„Santaka“ / Bendrojo skyriaus veikla aprėpia daug įvairių sričių

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-05-20 07:05

Dalinkitės:  


Bendrojo skyriaus vedėja D. Kviesulaitienė (dašinėje) ir vyresn. specialistė V. Skučienė pasakojo, kad šiame archyve saugomi likviduotų įmonių, įstaigų, bendrovių ir kolūkių dokumentai.

Autorės nuotr.


Bendrojo skyriaus veikla aprėpia daug įvairių sričių

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus svarbiausia veiklos sritis – aptarnauti Tarybą, jos komitetus, skyrius, organizuoti Administracijos vidaus darbą. Bendrajame skyriuje dirba dvidešimt vienas darbuotojas.

Apie šio skyriaus veiklą papasakojo vedėja Dileta KVIESULAITIENĖ.

– Jau pats skyriaus pavadinimas ir darbuotojų skaičius tarsi parodo, kad Bendrojo skyriaus veikla yra nepaprastai plati, aprėpianti daug sričių.

– Svarbiausias skyriaus darbas yra organizuoti rajono Tarybos, jos komitetų, komisijų posėdžių darbą, tvarkyti Tarybos ir Administracijos dokumentus, priimti fizinius ir juridinius asmenis, nagrinėti jų prašymus, pasiūlymus, pareiškimus bei skundus. Taip pat privalome vykdyti valstybinės kalbos vartojimo ir taisyklingumo kontrolę Vilkaviškio rajono savivaldybėje, koordinuoti Savivaldybės mero ir Administracijos direktoriaus priimamojo darbą, rūpintis darbuotojų darbo sauga, užtikrinti likviduotų rajono įmonių, įstaigų ir organizacijų, Administracijos padalinių archyvinių dokumentų tinkamą saugojimą. Mūsų skyriaus funkcija – užtikrinti ryšius su visuomene ir žiniasklaida, organizuoti Tarybos ir Administracijos padalinių aprūpinimą materialinėmis-techninėmis priemonėmis, patalpų apsaugą, švarą ir tvarką. Iki praeitų metų pabaigos Bendrasis skyrius vykdė ir personalo tvarkymo funkcijas. Dabar naujai yra įsteigtas atskiras Personalo skyrius.

– Jūsų skyriaus kompetencijai priklauso vienas iš atsakingesnių ir svarbesnių uždavinių – aptarnauti Tarybą. Papasakokite apie tai.

– Mes Savivaldybės tarybos reglamento nustatyta tvarka organizuojame Tarybos posėdžius ir techniškai juos aptarnaujame, įforminame posėdžių sprendimus ir protokolus. Teisės aktų nustatyta tvarka Tarybos sprendimus įforminame ir išsiunčiame įmonėms, įstaigoms, kitoms institucijoms, suinteresuotiems asmenims, skelbiame spaudoje ir interneto svetainėje, organizuojame Tarybos, jos komitetų dokumentų valdymą. Per praeitus metus įvyko trylika Tarybos posėdžių, įforminti 349 sprendimai, jų vykdytojams išsiųsta 1200 sprendimų antrųjų egzempliorių.

– Kiek per metus parengiama sprendimų projektų, įvairių įsakymų?

– Per praeitus metus mūsų skyriaus specialistai Tarybai svarstyti parengė 21 Tarybos sprendimo projektą, paruošė 3047 Administracijos direktoriaus įsakymus: 1096 – personalo, 610 – atostogų, 1341 – veiklos klausimais.

– Bendrasis skyrius organizuoja priimamojo darbą. Kaip dažnai gyventojai kreipiasi į Savivaldybę jiems rūpimais klausimais, ar daug raštų, skundų gaunama?

– Aptarnaujant interesantus, siekiant teikiamų paslaugų skaidrumo ir kokybės, vadovaujamasi Viešojo administravimo įstatymu ir kitais teisės aktais. Rajono Savivaldybėje gyventojų priėmimo tvarką reglamentuoja ir Administracijos direktoriaus įsakymu patvirtinta Piliečių ir kitų asmenų aptarnavimo tvarka.

Čia atvykusius interesantus priima Savivaldybės meras, Administracijos direktorius, jų pavaduotojai. Žmonės aptarnaujami skyriuose, kuriuose kompetentingi asmenys padeda spręsti rūpimus klausimus. Gyventojai savo prašymus gali teikti žodžiu ir raštu. Žinoma, žodiniai prašymai sprendžiami tuojau pat, jei tik juos galima nagrinėti iš karto, nepažeidžiant nei asmens, nei institucijos interesų.

Pernai Savivaldybė gavo 3176 raštus, išsiuntė – 3454. Buvo gauti 355 gyventojų skundai. Išsiųsta 212 raštų Lietuvos savivaldybių asociacijai.

– Sakėte, kad skyriaus specialistai rūpinasi ir Savivaldybės archyvais.

– Bendrojo skyriaus archyve saugomos Administracijos padalinių sutvarkytos ir archyvavimui perduotos bylos: nuolatinio saugojimo tvarkomosios organizacinės veiklos bylos, atleistų darbuotojų nuolatinio ir ilgo saugojimo asmens bylos, ilgo saugojimo personalo bylos. Per praeitus metus buvo priimta apie penkiasdešimt prašymų išduoti įvairių archyvo dokumentų.

Savivaldybės likviduotų įmonių, įstaigų, organizacijų archyve saugomi beveik keturių šimtų rajone likviduotų įmonių, įstaigų, bendrovių, kolūkių dokumentai. Praeitais metais šis archyvas išdavė 3400 pažymų, priėmė 3300 interesantų prašymų, saugoti priėmė 700 ilgo saugojimo bylų ir 58 trumpo saugojimo bylas.

– Viena iš Jūsų skyriaus funkcijų yra užtikrinti taisyklingą valstybinės kalbos vartojimą. Kaip to siekiama?

– Skyriaus vyriausioji kalbos specialistė kontroliuoja, kaip savivaldybės teritorijoje laikomasi Valstybinės kalbos įstatymo, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nutarimų ir kitų teisės norminių aktų, reglamentuojančių valstybinės kalbos vartojimą. Tikrina, ar įmonių, įstaigų, organizacijų pavadinimai atitinka lietuvių kalbos normas, ar viešojoje kalboje vartojamos oficialios Lietuvos vietovardžių formos, derina reklamos, iškabų, skelbimų tekstus, teikia siūlymus, kaip reikėtų taisyti pastebėtas kalbos klaidas.

Ši specialistė taip pat tikrina visų Savivaldybės dokumentų ir raštų kalbos taisyklingumą: Tarybos sprendimus, Administracijos direktoriaus įsakymus, padalinių, struktūrinių padalinių rengiamus raštus, įvairių tvarkų aprašus, taisykles, nuostatus, programas, aprašymus ir pan. Valstybinės kalbos klausimais konsultuoja įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojus, kitus asmenis.

Atsižvelgiant į dažniausiai daromas kalbos klaidas ir interesantų užduodamus klausimus, parengta ir Savivaldybės interneto svetainėje paskelbta aktualių kalbos patarimų. Be to, vyriausioji kalbos specialistė, stebėdama Tarybos posėdžius, nuolat fiksavo juose daromas kalbos klaidas ir yra parengusi informacinį raštą „Dažniausiai daromos kalbos klaidos ir patarimai, kaip jas taisyti“.

– Bendrasis skyrius atsakingas ir už įvairios informacijos pateikimą spaudai.

– Per praeitus metus už tai atsakinga skyriaus vyresnioji specialistė parengė ir spaudai pateikė apie 180 įvairios apimties informacinių, apžvalginio ir pažintinio pobūdžio straipsnių. Jie buvo publikuojami „Santakoje“, „Reklamos gide“, „Savivaldybių žiniose“. „Santakos“ laikraštyje nuolat spausdinami skelbimai, užuojautos, sveikinimai, skirti įvairių švenčių progoms ir kt.

Informacija apie Tarybos posėdžiuose priimtus sprendimus taip pat pateikiama spaudai ir jie įsigalioja tik po paskelbimo vietinėje spaudoje.

Rajono ir respublikinėms žiniasklaidos priemonėms nuolat teikiama ir žodinė informacija apie Vilkaviškio rajoną, Savivaldybės veiklą, renginius, susitikimus ir pan. Nuolat rūpinamasi ir įvairios informacijos skelbimu Savivaldybės interneto svetainėje.

Šias pareigas einanti specialistė ruošė medžiagą įvairiems leidiniams: „Vilkaviškio rajono garbės piliečiai“, „Vilkaviškio kraštas“, „Vilkaviškis. Žvilgsnis iš arčiau“ ir kt. Taip pat ji rengia mero padėkos raštus, sveikinimus rajono gyventojams jų jubiliejų progomis, rūpinasi Savivaldybės ir seniūnijų periodinės spaudos prenumerata, sistemina įvairią žiniasklaidos priemonių teiktą informaciją Savivaldybei aktualiais klausimais, informaciją apie Savivaldybę įvairioms įmonėms, rengiančioms reprezentacinius leidinius apie Lietuvą, rūpinasi oficialių raštų vertimu į užsienio ar į lietuvių kalbas ir kt.

– Minėjote, kad skyrius įgyvendina darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus.

– Būtent mūsų skyriaus kompetencija yra įgyvendinti darbų saugos ir sveikatos reikalavimus Administracijos struktūriniuose ir struktūriniuose teritoriniuose padaliniuose. Metodinė pagalba ir konsultacijos nuolat teikiamos seniūnijoms, Savivaldybės įstaigoms. Tikrinama, kaip įstaigose laikomasi darbo saugos, higienos normų reikalavimų. Džiugu, kad per praėjusius metus Administracijoje sunkių traumų darbe neįvyko, buvo tik vienas lengvas nelaimingas atsitikimas.

– Bendrajam skyriui priklauso nemažai ir kitos srities darbuotojų.

– Taip, tai tiesa. Be vyriausiųjų ir vyresniųjų specialistų, skyriuje dirba ūkvedys, vairuotojai, valytojos ir sargai, kurie prižiūri administracinius pastatus ir patalpas, rūpinasi vandentiekio, kanalizacijos, šildymo, vėdinimo sistemų, elektros energijos tiekimo vidaus tinklų eksploatacija, patalpų švara ir tvarka, organizuoja ir vykdo patalpų ir teritorijos apsaugą, aprūpinimą transporto priemonėmis, rūpinasi jų priežiūra, Administracijos padalinių aprūpinimu kanceliarinėmis, švaros prekėmis, darbuotojų darbo ir priešgaisrinės saugos reikalavimų užtikrinimu.

Taigi mūsų skyriaus veikla, skirtingai nei kitų, iš tikrųjų yra nepaprastai plati ir apimanti daugybę įvairių sričių.Daiva JUŠKEVIČIENĖ

Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyresnioji specialistėUžsk. 6387


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas