„Santaka“ / Skyrius tvarko Savivaldybės buhalterinę apskaitą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-02-24 09:05

Dalinkitės:  


Apskaitos skyriaus vedėja Marijona Gudaitienė ir specialistės Jūratė Šarkauskienė, Bronė Bagdonienė, Lina Stepšienė teigia, kad svarbiausias jų tikslas – užtikrinti teisingą finansinę ir buhalterinę apskaitą.

Autorės nuotr.


Skyrius tvarko Savivaldybės buhalterinę apskaitą

Praeitų metų pabaigoje Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba patvirtino naują Administracijos struktūrą. Rajono gyventojus supažindinsime su kiekvienu Savivaldybės administracijos skyriumi atskirai, papasakosime, kokia yra kiekvieno skyriaus veikla, funkcijos, kas nuveikta per pastaruosius metus.

Šiandien – pokalbis su Apskaitos skyriaus vedėja Marijona GUDAITIENE.– Supažindinkite su savo skyriaus darbuotojais.

– Mūsų kolektyvas moteriškas – jame dirba aštuonios valstybės tarnautojos, viena moteris dirba pagal darbo sutartį. Skyriaus darbuotojos gerai išmano apskaitos darbo ypatumus, atlieka finansines analizes, teikia įvairias ataskaitas valstybės institucijoms. Darbuotojos kelia kvalifikaciją įvairiuose seminaruose. Nuo šių metų pradėjome taikyti naują kompiuterinę programą, su kuria dirbant turėtų palengvėti nuo ateinančių metų savivaldybėse įdiegiamų Viešojo sektoriaus apskaitos standartų taikymas.

– Kokie svarbiausi Jūsų skyriaus uždaviniai?

– Mūsų skyrius tvarko finansinę ir buhalterinę apskaitą, ruošia ir teikia Finansų ir biudžeto skyriui biudžeto išlaidų sąmatų projektus, kontroliuoja biudžeto išlaidų sąmatų vykdymą, sudaro biudžeto išlaidų sąmatų vykdymo balansą ir apyskaitas pagal patvirtintus ekonominės klasifikacijos straipsnius, fiksuoja finansines operacijas, grupuoja, kaupia, analizuoja ir pateikia informaciją Savivaldybės vadovams bei padaliniams. Taip pat turime užtikrinti turto ir ūkinių operacijų apskaitą, dalyvauti inventorizacijose ir kita.

Skyrius tvarko įvairias apskaitas: visų dvylikos seniūnijų, Administracijos skyrių išlaikymo, valstybės investicijų programų lėšų, įvairių projektų iš ES fondų gaunamų lėšų, privatizavimo fondo lėšų, aplinkos apsaugos programos lėšų, pavedimų lėšų, skirtų įvairiems projektams vykdyti, mokinių stovykloms organizuoti, Savivaldybės vykdomų statybos projektų, pastatų rekonstrukcijos, mokinių socialinės paramos lėšų, komunalinių darbų lėšų, kultūrai ir poilsiui skirtų lėšų, nevyriausybinių organizacijų ir kaimo bendruomenių iš Savivaldybės biudžeto vykdomų projektų lėšų, pervedamų lėšų viešosioms įstaigoms pavedimams vykdyti ir kitas.

Didžiausią tvarkomos apskaitos dalį sudaro biudžeto išlaidų apskaita. Praėjusiais metais buvo parengti 72 biudžeto išlaidų sąmatų projektai.

– Jūsų skyrius taip pat tvarko Savivaldybės ilgalaikio ir trumpalaikio materialiojo turto apskaitą. Kiek turto Savivaldybė įsigijo praeitais metais?

– Per 2008 metus iš Savivaldybės biudžeto lėšų ilgalaikio turto įsigyta už 8 146 244 Lt, trumpalaikio – už 768 558 Lt. Iš viso Savivaldybės administracijos balanse apskaitomo ilgalaikio ir trumpalaikio turto vertė yra 195 711 502 Lt.

Praeitais metais 156 872 Lt buvo skirta vaizdo stebėjimo kameroms įsigyti. Už 87 860 Lt įrengta riedutininkų ir riedlentininkų aikštelė Vilkaviškio mieste. 3 089 092 Lt panaudota nuotekų surinkimo sistemos įrengimo darbams Karalių, Kisiniškių ir Vokiškėlių kaimuose, už 82 028 Lt įsigyta kompiuterių ir kompiuterinės įrangos. Už 67 000 Lt nupirktas socialinis būstas, už 10 000 Lt – patalpos Andriškių kaime, už 45 000 Lt – pastatas Ramoniškių kaime. Iš valstybės investicijų programos Vilkaviškio kultūros centro pastatui remontuoti panaudota 1 099 994 Lt, Paežerių dvaro oficinai ir Vilkaviškio ligoninės pastatui remontuoti – po 500 000 Lt. Melioracijos darbams praeitais metais buvo panaudota 1 587 000 Lt. Už 192 619 Lt seniūnijos įsigijo turto, reikalingo komunaliniams darbams atlikti ir kt.

– Nemažai turto neatlygintinai yra gaunama iš gana įvairių finansavimo šaltinių?

– Taip, tai tiesa. Pavyzdžiui, iš Švietimo ir mokslo bei Kultūros ministerijų švietimo įstaigoms buvo gauta kompiuterinės įrangos už 239 453 Lt, iš Aplinkos ministerijos – už 81 161 Lt konteinerių atliekoms rūšiuoti, iš Neįgaliųjų reikalų departamento prie LR Vyriausybės – už 39 299 Lt keltuvas neįgaliam žmogui, iš Kūno kultūros ir sporto departamento – už 85 572 Lt universali dirbtinės dangos sporto aikštelė, kuri perduota „Aušros“ vidurinei mokyklai, iš Marijampolės apskrities viršininko administracijos – už 1 677 400 Lt Kybartų mieste esanti stačiatikių cerkvė, kuri grąžinta stačiatikių religinei bendruomenei. Iš Lietuvos žemdirbystės instituto už 162 039 Lt gautos patalpos Klausučių seniūnijai, iš valstybės specialiosios programos energijos efektyvumui didinti buvo gauta 388 923 Lt Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos biokatilinei rekonstruoti ir kt. Iš viso gauta turto neatlygintinai ir iš kitų finansavimo šaltinių už 13 009 393 Lt.

– Ar daug ir dėl kokių priežasčių tenka nurašyti Savivaldybės turto?

– Per praeitus metus ilgalaikio turto buvo nurašyta už 11 565 097 Lt, trumpalaikio – už 239 080 Lt. Priežastys įvairios. Pavyzdžiui, už 95 070 Lt buvo parduota butų ir gyvenamųjų namų, už 701 351 Lt neatlygintinai perduota turto biudžetinėms įstaigoms. Pagal Vyriausybės nustatytą tvarką dalis turto iš ilgalaikio perkelta į trumpalaikį. Savivaldybės administracijos balanse apskaitomas viešųjų įstaigų turtas, kuris perduotas joms naudoti pagal panaudos sutartis. Vilkaviškio ligoninėje esančio pagal panaudos sutartį turto buvo nurašyta už 886 613 Lt, Vilkaviškio PSPC – už 61 627 Lt, Kybartų kultūros centre – už 35 557 Lt, perduota valymo įrengimų UAB „Vilkaviškio vandenys“ už 7 284 640 Lt ir kt.

– Jei susumuotumėte visus darbo rezultatus, ar galėtumėte teigti, kad praeiti metai buvo sėkmingi?

– Tai nebuvo patys sėkmingiausi finansiniai metai. Rajono Savivaldybės biudžetas negavo planuotų pajamų, todėl paskutinį metų ketvirtį pradėjo strigti finansavimas, skirtas atsiskaitymams už prekes, paslaugas bei atliktus darbus. Pagal patikslintas sąmatas per metus negauta 1 851 894 Lt lėšų išlaidoms dengti, todėl kreditoriniai įsiskolinimai, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo negauta finansavimo suma.• Į rajono Savivaldybės administracijos struktūrą įeina Administracijos direktorius, direktoriaus pavaduotojas, Apskaitos, Architektūros ir urbanistikos, Bendrasis, Centralizuotas vidaus audito, Civilinės metrikacijos, Finansų ir biudžeto, Informacinių technologijų, Investicijų ir strateginio planavimo, Juridinis, Kultūros, Personalo, Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros, Švietimo, Vaiko teisių apsaugos, Viešųjų pirkimų, Vietinio ūkio, Žemės ūkio skyriai.

• Administracijai priklauso Bartninkų, Gižų, Gražiškių, Keturvalakių, Kybartų, Klausučių, Pajevonio, Pilviškių, Šeimenos, Vilkaviškio miesto, Virbalio, Vištyčio seniūnijos (Savivaldybės administracijos filialai) ir pareigybės, neįeinančios į struktūrinius padalinius: vyriausiasis civilinės saugos specialistas, ekologas (vyriausiasis specialistas), karo prievolės vyriausiasis specialistas, kūno kultūros ir sporto vyriausiasis specialistas.

• Esminis struktūros pasikeitimas – nebeliko iki šiol buvusių tarnybų. Visos jos tapo skyriais. Be to, įkurti du nauji skyriai – Personalo ir Viešųjų pirkimų. Pakeisti kai kurių padalinių pavadinimai. Pavyzdžiui, Informatikos tarnyba tapo Informacinių technologijų skyriumi, Ekonomikos plėtros skyrius pakeistas į Investicijų ir strateginio planavimo, Socialinės paramos skyrius tapo Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriumi.
Daiva JUŠKEVIČIENĖ

Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyresnioji specialistėUžsk. 2429


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkai vengia savarankiškai deklaruoti pasėlius
* Eiti su lazdomis blogo oro nėra
* Dėl šuns lojimo darbo turi Savivaldybė ir policija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „daleisti“?
Ne, nes jis sudarytas su svetimu priešdėliu da-. Vietoj daleisti teikiami šie veiksmažodžiai: 1. leisti atsirasti, pa(si)daryti, pvz.: Negalime daleisti pažeidimų (= leisti atsirasti pažeidimams ); 2. sakyti, tarti, manyti, pvz.: Daleiskim (= Sakykim; Tarkim ), tu teisus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas