Sekmadienį „Gintrėja“ nesunkiai įveikė „Balmepos“ vaikinus.

Romo ČĖPLOS nuotr.

„Santakos“ laikraščio taurės krepšinio turnyras

Artėjanti turnyro pabaiga „kaitina“ krepšininkų žaidimą

Į pabaigą eina „Santakos“ laikraščio taurės krepšinio turnyras. Ateinantį šeštadienį po „Balmepos“ ir „Opiniogravio“ rungtynių galutinai paaiškės, kaip stipriausių komandų ketvertas išsidėstys pusfinalyje. Pusfinalio rungtynės bus žaidžiamos sausio 31 d.

Iš turnyro jau pasitraukė Kybartų „Robeda“, savaitgalį 82:91 pralaimėjusi „PROdažų“ krepšininkams.

Pirmąjį kėlinuką kybartiečius įveikę 27:19 „PROdažai“ savo pranašumą demonstravo visų varžybų metu. Po trijų kėlinukų rezultatas, pavyzdžiui, buvo 75:54 šios komandos naudai. Tiesa, kai rungtynių baigtis jau nekėlė abejonių, vilkaviškiečiai kiek atsipalaidavo ir „Robeda“ skirtumą sušvelnino – rungtynes pralaimėjo tik 9 taškais. Daugiausiai taškų „Robedos“ komandoje pelnė R. Kivylius (23) ir R. Baliūnas (13), „PROdažų“ ekipoje – T. Kvederavičius (30), L. Švarca (19) ir G. Girniukaitis (14).

Pasitraukę iš „Santakos“ turnyro kybartiečiai dabar ruošiasi dalyvauti savo miesto krepšinio pirmenybėse.

Užtikrintai „Santakos“ turnyro lyderio pozicijas išlaiko „Gintrėjos“ komanda. Kitos trys stipriausiojo ketverto komandos – „Opiniogravis“, „PROdažai“ ir „Balmepa“ – turi bemaž po lygiai taškų, todėl visos praėjusio savaitgalio rungtynėse atkakliai siekė pergalės ir palankesnio varžovo pusfinalyje.

Labai emocingos ir įtemptos buvo antrosios šeštadienio rungtynės tarp „Opiniogravio“ ir „Gintrėjos“ komandų.

Teisėjams – R. Girniukaičiui ir N. Žaliabarščiui – nelengva buvo suvaldyti Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos sporto salės aikštelėje besiplieskiančias aistras. Abiejų komandų žaidėjams teko skirti po techninę pražangą. Be to, skaudžią traumą patyrė vienas iš „Gintrėjos“ snaiperių R. Šunskis.

Pralaimėjimo turnyre dar nepatyrusiai „Gintrėjai“ šįkart sunkiai sekėsi palaužti „Opiniogravio“ krepšininkus. Žaidimas vyko taškas į tašką. Pirmąjį kėlinuką 22:14 laimėjo „Gintrėja“, po dviejų – pora taškų (39:37) pirmavo „Opiniogravis“, trečiajame kėlinyje šešiais taškais atitrūko „Gintrėja“. Paskutiniame žaidimo etape komanda šį atotrūkį dar labiau padidino ir rungtynes baigė pergale 84:72. R. Cicėnas ir V. Matukaitis pelnė po 22 taškus, A. Anelauskas – 21. „Opiniogravio“ komandoje taiklumu pasižymėjo M. Barauskas, pataikęs aštuonis tritaškius metimus. Iš viso Marius surinko 28 taškus. Jo komandos draugo E. Klimašausko sąskaitoje – 20 tšk., T. Bonkevičiaus – 10 tšk.

Nusileidęs „Gintrėjai“, sekmadienį pergalę 100:91 „Opiniogravis“ išplėšė rungtynėse su „PROdažais“. Tai buvo lygiaverčių varžovų dvikova ir rezultatas kiekviename rungtynių kėlinuke krypo vis į kitą pusę. Gražiai žaidusiems „PROdažų“ vaikinams (T. Kvederavičius pelnė 38 tšk., L. Švarca – 18 tšk., D. Podolskis – 15 tšk.) vis dėlto nepavyko įveikti turnyro veteranų. Rungtynes laimėjusioje „Opiniogravio“ komandoje rezultatyviausi buvo M. Barauskas ir T. Bonkevičius (po 26 tšk.) E. Klimašauskas (16 tšk.) ir D. Eidukevičius (15 tšk.).

Didesnės intrigos nebuvo „Gintrėjos“ ir „Balmepos“ komandų rungtynėse. Pirmavę nuo pat rungtynių pradžios turnyro lyderiai nesunkiai 97:76 įveikė savo varžovus. Daugiausiai (25 ) taškus „Gintrėjai“ pelnė R. Šunskis, po 17 taškų surinko M. Geležiūnas ir R. Cicėnas. „Balmepos“ komandoje rezultatyviausias buvo R. Mačiulaitis (26 tšk.) ir A. Geležiūnas (23 taškai, iš jų – šeši tritaškiai metimai).

Šį savaitgalį bus tik vienerios rungtynės. Šeštadienį, sausio 24 d., 14.30 val., Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos salėje susitiks „Balmepa“ ir Opiniogravis“.