Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.

Parduoda naują šiferį dideliais lapais ir naudotą šiferį mažais lapais. Tel. 8 622 84 697.

Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-12-26 17:33

Dalinkitės:

Antros lygos nugalėtojai – Keturvalakių komanda ir jos vadovas seniūnas G.Urbšys (nuotr. dešinėje). Žemės ūkio skyriaus vedėjui, taip pat keturvalakiečiui V.Gavėnui (nuotr. kairėje), geriausiai seniūnijų komandai skirtą taurę buvo smagu įteikti savo krašto vaikinams.

Romo ČĖPLOS nuotr.

Keturvalakių komanda meta iššūkį pirmos lygos žaidėjams

Laima VABALIENĖ

„Santakos“ laikraščio taurės krepšinio turnyras jau turi pirmuosius nugalėtojus. Antrosios lygos taurę iškovojo Keturvalakių krepšininkai, lyderių pozicijas išlaikę nuo pat turnyro pradžios.

Mūšis dėl trečios vietos

Finalinės antros lygos komandų kovos vyko praėjusį šeštadienį. Ypač daug emocijų žiūrovams suteikė, o iš krepšininkų daug sveikatos pareikalavo rungtynės dėl trečios vietos. Dėl bronzos medalių rungėsi Kybartų pataisos namų ir „Suvalko“ klubo sportininkai.

Ramesnė buvo tik varžybų pradžia, kol komandos įveikė jaudulį. Pirmasis taikliai skriejęs kamuolys, paleistas kybartiečio R.Melzbako, į krepšį įkrito tik antrą kėlinio minutę. Greitai tritaškiu G.Brokevičiaus metimu rezultatą persvėre „Suvalkas“. Skaičiai rungtynių švieslentėje keitėsi labai lėtai. Įpusėjus kėliniui kybartiečiai pirmavo 8:5. Abiejų komandų žaidėjai darė daug klaidų, metė netaikliai. Pirmieji su jauduliu susitvarkė Pataisos namų komandos žaidėjai ir kėlinį laimėjo 17:9.

Antro kėlinio pradžioje R.Melzbako metimas skirtumą padidino iki 10 taškų. Tačiau atgijo ir „Suvalkas“. Taiklūs V.Ševčenkos, K.Norkeliūno, V.Čibirkos metimai kėlinio viduryje rezultatą išlygino, o pabaigoje „Suvalkas“ jau pirmavo 37:31.

Trečiasis kėlinukas prasidėjo taikliu tritaškiu kybartiečio R.Siaurusevičiaus metimu, greitomis R.Melzbako atakomis ir taikliais vilkaviškiečio V.Ševčenkos metimais. Kėlinio viduryje, „Suvalkui“ pirmaujant 5 taškais, Pataisos namų komanda pakeitė taktiką – iš greito žaidimo perėjo į pozicinį. Žaidimo braižo pakeitimas padarė teigiamą poveikį: kybartiečiai skirtumą sumažino iki 2 taškų. Tačiau likus žaisti 2 minutėms vėl spurtavo „Suvalkas“ ir 9 taškais išsiveržė į priekį. Kėlinys baigėsi vilkaviškiečių pergale 55:50.

Po trijų ketvirtojo kėlinio minučių komandas skyrė jau tik vienas taškas. Varžybų žiūrovus turėjo „uždegti“ Pataisos namų komandos kovingumas, ryžtingas pergalės siekis. Komandos branduolys – N.Demenius, R.Melzbakas, L.Remeika, A.Plaušinis, kad ir žaisdami be pagrindinio „centro“ M.Ašmensko, aikštelėje demonstravo tikrą sportinę valią. Likus žaisti šešioms minutėms kybartiečiai rezultatą persvėrė savo naudai, bet „Suvalkas“ nepasidavė, vėl išsiveržė į priekį. Tačiau ši komanda „užstrigo“ ties rezultatu 68:65. Vienas po kito į „Suvalko“ krepšį ėmė kristi taikliai paleisti kybartiečių kamuoliai, o patys vilkaviškiečiai per keturias minutes nepelnė nė vieno taško. Pataisos namų komanda, likus žaisti 2 minutėms, jau pirmavo devyniais taškais. Atrodė, kad rungtynių baigtis aiškėja. Tačiau tarsi pabudo „Suvalko“ snaiperis V.Čibirka. Trys taiklūs tolimi (iš 8 m) jo metimai ištirpdė skirtumą ir suteikė vilčių komandos draugams. Aikštelėje prasidėjo tikros grumtynės. Likus žaisti 28 sekundėms kybartiečiai pirmauja jau tik vienu tašku. Abiejų komandų žaidėjai skuba, klysta, nepataiko baudų... Likus 7 sekundėms baudas meta „Suvalko “ žaidėjas V.Čibirka. Kamuolys lekia pro šalį. Išgelbėti komandą galimybė atsiranda G.Brokevičiui. Iš dviejų baudų jis pataiko vieną. Tai pergalės „Suvalkui“ neatneša, bet lemia lygiąsias 76:76 ir... pratęsimą.

Papildomos 5 žaidimo minutės sėkmingesnės buvo Kybartų pataisos namų krepšininkams. Jie visą šį laiką pirmavo 2–3 taškais. Likus žaisti 1,7 sek., po „Suvalko“ atakos komandas teskyrė vienas taškas 86:85. Kamuolį gavę kybartiečiai privertė varžovus prasižengti. Prie baudos linijos stojo N.Demenius. Vienas baudos metimas buvo taiklus – jis užtikrino Pataisos namų krepšininkams pergalę 87:85.

Kartu su sportininkais pergale džiaugėsi ir Pataisos namų direktorius E.Žalys, visą laiką įdėmiai sekęs įvykius aikštelėje. Daugiausiai taškų nugalėtojams pelnė N.Demenius (33), L.Remeika (17) ir R.Melzbakas (16). „Suvalko“ komandoje rezultatyviausias buvo V.Ševčenka (29 taškai, iš jų – 7 tritaškiai metimai), G.Brokevičius (22 tšk.) ir K.Norkeliūnas (12 tšk.)

Finalas be intrigos

Finale dėl pirmos vietos ir „Santakos“ laikraščio taurės susitiko Keturvalakių ir „Dublerių“ komandos. Tokios intrigos, kaip ankstesnėse rungtynėse, finale jau nebuvo. Pirmieji taiklūs A.Urbšio metimai rungtynių pradžioje Keturvalakių komandą „išvedė“ į priekį. Pirmaujančių pozicijų ji neužleido iki varžybų pabaigos. Didelį norą žaisti demonstravę „Dubleriai“ turėjo pripažinti keturvalakiečių, vadovaujamų seniūno G.Urbšio, meistriškumą. Pirmą kėlinį Keturvalakių komanda laimėjo 22:14, antrasis baigėsi 43:29, trečiasis – 69:53, o ketvirto kėlinio viduryje iki 26 taškų išaugęs skirtumas išliko iki pat rungtynių pabaigos. Teisėjo švilpukas užfiksavo keturvalakiečių pergalę 105:79.

Tikras snaiperis Keturvalakių komandoje buvo A.Urbšys, pelnęs 44 taškus, jo komandos draugo N.Žaliabarščio sąskaitoje – 29 tšk., E.Žuko ir E.Sarpaliaus – po 12 tšk. „Dublerių“ komandoje rezultatyviausiai žaidė G.Vaitkus (29 tšk.), M.Vaičiūnas (19 tšk.) ir A.Bulevičius (15 tšk.)

Taigi pirmieji medaliai išdalyti. Penkiasdešimt antrojo „Santakos“ laikraščio taurės turnyro antros lygos nugalėtojams – Keturvalakių komandai – įteikta taurė, rajono Savivaldybės administracijos diplomas, krepšininkams – aukso medaliai. Keturvalakiečiams atiteko ir Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjo V.Gavėno įsteigta taurė „Geriausiai seniūnijų komandai“. Turnyro „sidabru“ pasipuošė „Dublerių“ komanda, „bronza“ – Kybartų pataisos namų krepšininkai.

„Santakos“ laikraščio prizais paskatinti geriausi komandų žaidėjai: A.Urbšys (Keturvalakiai), M.Vaičiūnas („Dubleriai“), N.Demenius (Pataisos namai) ir V.Čibirka („Suvalkas“).

Po pergalės gerai nusiteikę Keturvalakių komandos žaidėjai sakė galintįs sužaisti net ir supertaurės rungtynes – išbandyti jėgas su pirmos lygos nugalėtojais.

Turnyro organizatoriai tokią idėją tik palaiko. Pavyzdžiui, pasibaigus pirmos lygos rungtynėms, būtų galima surengti iššūkio taurės varžybas. Jose dalyvautų tris prizines vietas užėmusios pirmos lygos komandos ir antros lygos rinktinė. Jos varžytųsi dėl turnyro supertaurės.

Pirmoje lygoje kovos dar tęsiasi

Šeštadienį buvo žaidžiamos ir dvejos pirmos lygos varžybos. „Gintrėja“ 97:57 įveikė „Balpemą“, „Opiniogravis“ 88:57 nugalėjo „PROdažus“. Šiomis rungtynėmis pirmos lygos komandos užbaigė pirmą turnyro ratą. Visos komandos sužaidė po ketverias varžybas. Pirmoje vietoje, didele taškų persvara įveikusi visus varžovus, yra „Gintrėjos“ komanda, antroje vietoje – „Opiniogravis“, trečioje – „Balmepa“ (abi šios komandos turi po 2 pergales), po vienerias rungtynes yra laimėję „PROdažai“ (ketvirta vieta) ir „Robeda“ (penkta vieta).

Sekmadienį įvyko pirmos antrojo rato rungtynės. „PROdažai“ 76:66 nugalėjo „Balmepą“, „Opiniogravis“ 88:57 įveikė „PROdažus“.

Toliau „Santakos“ laikraščio taurės turnyro rungtynės tęsis jau po Naujųjų metų. Sausio 10 d., 12 val., Kybartų pagrindinės mokyklos sporto salėje susitiks „Robeda“ ir „Balmepa“, 14.30 val. Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos salėje žais „PROdažai“ ir „Gintrėja“. Sausio 11 d., 12 val., Kybartuose rungtyniaus „Robeda“ ir „Gintrėja“.