Renata Puidokaitė iš Sūdavos vidurinės mokyklos su savo technologijų mokytoja Diana Maksimavičiene iš mero A. Bagušinsko rankų atsiėmė apdovanojimą už pasiekimus ir rajono garsinimą.

Gabiausi apdovanoti jau ketvirtą kartą

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ketvirtadienio popietę į Vilkaviškio kultūros rūmus susirinko mokiniai, kurie visus mokslo metus sunkiai dirbo ir buvo už tai įvertinti įvairiuose konkursuose. Jie tądien apdovanoti Seimo nario Algirdo Butkevičiaus padėkomis. Tai jau tradicija tampantis renginys. Vaikus lydėjo mokytojai, draugai ir tėvai.

Seimo narys Algirdas Butkevičius šįmet apdovanojimų ceremonijoje nedalyvavo, tad rėmelius su padėkomis mokiniai gavo iš rajono mero Algirdo Bagušinsko rankų. A. Butkevičius savo įrašytus linkėjimus iš Seimo siuntė multimedija. Renginį tradiciškai vedė Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro vadovė Elena Čepaitė. Į sceną vienas po kito kilo (kai kurie jau ne pirmą kartą) įvairių rajono mokyklų mokiniai. O jų buvo labai daug.

Diana Pilypaitytė iš Pilviškių „Santakos“ gimnazijos (mokyt. Daiva Paškauskienė) Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame ture iškovojo II laipsnio diplomą. Tokį pat apdovanojimą gavo ir jos bendramokslė Gintarė Mockeliūnaitė.

Fausta Jasevičiūtė iš Vilkaviškio muzikos mokyklos (mokyt. Kristina Beržanskienė) antrajame tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Gurjevske (Rusija) užėmė I vietą. Tos pačios mokymo įstaigos mokinys Karolis Kliučnikas (mokyt. Kristina Cibulskienė) pagerbtas už du laimėjimus – I vietą tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse, vykusiame Gurjevske, ir II vietą trečiajame respublikiniame jaunųjų pianistų techninės pjesės konkurse „Allegro“. Kristina Drunytė iš tos pačios mokyklos (mokyt. Raimonda Kurauskienė) tapo devintojo nacionalinio J. Švedo jaunųjų atlikėjų konkurso laureate. Jaunasis muzikantas Joris Juškauskas (mokyt. Simas Gavelis) taip pat tapo šio konkurso laureatu.

Gabrielė Pumerytė iš Vilkaviškio „Aušros“ vidurinės mokyklos (mokyt. Nijolė Meškauskienė) 41-ajame respublikiniame jaunųjų filologų konkurse už geriausią prozą apdovanota I laipsnio diplomu. Šiame konkurse už kolektyvinį kalbos darbą padėkos raštais apdovanoti „Aušros“ vidurinės mokyklos mokiniai Ieva Benekoraitytė, Simona Bliūdžiūtė, Simona Džermeikaitė, Gedmina Šūmakarytė (mokyt. Andrius Damušis). Žaneta Stankevičiūtė iš Pilviškių „Santakos“ gimnazijos (mokyt. Daina Kovalčikienė) tame pačiame konkurse už prozą taip pat paskatinta padėkos raštu.

Rasa Žiburytė iš Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos (mokyt. Genia ir Juozas Jurkynai) respublikiniame konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laimėjo I vietą. Šios gimnazijos moksleivis Vilius Archipkinas (mokyt. Alfonsas Juškevičius) respublikinėje technologijų olimpiadoje iškovojo III vietą. Šioje olimpiadoje Renata Puidokaitė iš Sūdavos vidurinės mokyklos (mokyt. Diana Maksimavičienė) apdovanojimą gavo už laimėtą II laipsnio diplomą.

Sportiniai pasiekimai taip pat buvo gausūs. Vilkaviškio sporto mokyklos auklėtinis Giedrius Pocius (mokyt. Valdas Kairys) Lietuvos stalo teniso jaunių komandinėse pirmenybėse iškovojo III vietą. To paties trenerio ugdytinis Audrius Kairys Lietuvos stalo teniso jaunių komandinėse pirmenybėse užėmė III vietą. Mindaugas Striokas iš Bartninkų Jono Basanavičiaus vidurinės mokyklos (mokyt. Modestas Saldukaitis) Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo bendrojo lavinimo mokyklų lengvosios atletikos varžybų 400 m bėgime iškovojo II vietą, o Lietuvos rajonų jaunimo pirmenybėse 600 m bėgime – I vietą. Jo bendramokslis Eimantas Alyta 2009 m. Lietuvos jaunučių žiemos pirmenybių 1500 m kliūtiniame bėgime laimėjo II vietą.

Vilkaviškio sporto mokyklos auklėtinis Arnas Draugelis (tren. Jonas Jurkynas) Lietuvos suaugusiųjų laisvųjų imtynių pirmenybėse iškovojo II vietą, o Lietuvos jaunimo laisvųjų imtynių pirmenybėse – III vietą. Jo treniruočių draugas Edvinas Sidaravičius tapo Lietuvos laisvųjų imtynių jaunimo pirmenybių čempionu. Kolega Egidijus Skinkys Lietuvos laisvųjų imtynių suaugusiųjų pirmenybėse tapo čempionu, o Lietuvos laisvųjų imtynių jaunimo pirmenybėse užėmė III vietą. Ir tai dar ne viskas. Šis vaikinas tapo Lietuvos jaunių sporto žaidynių laisvųjų imtynių čempionu.

Džiugino ir Artūro Žemaitaičio treniruojami dviratininkai. Eimantas Gudiškis Lietuvos MSSC jaunučių treko komandinėse pirmenybėse (olimpinis sprintas) užėmė III vietą, o Lietuvos MSSC jaunučių čempionate (asmeninėse lenktynėse) – I vietą. Andrius Pečiulis Lietuvos dviračių sporto jaunučių žiedinių lenktynių čempionate užėmė III vietą, tokio pat laipsnio diplomas jam įteiktas ir Lietuvos MSSC jaunučių treko komandinėse pirmenybėse (olimpinis sprintas), Lietuvos MSSC jaunučių treko pirmenybėse (asmeninės persekiojimo lenktynės) jis tapo čempionu, o Lietuvos MSSC jaunučių čempionate (asmeninės lenktynės) užėmė III vietą.

Vilkaviškio sporto mokyklos auklėtinis Edgaras Simonaitis (tren. Mindaugas Mozūraitis) Lietuvos stalo teniso jaunių komandinėse pirmenybėse apdovanotas už III vietą.

Daug apdovanojimų gavo meno kolektyvai. Kolektyvinis „Aušros“ vidurinės mokyklos mokinių Agnės Viktažentytės, Aistės Diržiūtės, Linos Aušrotaitės, Lauros Ūsaitės ir Andriaus Gutausko darbas (mokyt. Reda Viktažentienė) respublikiniame konkurse „Europa tavo akimis! Filmuok“ pelnė I vietą.

Daug laurų nuskynė Sonatos Jankienės vadovaujami kolektyvai (VJC): tautinių šokių kolektyvas „Vyželė“ (jaunučių grupė) respublikiniame šiuolaikinių šokių festivalyje „Šokio erdvėje“ nusipelnė „Grand Prix“, tautinių šokių kolektyvo „Vyželė“ nariai (jaunimo grupė) respublikiniame šiuolaikinių šokių festivalyje „Norim kilt“ tapo finalininkais. Šokių kolektyvas „Staigmeniukės“ (Salomėjos Nėries vid. m-kla) respublikiniame šokių konkurse „Šokio erdvėje“ laimėjo II vietą.

Apdovanojimų parsivežė ir Eglės Kaminskienės šokėjai: šiuolaikinio šokio kolektyvas „Fresko junior“ respublikiniame šiuolaikinių šokių festivalyje „Asorti 2009“ laimėjo II vietą ir tapo respublikinio šiuolaikinių šokių festivalio „Norim kilt“ finalininku, šiuolaikinio šokio kolektyvas „Fresko“ respublikiniame šiuolaikinių šokių festivalyje „Norim kilt“ pateko į finalą.

VJC auklėtinė Paulina Paukštaitytė (vad. Danė Paukštaitienė) tarptautiniame vaikų ir jaunimo populiariosios vokalinės muzikos festivalyje „Laumės juosta 2008“ tapo diplomante.

VJC fotografų būrelio vadovo Jono Juškevičiaus mokinė Viktorija Kilikevičiūtė respublikiniame fotografijos konkurse „Arklys šiandien“ laimėjo III vietą ir tapo jaunimo kino ir foto forumo „Gamtos dienos“ laureate. Rimvydas Gudeliauskas tapo šio konkurso diplomantu.

VJC auklėtinė Kristina Buzaitytė (vad. Stasė Zelinauskaitė) respublikinėje prof. A. Žmuidzinavičiaus 2008 metų piešimo olimpiadoje laimėjo III vietą.

Justės ir Simonos Kazakevičiūčių duetas iš „Aušros“ vidurinės mokyklos (vad. Vilma Balandienė) respublikiniame skautiškos dainos konkurse „Gražių dainelių daug girdėjau“ užėmė I vietą. Tos pačios mokyklos mokinys Rokas Danilevičius (mok. Regina Jašinskienė) tapo neseniai vykusios respublikinės geografijos olimpiados prizininku.

Visi šie žmonės buvo pagerbti A. Butkevičiaus inicijuotame renginyje, o mainais meno kolektyvai padovanojo savo pasirodymus.

Vienos Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos auklėtinės ir jos mokytojos apdovanojimas pasimetė didžiulėje jų gausybėje. Renginio organizatoriai pažadėjo, kad prizą už pasiekimus kybartietėms įteiks pats jo steigėjas.