„Santaka“ / Turizmo ir verslo informacijos centras rajone gali išnykti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01

Parduoda nedidelį namą Virbalyje (reikalingas remontas), 900 l talpos aliumininę talpyklą su čiaupu. Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-04-01 11:06:38Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-05-29 07:36

Dalinkitės:  


Turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Riklienė įsitikinusi, kad tik didžiuosiuose miestuose likę centrai tikrai netenkins rajono verslininkų poreikių.

Autorės nuotr.


Turizmo ir verslo informacijos centras rajone gali išnykti

Eglė KVIESULAITIENĖ

Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojai atsidūrė nežinioje. Po Ūkio ministerijos atvirai išreikšto ketinimo naikinti tokias įstaigas, neskirti joms finansavimo, centro darbuotojai nebežino, kaip toliau planuoti savo veiklą, paskirstyti lėšas ir ar išvis dar verta kažką planuoti. Nors rajono žmonėms tokia įstaiga reikalinga, jos likimas dabar kybo ant plauko.Pasišauta sunaikinti

Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė Daiva Riklienė su nerimu laukia tolesnių valdžios sprendimų, mat Ūkio ministerija pasišovė optimizuoti dešimtmetį šalyje gyvavusius verslo informacijos centrus. Tai reikštų, jog daugelyje rajonų veikiančios tokios įstaigos (iš viso jų yra 42) turėtų išnykti, o likti tik kelios didžiuosiuose šalies miestuose.

Pagal šiuo metu Ūkio ministerijos siūlomą struktūrą naujai kuriama bendrovė „Eksportuojančioji Lietuva“ (angl. Enterprise Lithuania) apimtų net ne visas apskritis. Centrinė būstinė būtų Vilniuje. Regioninės šios bendrovės būstinės planuojamos Alytuje, Kaune, Utenoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Tauragėje ir Mažeikiuose. Rajonų savivaldybėms siūloma įvertinti savo teritorijose veikiančių centrų įtaką vidutinio ir smulkiojo verslo plėtrai bei priimti sprendimą, ar verta tęsti įstaigos veiklą. Ūkio ministerija siūlo, jog įvertinusios, ar tokios įstaigos rajone reikalingos, jomis turėtų rūpintis savivaldybės.Paslaugos – įvairios

Pagal dokumentus Verslo informacijos centrai – tai viešosios įstaigos, kurios savo teritorijos smulkaus ir vidutinio verslo subjektams ir fiziniams asmenims, ketinantiems pradėti verslą, lengvatinėmis sąlygomis teikia verslo informaciją ir konsultavimo paslaugas, organizuoja mokymus, įvairias verslumo skatinimo kampanijas, tarpininkauja ieškant verslo partnerių Lietuvoje ir užsienio šalyse, įvairiais būdais skleidžia informaciją.

Verslo informacijos centrai taip pat atlieka įmonių registravimo procedūras, rengia verslo planus, kitą verslininkams reikalingą dokumentaciją, konsultuoja Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimo klausimais ir rengia paraiškas šiai paramai gauti, teikia įvairias biuro paslaugas (fakso išsiuntimas-gavimas, kopijavimas, spausdinimas, naudojimasis internetu, salės ir įrangos nuoma bei kt.).

Tačiau kiekvienas verslo informacijos centras pats pasirenka jam palankiausias ir tinkamiausias funkcijas, pritaiko jas prie vietos gyventojų poreikių. Vilkaviškio TVIC direktorė D. Riklienė įsitikinusi, kad centrai didžiuosiuose miestuose tikrai netenkins rajono verslininkų poreikių, nes būdami toli jie paprasčiausiai nesuvoks, kokios pagalbos reikia mūsų krašto verslininkams. Kiekvienas kraštas, rajonas turi ir savo verslo specifiką. Juolab kad pagal sudarytą modelį Suvalkija išvis liktų nuskriausta, nes artimiausias centras būtų Kaune.Ne tik verslininkams

Tie, kuriems teko kurti savo verslą – bendrovę, individualią įmonę ar kt., tikrai neapsiėjo be šio centro konsultacijų. Pradedantiesiems reikia parengti aibes dokumentų, tad tikrai neįmanoma viską padaryti patiems.

Į rajono TVIC kreipiasi ne tik verslininkai, bet ir bendruomenes, asociacijas, bendrijas, profesines sąjungas steigiantys žmonės. Mat bet kuri juridinio statuso siekianti organizacija privalo turėti savo įstatus. Kaip juos parengti, į bendriją ar kaimo bendruomenę besiburiantys žmonės dažnai neišmano. Tenka ieškoti pagalbos. Deja, mažai kas ją gali pasiūlyti arba už tokį darbą prašo didelės pinigų sumos.

Vilkaviškio TVIC vienintelis iš apskrityje veikiančių verslo centrų rengia šiuos įstatus, kaip ir kitus dokumentus, kurių prisireikia visuomeninėms organizacijoms. Taip pat talkina darbo biržai, rengiant dokumentus įvairioms užimtumo programoms. Į TVIC kreipiasi ūkininkai ar verslininkai, kaimo turizmo sodybas steigiantys rajono gyventojai.

– Mes tikrai matome nišą, kur mūsų veikla, žinios, įdirbis labai reikalingi, – kalbėjo D. Riklienė. – Esame reikalingi ir miesto, ir kaimo žmogui. Netgi jei bus įkurti didieji centrai, kažkas turės sisteminti informaciją, organizuoti apklausas, kokie mūsų regiono verslininkų poreikiai. Taip pat centras – tai ta vieta, kur verslininkai sužino apie mokesčių įstatymų pasikeitimus, SODROS naujoves, informaciją iš Darbo inspekcijos.Užsidirba patys

Viena iš Verslo informacijos centrų steigėjų Ūkio ministerija formaliai jau nuo 2006 m. nefinansuoja verslo informacijos ir verslo inkubatorių veiklos. Tačiau pastaruosius porą metų Ūkio ministerija konkursų būdu skirdavo finansavimą projektams vykdyti, ir to pakakdavo įstaigoms išgyventi bei organizuoti veiklą.

Nuo 2009 m. Ūkio ministerija finansavimą sumažino triskart, tad daugelio rajonų verslo informacijos centrai atsidūrė ant mirties ir gyvybės slenksčio. Kai kurie suskubo sujungti Verslo ir turizmo centrus, mat turizmo centai išlaikomi iš savivaldybių lėšų. Vilkaviškiečiai nuo pat pradžių žvelgė toliaregiškai, tad turizmo ir verslo paslaugos buvo teikiamos greta, todėl gaudavo ir ministerijos, ir Savivaldybės finansavimo dalį. Per praėjusius metus Vilkaviškio TVIC daugiau nei trečdalį visų lėšų (104 tūkst. litų) dar užsidirbo iš komercinių paslaugų, tad galėjo sau leisti įgyvendinti įvairius nemokamus projektus, skaityti paskaitas, rengti seminarus, parodas, leisti ir nemokamai dalyti rajoną populiarinančius leidinius, kurti turistinius maršrutus su žemėlapiais, įžymių vietų aprašymais. Bet kuris interesantas, kreipęsis pagalbos, galėjo nemokamai gauti pagal pageidavimus sudarytą turistinį maršrutą, sužinoti lankomų objektų kainas, netgi susiderinti nakvynės ir maitinimosi vietas.

Jau dabar, išgirdę pasvarstymus, kad šios įstaigos gali nebelikti, žmonės nerimauja ir negali suvokti, kodėl ekonominio sunkmečio laiku žlugdoma grandis, skatinanti ūkio plėtrą bei padedanti smulkiajam ir vidutiniam verslui. Tuo labiau – regionuose, kur nedarbas tampa vis aktualesne problema.Ateitis – politikų rankose

Vilkaviškio TVIC ne tik apskrityje garsėja kaip daug ir kokybiškų paslaugų teikiantis centras. Nors centre dirba tik keturi darbuotojai (verslo ir turizmo vadybininkės bei direktorė ir finansininkė), pagal darbo rezultatus Vilkaviškio TVIC patenka į geriausiųjų penketuką. Tad dažnai prašydami paslaugų į Vilkaviškio TVIC atvyksta verslininkai, viešąsias įstaigas kuriantys žmonės netgi iš kitų rajonų. D. Riklienė įsitikinusi, kad tai bet kokiu atveju naudinga. Mokestis, kad ir nelabai didelis, vis tiek įplaukia į mūsų rajono biudžetą. Šiemet rajone labai padaugėjo turistų iš užsienio, kitų Lietuvos miestų. Į centrą nuolat užsuka moksleiviai ir mokytojai, įvairių įstaigų kolektyvai, prašydami sukurti maršrutą ekskursijoms. Centro vadovė neabejoja, kad šią vasarą dar labiau padaugės tokių, kurie turizmui rinksis ne užsienį, o tenkinsis pigesnėmis kelionėmis po Lietuvą.

TVIC darbuotojai jau susitaikė su mintimi, kad Ūkio ministerija jų nebefinansuos, ir apsvarstė galimybes, iš ko centras galėtų papildomai užsidirbti lėšų. Kai kurias iki šiol buvusias nemokamas paslaugas nuo liepos 1 d. ketinama apmokestinti ir patiems užsidirbti trūkstamą dalį pinigų. Pereinamuoju laikotarpiu, kol neaiški ateitis, centro darbuotojai kiek galėdami taupo lėšas – paeiliui eina nemokamų atostogų ir laukia tolesnių sprendimų. Kol kas TVIC negali garantuoti, kad įstaiga apskritai išliks. Mat jeigu Savivaldybės taryba nuspręs „nubraukti“ ir savo finansavimo dalį, centras išgyventi negalės.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Trąšų gamybą verslininkas kilstelėjo į aukštesnį lygį
* Konteinerius vežėjai privalo pastatyti į vietą
* Šeimos gydytojų komandas papildys ne visi
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas