„Santaka“ / 2008-ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13

Buhalterė ieško papildomo darbo. Tvarko įmonių, ūkininkų buhalteriją. Tel. 8 678 70 201.
Galioja iki: 2019-05-31 16:30:41

3 greta esančius sodus „Pasagos“ bendrijoje. Bendras plotas 12 a. Tel. 8 637 22 279.
Galioja iki: 2019-06-01 15:31:53Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-12-23 09:29

Dalinkitės:  


2008-ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos

Šiandien „Santakoje“ skelbiamos tradicinės – jau dešimtosios – mūsų laikraščio nominacijos. Jas metų pabaigoje skiriame žmonėms, kurių veidus ir pavardes ne vieną kartą matėte mūsų laikraščio puslapiuose. Pastebėjome šiuos žmones už jų veiklą, nuopelnus, už netradicinį požiūrį į gyvenimą, už šaunias idėjas ir norą gyventi kitaip.

Manome, kad jie neliko nepastebėti ir Jūsų – „Santakos“ skaitytojų.


„Metų patriotė“„Kiek sveikatos ir laiko turėsiu, dirbsiu šia kryptimi“, – sakė Dalija Agota KARKIENĖ, išgirdusi apie jai skiriamą nominaciją.

Mokytoja trečią kadenciją vadovauja LPKTS Vilkaviškio skyriui. Šie metai buvo ypač turtingi įvykių, renginių, kurių siela ir organizatore rajone tapo D.A.Karkienė.

Vyko didžiosios tremties 60-mečio, Sąjūdžio įsikūrimo 20-mečio minėjimai, Patilčiuose ir Sarmačinuose pastatyti ir pašventinti paminklai žuvusiems laisvės kovų dalyviams, partizanams atminti. Surengtas susitikimas su legendiniu partizanu J.Armonaičiu ir filmo „Nesulaužyti priesaikos“ peržiūra, pristatytos kelios laisvės kovas ir tremtį menančios knygos.

Turėdama tikslą, kad patriotinės, partizanų dainos nenueitų į užmarštį, kad jų dar pasiklausytų dainavusieji ir išgirstų jaunimas, D.A.Karkienė šiemet subūrė tremtinių ansamblį „Atmintis“, kuriame pati dainuoja. Kolektyvas pasirodo įvairiuose patriotiniuose renginiuose, kviečiamas į mokyklas. Mokytoja vasarą lydėjo moksleivius, skautus „Tauro“ apygardos partizanų takais.

Matydama, kaip jaunimas įdėmiai klausosi liudijimų, kaip domisi praeitimi, ji tiki, jog mūsų ateičiai negresia bedvasiškumas.


„Metų globėjas“Alvito parapijos klebonas Vytautas KAJOKAS savo pašaukimą – globoti žmogaus dvasią – vykdo su meile aiškindamas apie amžinųjų, nekintančių vertybių galią. Kunigas laikosi nuostatos, jog jei esame krikščionys ar norime tokie būti, negalime, neturime teisės pažeminti, nuteisti, pasmerkti kito žmogaus.

Šiemet pagražėjo jo įkurtų parapijos Šv. Kazimiero vaikų globos namų aplinka. Po jų pastoge priglausta daugiau tėvų globos netekusių vaikų, tarp jų – ir mažamečių, o kunigas oficialiai paskirtas šių namų direktoriumi. Vasarą globojamiems ir kitiems parapijos vaikams jis surengė netradicinę stovyklą „Kelias“, su globotiniais ir darbuotojais pirmąkart išvyko į užsienį – labdaros teikėjų vokiečių pakviesti viešėjo Vokietijoje.

Pastaruoju metu klebonui prisidėjo naujų rūpesčių: šiemet architektai žmones supažindino su naujosios Alvito bažnyčios projektu, todėl teks daug laiko ir dėmesio skirti jos statybai.


„Metų seniūnė“Rudenį suėjo 21 metai, kai Gema SKYSTIMIENĖ dirba Klausučių seniūnijos seniūne, nuolatos atrasdama šių pareigų kasdienybėje žavesio. Seniūnės gyvenimo credo – kiekviename žmoguje pirmiausia pastebėti gerąsias būdo savybes, jį išklausyti ir paskatinti pozityviai veiklai, o žinią apie gražius dalykus paskleisti plačiau, kad aplinkui būtų daugiau šviesos. Didžiausiu lobiu ir savo niekada neprarandamo optimizmo šaltiniu seniūnė laiko vyresniųjų žmonių išmintį, bendravimą kaimų bendruomenių, mokyklų šventėse.

Šiemet seniūnijos teritorijoje sukurtos kelios poilsio zonos suaugusiesiems ir vaikams su žaidimų įrenginiais. Seniūnė tiki, kad jaunimą ugdo ir jo iniciatyvas skatina pasitikėjimas. Pagal darbo biržos programą įdarbinusi moksleivius, vienam jų patikėjo išdrožti pirmąsias medžio skulptūras ir jomis papuošė aplinką, paskatino susiburti jaunimą, kuris sporto varžybose puikiai atstovavo seniūnijai.

Seniūnė įsitikinusi, jog visų sumanytų darbų nepajėgtų padaryti, jei neturėtų šalia šaunaus seniūnijos darbuotojų kolektyvo, išsiplėtusių, suaktyvėjusių kaimo bendruomenių.


„Metų vadovė“Šie metai Vilkaviškio ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėjai Kristinai KUBILIENEI ypatingi tuo, kad pagaliau įgyvendinta jos svajonė – suremontuotas skyrius.

Seniai rajono Savivaldybės, ligoninės vadovų ir net Seimo narių kabinetų slenksčius mynusi vadovė pagaliau pasiekė savo – gavo lėšų skyriaus remontui. Tai buvo tikrai nemaži pinigai, nes vedėja degė idėjomis, be kurių neįsivaizdavo savo skyriaus. Tarptautiniame projekte dalyvaujantis ir Geros nuotaikos skyriaus vardo siekiantis K.Kubilienės vadovaujamas kolektyvas buvo nusiteikęs tokioms permainoms, nuo kurių žado neteko ir kolegos, ir pacientai. Asmeninių pažinčių dėka suburtų menininkų, dizainerių ir kitų šios srities specialistų būrys skyrių išgražino neatpažįstamai, žaismingai, sugebėjo įgyvendinti ilgai puoselėtas vedėjos idėjas. Dabar mažieji ligoniai čia nebebijo nei baltų sienų, nei baltų chalatų, mat ir pačios medikės prisitaikė prie „vaikiškos“ aplinkos – vilki spalvingus chalatėlius bei kostiumėlius. Skyriaus vadovė, net ir įgyvendinusi svajonę, negali nurimti: skyriuje organizuojamos piešinių parodos, nuotraukų ekspozicijos, rengiamos meninės programėlės mažiesiems pacientams.


„Metų erdvės“Koncertai, parodos, įvairūs renginiai – kasdienė kultūros darbuotojų duona. Tačiau kartais savajai veiklai jie suranda netikėtų erdvių. Pavyzdžiui, atidaro audimo artelę, jaunųjų drožėjų studiją, skulptūrų parką...

Šias erdves visuomenei atvėrė Vilkaviškio kultūros centro etnografė Nijolė SKINKIENĖ. Šį pavasarį ji užbaigė trejus metus trukusį projektą „Ožkabalių išdaigos“. Nijolės suburti tautodailininkai – medžio meistrai J.Basanavičiaus tėviškėje, Ąžuolyno įkalnėje, įkūrė tikrą pasakų karaliją. Vaikų pramogoms skirtą skulptūrų kampelį pamėgo visi Basanavičynės lankytojai.

Ne mažiau garsus ir kitas N.Skinkienės „kūdikis“ – Kultūros centre įsikūrusi audimo artelė. Norėdama atgaivinti senąsias audimo tradicijas, etnografė subūrė nemažą būrį šiuo amatu besidominčių moterų. Įsisukusi artelė tautiniais drabužiais jau aprengė ne vieną ne tik mūsų, bet visos respublikos folkloro kolektyvą. Antrus metus Kultūros centre sėkmingai gyvuoja ir dar vienas N.Skinkienės projektas – jaunųjų drožėjų mokymų studija.


„Metų hobis“Šią nominaciją pelnęs vilkaviškietis Renaldas Darius DULINSKAS yra Vilkaviškio „Senų vežimų“ klubo prezidentas, savo pomėgį aktyviai propaguojantis ir tarp laikraščio skaitytojų.

Darius sako, kad dar vaikystėje įsižiebęs susidomėjimas sena technika ilgainiui išaugo į rimtą pomėgį, kuris dabar jau tapęs jo gyvenimo dalimi.

„Gal pirmoje klasėje keliaudamas į mokyklą Kauno gatvėje pamačiau seną „ZIM-12“, pro kurį vėliau jau negalėjau ramiai praeiti – vis stovėdavau ir svajodavau kada nors tokį turėti. Taip jau susiklostė, kad po daugelio metų būtent tą automobilį ir nusipirkau“, – pasakojo R.D.Dulinskas. Jis džiaugiasi, kad mieste atsirado dar keletas žmonių, besidominčių sena technika, ir visiems pavyko susiburti į veiklų klubą „Seni vežimai“.

Paklaustas, ką apie jo klajoklišką gyvenimo būdą ir senienomis užverstus namus galvoja žmona Lina, nusijuokęs Darius atsakė: „Skaudi tema... Kai ką dėl to teko ir parduoti...“


„Metų treneris“Jei į varžybas išvažiuoja Sporto mokyklos trenerio, „Ravyro“ klubo vadovo Jono JURKYNO auklėtiniai, gali drąsiai sakyti – medalių bus.

Jauniesiems imtynininkams ypač sėkmingi šie metai. Įvairaus rango varžybose jie iškovojo per penkiasdešimt medalių. Trenerio auklėtiniai V.Puidaitė ir E.Skinkys „auksą“ laimėjo Lietuvos laisvųjų imtynių čempionate, Vaida, E.Sidaravičius ir M.Jurkynas pirmąsias vietas užėmė respublikos laisvųjų imtynių jaunimo čempionate. V.Puidaitė buvo trečia Pasaulio universitetų studentų sambo čempionate ir t. t. „Ginklų“ nesudeda ir pats treneris. Jis sėkmingai kovojo atvirose Lietuvos laisvųjų imtynių pirmenybėse. Tėčio pavyzdžiu seka ir sūnus Mindaugas. Laimėtais medaliais jis ne tik papildo bendrą rajono imtynininkų laimėjimų kraitę, bet ir padeda treniruoti jauniausius sportininkus.

Jonas Jurkynas ir sporte, ir gyvenime vadovaujasi principu: „Niekada nepasiduoti.“


„Metų ūkis“Vištyčio seniūnijoje gyvenantys Panitauskai gali didžiuotis ne tik gražiausia seniūnijoje pripažinta sodyba. Jos šeimininkai rūpinasi ir įdomiu ūkiu.

Viskas prasidėjo nuo to, kad Aretas PANITAUSKAS namo parsivežė du motinos netekusius šerniukus.

Atsitiktinai sodyboje apsigyvenę miško gyventojai buvo pirmas mažas žingsnelis į netradicinį ūkį – tokį, kokiu mūsų rajone kol kas niekas daugiau pasigirti negali.

Dabar A.Panitausko aptvaruose bėgioja ne tik šernai, bet ir septyni taurieji elniai, penki Dovydo elniai, penki danieliai, trys muflonai. Norint auginti tiek žvėrių, reikia ir tinkamų sąlygų, ir išmanymo, ir darbo. O reikia dar ir didžiulę išpuoselėtą sodybos teritoriją prižiūrėti. Tačiau A.Panitauskas, padedamas šeimos, rankų nenuleidžia ir savo netradicinį ūkį, kurį aplanko vis daugiau žmonių, žada plėsti toliau.


„Metų žygis“Vis didesnio populiarumo sulaukia Vilkaviškio miesto bendruomenės dukart per metus organizuojami dviračių žygiai. Jų siela ir pagrindinis vadovas – Dalius NEŠUKAITIS.

Miesto bendruomenė aktyviai siekia įrodyti jos parengto dviračių tako, vedančio gražiausiomis priemiesčio vietovėmis, reikalingumą, skatina žmones sėsti ant dviračių ir keliauti. Ir tai jai sekasi. Penkiuose vykusiuose žygiuose dalyvavo beveik aštuoni šimtai dviratininkų. Vilkaviškiečių iniciatyvą palaiko ir dviračių entuziastai iš kitų mūsų šalies vietovių.

D.Nešukaitis sako, kad pats nėra „prisiekęs“ dviratininkas, tačiau pasivažinėti mėgsta, vaikystėje su broliu buvo pasidaręs netgi dvigubą dviratį – tandemą. O dabar, pasak jo, smagu organizuoti renginį, kuris natūraliai žmonėms „prilipo“. Be to, jeigu žygis išaugtų į pastoviai vykstantį ir plačiai žinomą renginį, tai suteiktų Vilkaviškiui savitų spalvų bei reklamos. Tuomet, Daliaus nuomone, bendruomenė būtų atlikusi tam tikrą misiją.


„Metų iniciatyva“Vilkaviškį jau palikę ir studijuoti išvažiavę Ričardas FIODOROVAS bei Juozas URBŠYS – tikrai ne iš to jaunimo, kuris neturi ką veikti.

Vaikinų galvos pilnos puikių visuomeninių idėjų. Jau dvi vasaras iš eilės R.Fiodorovas ir J.Urbšys organizuoja žygį Šešupės upe. Jo metu nemažas būrys Vilkaviškio jaunimo plaukia baidarėmis ir, sustodami poilsiautojų lankomose vietose, tvarko Šešupės pakrantes, renka kitų išmėtytas šiukšles. Negana to, atsivežę medienos, darbo įrankių, Matarnų poilsiavietėje jaunuoliai pastatė jau du stalus su suolais. Šauniai idėjai įgyvendinti lėšų vaikinai gavo iš projekto, prie kurio daugiausiai plušo R.Fiodorovas. O medžiagų lauko baldams gaminti davė J.Urbšio tėčio Gintaro Urbšio įmonė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Mūsų balsai ir premija – „Purpurinio vakaro“ autorei
* Dovanotomis gėlėmis pasipuošė ne tik Vilkaviškis
* Dėl šalnų prognozuojamos aukštesnės vaisių ir uogų kainos
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „daleisti“?
Ne, nes jis sudarytas su svetimu priešdėliu da-. Vietoj daleisti teikiami šie veiksmažodžiai: 1. leisti atsirasti, pa(si)daryti, pvz.: Negalime daleisti pažeidimų (= leisti atsirasti pažeidimams ); 2. sakyti, tarti, manyti, pvz.: Daleiskim (= Sakykim; Tarkim ), tu teisus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas