Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.

Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2009-02-05 09:28

Dalinkitės:

Pegalės džiaugsmas spindi turnyro nugalėtojų – „Gintrėjos“ komandos krepšininkų – veiduose.

Romo ČĖPLOS nuotr.

„Santakos“ laikraščio taurės krepšinio turnyras

Laima VABALIENĖ

„Gintrėjos“ komanda turnyro taurės iš rankų nebepaleidžia

Penkiasdešimt antrasis „Santakos“ laikraščio taurės krepšinio turnyras baigėsi dar vieną kartą nugalėtojų sąraše pakartodamas „Gintrėjos“ vardą. Be pralaimėjimų baigusi turnyrą, ši komanda „Santakos“ taurę iškovojo jau šeštąjį kartą.

Azarto nestigo

Paskutinės turnyro varžybos vyko praėjusį savaitgalį. Šeštadienį buvo žaidžiamos pusfinalio rungtynės, sekmadienį – finalo. Bene pati atkakliausia kova vyko šeštadienį tarp antrą ir trečią vietą turnyrinėje lentelėje užimančių „Opiniogravio“ ir „PROdažų“ komandų. Iki pat rungtynių pabaigos nebuvo aišku, kas pelnys teisę sekmadienį kovoti dėl taurės. „PROdažų“ jaunimas pirmajame kėlinyje labai atidžiai dengė „Opiniogravio“ žaidėjus. Šie bandė taškus pelnyti tolimais metimais, tačiau jie buvo netaiklūs. Rezultatas svyravo tai vienos, tai kitos komandos naudai. Pirmasis kėlinys baigėsi „PROdažų“ persvara 24:22. Antrajame kėlinyje aktyviau ėmę žaisti „Opiniogravio“ vyrai rezultatą išlygino, penkiais taškais persvėrė, bet ši persvara greitai sutirpo. Antrojo kėlinio pabaigą paskelbęs teisėjo švilpukas užfiksavo „PROdažams“ palankesnį rezultatą 43:40. Taškas į tašką kova vyko ir trečiajame kėlinyje, kurį trijų taškų persvara (64:61) laimėjo „Opiniogravis“. Nė viena komanda neatsipalaidavo ir paskutiniame etape. Grumiantis dėl kiekvieno kamuolio, dėl kiekvieno taško rezultatas net 2 min. buvo lygus 72:72. Tačiau rungtynių pabaigoje efektyviau sužaidė daugiau patirties turinti „Opiniogravio“ komanda. Taiklūs A. Bagdono metimai, T. Bonkevičiaus atakos bei gražios ir rezultatyvios D. Gražulio kontratakos šiai komandai atnešė pergalę 79:74. Daugiausiai taškų per rungtynes pelnė A. Bagdonas (24), T. Bonkevičius (21) ir M. Barauskas (12). „PROdažų“ komandoje rezultatyviausi buvo T. Kvederavičius (25 tšk.), D. Padolskis (18 tšk.) ir R. Mačiulaitis (11 tšk.).

Antrosios pusfinalio rungtynės vyko tarp „Gintrėjos“ ir „Balmepos“ komandų. Varžybų pradžioje persvarą įgijusi „Gintrėja“ pirmavo iki pat rungtynių pabaigos. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 17:11, antrasis – 37:22. Trečiajame kėlinyje taiklūs G. Girniukaičio bei V. Lazarenkos tritaškiai metimai bei V. Merkevičiaus pelnyti taškai skirtumą tarp komandų sumažino iki vieno taško. Tačiau „Gintrėja“ susigriebė ir baigė kėlinį 57:47. Ketvirtame kėlinyje „Balmepa“ vėl buvo priartėjusi prie varžovų, tačiau greitai penkių taškų skirtumas ėmė nesulaikomai didėti „Gintrėjos“ naudai ir rungtynės baigėsi jos pergale 89:72. Daugiausiai taškų nugalėtojams pelnė T. Šunskis (21), A. Šunskis (18) ir R. Cicėnas (17). „Balmepos“ komandoje taikliausi buvo G. Girniukaitis (19), A. Geležiūnas (13) ir V. Merkevičius (12). Atkakliose šių komandų rungtynėse netrūko ir aštresnių akimirkų. Tačiau pusfinalio rungtynėms teisėjavę nacionalinės kategorijos teisėjai iš Marijampolės A. Gelvich ir S. Stankūnas neleido emocijoms įsisiūbuoti. Už ginčus su teisėjais dvi technines pražangas užsidirbo „Gintrėjos“ krepšininkas V. Matukaitis.

Finalas – 100:50

Baigę šeštadienio kovas krepšininkai neturėjo laiko ilsėtis ir atsipalaiduoti. Sekmadienį jų laukė lemiami susitikimai – kova dėl medalių ir taurės.

Finalinėms rungtynėms taip pat teisėjavo nacionalinės kategorijos teisėjai A. Gelvich ir R. Vitkus. Pirmosios rungtynės turėjo atsakyti į klausimą, kas turnyre užims trečią vietą ir laimės bronzos medalius. Į aikštelę išbėgo „PROdažų“ ir „Balmepos“ komandos. Pastarosios žaidėjai iš karto ėmė spausti varžovus ir rinkti taškus. „PROdažų“ vaikinams nesisekė nei apginti savo krepšio, nei taikliai atakuoti. Pirmąjį kėlinį jie pralaimėjo 13:32. Panašiai situacija klostėsi ir antrame kėlinuke. Vienu metu komandas skyrė net 25 taškai. Tačiau kai pavėlavęs į rungtynes „PROdažų“ komandos gretas papildė V. Kružikas, situacija ėmė keistis. Po dviejų kėlinių „Balmepa“ pirmavo 15 taškų skirtumu 53:38, bet „PROdažai“ po truputį ėmė vytis varžovus. Rezultatyvios V. Kružiko atakos kiek sutrikdė varžovų gretas. Bet įžaidėjo G. Girniukaičio dėka „Balmepa“ greitai atgavo pasitikėjimą savo jėgomis ir vėl išsiveržė į priekį. Trečią kėlinuką ji laimėjo rezultatu 71:53. Paskutiniame rungtynių etape „PROdažai“ dėjo daug pastangų pergalei pasiekti, bet geriau susižaidusi „Balmepa“ liko nepalaužiama ir iškovojo pergalę 93:82, lėmusią komandai bronzos medalius. Daugiausiai naudos komandai savo žaidimu davė G. Girniukaitis, pelnęs 34 taškus, 20 taškų pelnė M. Galinaitis, 19 taškų – R. Mačiulaitis. „PROdažų“ komandoje pasižymėjo V. Kružikas (28 tšk.), L. Švarca (17 tšk.) ir T. Kvederavičius (15 tšk.).

„Santakos“ taurės likimas buvo sprendžiamas paskutinėse rungtynėse, kuriose susitiko lyderė „Gintrėja“ ir ilgiausiai „Santakos“ turnyre žaidžianti „Opiniogravio“ komanda. Tačiau sekmadienis turnyro veteranei tapo „juoda“ diena. Jaunesni „Gintrėjos“ krepšininkai nuo pirmųjų žaidimo akimirkų diktavo savo tempą: greitos jų atakos, tikslūs metimai „Opiniogravio“ vyrams neleido net kvėptelėti. O kai dar nepasisekė keli pirmieji metimai, „Opiniogravis“, pasak žiūrovų, atsidūrė nokaute. Baigiantis šeštai kėlinio minutei šios komandos žaidėjai dar nebuvo pelnę nė vieno taško. Prieš pirmąją pertraukėlę „Gintrėja“ pirmavo 36:7. Atsigauti „Opiniograviui“ nepasisekė nė varžyboms įsibėgėjant, o „Gintrėja“ ir toliau žaidė su polėkiu: nemažino spartos, demonstravo gražius perdavimus, taiklius metimus. Tai liudija ir rungtynių eiga: antras kėlinys baigėsi rezultatu 61:22, trečias – 82:34. Rungtynėms einant į pabaigą žiūrovai jau skandavo: „Šimtą, šimtą!“ Ir paskutinėmis žaidimo sekundėmis švieslentėje sužibo gražus skaičius 100:50. Tokiu rezultatu baigėsi penkiasdešimt antrasis „Santakos“ laikraščio taurės turnyras, kurio nugalėtoja tapo „Gintrėjos“ komanda. Verslininko G. Brokevičiaus šefuojami vaikinai dar kartą įrodė, kad yra verti jau keletą metų užimamų aukščiausių pozicijų turnyre. Gerai žaidžia visi komandos nariai, o šiose rungtynėse pasižymėjo broliai R. ir A. Šunskiai (20 ir 14 tšk.), A. Anelauskas ir V. Matukaitis (po 18 tšk.), R. Gylys ir M. Geležiūnas (po 10 tšk.). Antrą vietą užėmusios „Opiniogravio“ komandos snaiperių rezultatai šįkart buvo kuklesni: T. Bonkevičius pelnė 10 taškų, A. Bagdonas – 9, E. Klimašauskas – 8.

Apdovanojimai

Pirmąją vietą turnyre užėmusiai „Gintrėjos“ komandai „Santakos“ laikraščio redaktorė D. Apanavičienė įteikė taurę bei rajono Savivaldybės diplomus, prizines vietas užėmusių komandų žaidėjams – atitinkamos spalvos medalius. Tradiciškai geriausiems finalinio ketvertuko komandų žaidėjams teko „Santakos“ prizai – kvietimai apsilankyti boulingo klube. Geriausiais turnyro žaidėjais buvo išrinkti Arnoldas Anelauskas („Gintrėja“), Marius Barauskas („Opiniogravis“), Gražvydas Girniukaitis („Balmepa“) ir Tadas Kvederavičius („PROdažai“). Savivaldybės prizai – krepšinio kamuoliai – įteikti naudingiausiems komandų žaidėjams: Rolandui Šunskiui („Gintrėja“), Tomui Bonkevičiui („Opiniogravis“), Artūrui Geležiūnui („Balmepa“) ir Dainiui Podolskiui („PROdažai“).

„Santakos“ redakcija kaip padėką skyrė savo firminius suvenyrus daugiausiai varžyboms teisėjavusiems teisėjams: A. Karaliui, R. Girniukaičiui, N. Žaliabarščiui bei vyr. teisėjui V. Krukauskui, taip pat pagrindiniam varžybų organizatoriui – Savivaldybės kūno kultūros ir sporto vyr. specialistui R. Lipinui, kuriam šis turnyras buvo jubiliejinis – dešimtasis.

Beveik tris mėnesius trukusiame turnyre buvo sužaista beveik 70 rungtynių. Jos vyko dviejose lygose, dalyvavo 21 komanda. Priminsime, kad antroje lygoje nugalėtojų vardą iškovojo Keturvalakių krepšininkai.