„Santaka“ / Vėl kviečiame į pasimatymą „Po paupio gluosniais“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13

Buhalterė ieško papildomo darbo. Tvarko įmonių, ūkininkų buhalteriją. Tel. 8 678 70 201.
Galioja iki: 2019-05-31 16:30:41

3 greta esančius sodus „Pasagos“ bendrijoje. Bendras plotas 12 a. Tel. 8 637 22 279.
Galioja iki: 2019-06-01 15:31:53Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-05-20 07:02

Dalinkitės:  


Vilkaviškio pagyvenusių žmonių klubo „Rudenėlis“ teatras „Kertė“ šiame festivalyje parodys pjesę „Sunki našta“, kurioje gvildenamos amžinosios kartų nesantaikos problemos, vaikų ir tėvų santykiai.

Vėl kviečiame į pasimatymą „Po paupio gluosniais“

Praėjusiais metais pradėtas ir nemenko populiarumo sulaukęs projektas šiemet bus tęsiamas. Vilkaviškiečiai vėl turės puikią galimybę apsilankyti mėgėjų teatro vakaruose „Po paupio gluosniais“. Sekmadienio popietėmis žiūrovai, jaukiai įsitaisę ant vešlios prie kultūros rūmų augančios žolės, už simbolinį litą galės pamatyti penkis mėgėjų ir vieną profesionalaus teatro spektaklį.Pirmieji – profesionalai

Pirmieji mūsų svečiai – Alytaus miesto teatras, profesionalus kolektyvas, sėkmingai vaidinantis jau 18-ąjį sezoną. Pirmąjį spektaklį alytiškiai repetavo penkiaaukščio namo rūsyje, o premjerą parodė Kauno lėlių teatrų festivalyje. Šiandien Dzūkijos sostinės teatralai jau gali didžiuotis sukūrę 61 spektaklį vaikams bei suaugusiesiems. Teatre dirba 13 aktorių, 3 režisieriai. Alytaus miesto teatras aktyviai gastroliuoja ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Gegužės 31 d., 17 val., kviečiame pasižiūrėti šio teatro spektaklio – bus rodoma nuotaikinga 2 dalių komedija pagal K. Džeromą „Trise valtimi“ (režisierė ir inscenizacijos autorė – Dalia Kimantaitė). Tai britišku humoru perpinta komedija apie vyrišką ištvermę, moterų nepriklausomybę ir gamtos bei likimo išdaigas. Pasižiūrėti tikrai verta!Iš teatralų krašto

Birželio 14 d. po nusvirusiomis gluosnių šakomis žiūrovai galės susipažinti su dviem mėgėjų teatrais. Vienas iš jų – Šakių rajono Lekėčių mėgėjų teatras. Ne be reikalo Lekėčiai vadinami teatralų kraštu. Pirmoji teatrinė ugnelė čia buvo įžiebta 1989 m., kai baigusi studijas Vilniuje į Lekėčius atvyko dirbti Vaida Brazaitienė ir subūrė jaunimo dramos kolektyvą. 1992 m. ji įkūrė paauglių dramos studiją, o dar po penkerių metų vaidinti pakvietė ir pačius mažiausius – vaikus. Tais pačiais metais suburtas ir suaugusiųjų teatras. Visi šie kolektyvai sėkmingai gyvuoja ir iki šiol, jiems vadovauja pati įkūrėja. Kasmet šis teatras žiūrovus pradžiugina net keturiomis premjeromis. Lekėčių mėgėjų teatro veikla įvertinta respublikinio lygio diplomais, visi kolektyvai aktyviai gastroliuoja po šalį, garsindami Lekėčių vardą.

Minėtą dieną, 13.30 val., teatras parodys spektaklį „Penktadienis – turgaus diena“ (scenarijaus autorė ir režisierė – V. Brazaitienė). Tai autentiškas, 1923–1940 m. Lietuvos kaimo gyvenimą atspindintis spektaklis, liaudiškai ir šmaikščiai pasakojantis apie Šakių rajone, Lekėčiuose, vykusius to meto turgus ir „jomarkus“.Vienintelis Lietuvoje

Tą pačią birželio 14-ąją, 17 val., vilkaviškiečių dėmesio tikisi Varėnos rajono Margionių klojimo teatras. Tai vienintelis Lietuvoje klojimo teatras, kuriame vaidina paprasti kaimo žmonės. Šiandien pasižvalgius po Margionis, senąjį šilų kaimą, vos ne kiekvienoje pirkioje galima rasti po artistą.

Iki šiol Lietuvos teatrų istorijoje būta tik dviejų Juozų unikalių teatrų: Juozo Miltinio Panevėžyje ir Juozo Gaidžio Margionyse! Juozas Gaidys – neeilinis talentas, įkūręs ir išsaugojęs unikalų klojimo teatrą, kuris šiemet švęs aštuoniasdešimtmetį. Režisierius J. Gaidys su kaimo artistais pastatė 19 įvairių teatro vaidinimų. Šitie vaidinimai nebuvo vien tik pramoga – tai ir tam tikras pasipriešinimas prieš tuometinės valdžios vykdytą lenkinimą. Todėl kaimo „režisoriui“ išėjus į Amžinybę, teatro veikla buvo kiek apmirusi. 1993 metais Margionių kaime teatrui buvo pastatytas klojimas. Minint vieno unikaliausių Lietuvos teatrų 75-erių metų jubiliejų, teatras vėl atgimė. J. Gaidžio „palikimą“ perėmė Marcinkonių laisvalaikio ir pramogų centro direktorė R. Avižinienė. Nors iš J. Gaidžio spektakliuose vaidinusių artistų jau nedaug yra likusių, tačiau dabar vaidina jų vaikai ir vaikaičiai. Nėra Margionyse ir tokio namo ar šeimos, iš kurios kas nors nebūtų šiame teatre vaidinęs.

Klojimo teatro trupė kviečia ateiti pasižiūrėti spektaklio „Siratų ašaros“, kuriame apie to krašto žmonių gyvenimą porina, vaidina, dainuoja ir groja Margionių kaimo artistai, dainininkės ir muzikantai.Palaikykime savus

Birželio 21-ąją, 13.30 val., derėtų ateiti ir savo apsilankymu pagerbti vietinius meno mėgėjus – Vilkaviškio pagyvenusių žmonių klubo „Rudenėlis“ teatrą „Kertė“. Šis garbaus amžiaus entuziastų būrelis vis dar gali didžiuotis esantis vienintelis suaugusiųjų teatralų kolektyvas rajone. Teatras gyvuoja jau ketverius metus. Senjorai yra pastatę 4 spektaklius, kuriuos pakviesti mielai rodo rajono bendruomenių renginiuose, šventėse. „Kertė“ yra kasmetinė Marijampolės apskrities teatrų šventės „Ąžuolynas“ dalyvė. Tai – vienintelis teatras, kuriam likimas lėmė antrąjį kartą džiuginti po paupio gluosniais susirenkančius žiūrovus.

Šiemet Vilkaviškio senjorai mums žada parodyti V. Ruminavičiūtės pjesės „Sunki našta“ pastatymą. Spektaklyje, kurį režisavo Leonarda Gaurylienė, gvildenamos amžinosios kartų nesantaikos problemos, vaikų ir tėvų santykiai.

17 val. į susitikimą pakvies Lazdijų rajono Žemaitkiemio laisvalaikio salės mėgėjų teatras „Seklyčia“, suburtas 1986 m. ir iš viso pastatęs 16 spektaklių. Kolektyvas savo pasirodymais džiugina ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninio Punsko (Lenkija) žiūrovus. Kolektyvo vadovė ir režisierė – Dalytė Uzdilienė.

„Seklyčia“ į Vilkaviškio žiūrovų širdis belsis spektaklio „Generalinė repeticija, arba netikras patepimas“ (pjesės autorius R. Bigelis) pastatymu. Nuotaikinga komedija žiūrovams pasakoja apie seną turtingą mergą, kuri norėdama sužinoti, ar jos gedės palikimo besigviešiantys jaunikiai, apsimeta mirusia… O kas gi ten nutiko vėliau, sužinosite atėję!Filmavo televizija

Birželio 28 d., 17 val., savo spektaklį – P. Petliuko komediją „Brangusai pabučiavimas“ (režisierė D. Budrytė-Samienė) rodys teatras iš Jurbarko. Šis šaunus kolektyvas, kuriam 1995 metais buvo suteiktas režisieriaus K. Glinskio vardas, gyvuoja jau 45-erius metus.

Teatro repertuare dominuoja lietuviškos pjesės, nors yra ir pasaulinės dramaturgijos pastatymų. Teatro spektakliai buvo nufilmuoti Lietuvos televizijos. Apie šį teatrą režisierius G. Padegimas yra susukęs netgi dokumentinį filmą!

Spektakliai Mažosios Lietuvos ir Panemunių regiono tema turėjo didelį pasisekimą Lenkijoje ir Vokietijoje. Teatras dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose Estijoje ir Latvijoje, nuolat pasirodo respublikiniuose festivaliuose „Atspindžiai“, „Klojimo teatrų krivulėse“, regioninėse teatrų šventėse ir dažniausiai grįžta su apdovanojimais. Šio teatro aktoriai sėkmingai debiutavo Lietuvos kino studijos filmuose „Neatmenu tavo veido“ (rež. R. Banionis) ir „Vienui vieni“ (rež. J. Vaitkus).

Spektaklis „Brangusai pabučiavimas“ – tai linksmas pasakojimas apie miesto poniutę, kuri, besirūpindama savo šeimos padėtimi visuomenėje, įsipainioja į kvailą istoriją.

Jurbarkiečių spektaklis bus paskutinis pasirodymas, kurį galėsime šiais metais pamatyti jaukiai susėdę „Po paupio gluosniais“.

Kiekvienam spektakliui pasibaigus, visi norintieji turės galimybę susipažinti su teatrinio grimavimo paslaptimis, pabendrauti su aktoriais.

Laukiame ir tikimės gausaus teatru susidomėjusių žiūrovų būrio. Žinoma, ir gero oro. Na, o jei Dievulis kartais jo pašykštėtų, darniu būriu kurnėsime į didžiąją kultūros rūmų salę ir ten svečių bei saviškių spektaklius žiūrėsime.Daiva KASULAITIENĖ

Vilkaviškio kultūros centro renginių organizatorė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pilviškiečiai džiaugiasi pasirinkę gėlininkystės verslą
* Rašytojos Dainos Opolskaitės knyga įvertinta solidžia premija
* Paramos renginiai padeda augti talentams
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kas Jums svarbiausia darbovietėje?
Kolektyvo mikroklimatas.
Aiškios atsakomybės.
Įmonės patikimumas.
Karjeros galimybės.
Atlygis ir finansinis skatinimas.Kalbos patarimai

Ar vartotinas veiksmažodis „įdabartinti“?
Taip, naujadaras įdabartinti vartojamas reikšme „perkelti į dabartį; padaryti prieinamą dabartyje; suteikti dabarties pavidalą“. Pvz.: Režisieriai savo filmuose stengiasi įdabartinti istoriją. Bendrojoje vartosenoje prigijo ir daiktavardis įdabartinimas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas