nuo varžovo. Antrą kėlinį jam pralaimėjęs, per pertraukėlę Tomas su savo treneriu Jonu Jurkynu aptarė tolesnius veiksmus ir trečią kėlinį laimėjo užtikrintai. T. Baracevičius iškovojo aukso medalį. Bronza šioje svorio kategorijoje pasipuošė Rokas Neiberka.

Broliai Martynas ir Laurynas Damidavičiai šiame turnyre pelnė sidabro medalius (41 kg ir 46 kg svorio kategorijose). Aurimas Blauzdžiūnas 46 kg svorio kategorijoje buvo trečias ir vilkaviškiečių medalių kraitę papildė bronza. Dar du sidabro medalius į ją įdėjo Egidijus Skinkys (60 kg) ir Timas Spangelevičius (63 kg), o aukso – Arnas Draugelis (66 kg) ir Edvinas Sidaravičius (74 kg). Edvinas aukščiausią apdovanojimą pelnė nesunkiai, o Arnui kelias į finalą buvo kiek sudėtingesnis. Efektingai įveikęs latvį, kitoje kovoje jis susitiko su pajėgiu varžovu iš Lenkijos. Kuo būtų pasibaigęs šis susitikimas, sunku pasakyti, bet lenkas pirmo kėlinio pabaigoje patyrė kojos traumą ir negalėjo tęsti kovos. Tad pergalė buvo įskaityta vilkaviškiečiui. Finale A. Draugelis jau nesunkiai įveikė sportininką iš Pagėgių.

Aistros dėl metimo

Turnyras baigėsi bene pačia įdomiausia ir dramatiškiausia kova, kurioje susitiko 78 kg svorio imtynininkai: vilkaviškietis Mindaugas Jurkynas ir radviliškietis Marius Jakubėnas. Pirmajame kėlinyje Mindaugas pirmavo 4:0, bet daugkartinis Lietuvos čempionas M. Jakubėnas atliko metimą, kurį teisėjai įvertino aukščiausiais – penkiais – balais. Paprastai po tokio metimo kėlinys nutraukiamas ir pergalė skiriama jo autoriui, jei varžovas neturi surinkęs nė vieno taško. Kadangi Mindaugas turėjo keturis taškus, teisėjai, pasitarę tarpusavyje, kovą leido tęsti. Vilkaviškietis per likusią pusę minutės sugebėjo pelnyti dar keturis taškus ir kėlinį laimėti 8:5. Antrame kėlinyje M. Jurkynas kovojo užtikrintai ir neleido radviliškiečiui pelnyti nė vieno taško. Visi jau laukė, kada teisėjas pergalingai į viršų pakels vilkaviškiečio ranką, tačiau... Teisėjai vėl susibūrė prie stalo toliau aiškintis dėl situacijos pirmame kėlinyje. Po konsultacijų telefonu su tarptautinės kategorijos teisėju buvo priimtas sprendimas pirmojo kėlinio laimėtoju skelbti M. Jakubėną. Tad šio susitikimo nugalėtojui išaiškinti prireikė dar vieno kėlinio. Sportinis pyktelėjimas M. Jurkynui suteikė jėgų ir trečiame kėlinyje jis, kaip sportininkai sako, „užvartė“ varžovą, o paskutiniu veiksmu tiesiog numetė jį nuo kilimo. Efektinga Mindaugo pergalė buvo palydėta gausių aplodismentų.

M. Jurkynas iškovojo ne tik aukso medalį. Trenerių ir teisėjų kolegijos sprendimu jam buvo įteiktas techniškiausio imtynininko prizas.

Prizas už gražiausią metimą kovoje teko vilkaviškiečiui Tomui Baracevičiui. Osmanui Dzaseževui iš Jelgavos (Latvija) – jauniausiam turnyro dalyviui – buvo įteiktas dovanų čekis. Pagrindinis prizas – dviratis – atiteko geriausiam šių metų Vilkaviškio imtynininkui Edvinui Sidaravičiui. Verslininkas Gintaras Brokevičius visiems turnyro nugalėtojams ir prizininkams padovanojo galimybę dvi valandas praleisti Vilkaviškio boulingo klube.

Turnyro kovos tikriausiai ne vieną malonią akimirką suteikė ir Seimo nariui, buvusiam imtynininkui ir šios sporto šakos propaguotojui Algirdui Butkevičiui. Sportininkai varžėsi dėl jo įsteigtos taurės, Seimo narys sveikino visus turnyro dalyvius ir spaudė ranką nugalėtojams. Varžybas stebėjo rajono vadovai Algirdas Bagušinskas ir Jonas Meškauskas bei imtynių Vilkaviškyje pradininkas, buvęs treneris Valdas Kiveris.

Ruošiantis turnyrui daugiausia organizacinių rūpesčių teko laisvųjų imtynių klubo „Ravyras“ vadovui Jonui Jurkynui. Atslūgus įtampai ir sulaukus gerų atsiliepimų apie varžybas, imtynininkų vadovas sakė, jog yra nusiteikęs šį turnyrą padaryti tradiciniu.