„Santaka“ / Giedrių mokyklos bendruomenė dar kuria savo „veidą“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-05-11 23:50

Dalinkitės:  


Dešimtokai Martynas Mileris, Erikas Vasiliauskas ir Andrius Šimanskas vadovaujami mokytojos Genės Žindžienės, noriai mokosi ne tik kepti, bet ir gaminti kitokį maistą.

Autorės nuotr.


Giedrių mokyklos bendruomenė dar kuria savo „veidą“

Birutė NENĖNIENĖ

Dalyvauja projekte

Vykdant rajono mokyklų tinklo pertvarkos programą, 2008–2009 mokslo metus Giedrių pagrindinė mokykla pradėjo jau pervardyta į Giedrių jaunimo mokyklą.

2008 m. balandžio 25 d. rajono Savivaldybės tarybos sprendimu buvo patvirtinta šios mokyklos vidaus struktūros pertvarkymas ir nuostatai. Tose pačiose patalpose besimokantys pradinukai šiais mokslo metais yra Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos mokiniai, o besimokantieji pagal 5–10 klasių programą – jaunimo mokyklos ugdytiniai. Mokyklos administracija šiomis dienomis skelbia, jog jau priima prašymus iš tų vaikų ir paauglių, kurie pageidautų Giedrių jaunimo mokykloje mokytis ateinančiais 2009–2010 mokslo metais.

Nuo šių metų pavasario mokykla dalyvauja „Mokyklų tobulinimo programos plius“ projekte „Jaunimo mokyklų aplinkos pritaikymas“. Laukiama finansavimo materialinei bazei stiprinti.

Pasikeitusi struktūra jau nuo rugsėjo įpareigojo mokyklą esamomis sąlygomis ir su turimomis priemonėmis ieškoti naujų darbo formų, sudaryti patrauklias sąlygas ugdytiniams.

Trys savaitės dienos skirtos pažinčiai su profesijomis. Antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais, po trijų bendrojo lavinimo dalykų pamokų, aštuntų, devintų ir dešimtų klasių mokiniams pamokas pagal atskiras programas veda profesijų mokytojai.Šeimininkauti panoro berniukai

Vieną dieną apsilankę šioje mokykloje užsiėmimų metu pasijutome beveik kaip tikrame profesijų rengimo centre. Su konditerių-kulinarų profesija panorę susipažinti dešimtokai berniukai Andrius, Erikas ir Martynas kaip tik minkė mielinę tešlą, formavo pyragėlius, o baigus ekskursiją po profesijų klases jau ir pavaišino ką tik iškeptais saldumynais. Pyragėliais ir kitu per pamokas pagamintu maistu mokiniai pavaišina mokytojus, draugus. Dešimtokai šiemet dar išmoks kepti tortą.

Berniukai tikino, kad šią sritį pasirinko niekieno neverčiami, nes domina maisto gamyba. Jie sakė, jog namuose mamos sausainius kepa retai. Tačiau patys vaikinai prisireikus jau moka šeimai paruošti vakarienę. Jie pasinaudoja tomis žiniomis, kurias įgijo profesijos pamokose. Vis dėlto berniukai atvirai prisipažino, jog dar reikia įgyti daugiau žinių ir įgūdžių.

Profesijos mokytoja Genė Žindžienė aiškino, jog mokiniai pažintį su maisto gamyba pradeda nuo teorijos. Jai skiria vieną pamoką, o kitas dvi vaikai praktikuojasi. Pedagogė yra paruošusi dalijamąją medžiagą. Mokiniai pasižiūri, pasitaria ir gamina, be to, jie mėgsta fantazuoti. „Mokiniams nereikės laikyti jokių egzaminų, pažymių irgi nerašome. Nėra reikalavimo, jog baigę mokyklą jie rinktųsi būtent konditerio-kulinaro specialybę, bet esmė ta, kad vaikai jau bus susipažinę su šia sritimi, galės įvertinti savo gebėjimus bei polinkius ir apsispręsti. Įdomiausia tai, jog norą susipažinti su šeimininkavimu pareiškė vien berniukai“, – kalbėjo mokytoja. Pedagogė, pamačiusi dešimtokų susidomėjimą, į mokymo programą įtraukė ir karštų patiekalų gamybą. Nuo aštuntos klasės pradėjusiems lankyti ikiprofesinio pasirengimo pamokas mokiniams per trejus metus bus galima perteikti daugiau žinių nei šiemetiniams dešimtokams, kurie užsiėmimus lanko tik vienus mokslo metus.Puošia veidus, rankas ir sienas

Kitoje klasėje vyravo visai kitokia nuotaika. Su dekoratyvine kosmetika ir manikiūru dešimtokes supažindinanti šios srities specialistė Rasa Protasevičienė pasakojo, jog mokinės noriai ir uoliai lanko pamokėles. O mergaitės netgi kalbinamos neatitraukė akių nuo savo „klienčių“ rankų. Mokinėms mokytoja perteikia teorines žinias ir leidžia praktikuotis. Pasigražinti norinčių draugų – ir mergaičių, ir berniukų, tai yra manekenų, – visada užtenka. Mokinės susipažįsta su įvairiu rankų manikiūru ir masažu bei veido makiažu. Pirmiausia moksleivės lavina rankas, piešdamos linijas ant popieriaus, klijuojamų nagų, o paskui jau puošia modelį. „Visaip būna, ir rankelės padreba, bet po truputį įgunda. Mergaitės dėl savęs išmoks daug ko – ir estetikos suvokimo, ir aptarnavimo kultūros“, – sakė R. Protasevičienė. Ji kaupia įvairios literatūros dėstomąja tema, apie bendravimo psichologiją. Šiuos užsiėmimus lankančios mergaitės jau gali patarti draugėms, kas prie ko dera.

Su statybininko profesija susipažįstančius dešimtokus suradome patalpoje, kurios „remontas“ niekada taip ir nepasibaigs. Profesijos mokytoja Liucija Ivanauskienė aiškino, jog tam skirtame kabinete susipažįstama su apdailos darbais – tinkavimu, plytelių klijavimu, dažymu, taip pat vaikinai mokosi mūryti plytų sieną. Skiedinį mokiniai gauna paruoštą, bet kiekvienam tinko sluoksniui jį mokosi paruošti patys. Taip pat mokomasi glaistyti, dekoruoti sienas. Taisyklingai priklijuoti plytelę ar sumūryti plytą kartais pasiseka tik iš kelinto karto. Mokytoja pasidžiaugė pirma kolektyvine moksleivių kūryba – jie nutriušusio stalelio paviršių išdekoravo plytelių likučiais taip, kad ne gėda būtų pastatyti bet kuriuose namuose.Pradžia – „ant juodo arimo“

Mokyklos direktorius Jonas Perliuba sakė, jog ruošdamiesi persiorientuoti į jaunimo mokyklą jie patirties ir informacijos pirmiausia sėmėsi kitose Lietuvoje veikiančiose jaunimo mokyklose. Kaip ir kiekvieno naujo darbo pradžioje, kilo daug neaiškumų. Iš pradžių buvo numatyta mokiniams pasiūlyti devynis ikiprofesinio supažindinimo variantus, paskui svarstyta, kurios iš tų profesijų būtų paklausios regione. „Kitas svarbus dalykas buvo tai, ką norės pasirinkti patys mokiniai. Ir mane patį nustebino, kad berniukai rinkosi konditerijos-kulinarijos sritį. Supratau, jog mes stereotipiškai skirstome profesijas į moteriškas ir vyriškas. Argi ne gražu, kad vyras mokės gaminti maistą, sugebės svečią pavaišinti? Nebūtinai jis tai rinksis kaip gyvenimo profesiją, bet šioje srityje jau bus išprusęs, turės supratimą ir įgūdžių“, – sakė direktorius.

Didžiausi sunkumai, su kuriais susidūrė mokykla, orientuodamasi į ikiprofesinio rengimo mokymą, – finansiniai. Giedrių jaunimo mokyklą lanko nedaug moksleivių, todėl mokinio krepšelio neužtenka kabinetams įrengti ar nors kiek pagerinti sąlygas. Pasak direktoriaus, bendruomenė „pradeda ant juodo arimo“, bet džiaugiasi, kad profesijų mokytojos geranoriškai sutiko dirbti turimomis sąlygomis, ir vaikai noriai lanko šias pamokas.Tokia pati, kaip ir kitos

Mokykla vieną tėvų susirinkimą skyrė tam, kad tėveliams parodytų, kaip jų vaikai supažindinami su profesijomis. Tėvai liko patenkinti ir džiaugėsi matydami, kiek vaikai išmoko.

Direktorius J. Perliuba apgailestavo, kad visuomenėje, net tarp kitų mokyklų pedagogų susiformavęs stereotipinis mąstymas, jog Giedrių jaunimo mokykla yra „kitokia“, be to, pavadinimas netradicinis. „Mūsų mokykloje vaikai nuo penktos iki dešimtos klasės baigia visą pagrindinio išsilavinimo kursą, mokosi pagal tą pačią programą, kaip ir kitose pagrindinėse mokyklose. Skirtumas tik toks, kad kiti dalykai dėstomi ikiprofesinio ruošimo pamokose. Baigę mūsų mokyklą mokiniai gaus lygiai tokį patį pažymėjimą, kaip ir kitas pagrindines mokyklas. Tačiau stojantieji toliau mokytis profesijos jau turės pliusą dėl to, kad vienoje ar kitoje srityje yra įgiję įgūdžių”, – aiškino direktorius.

J. Perliuba akcentavo tai, jog Giedrių jaunimo mokykla yra gera vieta tiems vaikams, kuriems sunkiau mokytis, bet svarbu greičiau įsigyti profesiją. Juk ne kiekvienam įkandamos mokslo aukštumos, bet jis su malonumu nori ir gali tapti geru vienos ar kitos paklausios srities specialistu, tiesiog atrasti save.

Ateityje Giedrių jaunimo mokykloje planuojama pasiūlyti ir daugiau ikiprofesinio mokymo dalykų. Tereikia sulaukti finansavimo iš projekto ir ne mažiau svarbaus dalyko – naujove susidomėjusių mokinių.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Per miestą tekančią upę tenka šienauti dalgiais
* Skęstančiuosius gelbstintis vilkaviškietis apie savo gyvybę negalvoja
* Fotografijų parodoje skleidžiasi užslėptas krašto gamtos grožis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „humusas“ kaip valgio pavadinimas?
Vartosenoje jau paplitęs junginys avinžirnių užtepas, tačiau galimas ir adaptuotas variantas hùmusas.
Tai – tiršta pasta arba užtepas iš avinžirnių, sezamų sėklų, alyvuogių aliejaus ir česnakų, paplitęs Viduriniuosiuose Rytuose.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas