„Santaka“ / Komunaliniu ūkiu rajone rūpinasi Savivaldybės Vietinio ūkio skyrius

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-04-06 22:54

Dalinkitės:  


Kasdienes problemas bendrai sprendžia skyriaus vedėja Ina Blauzdžiūnienė (centre) ir vyriausieji specialistai Danutė Joana Mozūraitytė bei Algimantas Simanynas.

Autorės nuotr.


Komunaliniu ūkiu rajone rūpinasi Savivaldybės Vietinio ūkio skyrius

Vilkaviškio rajono savivaldybės Vietinio ūkio skyriuje dirba septyni specialistai. Svarbiausias šio skyriaus uždavinys – rengti ir įgyvendinti įstaigos politiką socialinės ir gamybinės infrastruktūros srityje. Apie skyriaus veiklą papasakojo vedėja Ina BLAUZDŽIŪNIENĖ.

– Supažindinkite su savo skyriaus funkcijomis.

– Mūsų skyrius organizuoja Savivaldybės tarybai nuosavybės teise priklausančio turto valdymą, naudojimą ir disponavimą juo, komunalinių paslaugų teikimą, vykdo užsakovo funkcijas kapitalinės statybos ir kapitalinio remonto srityje, vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūrą, sudaro ir tvarko piliečių, turinčių teisę į socialinį būstą, sąrašus, atstovauja Savivaldybės kapitalui uždarosiose akcinėse bendrovėse, kontroliuoja, kaip vykdomi Lietuvos Respublikos įstatymai, Vyriausybės nutarimai, Tarybos sprendimai, mero potvarkiai skyriaus reguliavimo sričiai priskirtose Savivaldybės įmonėse ir kt.

Taip pat skyrius pagal kompetenciją iki šiol dalyvavo sprendžiant pirminės sveikatos priežiūros klausimus, koordinavo ir vykdė viešuosius pirkimus. Dabar yra įsteigtas atskiras Viešųjų pirkimų skyrius, o sveikatos priežiūros klausimai perduoti Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriui.

– Kaip ir kokiu turtu disponavote praeitais metais?

– Nefinansinis Savivaldybės turtas 2008 metų sausio 1 dieną sudarė 95 003 tūkst. Lt, iš jo: ilgalaikis materialusis turtas likutine verte – 85 883 tūkst. Lt, ilgalaikis nematerialusis turtas – 431 tūkst. Lt, atsargos ir trumpalaikis materialusis turtas – 8 689 tūkst. Lt. Finansinis turtas ir įsipareigojimai – 49 102 tūkst. Lt.

Savivaldybė, siekdama ekonomiškai eksploatuoti ir išsaugoti jai nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą, laisvas nereikalingas patalpas išnuomoja juridiniams ir fiziniams asmenims arba panaudos pagrindais suteikia visuomeninėms organizacijoms, kitiems ūkio subjektams. Praeitais metais pagal panaudos sutartis patalpas suteikėme Aklųjų ir silpnaregių dienos centrui, Neįgaliųjų draugijai, Neįgaliųjų piligrimų bendrijai „Suartėkim“, Vilkaviškio krašto veiklos grupei, Kaimo bendruomenių sąjungai, Lietuvos šaulių sąjungos Marijampolės apskrities šaulių 4-ajai rinktinei, Geisteriškių, Matlaukio, Pūstapėdžių, Bartninkų, Vilkupių, Vištyčio, Karalkrėslio, Teiberių ir Mažųjų Šelvių, Pajevonio kaimų, Pilviškių miestelio bendruomenėms. Viešojo nuomos konkurso būdu išnuomotos patalpos odontologinės praktikos, vairavimo mokyklų, mažmeninės prekybos nespecializuotose parduotuvėse veiklai.

– Organizuojate daugumai gyventojų ypač aktualią kelių ir gatvių priežiūrą. Kas nuveikta šioje srityje?

– Per 2008 metus iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų atlikta kelių ir gatvių priežiūros, remonto bei naujos statybos darbų už 7 155,2 tūkst. Lt.

Vilkaviškio mieste suremontuoti kai kurių gatvių šaligatviai, automobilių stovėjimo aikštelės, taip pat aikštelės prie kai kurių daugiabučių gyvenamųjų namų. Rekonstruota Statybininkų gatvė, suremontuotos Vilniaus, Žemaitės, V. Montvilos, V. Kudirkos, K. Donelaičio gatvių asfalto dangos.

Nemažai įvairių darbų atlikta ir seniūnijų gyvenvietėse. Pavyzdžiui, Šeimenos seniūnijoje suremontuotas Paežerių gyvenvietės šaligatvis, po gatvę Gudelių ir Serdokų kaimuose, Alvite nutiestas Ežero gatvės šaligatvis. Kybartuose rekonstruojama Č. Darvino gatvė, suremontuotos Vištyčio, Tarybų, J. Basanavičiaus, Smėlyno gatvių stovėjimo aikštelės ir įvažiavimai, Šiaudiniškių kaimo kelias. Virbalio seniūnijoje rekonstruotas kelias Dailučiai–Mažučiai, Bartninkų seniūnijoje atnaujinta miestelio automobilių stovėjimo aikštelė, Vištyčio seniūnijoje – kai kurių gatvių šaligatviai, viena gatvė. Pilviškių seniūnijoje suremontuotos Ramoniškių, Alksnėnų, Paežerių gyvenviečių ir miestelio Geležinkelio gatvės, Gražiškių ir Pajevonio seniūnijose atnaujintos miestelių automobilių stovėjimo aikštelės, kai kurios gatvės, Keturvalakių seniūnijoje suremontuoti miestelio šaligatviai, dvi Karklinių gyvenvietės gatvės, vietinės reikšmės kelias, Klausučių seniūnijoje – Klausučių gyvenvietės gatvė, Gižų seniūnijoje – viena Gižų kaimo gatvė, pėsčiųjų takas K. Baršausko ir Liepų gatvėse ir kt.

– Kiekvienais metais nemažai lėšų skiriama ir įvairioms rajono įstaigoms, kitiems objektams remontuoti.

– Pernai valstybės investicijų programos lėšomis buvo suremontuotas Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyrius, rekonstruota Paežerių dvaro sodybos oficina ir bokštas, atliktas Vilkaviškio kultūros namų pastato kapitalinis remontas. Savivaldybės biudžeto lėšomis už 17,7 tūkst. Lt buvo parengtas Naujamiesčio individualių namų kvartalo gatvių apšvietimo rekonstrukcijos projektas. Vilkaviškio mieste už 87,9 tūkst. Lt įrengta riedučių aikštelė. Ramoniškiuose įsigytose patalpose baigiamos įrengti bibliotekos ir medicinos punkto patalpos, tam panaudota 100,6 tūkst. Lt ir kt.

Už banko paskolos lėšas suremontuota nemažai įvairių švietimo įstaigų tualetų, prausyklų, valgyklų. Vilkaviškio Salomėjos Nėries mokyklos pradinių klasių pastate apskritai buvo naujai įrengta valgykla. Atnaujinta nemažai ir šių įstaigų pastatų stogų, sutvarkytos elektros instaliacijos, pakeista nemažai šviestuvų, langų ir durų. Iš paskolos lėšų už 74,9 tūkst. Lt metaline tvora buvo aptverta Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ teritorija. 43,3 tūkst. Lt panaudota vieno Vilkaviškio miesto daugiabučio gyvenamojo namo stogui remontuoti. Atnaujintas Kybartų pirminės sveikatos priežiūros centro pastatas – išleista 420,4 tūkst. Lt. Už 19,6 tūkst. Lt sutvarkytas Vilkaviškio krašto muziejaus ūkinio pastato stogas.

– Kaip sekasi įgyvendinti daugiabučių gyvenamųjų namų remonto rėmimo programą?

– Praeitais metai šiai programai tęsti Savivaldybės biudžete buvo numatyta 242 tūkst. Lt. Šios programos lėšomis pasinaudojo 53 daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojai: Vilkaviškyje – 46 namų, Kybartuose – 5, Šeimenos seniūnijoje – 1, Vištyčio seniūnijoje – taip pat 1. Pernai pavyko suremontuoti penkiolikos daugiabučių namų stogus. Pakeisti 16 namų laiptinių langai, šešių – lauko durys, septynių – lauko durys ir langai, trijų – stogai ir laiptinių durys, vieno – stogas ir lauko durys, penkių namų – stogai, laiptinių langai ir lauko durys.

Galima pasidžiaugti, kad aktyviai programoje dalyvavo namų savininkų bendrijos. Paramos už 67,6 tūkst. Lt kreipėsi keturiolika bendrijų.

– Savivaldybė, siekdama geriau aptarnauti gyventojus, nuolat stengiasi sudaryti ir tinkamas visuomenės sveikatos priežiūros, sveikatos apsaugos įstaigų veiklos sąlygas.

– Iš tikrųjų visuomenės sveikatos priežiūrai skiriamas nemažas dėmesys. Praeitais metais buvo patvirtintos ir įvykdytos dvidešimt trys visuomenės sveikatos priežiūros programos.

Jos buvo skirtos vaikų sveikatai stiprinti, vaikų raidos, regos sutrikimų profilaktikai, ankstyvai radiologinei onkologinių ligų diagnostikai, osteoporozės, cukrinio diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų, vėžio profilaktikai, psichikos neįgaliesiems, neįgaliųjų integracijai į sveiką visuomenę, netaisyklingai laikysenai, toksokorozės, enterobiozės, narkomanijos, odos-venerinių ligų, tuberkuliozės profilaktikai, ankstyvai lėtinių imunologinių ligų diagnostikai, nefrologiniams ligoniams ir kt. Šioms programoms įgyvendinti buvo panaudota beveik 55 tūkst. Lt.

Šiuo metu mūsų rajone asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikia devynios sveikatos priežiūros įstaigos, iš jų penkios – viešosios, kurių steigėja yra Savivaldybė, keturios – privačios.

Veikia dvidešimt trys medicinos punktai ir keturios ambulatorijos. Savivaldybė šių įstaigų atnaujinimą, pradėtą dar 2005 metais, tęsė ir praeitais metais. Visiškai naujai įrengta Ramoniškių ambulatorija.Daiva JUŠKEVIČIENĖ

Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyresnioji specialistėUžsk. 4464


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Darbus ir dainas skyrė Lietuvai
* Pakeitęs pavardę praeities neištrinsi
* Vištyčio gyventojų sodyboje kas rytą pusryčiauja voverės
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas