„Santaka“ / Merginos dėmesio vaikinai siekė prievarta

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-12-19 17:17

Dalinkitės:  


Dviejų geriausių draugių kelius išskyrė pasikeitęs požiūris į gyvenimo vertybes.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Merginos dėmesio vaikinai siekė prievarta

Eglė KVIESULAITIENĖ

Nevykęs pokštas ar realus grasinimas susidoroti? Noras pelnyti merginos palankumą ar kerštingas pasityčiojimas? Tokia dilema šiandien sprendžiama mažame Gražiškių miestelyje po plačiai nuskambėjusio įvykio, dėl kurio policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas.Lygiavertės konkurentės

Suaugusieji šioje istorijoje tik išmintingai linguoja galvomis. Juk sakoma, kad meilė kartais aptemdo protą. Tačiau jauniems, sąmoningo žmogaus kelią dar tik pradedantiems abiturientams svarbi tik ateitis – į praeitį jie nesidairo.

Praeities nebenori prisiminti ir dvi buvusios geriausios draugės, beveik kaimynės, klasės lyderės ir aktyvistės Kristina bei Enrika. Klasės auklėtoja Reda Kulikauskienė neslepia, jog abi merginos vadinamos jos numylėtinėmis, nes yra aktyviausios pedagogės pagalbininkės. Būtent jos kuria renginių scenarijus, šokius, vaidinimus, į kuriuos įtraukia visą klasę. Abi deklamuoja, šoka, yra kūrybingos, visur dalyvauja ir yra lygiavertės konkurentės.

Nė viena niekada neatsisako padėti, kai auklėtoja ko nors paprašo. Neatsisakė ir tą antradienį, kai dvyliktokų klasė susirengė puošti mokyklą prieš artėjančias Kalėdas. Kolegas nuolat menine išmone ir savo darbais stebinanti mokytoja R.Kulikauskienė su auklėjamąja klase buvo įpareigota išpuošti mokyklos holą. Tačiau sveikata pastaruoju metu besiskundžianti pedagogė pasijuto blogai ir vaikams pranešė, kad tąkart puošti mokyklos atvykti negalės. Nespėję apie tai sužinoti kai kurie dvyliktokai susirinko mokykloje, bet neilgai pabuvę išsiskirstė.Išsiskyrė interesai

Nors gyvena visai netoliese, Kristina ir Enrika namo kartu nėjo. Kažkada buvusios geros draugės dabar beveik nebendrauja. Kristina sako, jog tiesiog nebeturinti apie ką su buvusia drauge kalbėtis, – jau kuris laikas merginos neberanda bendrų interesų, mat išsiskyrė jų požiūris į vertybes. Pastaruoju metu, kai jos buvusi draugė pradėjo bendrauti su patekusiais į teisėsaugos akiratį vaikinais, Kristina išvis negali to pateisinti. Enrika atlaidžiai vertina ankstesnius draugo paklydimus. „Jeigu žmogus teistas, tai negi jis jau ir blogas?“ – retoriškai svarsto Enrika.

Kristina su tokiais žmonėmis reikalų turėti nenori. Tai Kristina ne kartą sakė ir Enrikai, ir jos draugams, kurie visaip stengėsi užmegzti pažintį su išvaizdžia mergina. Kristina gaudavo telefoninių žinučių su įvairiomis užuominomis, maloniais žodeliais, o kai į vaikinų dėmesį neatsakydavo tuo pačiu – pasipildavo piktos, įžeidžiančios žinutės. Mergina piktinosi, kad draugė duoda jos ar net jos tėvų telefono numerius asmenims, kurie drumsčia ramybę ir rodo nepageidautiną dėmesį.

Enrika nemato nieko blogo, kad jos širdies draugo Vaido pažįstamiems patinka Kristina. Pati puoselėjanti šiltus jausmus, ji supranta ir kitus to siekiančius žmones. Kartą ji savo draugą Vaidą, su kuriuo draugauja porą mėnesių, atsivedė į mokyklą puošti klasės Rudenėlio šventei. Su Vaidu atėjo ir Kristinai simpatizavęs vaikinas. Auklėtoja tuomet pyktelėjo, kad Enrika neatsiklaususi atsivedė svetimus žmones į mokyklą. Tačiau vaikinai elgėsi padoriai, padėjo puošti klasę, o po jų apsilankymo ant vokiečių kalbos kabineto lentos atsirado prisipažinimas meilėje. Vokiečių kalba Kristinai jį skyrė Vaido draugas.Įsitempė į mašiną

Tačiau pastarasis incidentas kilo ne su tuo, o jau su kitu Kristinos dėmesio siekusiu Enrikos pažįstamu. Kai taip ir neišgražinę puošmenomis mokyklos dvyliktokai patraukė namo, pasiimti Enrikos atvažiavo Vaidas ir Rolandas. 23-ejų metų vaikinai, į mašiną įsisodinę Enriką, keliskart sulėtinę greitį pravažiavo ir pro Kristiną, namo ėjusią su klasės draugu. Pavažiavę toliau jie užsuko į keliuką ir sustojo. Kristina sakė žinojusi, kad automobiliu važiuoja Enrika su savo draugais. Vaidą Kristina jau iš matymo pažinojo, o Rolandą pirmą kartą pamatė, kai į automobilį su jais kartu įsėdo Enrika.

Nors Vaido Kristina nemėgo – marijampolietis keliskart teistas ir tik prieš kelis mėnesius išėjęs iš įkalinimo įstaigos, mergina neįtarė, kad kompanija kažką prieš ją rezga. Ji ramiai praėjo pro mašiną, dar sugrįžo klasės draugui atiduoti telefoną ir su juo išsiskyrė. Pro šalį einančią merginą pirmas užkalbino Vaidas. Paskui įsidrąsinęs prie jam patikusios Kristinos priėjo ir Rolandas. Tačiau Kristina sakė bendrausianti tik su Enrika. Bendraklasės persimetė keliais žodžiais. Užsimezgus pokalbiui, kompanija įsitempė Kristiną į mašiną.

Nors mergina pripažįsta, kad vaikinai jai nei grasino, nei mušė, vis dėlto tarp jų Kristina jautėsi nejaukiai. Ji bijojo. Mergina norėjo išlipti iš automobilio, tačiau durelės buvo sugedusios ir ji nepajėgė jų atidaryti, tad teko bendrauti. Pokalbis nebuvo malonus. Vaidas pyko ant kai kurių Enrikos bendraklasių, su kuriais anksčiau konfliktavo. Kristinos teigimu, iš automobilio daiktų dėtuvės Vaidas išsitraukė peilį ir jį demonstravo, kalbėdamas apie neva prie Enrikos priekabiaujančius klasės draugus. Žodžiai buvo grėsmingi. Vaidas priekaištavo ir Kristinai, kad ši „pasikėlusi“ ir nenori bendrauti. Emocionalaus, Kristiną gąsdinusio pokalbio metu vaikinai gėrė alų.Pasėjo nerimą

Kristina mašinoje nerimavo. Ji žinojo, kad Vaidas – atlikęs bausmę įkalinimo įstaigoje, vadinasi, nėra labai doras ir patikimas žmogus. Ji jautė grėsmę. Pokalbis truko gal dešimt minučių, kai prie automobilio Kristina pamatė susinervinusią savo mamą. Moteris, išgirdusi per kaimą lekiančio automobilio gaudesį, iškart įtarė, kad jos dukra papuolė į bėdą. Ji baiminosi dėl dukters, kuri iš teisto vaikino gaudavo įtartinų žinučių. Iš tolo pažinusi Vaido automobilį, moteris dar labiau išsigando. Pribėgusi ji griebė už durelių ir jas atlupo. Moteris neabejojo, kad jai nesuspėjus laiku dukrą galėjo ištikti bėda.

Kristinos mama pasakojo, jog mergina buvo ištikta šoko, ilgai neatsigavo. Per naktį viską apsvarsčiusios ryte jos kreipėsi į policiją. Kriminalistai tuoj pat sulaikė niekur iš kaimo dar nespėjusius išvažiuoti Vaidą ir Rolandą.

Po kaimą netruko pasklisti nerimas – Gražiškiuose nesaugu. Ne kartą teistas marijampolietis su draugais šiurpina kaimą, grasina vaikinams, gąsdina merginas, kelia sumaištį. Abiturientų auklėtoja R.Kulikauskienė prisiminė, kad ir ją pasiekė gandai, jog Vaidas grasindavo Enrikos bendraklasiams. Siųsdavo žinutes, kad nepriekabiautų prie jo merginos, pas vieną net naktį buvo atvykęs į namus aiškintis.Biografija – „spalvinga“

Tačiau žurnalistų kalbinti abiturientai tik šaipėsi. Jie tvirtino tikrai nebiją ir realios grėsmės nejaučią – maža kada dėl merginų tenka pakonfliktuoti. Bendraamžiams atrodė, kad aplinkui pakankamai merginų, tad veltis į konfliktus visiškai neverta. O meilė – kiekvieno asmeninis reikalas.

Tačiau suaugusiųjų tai nenuramino. Mokyklos direktorius kreipėsi į policiją ir paprašė pagalbos, kad per netrukus vyksiantį moksleivių kalėdinį vakarėlį būtų užtikrinta viešoji tvarka. Vis dėlto pedagogai nesijaučia ramiai, kai su jų moksleiviais bendrauja ne kartą teisti, ką tik iš įkalinimo įstaigų paleisti žmonės.

Vaido charakteristika, reikia pripažinti, „spalvinga“. Jaunas žmogus teistas už plėšimą, turto prievartavimą, vagystę, melagingą įskundimą, šaunamojo ginklo laikymą. Jo draugo, kauniečio Rolando, biografija kiek gražesnė. Tačiau vaikinui taip pat ne kartą teko susidurti su teisėsaugos pareigūnas. Ne visi „reikalai“ šiose įstaigose baigti iki šiol.

Norėtųsi bent jau prieš gražiausias metų šventes tikėti, kad meilė – ta jėga, kuri gali viską pakeisti. Taip norisi, kad nebūtų apvilta tuo karštai tikinti Enrika, nors jos poelgio nesupranta ne tik buvusi geriausia draugė.

Tačiau visiems jauniems žmonėms turėtų būti pamoka, kad dėmesio siekti prievarta – ne pats tinkamiausias būdas. Dėl merginos laisvės apribojimo pradėtas ikiteisminis tyrimas tikrai nepagražins nė vieno iš šių vaikinų jau ir taip „dėmėtos“ biografijos.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Darbus ir dainas skyrė Lietuvai
* Pakeitęs pavardę praeities neištrinsi
* Vištyčio gyventojų sodyboje kas rytą pusryčiauja voverės
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas