„Santaka“ / Keliautojų valgiaraštyje – ir šokoladas, ir varnalėšų šaknys

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-07-06 18:27

Dalinkitės:  


Ant medinio iešmo iškepta žuvis – daug skanesnė nei namuose.

Keliautojų valgiaraštyje – ir šokoladas, ir varnalėšų šaknys

Eglė MIČIULIENĖ


Paskutinį birželio dešimtadienį sukarintoje stovykloje „Temidė“ atostogavę Virbalio vidurinės mokyklos vyresniųjų klasių moksleiviai tikrai negali girtis, kad buvo lepinami patogiomis sąlygomis. Tačiau vaikai gali didžiuotis išlaikę neblogą vyriškumo egzaminą.



Vieni vaikinai

Stovykla „Temidė“ buvo surengta Virbalio vidurinės mokyklos socialiai remtiniems vaikams. Lėšų aktyviam moksleivių poilsiui organizuoti šios mokyklos mokytojas, krašto apsaugos savanoris Jonas Jurkynas gavo parašęs projektą. Stovyklauti buvo pakviesti 8–11 klasių mokiniai. Į „Temidę“ atvyko 26 vaikinukai. Merginoms, anot J.Jurkyno, karinio pobūdžio stovykloje sąlygos būtų gal kiek per sunkios.

Virbaliečiai stovyklavo dešimt dienų. Juos, be J.Jurkyno, prižiūrėjo dar trys instrukto- riai iš Marijampolės Tauro apygardos 4-osios rinktinės. Stovyklos metu vaikai patyrė įvairiausių įspūdžių.

Vaikai ruošėsi žygiui, mokėsi orientuotis gamtoje, nelaimės atveju suteikti draugui pirmąją pagalbą ir pan. Vieną dieną mokiniai stovyklavo paežerėje prie Virbalgirio miško.

Dar viena diena buvo skirta artimiau susipažinti su pasieniečio darbu: vadovai vaikus nuvežė į Rusijos pasienyje esančią Lieponos užkardą. Ten mokiniai klausė pasienio pareigūno pasakojimų, apžiūrėjo bei ardė ginklus, šaudė lazeriniu pistoletu.





Naktį – po polietilenu

Daugiausiai virbaliečių ištvermės pareikalavo keturių dienų žygis. Mokiniai pėsti keliavo nuo Pajevonio iki Gražiškių, iš ten – iki Lenkijos pasienio. Čia praleidę porą naktų keliauninkai patraukė prie Vištyčio ežero.

Stovyklautojai visą savo mantą turėjo tempti patys. Vargino ne tik pečius slegiančios kuprinės, bet ir karštis. Moksleiviai su instruktoriais ėjo ne keliais, o pievomis, laukais – orientuodamiesi tik kompasu ir žemėlapiais. Žygeivius vesti buvo patikėta navigatoriui – vienuoliktokui Eimantui Katiliui.

Mokiniai miegojo gryname ore, virš galvos pasidarę tik polietileno stogus. Prasčiau polietilenines dangas pasidariusius turistus vieną naktį „pašventino“ lietus.



Apetitu nesiskundė

– Rodėme vaikams, kad miške įmanoma išgyventi. Rūgštynės, kiškio kopūstai, varnalėšų šaknys, uogos, žuvys, vėžiai – gamtoje yra daug maisto. Pavyzdžiui, varnalėšą reikia išrauti, šaknį nuskusti ir valgyti – žalią arba keptą, – kareiviška receptūra dalijosi J.Jurkynas.

Iš tiesų vaikams nereikėjo maitintis vien rūgštynėmis ir kiškio kopūstais – jaunimas tik buvo supažindintas, kaip reikėtų elgtis ekstremaliais atvejais. Mokiniai buvo aprūpinti specialiais kariniais maisto daviniais. Šiuose kareiviams skirtuose pakuose yra košės, kurią išsivirti galima įdėtu specialiu šildytuvu. Daviniuose yra ir šokolado, medaus, riešutų – kaloringo, jėgų suteikiančio maisto.



Stovyklautojai ant laužo virėsi ir skanios sriubos, savo pagautų vėžių, kepė žuvį, kirto žemuoges, kurių rado labai daug.

Apetitas gryname ore, anot J.Jurkyno, buvo nenusakomas, ypač jaunesnių vaikų.



Egzaminą išlaikė

Paklaustas, ar nebuvo baisu imtis atsakomybės į žygį leistis su tokiu būriu jaunimo, J.Jurkynas sakė, jog stovyklautojai problemų nesukėlė. Be abejo, suaugusieji prižiūrėjo, kaip sekasi žygeivius vedančiam navigatoriui, skaičiavo, ar maudantis iš vandens kyšo visų stovyklautojų galvos. „Vaikai egzaminą išlaikė gerai“, – virbaliečius įvertino J.Jurkynas.

Po nelengvo žygio, paskutinę stovyklos dieną, mokiniai buvo nuvežti į Kauną. Ten jie kartu su vadovais „kariavo“ dažasvydžio klube – šaudėsi iš dažų pagamintomis kulkomis.



Publikuota: 2005-07-06 18:27:35

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai