„Santaka“ / Audito skyrius siekia padėti Savivaldybės įstaigoms

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-06-05 06:06

Dalinkitės:  


Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėja Vilija Vyšniauskienė (kairėje) ir Socialinės pagalbos centro vadovė Rita Mickuvienė aptaria alikto audito rezultatus.

Autorės nuotr.


Audito skyrius siekia padėti Savivaldybės įstaigoms

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Centralizuota vidaus audito tarnyba savo veiklą pradėjo tik prieš penkerius metus. Praeitų metų pabaigoje, Tarybai nusprendus patvirtinti naują Administracijos struktūrą, tarnyba buvo pakeista į Centralizuotą vidaus audito skyrių. Jame dirba dvi vyriausiosios specialistės, skyriui vadovauja vedėja Vilija VYŠNIAUSKIENĖ. Su vedėja ir kalbėjomės apie šio skyriaus veiklą.

– Paaiškinkite, koks yra Jūsų skyriaus tikslas.

– Svarbiausias mūsų skyriaus tikslas yra sistemingai ir visapusiškai padėti Savivaldybės administracijos skyrių, padalinių, jai pavaldžių ar jos valdymo sričiai priskirtų įstaigų, finansuojamų iš Savivaldybės biudžeto, vadovams pasiekti, kad jų vykdoma veikla būtų efektyvi ir veiksminga.

– Kaip Jūs to siekiate?

– Savo darbe vadovaujamės Lietuvos Respublikos vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatymu, Pavyzdine vidaus audito metodika, kitais vidaus audito veiklą reglamentuojančiais teisės aktais, skyriaus nuostatais, Vidaus audito metodika, Administracijos direktoriaus nurodymais. Savo veiklą planuojame sudarydami strateginius ir metinius planus.

Tikrindami ir vertindami vidaus kontrolės sistemos funkcionavimą, atliekame finansinius, veiklos, valdymo auditus ir galimus jų derinius. Atlikę auditą mes pirmiausia parengiame ataskaitos projektą, kurį aptariame su audituojamo subjekto vadovu. Šiame projekte apibendrinami rezultatai ir įvertinimas, nustatyti veiklos trūkumai, rekomendacijos jiems šalinti arba juridinio asmens veiklai tobulinti. Taigi įvertinę audituojamo subjekto vidaus kontrolės sistemos funkcionavimą ir galimą rizikos veiksnių įtaką mes ataskaitose pateikiame rekomendacijas, kaip sustiprinti vidaus kontrolės procedūras ir rizikos valdymą audituotoje įstaigoje.

– Kiek per praeitus metus patikrinote rajono įstaigų?

– Pagal patvirtintą veiklos planą atlikome devynis auditus Savivaldybės biudžetinėse įstaigose. Atlikti finansiniai, veiklos, valdymo auditai arba analizuotos atskiros temos Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinėje mokykloje, Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje, Vilkaviškio vaikų lopšeliuose-darželiuose „Eglutė“, „Buratinas“, „Pasaka“, Vilkaviškio socialinės pagalbos centre ir kt.

– Kokie Jūsų atliekamų auditų tikslai, ką būtent įstaigose dažniausiai tikrinote?

– Audituojamose įstaigose nustatyti ir įvertinti, ar vykdant nuostatuose numatytą veiklą laikomasi įstatymų bei kitų norminių teisės aktų reikalavimų, nustatyti, ar vidaus kontrolės sistema bei taikomos vidaus kontrolės procedūros užtikrina teisėtą finansinių veiksmų vykdymą, ar pildoma finansinė apskaita ir finansinės ataskaitos parodo tikrą bei teisingą finansinę būklę, ar jos sudarytos remiantis LR įstatymais bei kitais norminiais teisės aktais.

Audituotose įstaigose atliktų veiklos, valdymo, finansinių auditų metu tikrintas darbo užmokesčiui skiriamų asignavimų panaudojimas, analizuota, ar ekonomiškai, racionaliai naudojami asignavimai, skiriami mokyklų šildymui, Savivaldybės administracijoje atlikta asignavimų valstybinėms (perduotoms savivaldybėms) funkcijoms atlikti planavimo, veiklos ir valdymo auditas, biudžetinių įstaigų ilgalaikio materialaus turto (transporto priemonės) įsigijimo, kompensacijų, skirtų vežėjų nuostolių, patiriamų vežant keleivius vietinio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais, apskaičiavimo ir mokėjimo auditas ir kt.

– Gal galite paminėti keletą veiklos trūkumų, kurie dažniausiai pasitaiko mūsų rajono įstaigose, į ką didesnį dėmesį turėtų atkreipti visų įstaigų vadovai?

– Pavyzdžiui, atlikus bendrojo lavinimo mokyklų asignavimų, skiriamų šildymui, panaudojimo įvertinimo auditą, nustatyta, kad kai kuriose iš jų nebuvo parengtos atsargų, kietojo kuro, sunaudojimo ir nurašymo tvarkos. Reikėtų atkreipti įstaigų vadovų dėmesį į viešųjų pirkimų procedūrų vykdymą, nes tai yra reikšminga veiklos sritis. Kai kuriose įstaigose atliktų auditų metu pastebėta, kad pirkimai audituojamu laikotarpiu buvo vykdyti pažeidžiant kai kuriuos Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimus. Įstaigų vadovai turėtų didesnį dėmesį skirti ir atitinkamiems suvestiniams darbo užmokesčio registrams. Atliekant auditą vienoje iš įstaigų tokie registrai nebuvo pateikti. Paaiškėjo, kad šie registrai yra sudaromi, tačiau jie saugomi tik kompiuterinėse laikmenose. Pagal įstatymą, apskaitos duomenis kompiuterinėse laikmenose galima saugoti tik tuo atveju, kai apskaitos registrai yra atspausdinti. Atliekant asignavimų, skiriamų darbo užmokesčiui, panaudojimo auditą, įstaigose pasitaikė atvejų, kai atliekant auditą, nebuvo pateikta priemokų, priedų, išeitinių išmokų, atostoginių pavadavimų skaičiavimus pagrindžiančių dokumentų, todėl kyla rizika, kad minėti mokėjimai gali būti skaičiuojami neteisingai.

Vadovaujantis Vyriausybės nutarimu, konkrečios įstaigos ar organizacijos darbuotojų tarnybinius atlyginimus (koeficientais) ir kitas darbo apmokėjimo sąlygas turi nustatyti vadovas, neviršydamas darbo užmokesčiui skirtų lėšų. Pasitaikė atvejų, kai atlikus asignavimų, skiriamų darbo užmokesčiui, auditą, pastebėta, kad skiriant priedus ir priemokas darbuotojams už laikinai nesančių darbuotojų pareigų atlikimą nesilaikoma atitinkamų Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų reikalavimų dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos. Taip pat pakartotinai įstaigų vadovų dėmesį reikėtų atkreipti į raštvedybos organizavimą ir vykdymą, dokumentų parengimą, nes kai kur jie rengiami nesivadovaujant Dokumentų rengimo, tvarkymo ir apskaitos taisyklių reikalavimais. Kai kuriose įstaigose buvo nustatyta netikslumų skaičiuojant ilgalaikio turto nusidėvėjimą (amortizaciją), nustatyta neteisingai planuojamų išlaidų, lėšų poreikio apskaičiavimo atvejų, teikti pastebėjimai ir dėl turto, maisto produktų apskaitos, tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo tvarkos, automobilių padangų ridos, akumuliatoriaus darbo apskaitos tvarkos pagal skirtingą transporto priemonę ir kt.

– Kokių turi imtis veiksmų vadovas, jei jo vadovaujamoje įstaigoje randama kokių nors trūkumų ar netikslumų?

– Po atlikto vidaus audito audituotos įstaigos vadovui skiriama laiko padėčiai ištaisyti. Paprastai per penkiolika dienų nuo audito ataskaitos gavimo vadovas, suderinęs su mumis, turi priimti sprendimą, t. y. užpildyti rekomendacijų, pateikiamų ataskaitoje, įgyvendinimo priemonių planą.

Per praeitus metus nepasitaikė nė vieno tokio atvejo, kad į mūsų pateiktas rekomendacijas nebūtų atsižvelgta, nurodyti trūkumai nebūtų taisomi. Nemažai pastebėtų klaidų ir neatitikimų ištaisoma audito metu. Galima pasidžiaugti, kad įstaigų vadovai ir darbuotojai geranoriškai reaguoja į auditorių pareikštas pastabas ir pasiūlymus. Džiugu, kad 2008 metais, atliekant vidaus auditus, nebuvo nustatyta tokių pažeidimų, kuriuos būtų tekę nagrinėti teisėsaugos institucijose.Daiva JUŠKEVIČIENĖ

Savivaldybės administracijos

Bendrojo skyriaus vyresnioji specialistėUžsk. 6943


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujasis muitinės vadas semiasi suvalkietiškos patirties
* Gižiečių iniciatyva įvertinta įspūdingu medaliu
* Gimtinės ilgesys dainininką kasmet parveda į Lietuvą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas