„Santaka“ / „Aušros“ gimnazija – de facto ir de jure

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 3 ha žemės už Uosijos miško, prie sandėlių (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 652 30 775.
Galioja iki: 2019-09-19 09:32:22

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra mokykla, vaikų darželis). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-09-19 09:33:21

Parduoda 5 durų didelę medinę spintą, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-09-19 09:34:21

Parduoda gyvenamąjį namą Vienybės g., Vilkaviškyje (yra 7,6 a žemės). Tel. 8 656 85 575.
Galioja iki: 2019-09-19 14:45:38

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 6, Vilkaviškyje (29,62 m², III a., vonia ir tualetas kartu, be balkono). Tel. 8 638 50 161.
Galioja iki: 2019-09-20 09:28:01

Parduoda savadarbį tvarkingą traktoriuką su žemės dirbimo padargais. Tel. 8 615 96 257.
Galioja iki: 2019-09-22 11:32:38

Parduoda tvarkingą, prižiūrėtą namą Virbalyje (70 m², mūrinis ūkinis pastatas, visi inžineriniai tinklai, šildymas kietuoju kuru, 7 a sklypas, sutvarkyta aplinka, šalia mokykla ir vaikų darželis, 10 000 Eur). Tel.: 8 616 72 266, 8 656 58 234.
Galioja iki: 2019-09-23 09:03:05

Parduoda 2 kambarių butą su daliniais patogumais Virbalyje (atskiras įėjimas, yra ūkiniai pastatai, vandens, kanalizacija, rūsys, žemės, šalia parduotuvė, ambulatorija, autobusų stotelė, 3000 Eur). Tel. 8 650 59 709.
Galioja iki: 2019-09-26 13:25:28

Parduoda lengvojo automobilio priekabą (1995 m., 1,6 x 1,6 m, draudimas ir TA dvejiems metams, LED žibintai, padangos M+S, 80 proc. likutis, 369 Eur), plastikinių langų varčias su stiklo paketais (įvairių dydžių, 22 Eur už vnt.). Tel. 8 686 41 679.
Galioja iki: 2019-09-26 16:23:58

Parduoda naują čiužinį (2 m ilgio, 80 cm pločio, 30 cm aukščio). Tel. 8 653 40 386.
Galioja iki: 2019-09-27 13:04:19Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-05-22 07:42

Dalinkitės:  


Direktorius Aleksandras Žikevičius maloniai kviečia moksleivius nuo rugsėjo mokytis „Aušros“ gimnazijoje.

Birutės NENĖNIENĖS nuotr.


„Aušros“ gimnazija – de facto ir de jure

Atsiradus pirmosioms gimnazijoms Lietuvoje, mes, vilkaviškiečiai, į jas žvelgėme su nuostaba ir viltimi. Mąstėme, kada gimnazija bus pas mus. Vilkaviškis ilgą laiką buvo vienintelis rajono centras respublikoje, neturintis gimnazijos.

Ir štai lūkesčiams lemta išsipildyti tik po 15 metų. Todėl natūralu, kad tokį ilgą gimnazijos kūrimosi kelią nuolat lydi įvairios diskusijos.

Žmonės diskusijas gimnazijos temomis pradeda tokia fraze: „Aš įsivaizduoju, kad gimnazija...“ O kiekvieno mūsų fantazija yra beribė ir pateikia labai daug skirtingų ir tik mums palankių variantų. Taip befantazuojant paprastai sukuriama nemažai mistinių vaizdų, kurie ilgainiui pavirsta lyg ir tikrove. Mistiką gali išsklaidyti keletas citatų iš gimnazijos koncepcijos:

• Gimnazija yra švietimo institucija, teikianti bendrąjį išsilavinimą visiems jo siekiantiems mokiniams ir atverianti jiems platų pasirinkimo galimybių spektrą.

• Gimnazija yra atskiras bendrojo lavinimo mokyklos tipas.

• Individualizuojant, diferencijuojant ugdymą Lietuvoje gimnazijoje turi būti sudaromos sąlygos atsiskleisti ir plėtoti savo gabumus įvairaus pajėgumo mokiniams.

Taigi, į gimnaziją nebus daroma jokia atranka, todėl nereikėtų kurti mitų, kad joje negalės mokytis visi norintys.

Tada kyla klausimas, o kuo skiriasi gimnazija nuo paprastos vidurinės mokyklos, kurioje mokosi 1–12 klasių mokiniai? Skirtumų yra, ir privalumų gimnazijoje galime įžvelgti. Mažųjų pirmokėlių ar penktokėlių interesai labai skiriasi nuo 9–10 ir 11–12 klasių mokinių. O jei skiriasi bendrieji gyvenimo interesai, skiriasi ir ugdymo(si) poreikiai. Vyresniųjų klasių mokiniai prieš pamoką dar nori paskaitinėti dalyko medžiagą, susikaupti prieš kontrolinį darbą, padiskutuoti tarpusavyje, tad santūresnė ir tylesnė aplinka per pertraukas juos tikrai džiugina. Tačiau tokia tvarka netenkintų judriųjų penktokėlių ar šeštokėlių, kuriems dar labai norisi pasiausti erdviuose mokyklos koridoriuose...

Teko pastebėti, kad vyresniųjų klasių mokiniai itin pamėgo mokyklos informacinį centrą: tyli ir rami aplinka suteikia didesnes galimybes mokytis savarankiškai, ieškoti informacijos bibliotekos fonduose ar pasinaudoti interneto prieiga ir t. t. Beje, ten ne tik mokomasi, bet galima ir pailsėti, atsipalaiduoti žaidžiant įvairius stalo žaidimus (šachmatai, šaškės ir kt.). Kartais pertraukų metu demonstruojami filmai.

Kadangi „Aušros“ vidurinė mokykla gimnazija taps nuo 2009 metų rugsėjo 1 dienos, privalumus bus galima pastebėti bent po poros gimnazijos egzistavimo metų. Bet jau ir šiandien mūsų mokykla turi tam tikrų ugdymo proceso organizavimo ir vykdymo privalumų, kurie ją daro kitokią. Kokie jie?

Individualizuojamas ir diferencijuojamas ugdymas 9 ir 10 klasėse: mokinių ugdymas organizuojamas pagal jų gebėjimus, patirtį, mokymosi būdus ir stilius. Jau dveji metai, kai ypatingas dėmesys skiriamas lietuvių gimtosios kalbos ir matematikos mokymo diferencijavimui. Šių pamokų metu mokiniai pasidalija į „praktikus“ ir „akademikus“. Taip sudaromos puikios galimybės tiek silpniems, tiek stipresniems mokiniams geriau išmokti šių dalykų ugdymo programas ir kuo geriau pasirengti pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrai, kuri nuo ateinančių metų bus privaloma. Metodikos tarybos tyrimas atskleidė, kad diferencijuotas pamokas mokiniai laiko dideliu privalumu.

Didžiuojamės, kad mokykloje yra stiprios užsienio kalbos mokymo tradicijos. Labai svarbu tokioje mažoje valstybėje, kaip Lietuva, mokėti bent dvi tris užsienio kalbas.

9–10 klasėse sudaromos galimybės rinktis modulius, skiriama papildoma valanda anglų kalbos žinioms gilinti. Kad mokykloje užsienio kalbų mokymasis yra svarbus ir reikalingas, įrodo kasmet rugsėjo mėnesį vykstantys Kalbų savaitės projektai. Į juos įsitraukia labai daug mokinių ir mokytojų (pertraukų metu skirtinguose aukštuose vyksta koncertai, teatralizuoti pasirodymai, galima paskanauti tradicinių valgių ir kt).

Užsienio kalbų mokytojos (ir ne tik jos) kasmet organizuoja pažintines keliones į užsienio šalis, kad mokiniai turėtų galimybę svetimoje šalyje praktiškai panaudoti užsienio kalbos žinias.

Šiais mokslo metais mokinių parlamento iniciatyva buvo organizuota matematikos, gamtos ir socialinių mokslų savaitė. Mokiniai ruošė projektus, juos pristatė, organizavo mokslines konferencijas, išradingai ir teatralizuotai demonstravo chemijos ir fizikos bandymus, organizavo linksmą tarpklasinį matematikos turnyrą. Pasirodo, mokiniai patys gali įtikinti vieni kitus, kad matematiką, fiziką ar chemiją mokytis yra nepaprastai įdomu. Mūsų vienuoliktokai bendraminčių ieškojo ne tik savo mokykloje, bet kreipėsi ir į viso rajono mokinius. Deja, iniciatyvos dalyvauti šioje mokslo savaitėje neparodė nė viena rajono mokykla. Viliamės, kad kitais metais pavyks surengti rajoninę matematikos ir gamtos mokslų populiarinimo savaitę.

Penkerius metus mokyklos veiklos prioritetas buvo „Draugiška mokykla – bendravimas ir bendradarbiavimas“. Galime didžiuotis, kad dauguma mokinių pasakytų, jog šioje mokykloje su jais bendraujama kaip su lygiaverčiais partneriais ir bendraminčiais, kad mokinys ir mokytojas tiesiogiai ir nuoširdžiai bendradarbiaudami gali pasiekti pačių geriausių mokymo bei mokymosi rezultatų.

Kiekvienas mokytojas vieną valandą per savaitę organizuoja socialines-pedagogines konsultacijas tiek mokiniams, tiek jų tėvams. Mokiniai gali gilinti vieno ar kito dalyko žinias arba, priešingai, likviduoti spragas. Tėveliai, atėję į šias konsultacijas, sužino apie vaiko mokymosi problemas, trūkumus ir kt. Svarbiausia, kad toks bendravimas netrikdo ugdymo proceso, be to, skatina tėvų ir mokyklos bendradarbiavimą.

Bendravimą ir bendradarbiavimą šiais metais sustiprino 11 klasių mokinių projektas „Parodyk, ką moki“. Šio projekto idėja gimė Mokytojo dienos proga organizuoto koncerto metu, kai dainavo ir šoko neįprasti – mokinių ir mokytojų – duetai. Pirmajame projekto vakare stebėjome ne tik mokinių ir mokytojų duetus, bet ir vaikų bei tėvų pasirodymus.

Mokykloje įkurta „Aušriečių“ asociacija remia visus mokinių projektus, skatina gabių mokinių ugdymą.

Visa tai apvainikuoja puikūs mokyklos mokinių rezultatai konkursuose ir dalykinėse olimpiadose. Jie kaip niekada šiemet puikūs. Respublikiniame filologų konkurse 10a klasės mokinė Gabrielė Pumerytė (mokytoja N. Meškauskienė) pripažinta geriausia jaunąja kūrėja respublikoje. Iš šio konkurso trečiojo laipsnio diplomus parsivežė ir keturios vienuoliktokės, parengusios homonimų žodyną (mokytojas A. Damušis). Sėkmė lydėjo ir dvyliktokę Eglę Benekoraitytę (mokytoja R. Aleksienė) – respublikinėje istorijos olimpiadoje laimėta 3 vieta. O 10b klasės mokinys Rokas Danilevičius (mokytoja R. Jašinskienė) respublikinėje geografijos olimpiadoje taip pat užėmė 3 vietą. Be to, Rokas sėkmingai dalyvavo respublikiniame Č. Kudabos geografijos konkurse, kuriame laimėjo penktą vietą. Prie pat prizininkų slenksčio respublikinėje biologų olimpiadoje (4 vieta) liko devintokė Laura Barkauskaitė (mokytoja J. Barzdaitienė).

Jaunieji mokyklos kino kūrėjai puikiai pasirodė konkurse „Europa tavo akimis! Filmuok!“ Šiame konkurse dalyvavo net dvi mūsų mokyklos kūrybinės grupės (abiejų grupių vadovė – mokytoja R. Viktažentienė). Už kūrybiškumą ir originalumą mūsiškiai mokiniai buvo įvertinti. Ypač daug gerų žodžių susilaukė Agnės Viktažentytės darbas. Jis buvo pripažintas geriausias. Agnės Viktažentytės režisuotą filmą „The train“ („Traukinys“) galite pamatyti internete.

Šių metų rajoninėse olimpiadose bei konkursuose mūsų mokyklos pedagogų paruošti 9–12 klasių mokiniai laimėjo beveik du trečdalius visų prizinių vietų. Akivaizdu, kad pagal pasiektus rezultatus Vilkaviškio „Aušros“ vidurinė mokykla nusipelnė gimnazijos statuso.

Žingsnis po žingsnio visa šauni mokyklos bendruomenė kartu ėjo gimnazijos link. Tarp rajono mokyklų buvome vieni pirmųjų, kurie nepabijojo dalyvauti išorės audite 2004–2005 m. m. Labai aukštą balų sumą surinkome, akredituojant vidurinio ugdymo programą. Tą akcentavo Švietimo ir mokslo ministerijos komisija. Visas kolektyvas, siekdamas užsibrėžto tikslo, dirbo sutartinai. Ir štai galutinis rezultatas – GIMNAZIJA. Svarstymų šia tema ir juolab mistinių bei netikrų vaizdinių jau nebegali būti.

Šiuo metu mokyklą pasiekė džiugi žinia, kad dalyvaudama Švietimo ir mokslo ministerijos „Mokyklų tobulinimo programos plius“ projektuose „Bendrojo lavinimo mokyklų modernizavimas“ ir „Technologijų, menų ir gamtos mokslų mokymo infrastruktūra“ mokykla gaus įrangos, apie pusę milijono litų materialinei bazei stiprinti.

Mokykla šiemet išleidžia 30-ąją, jubiliejinę, abiturientų laidą. O ateinantį rugsėjį savo 30-ąjį jubiliejų pasitiks jau būdama gimnazija. Kad pirmieji gimnazijos žingsniai būtų sėkmingi, labai norėtųsi (ir mes tuo tikime) supratimo, geranoriškumo ir paramos iš rajono visuomenės. Juk gimnazijoje mokysis ne kito miesto ar rajono vaikai, o mūsų, vilkaviškiečių, vaikai ir anūkai.Aleksandras ŽIKEVIČIUS

Vilkaviškio „Aušros“ vidurinės mokyklos direktorius


Mieli mokiniai, gerbiami tėveliai,laukiame Jūsų prašymų mokytis I (9), II (10), III (11) ir IV (12) gimnazijos klasėse.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Globos namų įdirbis išgirtas, tačiau įstaigos turi nelikti
* Kai nenori mokėti mokesčių – šiukšlės keliauja į paežerės konteinerius
* Nesutarimai dėl įvažiavimo įstrigo ambicijų sūkuryje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ką dažniausiai dovanojate eidami į vestuves, jubiliejus?
Pinigų.
Dovanų kuponą.
Nuperku kokį daiktą.
Apsiriboju gėlėmis.Kalbos patarimai

Ar taisyklingas pasakymas „reikalingas pagalbos“?
Taip, taisyklingas, būdvardis „reikalingas“ valdo objekto kilmininką. Pvz.: Senas neįgalus žmogus reikalingas pagalbos.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas