„Santaka“ / Svarbiausias tikslas – kurti palankias verslo sąlygas ir skatinti investicijas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20

Parduoda 0,74 ha žemės ūkio paskirties sklypą (1 km nuo Vilkaviškio, yra elektra prie kelio, tinka namui statyti), 0,25 ha namų valdą Vilkaviškio miesto ribose ir gretimą 0,14 ha žemės ūkio paskirties sklypą (galima pirkti abu kartu). Tel. 8 680 59 859.
Galioja iki: 2019-03-02 11:48:20

Parduoda hidraules žarnas traktoriui DT-75, paleidimo varikliuką PD-8, UAZ-452 dalis, grėblį-vartytuvą TZK-7, būgninius volus (300 l talpos), 5 m³ cisterną, grūdų sėjamąją SZ-3,6, siją (18 m), elektros variklius (3 kW–20 kW), vartomą 3 vagų plūgą. Tel. 8 643 28 365.
Galioja iki: 2019-03-02 15:11:28

Parduoda 1 t talpos plastikinį konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, 1 t talpos plastikinę talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.). Tel. 8 686 98 506.
Galioja iki: 2019-03-03 10:16:02

Parduodu 1 kambario butą su daliniais patogumais J.Basanavičiaus 10, Kybartuose (3000 Eur). Tel. 8 618 23 835.
Galioja iki: 2019-03-03 16:08:06Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-04-20 23:04

Dalinkitės:  


Paežerių dvaro sodybos oficinos ir bokšto rekonstravimo darbus aptarė (iš dešinės) Krašto muziejaus direktorius Antanas Žilinskas, Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjas Mindaugas Lenkas, vyriausieji specialistai Audrius Blažys ir Valdas Riklius.

Autorės nuotr.


Svarbiausias tikslas – kurti palankias verslo sąlygas ir skatinti investicijas

Savivaldybės Investicijų ir strateginio planavimo skyriuje dirba penki specialistai. Svarbiausi šio skyriaus uždaviniai yra kurti ir plėtoti Savivaldybės strateginio planavimo sistemą, rengti paraiškas finansinei paramai iš Sanglaudos, ES struktūrinių, kitų tikslinių fondų ir valstybės kapitalo investicijų programos gauti, sisteminti informaciją apie investicijų poreikius, organizuoti investicinių šaltinių paiešką, koordinuoti smulkaus ir vidutinio verslo, viešosios turizmo infrastruktūros plėtrą, bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis veiklą.

Apie skyriaus darbą kalbamės su vedėju Mindaugu LENKU.

– Kokias funkcijas, įgyvendindami numatytus uždavinius, atlieka Jūsų skyriaus specialistai?

– Specialistai rengia paraiškas finansinei paramai gauti iš investicijų programų; inicijuoja rajono strateginio plėtros ir veiklos planų rengimą ir koordinuoja jų įgyvendinimą; bendradarbiauja su institucijomis, užsiimančiomis investicijų politika; ruošia viešosios turizmo infrastruktūros projektus, viešųjų darbų programas, smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programas, koordinuoja jų įgyvendinimą; parengia ir teikia Savivaldybės tarybai tvirtinti finansinės paramos skyrimo smulkiam ir vidutiniam verslui sprendimų projektus, bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis programas ir prižiūri jų įgyvendinimą; koordinuoja Vilkaviškio turizmo ir versto informacijos centro veiklą, žemėlapių, Savivaldybę reprezentuojančių leidinių leidimą, informacinių stendų ir rodyklių įrengimą; išduoda leidimus (licencijas) ūkio subjektams, vykdantiems licencijuojamą komercinę-ūkinę veiklą; išduoda kaimo turizmo, nakvynės ir pusryčių bei turistinės stovyklos paslaugų teikimo pažymėjimus; derina keleivių vežimo vietiniais maršrutais grafikus, ruošia prekybos ir kitų paslaugų teikimo viešose vietose taisykles, fiksuoto pajamų mokesčio, vietinės rinkliavos tvarkos aprašo projektus ir kt.

– Savivaldybė kasmet remia rajono verslininkus. Kokia parama jie praeitais metais turėjo galimybę pasinaudoti?

– Savivaldybėje buvo įgyvendinama Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros 2008 metų programa. Pagrindinės smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo formos: dalinis kredito palūkanų dengimas, pradinių įmonių steigimosi, verslo planų rengimo išlaidų kompensavimas, dalyvavimo parodose ir mugėse ar jų organizavimo, reklaminių lankstinukų leidimo, verslininkų konsultavimo (mokymo) išlaidų kompensavimas. Dalinės paskolų palūkanų dengimo paramos rūšimi praeitais metais pasinaudojo keturiolika rajono uždarųjų akcinių bendrovių ir įmonių. Suteikta paramos už 98 603,13 Lt. Aštuoniolika įmonių turėjo galimybę pasidengti 10 095 Lt pradinio steigimosi išlaidų. Verslo planų rengimo išlaidų 900 Lt kompensacija suteikta vienos individualios įmonės savininkui. 330 Lt paramą gavo dvi rajono įstaigos konsultavimo išlaidoms padengti. Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros ir darbo vietų kūrimo fondo lėšomis pernai pasinaudojo du rajono gyventojai, kurių veiklos sritys – kirpyklos, kosmetikos kabinetai ir salonai, soliariumai. Jiems suteikta 10 000 Lt paskola.

– Kokia parama pasinaudojo nevyriausybinės organizacijos?

– Iš Savivaldybės biudžeto 2008 metais nevyriausybinių organizacijų veiklai finansuoti buvo skirta 60 000 Lt, įgyvendinta 60 projektų.

– Jūsų skyrius įmonėms išduoda licencijas verstis įvairia veikla. Ar daug jų tenka išrašyti per metus?

– Praeitais metais jų išdavėme šiek tiek mažiau nei ankstesniais metais, iš viso – 88. Verslininkai kreipiasi dėl licencijų prekiauti alkoholiniais gėrimais, tabako gaminiais, pirotechnikos priemonėmis, taip pat licencijų verstis prekyba naftos produktais, nefasuotu variklių benzinu, dyzelinu, biodyzelinu, dėl leidimų įrengti išorinę reklamą ir kt. 2008 metais už licencijavimo operacijas į biudžetą buvo gauta 20 601 Lt.

– Kokius projektus įgyvendinote praeitais metais?

– Mūsų skyrius 2008 metais Valstybės kapitalo investicijų 2009–2011 metų programai pateikė penkis projektus: dėl Paežerių dvaro-sodybos oficinos ir bokšto rekonstravimo, Vilkaviškio kultūros centro kapitalinio remonto, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos pastatų rekonstravimo, Vilkaviškio pagrindinės mokyklos pastato rekonstravimo, Sporto mokyklos salės kapitalinio remonto.

Praėjusiais metais jau baigėme įgyvendinti keletą projektų: dėl gyventojų anglų kalbos, kompiuterinio raštingumo ir verslumo mokymų, Vilkaviškio rajono savivaldybės bendrojo plano parengimo, Kisiniškių, Vokiškėlių ir Karalių gyvenviečių geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų valymo sistemų įrengimo, vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros Kybartuose, Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos konteinerinės katilinės statybos, vandentiekio ir nuotekų tinklų išplėtimo Vilkaviškyje.

Pernai pradėjome įgyvendinti projektą „Kybartų nuotekų valyklos statyba“, finansuojamą Sanglaudos fondo lėšomis. Projekto vertė – 11 745 tūkst. Lt.

Vykdant Socialinių paslaugų infrastruktūros plėtros 2008 metų programą, įgyvendintas projektas „Gudkaimio bendruomenės centras“, jo vertė – 100 000 litų.

Parengėme ir pateikėme paraiškas ES struktūrinių fondų 2007–2013 metų finansinio laikotarpio paramai gauti dėl Savivaldybės socialinių darbuotojų mokymų, Socialinės pagalbos centro rekonstrukcijos, Pilviškių seniūnijos griovių ir juose esančių statinių rekonstrukcijos, Kybartų vaikų globos namų, Vilkaviškio pagrindinės mokyklos, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos renovavimo ir kt.

– Kokie darbai artimiausiu metu laukia Jūsų skyriaus specialistų, kokius projektus planuojate įgyvendinti?

– Kartu su Lenkijos partneriais įgyvendiname bendrą projektą „Jaunimo bendradarbiavimas abipus sienos“. Jį įgyvendinant bus parengta techninė dokumentacija Vilkaviškio miesto stadiono rekonstrukcijai.

Parama iš ES regioninės plėtros fondo skiriama Bendradarbiavimo abipus sienos programai, kurios tikslas – skatinti tvarų pasienio regionų vystymąsi, didinant ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą. Projekto vertė – 524 400 Lt.

Parengta ir pateikta paraiška „Vilkaviškio rajono savivaldybės 2011–2018 m. strateginio plėtros plano, veiklos plano bei programų parengimas“ finansavimui gauti iš ES struktūrinių fondų pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę „Regioninės plėtros tobulinimas, regionų plėtros planai ir savivaldybių strateginiai plėtros planai“. Projekto vertė – 210 066 Lt.

Koordinavome Savivaldybės trumpalaikio planavimo dokumento – 2009–2011 metų strateginio veiklos plano rengimą. Ateinančiais metais bus pradėtas rengti naujas rajono strateginis plėtros planas.

Tikimės, kad šie dokumentai leis kryptingiau planuoti Savivaldybės įstaigų veiklą, efektyviau ir racionaliau paskirstyti bei naudoti finansinius išteklius.Daiva JUŠKEVIČIENĖ

Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyresnioji specialistėUžsk. 4997


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Aptariant miesto sodo projektą neapsieita be priekaištų
* Išmokę spausti aliejų žyniškiai ūkininkai pasijuto savose rogėse
* Seniai išnykusi liga grasina sugrįžti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kurios partijos, komiteto kandidatus rinktumėte į Savivaldybės tarybą?
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos
Visuomeninio rinkimų komiteto „Naujas startas“
Lietuvos socialdemokratų partijos
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio
Darbo partijosKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „gazonas“?
Gazonas vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė. Teikiami šio žodžio pakaitai veja, dekoratyvinė pievelė.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas