„Santaka“ / Kodėl reikia balsuoti Europos Parlamento rinkimuose?

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kombainą FERGUSON 206 (2,5 m pjaunamoji, yra smulkintuvas), 2 vietų melžimo aikštelę, grėblį-vartytuvą, 12 t traktorinę puspriekabę, traktorius FORSCHRITT 323A ir MTZ-50, 5 korpusų plūgą KVERNELAND, traktorių T-150 su kultivatoriumi, 3 m grūdų sėjamąją, 800 l purkštuvą HARDI, ritininį presą, vakuumo siurblį. Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-07-18 09:36:13

Parduoda dvi mėsines karves su veršiais, 12 metinių pieninių telyčių, 3 bulius (1 mėn., 6 mėn., 1 metų). Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-07-18 09:41:12

Nedideliam ūkiui reikalinga (-as) melžėja (-as)-pagalbinis darbininkas (gali apgyvendinti). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-07-18 09:46:55

Išsinuomotų butą Vilkaviškyje (pageidautina I–II a., bet siūlyti ir III a., gali sumokėti nuomos mokestį už kelis mėnesius, gali būti be baldų, be remonto, gali susiremontuoti). Tel. 8 672 02 631.
Galioja iki: 2019-07-21 09:42:20

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-06-05 06:01

Dalinkitės:  


Kodėl reikia balsuoti Europos Parlamento rinkimuose?

Rytoj, birželio 7 d., vyks rinkimai į Europos Parlamentą. Įvairios apklausos pranašauja, kad juose žada dalyvauti perpus mažiau rinkėjų nei prieš keletą savaičių vykusiuose Prezidento rinkimuose.

Rinkėjų pasyvumas jaučiamas ir mūsų rajone. Trečiadienį ir ketvirtadienį vykusiame išankstiniame balsavime savo valią išreiškė tik 166 rinkėjai, o per Prezidento rinkimus balsavo net 239 piliečiai. Nesulaukta ir didesnio aktyvumo balsuojančiųjų specialiuoju paštu. Vilkaviškio ligoninėje balsavo tik 22 minėtomis dienomis joje gydęsi ligoniai (per Prezidento rinkimus savo pilietinę pareigą čia atliko 62 rinkėjai), o Kybartų pataisos namuose – 127 nuteistieji (per Prezidento rinkimus – net 223 asmenys).

Norėtųsi manyti, kad kur kas aktyvesni rajono gyventojai bus sekmadienį. Pasveikinę savo brangiausius žmones su Tėvo diena, tikėtina, visi suras laiko užsukti ir į balsavimo apylinkes, kurios dirbs nuo 7 iki 20 val. Ateinant balsuoti reikia turėti rinkėjo pažymėjimą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Apklausų duomenimis, rinkėjų pasyvumą lemia jų požiūris, kad Europos Parlamento sprendimai iš esmės nedaro įtakos kasdieniam žmogaus gyvenimui. Toks požiūris nėra teisingas. Galbūt kai kurie skaitytojai pakeis savo nuomonę, perskaitę Europos Komisijos parengto leidinio „60 priežasčių balsuoti“ ištraukos teiginius.Ar žinojote, kad Europos Parlamentas atlieka labai svarbų vaidmenį sprendžiant, kaip bus skirstomas maždaug 133 mlrd. eurų metinis ES biudžetas?

45 proc. šio biudžeto (apie 60 mlrd. eurų) paskirtis yra skatinti konkurencingumą, ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą, taip pat mažinti turtingiausių ir skurdžiausių regionų skirtumus. 2000–2006 m. šis atotrūkis tarp tokių regionų sumažėjo maždaug šeštadaliu.

Ar žinojote, kad ES padeda finansų krizės ištiktoms valstybėms narėms?

Europos Sąjunga priėmė sprendimą skirti 6,5 mlrd. eurų paramą Vengrijai ir 3,1 mlrd. eurų paramą Latvijai. Ši Bendrijos parama yra tarptautinės paramos, teikiamos Tarptautinio valiutos fondo ir Pasaulio banko, dalis. Jei reikės, Europos Sąjunga paramai skirs dar 50 mlrd. eurų.

Ar žinojote, kad dabar visose Europos poilsio zonose galioja griežtos maudyklų vandens kokybės stebėsenos taisyklės, todėl maudytis tapo saugiau?

Priėmus kartu su Europos Parlamentu parengtas ES taisykles, reguliariai atliekami moksliniai bakteriologinio užterštumo tyrimai. Jeigu kuriame nors paplūdimyje vandens kokybė yra žemesnė už nustatytą standartą, apie tai galite greitai ir lengvai sužinoti pačiame paplūdimyje.

Ar žinojote, kad, suformavus bendrąja rinką, 1992–2006 m. sukurta 2,75 mln. papildomų darbo vietų?

Europos Parlamentas labai daug nuveikė, kad bendroji rinka būtų suformuota tokia, kokia ji yra šiandien, t. y. kad visoje Europos Sąjungoje vyktų laisvas prekių, paslaugų, kapitalo ir asmenų judėjimas.

Ar žinojote, kad Europos Sąjungoje galioja vienodos vartotojų teisės, todėl galite be baimės apsipirkti visoje Europos Sąjungoje?

Europos Parlamentui padedant sukurtose taisyklėse nustatyta, kad kiekvieno perkamo gaminio garantija galioja dvejus metus visoje Europos Sąjungoje.

Ar žinojote, kad Europos Sąjunga priėmė teisės aktus, suteikiančius jums teisę pasirinkti komunalinių paslaugų teikėją ir taip sutaupyti pinigų?

Europos Parlamentas padeda išardyti dujų ir elektros tiekimo monopolijas ir didina spaudimą elektros energijos tiekėjams, kad savo veiklą jie vykdytų taupiau ir efektyviau.

Ar žinojote, kad Europos Sąjunga jūsų vaikus saugo nuo besaikės reklamos?

Neseniai nustatytos naujos griežtos vaikams skirtos audiovizualinės reklamos taisyklės. Jos taip pat taikomos užsakomosioms audiovizualinės žiniasklaidos paslaugoms ir programose rodomoms prekėms. Apmokamas prekių rodymas yra draudžiamas visose vaikams skirtose programose. Ilgesnės kaip pusvalandžio vaikų programos gali būti pertraukiamos reklama tik kas 30 minučių.

Ar žinojote, kad dabar visoje Europoje veikia bendrasis pagalbos telefono numeris?

Europos Parlamentas kartu su Europos Komisija užtikrino, kad nuo 2009 m. sausio mėn. telefonu 112 galėtumėte skambinti ir kreiptis skubios pagalbos visoje Europos Sąjungoje.

Ar žinojote, kad Europos Komisija, pritarus Europos Parlamentui, sukūrė interneto portalą EURES, kuriuo naudodamiesi galite ieškoti darbo 31 Europos šalyje?

EURES (Europos užimtumo tarnybos) yra tinklas, kuris padeda susirasti darbą visoje Europoje – visose ES valstybėse narėse, Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine ir Šveicarijoje. EURES por-talas – ne vien tik didelė darbo paieškos duomenų bazė: čia pateikiama patarimų ir informacijos apie gyvenimo ir darbo sąlygas visoje Europoje, apie socialinę apsaugą, pragyvenimo išlaidas, vietos sveikatos priežiūros ir švietimo sistemas, profesinės kvalifikacijos pripažinimą ir t. t. Portalas taip pat naudingas darbdaviams, ieškantiems darbuotojų kitose šalyse.

Ar žinojote, kad ES remia visų Europos piliečių mokymąsi visą gyvenimą ir kultūrinius mainus?

Europos Parlamentui pritarus, 2007–2013 m. ES daugiau kaip 8 mlrd. eurų išleis tam, kad Europos piliečiai įgytų tarptautinės patirties pagal Mokymosi visą gyvenimą (Erasmus, Comenius, Leonardo da Vinci ir Grundtvig), „Veiklaus jaunimo“, „Europa piliečiams“, „Kultūra“ programas.

Ar žinojote, kad bendroji žemės ūkio politika reiškia daug daugiau nei Europos Sąjungos paramą ūkininkams?

Europos Parlamentas padėjo, kad būtų sukurta vaisių tiekimo mokykloms sistema, pagal kurią finansuojamas vaisių ir daržovių tiekimas mokykloms visoje Europoje. Europos Parlamentas taip pat parėmė mokyklų aprūpinimo pienu programą, pagal kurią remiamas pieno, sūrio, jogurto ir kitų pieno produktų tiekimas mokykloms.

Ar žinojote, kad Europos Parlamentas remia kovą su nusikalstama veikla Europoje?

Kovojant su nusikalstama veikla, Europos Sąjungos lėšos skiriamos Europos Sąjungos valstybių narių bendradarbiavimo veiklai, taip pat finansuojamas sekimo sistemų įrengimas laivuose, lėktuvuose ir žemės palydovuose. Europos Parlamentas atlieka labai svarbų vaidmenį, kai nustatomos atvykimo į ES taisyklės, kad keleiviai kirstų sienas sklandžiai ir kartu būtų laikomasi saugumo reikalavimų.

Ar žinojote, kad Europos Parlamento žodis svarus, kai sprendžiama, ar priimti kurią nors šalį į Europos Sąjungą?

Tik pritarus Europos Parlamentui ES valstybės narės gali nuspręsti dėl naujų narių priėmimo. Kroatija, Makedonija ir Turkija yra šalys kandidatės, o Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija bei Serbija, taip pat Kosovas – potencialios kandidatės. Europos Parlamentas vertina jų pažangą ir tars galutinį žodį dėl to, ar šios šalys bus ES narės.

Ar žinojote, kad naujos prekybos galimybės, padidėjusios užsienio investicijos ir naujos modernizavimo paskatos apskritai pagerino naujųjų valstybių narių ekonomikos vystymąsi po 2004 m. plėtros?

Per penkerius metus nuo įstojimo į Europos Sąjungą naujųjų valstybių narių BVP vidutiniškai padidėjo nuo 3,4 iki 5,6 proc., o jų prekyba išaugo 16,2 proc. Visose naujosiose valstybėse narėse padidėjo vidutinis darbo užmokestis, didėjo užimtumas paslaugų ir aukštųjų technologijų gamybos sektoriuje.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujajam VMVT viršininkui Vilkaviškis nėra svetimas
* Rusų šeima namais vadina Vilkaviškį
* Nedidukuose Patilčiuose – didžiulio dvaro atminimas ir varnų karalystė
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar sekate orų prognozes?
Klausau per radiją.
Žiūriu per televiziją.
Skaitau laikraštyje.
Seku įvairiuose šaltiniuose.
Prognozėmis beveik nesidomiu.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „susibendrauti“?
Taip, laisvuosiuose stiliuose žodžiai subendrauti, susibendrauti gali būti pavartoti reikšme „susidraugauti“. Pvz.: Jie susipažino ir netrukus susibendravo.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas