„Santaka“ / Mokesčių inspekcijos informacija

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 3 ha žemės už Uosijos miško, prie sandėlių (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 652 30 775.
Galioja iki: 2019-09-19 09:32:22

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra mokykla, vaikų darželis). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-09-19 09:33:21

Parduoda 5 durų didelę medinę spintą, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-09-19 09:34:21

Parduoda gyvenamąjį namą Vienybės g., Vilkaviškyje (yra 7,6 a žemės). Tel. 8 656 85 575.
Galioja iki: 2019-09-19 14:45:38

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 6, Vilkaviškyje (29,62 m², III a., vonia ir tualetas kartu, be balkono). Tel. 8 638 50 161.
Galioja iki: 2019-09-20 09:28:01

Parduoda savadarbį tvarkingą traktoriuką su žemės dirbimo padargais. Tel. 8 615 96 257.
Galioja iki: 2019-09-22 11:32:38

Parduoda tvarkingą, prižiūrėtą namą Virbalyje (70 m², mūrinis ūkinis pastatas, visi inžineriniai tinklai, šildymas kietuoju kuru, 7 a sklypas, sutvarkyta aplinka, šalia mokykla ir vaikų darželis, 10 000 Eur). Tel.: 8 616 72 266, 8 656 58 234.
Galioja iki: 2019-09-23 09:03:05Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-12-26 18:04

Dalinkitės:  


Mokesčių inspekcijos informacija

Verslo liudijimai – ne vienintelis būdas legalizuoti veikląPastaruoju metu vis netylant kalboms, kad panaikinus verslo liudijimus didžioji dalis smulkiųjų verslininkų trauksis į „šešėlį“ ir visai nebemokės mokesčių, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) primena, kad individualią veiklą galima vystyti ir neturint verslo liudijimo.

„Gyventojams, kurie dar nėra apsisprendę, kokiu būdu kitąmet įteisins veiklą, norime priminti, jog jie individualią veiklą gali vykdyti ne tik įsigiję verslo liudijimą, bet ir individualios veiklos pažymą ir nustatyta tvarka apie tai informavę mokesčių administratorių (išskyrus atvejus, kai teisės aktai nustato reikalavimą vykdant atitinkamą veiklą įsteigti juridinį vienetą) bei pajamų mokestį sumokėti nuo faktiškai gautų metinių individualios veiklos pajamų“, – aiškina VMI prie FM Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento (toliau – VMI prie FM PMMD) direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.Individuali veikla pagal pažymą

VMI prie FM PMMD direktorė primena, kad įsigyti verslo liudijimą ar gauti VMI pažymą – paprasčiausi būdai teisėtai pradėti savo verslą.

„Pastaruoju metu stebime tendenciją, kad vis daugiau gyventojų nutaria legalizuoti savo individualią veiklą, pateikdami mokesčių inspekcijai prašymą bei gaudami pažymą“, – teigė S.Aliukonytė-Šnirienė.

Anot jos, šis veiklos legalizavimo būdas ne ką sunkesnis, nei verslo liudijimo įsigijimas: gyventojas turi informuoti (pateikdamas Nuolatinio Lietuvos gyventojo prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą/išregistruoti iš Mokesčių mokėtojų registro formą FR0792) savo nuolatinės gyvenamosios vietos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – AVMI) skyrių (Marijampolės savivaldybės gyventojai – Marijampolės AVMI Marijampolės skyrių, adresas: Kauno g. 16, Marijampolė (poskyriai Kalvarijoje – Laisvės g. 14, Kazlų Rūdoje – Vytauto g. 45); Vilkaviškio savivaldybės gyventojai – Vilkaviškio skyrių, adresas: Statybininkų g. 13, Vilkaviškis, Šakių savivaldybės gyventojai – Šakių skyrių, adresas: Bažnyčios g. 4, Šakiai) apie vykdomą individualią veiklą ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną. Prašymą galima pateikti asmeniškai atvykus į AVMI skyrių, klasikiniu arba elektroniniu paštu.

Įregistravus gyventoją Mokesčių mokėtojų registre, jam yra išduodama Nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo pažyma.

Pasibaigus metams smulkieji verslininkai, dirbantys pagal individualios veiklos pažymą, deklaruoja savo pajamas bei sumoka į valstybės biudžetą nustatyto tarifo mokesčius.

VMI primena, kad Teisės aktai gali nustatyti reikalavimą įsteigti juridinį asmenį vykdyti tam tikras ūkines komercines, gamybines ir kitas veiklas. Tai reiškia, kad tam tikros srities veiklas gali vykdyti tik juridiniai asmenys, todėl gyventojai, kaip fiziniai asmenys, tokių veiklų vykdyti negali.

Gyventojai, nusprendę vykdyti individualią tam tikros rūšies veiklą, turėtų prieš tai išsiaiškinti, ar užsiimti tokia veikla nereikia įsteigti juridinio asmens.

Tam tikroms veiklos rūšims, kurioms nebūtina įsteigti juridinio asmens, teisės aktai gali nustatyti reikalavimą gyventojui turėti licenciją, leidimą ar kitokį dokumentą, suteikiantį teisę verstis tos rūšies veikla. Informaciją apie šiuos dokumentus teikia ir Mokesčių informacijos centro specialistai nemokamu telefonu 1882.Sumokami mokesčiai

„Šiemet verslo liudijimus įsigijo apie 97 tūkst. gyventojų. Pajamų iš verslo liudijimų per 11 mėn. į valstybės biudžetą surinkta iš viso 28,8 mln. litų. Kiek mokesčių sumokės individualią veiklą vykdantys smulkieji verslininkai, sužinosime kitais metais, pasibaigus deklaravimo procesui“, – teigia VMI prie FM PMMD direktorė.

Šiemet individualią veiklą Marijampolės apskrityje, neįskaitant gyventojų, įsigijusių verslo liudijimus, antstolių, notarų, advokatų ir jų padėjėjų, t. y. turėdami VMI pažymą, vykdė 612 gyventojų, verslo liudijimus šiais metais įsigiję 7242 smulkieji verslininkai.„Nelegalams“ – baudos

VMI prie FM PMDD direktorė A.Aliukonytė-Šnirienė pažymi, kad vertinant, ar vykdomi sandoriai yra ar nėra laikytini individualia veikla, turi būti atsižvelgta į jos tęstinumą ir motyvus, t. y. ar siekiama gauti ekonominės naudos.

Atsitiktiniai sandoriai, pvz., asmeninio būsto, transporto priemonės pardavimas ar nuoma, kuriuose nėra „verslininkiškumo“ elementų, negali būti laikomi individualios veiklos požymiais.

„Nustačius neregistruotos individualios veiklos vykdymo atvejus, pasekmės gyventojui gali būti skaudžios – patikrinimų metu visada apskaičiuojamas ne tik gyventojų pajamų mokestis, pridėtinės vertės mokestis (jei iš veiklos gauta per 100 tūkst. litų pajamų per 12 mėn.), valstybinio socialinio draudimo įmokos, bet ir delspinigiai, taip pat nuo nustatytos nesumokėtų mokesčių sumos skiriamos nuo 10 iki 50 procentų dydžio baudos“, – pasakojo S.Aliukonytė-Šnirienė.

Per devynis šių metų mėnesius, patikrinus daugiau nei 2200 gyventojų, jiems priskaičiuota per 40 milijonų litų papildomai mokėtinų mokesčių, baudų, delspinigių.
VMI: verslininkų problemos bus sprendžiamos kartuNaudojamas neperprogramuotas ir nepritaikytas skaičiuoti naująjį PVM tarifą kasos aparatas – ne pažeidimas.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI), atsižvelgdama į diskusijose su verslininkais išsakytas problemas ir vadovaudamasi protingumo principu, formalius neatitikimus naujiems teisės aktams nelaikys pažeidimu.

Taip pat VMI pakeitė kasos aparatų naudojimą reglamentuojančius teisės aktus bei leidžia naudoti neperprogramuotus ir spausdinančius kvituose senąjį pridėtinės vertės mokesčio tarifą kasos aparatus, kol jie bus tinkamai sutvarkyti.

Šią nuostatą VMI prie FM viršininkas Modestas Kaseliauskas šiandien išsakė institucijos inicijuotame susitikime su Lietuvos prekybos įmonių asociacija ir didžiųjų prekybos tinklų atstovais. Diskusijoje su verslininkais aptartos galimos verslininkų problemos keičiantis pridėtinės vertės, gyventojų pajamų ir kitų mokesčių tarifams bei perprogramuojant elektroninius kasos aparatus, pertvarkant darbo užmokesčio apskaitos programas.

„Mokesčių inspekcija ragina kasos aparatų perprogramavimą atlikti kuo skubiau, tačiau kartu pažymi, kad verslininkai nuo sausio 1-osios gali naudoti ir neperprogramuotus kasos aparatus, kvituose ir kasos aparato dienos ataskaitose („Z“) gali spausdinti nepakeistus PVM tarifus ir neperskaičiuotas PVM sumas. Tačiau kasos aparato Kasos operacijų žurnaluose (apskaitos registruose) turi įrašyti naujus PVM tarifus ir atitinkamai apskaičiuotas PVM sumas“, – VMI poziciją išsakė M. Kaseliauskas.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 80 tūkst. elektroninių kasos aparatų bei per 500 sertifikatus turinčių specialistų jiems aptarnauti. Perprogramuoti kasos aparatus pagal galiojančius teisės aktus skirta 10 dienų, šis terminas gali būti pratęsiamas iki 20 dienų. Verslininkų teigimu, ne visi verslininkai spės pasiruošti PVM tarifo pasikeitimui.

VMI, siekdama padėti verslininkams kuo sklandžiau pasiruošti mokesčių reformai, teikia paaiškinimus dėl įstatymų projektų, rengia diskusijas ir susitikimus su asocijuotomis verslo struktūromis. Kitą savaitę planuojamas susitikimas su Investuotojų forumu, Lietuvos pramoninkų konfederacija, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmais, Švedijos prekybos taryba, Lietuvos auditorių rūmais, Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija bei kitais verslo atstovais.

Daugiau informacijos apie mokesčių teisės aktų pasikeitimus, jų taikymą, mokesčių apskaičiavimą, deklaravimą bei sumokėjimą galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt bei paskambinus į Mokesčių informacijos centrą nemokamu telefonu 1882.Marijampolės AVMI informacijaUžsk. 10 018


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vištyčio ūkininkams apsauga nuo vilkų pasiteisino
* Pakeitimai miesto gatvėse kelia vairuotojų diskusijas
* Nepagarbus elgesys su policijos pareigūnu gali kainuoti gana brangiai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ką dažniausiai dovanojate eidami į vestuves, jubiliejus?
Pinigų.
Dovanų kuponą.
Nuperku kokį daiktą.
Apsiriboju gėlėmis.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „švogeris“?
Ne. Vietoj svetimybės švogeris (lenk. szwagier ) vartojamas žodis svainis. Švogerka keistina svaine, broliene.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas