„Santaka“ / Vilkaviškį garsino broliai dviratininkai Rutkauskai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-04-24 07:56

Dalinkitės:  


Juozas Rutkauskas (varžybų vyr. teisėjas) sveikina vilkaviškietį trenerį Artūrą Žemaitaitį, kurio auklėtinis Eimantas Gudiškis užėmė 6-ąją vietą Lietuvos moksleivių dviračių sporto žiemos čempionate Panevėžio treke.

Vilkaviškį garsino broliai dviratininkai Rutkauskai


Rytoj, balandžio 26 d., 11 val., J. Basanavičiaus aikštėje prasidės Vilkaviškio miesto bendruomenės organizuojamas tradicinis žygis „Dviračiu į plukių žydėjimą – 2009“. Šio, jau šeštojo, žygio metu bus surengtos mini varžybos jauniesiems jo dalyviams, o registracijos metu bus pristatytas stendas su informacija apie sportininkus – kilusius iš Vilkaviškio rajono dviratininkus.

Ryškų pėdsaką dviračių sporto istorijoje paliko broliai dviratininkai Rutkauskai.



Karjerą pradėjo kartu

Užbalių kaime (Vilkaviškio r.) gimę Antanas, Juozas ir Valentinas Rutkauskai dviračių sportu susidomėjo 1958 metais. Būsimieji sportininkai, kaip ir daugelis vilkaviškiečių, stebėdavo pro Vilkaviškį važiuojančius tuomet labai populiarių daugiadienių dviračių lenktynių dalyvius. Tada ir atsirado noras sportuoti patiems. Pirmiausia pradėjo Antanas ir Valentinas. Vieną kartą jie, dviračiais atvažiavę iš savo gimtojo Užbalių kaimo į Vilkaviškį, pasiprašė dalyvauti varžybose. Tokia buvo brolių karjeros pradžia, labai greitai prie jų prisijungė ir Juozas. Rutkauskus pastebėjo ir treniruotis pakvietė dviračių sporto puoselėtojas, ilgametis Vilkaviškio rajono „Nemuno“ sporto draugijos pirmininkas Vytautas Žukauskas. Pirmosios brolių, jau kaip Vilkaviškio „Nemuno“ draugijos sportininkų, varžybos buvo lenktynės aplink Vilkaviškio rajoną tais pačiais 1958 metais. Vilkaviškyje Rutkauskai sportavo iki 1960 m. Vėliau brolių sportinės karjeros keliai išsiskyrė.





Antanas Rutkauskas

1942 m. gimęs Antanas iš Vilkaviškio buvo pašauktas į karinę tarnybą, o po jos grįžo į Kauną, kur persikėlė gyventi tėvai. Kaune pradėjo treniruotis Kauno „Dinamo“ draugijos komandoje pas trenerį Kazį Paršaitį.

Geriausiai Antanui sekėsi individualiose rungtyse, o geriausių rezultatų jis pasiekė 1968–1969 m. 1968 m. dviračių plento atskiro starto 25 km lenktynėse jis tapo Lietuvos čempionu. Tais pačiais metais su Kauno komanda tapo Lietuvos dviračių komandinių lenktynių (100 km plente) 2-os vietos laimėtoju, Lietuvos dviračių kroso (28 km) varžybose – 2-os vietos laimėtoju, Lietuvos dviračių daugiadienėse lenktynėse irgi užėmė 2-ą vietą. 1969 m. Antanas pakartojo savo pasiekimą – Lietuvos dviračių krose (28 km) buvo antras. Tais pačiais metais Suchumyje vykusiose SSSR dviračių kroso (28 km) komandinėse lenktynėse kartu su kitais Lietuvos rinktinės nariais (R. Rudžiu, A. Berankiu ir P. Knieža) jis tapo SSSR čempionu. Iki mirties (2006 m.) A. Rutkauskas gyveno ir dirbo Kaune.



Juozas Rutkauskas

Juozas (gim. 1943 m.), 1960 m. iš Vilkaviškio atvykęs į Klaipėdą mokytis, treniravosi Klaipėdos „Atlanto“ klubo komandoje pas trenerį Zigmą Stogevičių.



1961 m., būdamas Lietuvos 2-osios rinktinės nariu, J. Rutkauskas dalyvavo Pabaltijo daugiadienėse lenktynėse Vilnius–Ryga–Talinas–Ryga (1382 km). 1962 m. jis – Lietuvos rinktinės narys dviračių treko varžybose (SSSR Tautų spartakiadoje Maskvoje); 1963 m. – „Žalgirio“ draugijos 2-os rinktinės narys Pabaltijo daugiadienėse dviračių lenktynėse Talinas–Ryga–Vilnius (1264 km). 1963 m. Juozas buvo pašauktas į karinę tarnybą. Iš ten grįžęs į Kauną 1966 m. trumpai treniravosi Kauno „Dinamo“ draugijoje ir su sportu atsisveikino.

Nuo 1985 m. iki dabar J. Rutkauskas dalyvauja dviračių sporto organizacinėje veikloje kaip nacionalinės kategorijos teisėjas. Šiuo metu gyvena Kaune.



Valentinas Rutkauskas

Valentinas (gim. 1943 m.) mokėsi Vilniaus geležinkeliečių mokykloje ir apie metus treniravosi „Spartako“ draugijoje. Palikęs nepatikusius mokslus, jis 1961 m. išvyko į Klaipėdą, kur tuo metu gyveno brolis Juozas. Čia treniravosi „Atlanto“ sporto klube. 1962 m. buvo pašauktas į karo tarnybą Sevastopolyje. Tarnybos metu 1964 m. dalyvaudamas varžybose įvykdė sporto meistro normatyvą.

1965 m. po karo tarnybos Valentinas grįžo į Kauną ir pradėjo treniruotis „Dinamo“ draugijoje pas trenerį Kazį Paršaitį. Ten jau sportavo ir jo brolis Antanas. Atstovaudamas šios draugijos antrajai komandai V. Rutkauskas 1966 m. dalyvavo daugiadienėse lenktynėse Vilnius–Gdanskas (1257 km), 1967 m. šiose lenktynėse startavo su „Nemuno“ draugijos komanda. 1969 m. Valentinas buvo pakviestas į Alytaus „Medvilnės“ komandą. Ši komanda 1969 m. ir 1970 m. tapo Lietuvos daugiadienių dviračių lenktynių antros vietos laimėtoja. 1970 m. Valentinas patyrė traumą ir sportininko karjerą baigė, bet su sportu neatsisveikino. Jis dirbo Alytaus sporto komiteto instruktoriumi, vėliau – šio komiteto pirmininku, „Nemuno“ ir „Žalgirio“ sporto draugijų pirmininku. Aštuonerius metus vadovavo Lietuvos dviračių sporto federacijos teisėjų sąjungai. Nuo 1997 iki 2004 m. (dvi kadencijas) dirbo Lietuvos dviračių sporto federacijos generaliniu sekretoriumi. Nuo 2004 m. iki dabar Valentinas Rutkauskas dirba Lietuvos moterų dviračių sporto klubo „Aušra Gruodis “ direktoriumi.



Už nuopelnus dviračių sporto organizavimo darbe Valentinas Rutkauskas 1998 m. buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 1-ojo laipsnio ordinu, o 2001 m. – Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu.



Dalius NEŠUKAITIS





Publikuota: 2009-04-24 07:56:32

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai