„Santaka“ / Dėl mokyklos išlikimo bendruomenė ruošiasi kreiptis į teismą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15

Nebrangiai parduoda naudotą kietojo kuro katilą DEFRO (15 kW). Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-07-28 08:56:55

Parduoda dvi mėsines karves su veršiais, 12 metinių pieninių telyčių, 2 bulius (6 mėn. ir 1 metų). Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:23

Parduoda kombainą FERGUSON 206 (2,5 m pjaunamoji, yra smulkintuvas), 2 vietų melžimo aikštelę, grėblį-vartytuvą, 12 t traktorinę puspriekabę, traktorius FORTSCHRITT 323A ir MTZ-50, 5 korpusų plūgą KVERNELAND, traktorių T-150 su kultivatoriumi, 3 m grūdų sėjamąją, 800 l purkštuvą HARDI, ritininį presą, ekskavatorių JUMZ, vakuumo siurblį. Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:56Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-03-05 09:02

Dalinkitės:  


Mokytoja I. Berentienė ir mokinių tėvų atstovė Ž. Povilaitienė rodė raštus, kuriuose užfiksuoti puikūs Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos darbo rezultatai.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Dėl mokyklos išlikimo bendruomenė ruošiasi kreiptis į teismą

Eglė MIČIULIENĖ

Rankų nuleisti nežada

Po penktadienį įvykusio rajono Tarybos posėdžio už Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos išlikimą kovojantys bendruomenės nariai rankų nuleisti nežada.

Penktadienį buvo nubalsuota, jog Vilkaviškio „Aušros“ vidurinė mokykla būtų pertvarkyta į gimnaziją, o Salomėjos Nėries vidurinė mokykla reorganizuota, ją padalijant ir jos pagrindu įsteigiant Salomėjos Nėries pagrindinę mokyklą ir Vilkaviškio pradinę mokyklą.

Posėdyje dalyvavusi Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos tarybos pirmininko pavaduotoja Reda Besasparienė teigė, jog mokyklos taryba kartu su keletu rajono Savivaldybės tarybos opozicijos narių sprendimą ruošiasi apskųsti teismui.

„Nuomonę dėl mokyklos išlikimo išreiškė masė žmonių, o ji traktuojama kaip kelių asmenų ambicijos...“ – stebėjosi R. Besasparienė.Kreipėsi į ministrą

„Pirma reakcija į tai, kad Salomėjos Nėries vidurinė mokykla bus reorganizuojama į pagrindinę, buvo pernai surašyta mokinių peticija. Vėliau į kovą įsitraukė tėvai, nes buvo prikišta, jog vaikai – nepilnamečiai. Kreipėmės į merą A. Bagušinską, į Seimo narį A. Butkevičių. Teko išgirsti įvairių nuomonių: kad viskas nuspręsta, kad verda tiktai mamų ambicijos. Jokio rezultato nepasiekėme, nes argumentų „prieš“ visada buvo daug, o „už“ net nebuvo ieškoma“, – sakė Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos mokinių tėvų atstovė Živilė Povilaitienė.

Beveik prieš mėnesį Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos bendruomenės atstovai kreipėsi į švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių su prašymu „Padėti išsaugoti Vilkaviškio S. Nėries vidurinę mokyklą nuo nepagrįstos reorganizacijos“. „Norėjome, kad bent laikinai būtų sustabdytas mokyklos vertimas pagrindine. Pirmas ministro klausimas mums buvo apie tai, ar priimant sprendimą buvo diskutuota su visuomene... Vadinasi, visuomenės nuomonė svarbi, nors iki šiol to nejutome. G. Steponavičius pažadėjo gilintis į šį klausimą“, – kalbėjo Ž. Povilaitienė.Tarp bendraminčių

Likus savaitei iki pastarojo Tarybos posėdžio keletas Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos bendruomenės atstovų – mokytojų ir tėvų – važiavo į Marijampolėje vykusią Suvalkijos krašto konferenciją „Mokytojų saugumas – ne tik mokytojų reikalas“. „Pirmą kartą pajutome, kad esame tarp bendraminčių“, – sakė Ž. Povilaitienė.

Kaip viena iš pedagogų saugumo problemų buvo akcentuojamas mokyklų struktūros pakeitimas. Konferencijoje buvo išdėstyti atliktos pedagogų apklausos rezultatai. Į klausimą „Ar 20 metų trunkanti reforma padeda kurti saugią ir darbingą aplinką?“ tik 3 proc. apklaustųjų atsakė teigiamai. Į klausimą „Ar pritariate mokyklų struktūros pertvarkai?“ teigiamai atsakė 10 proc. respondentų.

Vilkaviškiečiai konferencijoje perskaitė kreipimąsi dėl Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos reorganizacijos pertvarkant rajono mokyklų tinklą. Jame išdėstyta griežta mokyklos bendruomenės pozicija. „Vilkaviškio rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, vykdoma švietimo tinklo pertvarka bei pasirinkti metodai pažeidžia žmogaus teises ir prieštarauja Vyriausybės programoje numatytiems švietimo politikos tikslams ir uždaviniams, nesiklausant jokių argumentų, neišanalizavus laukiamų pasekmių – skubiai ir neapgalvotai“, – rašoma kreipimesi. Jame išdėstyti aukšti šios mokyklos mokinių valstybinių brandos egzaminų, puikūs olimpiadų rezultatai, kiti pasiekimai. Primenama, jog vasario mėnesį mokyklos internetiniame puslapyje buvo atlikta apklausa „Ar pritariate, jog Salomėjos Nėries mokykla liktų vidurine?“ 92 proc. respondentų atsakė teigiamai.Patirtis – nekokia

„Konferencijos metu pedagogams buvo prikišta, kad jie mato tik tamsiąsias reformos puses. Bet kai viena mokytoja paprašė pasakyti, kokios yra šviesiosios reformos pusės, į tai nieko nebuvo atsakyta“, – kalbėjo Ž. Povilaitienė.

Anot Ž. Povilaitienės ir konferencijoje dalyvavusios mokytojos Irenos Berentienės, ypač didelė problema iškyla, kai vienoje vietoje koncentruojasi panašaus amžiaus didelės grupės jaunuolių.

„Utenos rajonas vienas pirmųjų įvykdė šią reformą: ten jau nebėra vidurinių mokyklų – tik pradinės, pagrindinės ir keturmetės gimnazijos. Dabar Utenos mokytojai kreipiasi į kitus, kad neleistų to paties padaryti iš savo mokyklų. Jų teigimu, smarkiai padidėjo nepilnamečių nusikalstamumas. Apie normalų mokymąsi negali būti kalbos, nes mokytojas turi dirbti tramdytoju, palaikyti tvarką. Įsivaizduokite, kad į mokyklą suplūsta tūkstantis 5–8 klasių mokinių. To paties amžiaus vaikų (ir dar paauglių) – po aštuonias ar devynias klases! Ar žinote, kaip su jais reikia dirbti?“ – kalbėjo I. Berentienė.

Konferencijoje buvo netgi išsakyta mintis, kad priedus prie atlyginimų reikėtų skirti ne gimnazijų, o pagrindinių mokyklų mokytojams, nes jie čia nebenorės dirbti.

Mokyklos atstovės stebėjosi, kodėl klausimų nekyla „Aušros“ vidurinės mokyklos mokinių tėvams ir mokytojams. „Ar jiems gerai, kad vaikai, turėdami visai pašonėje mokyklą, turės eiti į kitą miesto galą? Ar gerai, kad mokiniai vieneriems ar dvejiems metams bus „permetami“ į kitą mokyklą, pas kitus mokytojus, po to vėl turės grįžti atgal? Mokykla ne tik teikia žinių, bet ir ugdo asmenybę. Kur tas ugdymo procesas, jei vaikas bus stumdomas iš vienos mokyklos į kitą?“ – kalbėjo Ž. Povilaitienė.Vienur telpa, kitur – ne

Ne tik dėl Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos išlikimo kovojančius žmones stebina pats naujosios gimnazijos statusas. Mūsų visuomenėje gimnazija nuo seno įsivaizduojama kaip aukštesnio lygio ugdymo įstaiga, kurioje turėtų mokytis gabiausi ir geriausi vaikai. Tačiau pagal dabartinę reformą į gimnaziją eis ne gabiausi vaikai, o visi 8 klases baigę mokiniai, kurie nenorės mokytis profesinėje mokykloje. Net ir tie, kuriems reikia modifikuoto ugdymo.

„Nebeliks pasirinkimo – arba profesinė, arba gimnazija, – sakė I. Berentienė. – O buvo laikas, kai sakėme, kad gimnazija turėtų būti ten, kur šiuo metu yra Vilkaviškio pagrindinė mokykla. Ten galėjo sueiti geriausi mokytojai, gabiausi vaikai. Tada būtų išlikusi ir pasirinkimo teisė tėvams bei vaikams. Bet šitas planas labai tyliai numirė ir gimė naujas.“

Daugeliui nesuprantamas ir faktas, kodėl, tarkime, Pilviškiuose po vienu gimnazijos stogu sutelpa ir pagrindinės, ir vyresniųjų mokinių klasės. Vilkaviškyje toks variantas neįmanomas.

„Kaip pavyzdį galiu pateikti ir Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją. Ji gimnazijos statusą turi jau daugiau kaip 10 metų. Tačiau dar tik šiemet ten atsisakyta penktų klasių, o šeštų ir septintų klasių mokiniai joje mokosi iki šiol. Taigi dešimt metų gimnazija egzistavo su priaugančiomis progimnazijos klasėmis. Argi tai – ne puikus pavyzdys? Juk taip išsispręstų problema, kur dėti „Aušros“ mokyklos 5–8 klasių mokinius, jei Vilkaviškio Salomėjos Nėries mokykla išliktų vidurine“, – sakė Ž. Povilaitienė.Reforma dėl reformos

Švietimo reforma, nors ir daugelyje vietų kritikuojama, nors ir vėžlio greičiu, bet po truputį juda į priekį. Ar dar įmanoma sustabdyti traukinį, kai vagonų durys, atrodo, jau užsidarė?

Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos bendruomenės atstovai to tikisi žinodami, jog Lietuvoje sustabdyta kelių vidurinių mokyklų reorganizacija į pagrindines.

Šį pirmadienį Kauno apygardos teisme bylą prieš savivaldybę laimėjo Alytaus Vidzgirio vidurinė mokykla. Teismui sprendimą dėl reorganizacijos apskundusi Visagino vidurinė mokykla. Seimo kontrolieriai pradėję tyrimą dėl Zarasų rajono ir Visagino savivaldybių mokyklų reorganizavimo.

„Nesuprantama, kaip galima griauti šitokią stiprią mokyklą, kurioje mokosi per 1600 mokinių. Tai yra pirmoji vidurinė mokykla Vilkaviškyje, įkurta dar 1940 metais, turinti stiprų 140 pedagogų kolektyvą, tvirtas tradicijas, teikianti aukštos kokybės ugdymo paslaugas. Užtenka palyginti pernai metų brandos egzaminų rezultatus: visų dalykų, išskyrus istoriją ir fiziką (pastarojo dalyko rezultatai vienodi), mūsų mokykloje jie geresni nei „Aušros“ vidurinės mokyklos mokinių. Tai kam tada kilnoti vaikus iš vienos patalpos į kitą, jei rezultatas anksčiau buvo absoliučiai tas pats ir dar geresnis? Kažkas labai taikliai pasakė, kad tai – tik reforma vardan reformos. Negalvojama nei apie pačius vaikus, nei apie pedagogus“, – kalbėjo mokytoja I. Berentienė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vietoje tilto Naujamiestyje rengiama plieninė pralaida
* Mirusiųjų miestai lieka be medžių
* Kelyje kaip ir gyvenime – svarbiausia yra drausmė
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate laimėjęs loterijoje?
Taip, laimėjau vertingų prizų.
Tik smulkias sumas.
Loterijoje man nesiseka.
Niekada nedalyvauju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „šimtukininkas“?
Taip, naujadaras šimtukininkas, šimtukininkė yra vartotinas. Šio daiktavardžio apibrėžtis – „kas išlaikė bent vieną baigiamąjį egzaminą šimtuku“. Pvz.: Šimtukininkai dažnai rinkosi sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos, fizinių ir biomedicinos mokslų studijų krypties programas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas