Keturvalakių jaunimas stabdė „Suvalko“ atakas ir diktavo savą varžybų tempą.

Romo ČĖPLOS nuotr.

„Santakos“ laikraščio taurės krepšinio turnyras

Šeštadienį antrosios lygos krepšinio komandos jau dalysis medalius

Keturioms stipriausioms antrosios lygos komandoms („Dubleriams“, Keturvalakiams, „Suvalkui“ ir Kybartų pataisos namams) liko paskutinės kovos. Jau šį šeštadienį sužinosime, kas pasipuoš penkiasdešimt antrojo „Santakos“ laikraščio taurės turnyro medaliais.

Finalinis komandų ketvertukas „susidėliojo“ po praėjusio savaitgalio rungtynių. Beveik visos varžybos buvo labai atkaklios, krepšininkai dėl pergalės grūmėsi iki pačių paskutinių žaidimo sekundžių.

Permainingos buvo jau pačios pirmos šeštadienio rungtynės, kai Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos sporto salėje susitiko „Šeimenos“ jaunimas ir „Suvalko“ klubo krepšinio veteranai. Aktyviai varžybas pradėjęs „Suvalkas“ pirmame kėlinyje pirmavo 12 taškų. Tačiau antro kėlinio septintą minutę komandas teskyrė jau tik du taškai. Po to – lygiosios ir rezultatas ėmė svyruoti lyg ant svarstyklių: tai „Šeimenos“, tai „Suvalko“ naudai. Kėlinio baigtis buvo palankesnė „Šeimenos“ krepšininkams – 40:35. Jie 7–8 taškais pirmavo ir trečiame kėlinyje. „Suvalkas“ nesnaudė, pasivijo ir pralenkė varžovus – kėlinį užbaigė sau palankiu rezultatu 62:57. Iniciatyvos iš rankų vyresnieji žaidėjai neišleido ir paskutiniame varžybų etape. Po truputį didindami skirtumą „Suvalko“ krepšininkai rungtynes baigė pergale 93:80. Krepšinio žinovų nuomone, „Šeimenos“ komandai pritrūko kovinės ugnelės ir… kolektyvinių veiksmų. Gerai žaidė šios komandos atstovas G.Girdijauskas, kuris pelnė 20 taškų. „Suvalko“ komandoje V.Ševčenka surinko 35 taškus, daug naudos komandai davė G.Brokevičius ir R.Maslauskas.

Kitaip atrodė Keturvalakių ir Gižų vaikinų žaidimas. Kur kas galingesni keturvalakiečiai, vadovaujami seniūno G.Urbšio, visiškai užgožė Gižų krepšininkus. Po poros kėlinių rezultatas buvo 86:21 ir, kaip kalbėjo žiūrovai, dėl akivaizdaus pranašumo rungtynes buvo galima baigti. Stebuklo neįvyko ir tolesnio žaidimo metu: Keturvalakių žaidėjai savo kaimynus gižiečius įveikė rezultatu 131:48. Pastarųjų komandoje situaciją sau palankesne linkme pakreipti stengėsi A.Štrimaitis ir V.Šaukščius, keturvalakiečių komandoje gerai žaidė A.Urbšys, N.Žaliabarštis, E.Žukas ir kiti.

Kybartų pataisos namų ir Pajevonio komandų rungtynių baigtį galima apibūdinti taip: nugalėjo patirtis, valia ir kovingumas. Šie žodžiai skirti kybartiečiams, kurie tris kėlinius užtikrintai pirmaujant pajevoniečiams nesudėjo ginklų ir sugebėjo iškovoti pergalę. Visus tris kėlinius komandos siela ir „variklis“ N.Demenius kiek galėdamas skatino saviškius kovoti. Rezultatą pavyko išlyginti ketvirto kėlinio pradžioje – 70:70. Nuo tos akimirkos Pataisos namų komanda ėmė eiti į priekį – keturiais, šešiais, aštuoniais taškais... Pajevoniečiai nenusileido. Likus 26 sekundėms komandas teskyrė keturi taškai. Tačiau keli paskutiniai Pajevonio krepšininkų metimai į krepšį buvo netaiklūs ir pergale 95:89 džiaugėsi kybartiečiai. Jų komandoje naudingiausi buvo N.Demenius, R.Melzbakas ir A.Plaušinis. Pajevonio ekipoje gerai žaidė M.Ragauskas, J.Dausinas ir A.Ragauskas. Pajevoniečiai pataikė devynis tritaškius metimus.

Kad išsiaiškintų, kuri komanda stipresnė, „Dubleriams“ ir Tinklinio klubo krepšininkams pagrindinio rungtynių laiko neužteko. Pirmasis kėlinukas baigėsi 27:27, antrajame kova taip pat vyko taškas į tašką. Jį rezultatu 46:40 laimėjo Tinklinio klubas. Ši komanda net 13 taškų pirmavo ir trečiame kėlinyje. Tačiau du taiklūs „Dublerių“ žaidėjo M.Vaičiūno tritaškiai metimai skirtumą sumažino iki 7 taškų, o komandai pasispaudus rezultatas tapo lygus – 66:66. Kiek vėliau M.Vaičiūno pagrečiui pelnyti 10 taškų „Dublerius“ išvedė į priekį ir trečią kėlinį jie laimėjo 79:70.

Ketvirtame kėlinyje Tinklinio klubas skirtumą buvo sumažinęs ir išlyginęs, o likus žaisti 8 sekundes tinklininkai netgi pirmavo. Tačiau varžybų pabaigą paskelbęs teisėjo švilpukas užfiksavo lygiąsias 100:100 ir teko skelbti pirmąjį šiame turnyre varžybų pratęsimą.

Tokia pat permaininga kova vyko ir žaidžiant papildomas 5 minutes. Į priekį išsiverždavo tai viena, tai kita komanda. Gerai sekėsi kovoti M.Vaičiūnui ir tai, ko gero, lėmė pergalę 115:110 „Dublerių“ komandai. Be M.Vaičiūno, aikštelėje gerai kovojo G.Vaitkus, A.Bulevičius ir kiti. Tinklinio komandoje – E.Bernota, D.Gražulis ir A.Vasiliauskas.

Sekmadienį susitiko į pusfinalį patekusios komandos: „Suvalkas“ ir Keturvalakiai bei „Dubleriai“ ir Kybartų pataisos namai.

„Suvalko“ ir Keturvalakių komandų rungtynės prasidėjo greitomis A.Urbšio ir N.Žaliabarščio atakomis. Jos keturvalakiečius išvedė į priekį ir kiek sutrikdė „Suvalką“. V.Ševčenkos ir G.Brokevičiaus metimai rezultatą aplygino, tačiau antrame kėlinyje ilgesnį žaidėjų suolelį turintys ir energingiau žaidžiantys Keturvalakių krepšininkai dar labiau ėmė spausti varžovus ir tolti pergalės link. Antrasis kėlinys baigėsi 50:26. Antrą varžybų pusę vyko apylygė kova, bet panašus taškų skirtumas išliko iki varžybų pabaigos. Pergalę keturvalakiečiai iškovojo rezultatu 107:79. Gerai žaidė visi šios komandos nariai, o „Suvalko“ komandoje visą krūvį atlaikė V.Ševčenka, K.Norkeliūnas, V.Čibirka ir R.Maslauskas.

Kybartų pataisos namų ir „Dublerių“ komandų varžybų pradžioje taiklūs tritaškiai „Dublerių“ komandos snaiperių A.Bulevičiaus ir M.Vaičiūno metimai 17:7 išvedė į priekį vilkaviškiečius. Atrodė, jog tai išgąsdino Pataisos namų komandą, tačiau greitai R.Melzbako ir N.Demeniaus pastangomis skirtumas ėmė mažėti. Tie patys žaidėjai sėkmingai taškus pelnė ir antrame kėlinyje. Likus 15 sekundžių, „Dubleriai“ pirmavo vos vienu tašku. Trečią kėlinį kybartiečiai dar labiau spustelėjo varžovus ir išsiveržė į priekį. Daug naudos davė greitos R.Melzbako atakos. Saviškius drąsino ir į varžybas atvažiavęs Pataisos namų direktorius E.Žalys. Kėlinį 68:64 laimėjo kybartiečiai. Paskutiniame varžybų etape varžovai prie jų tai priartėdavo, tai nutoldavo. „Dubleriai“ vienu tašku į priekį išsiveržė iki rungtynių pabaigos likus 4 minutėms ir toliau iniciatyvos iš savo rankų neišleido. Taškų skirtumas pamažu augo jų naudai. Pataisos namų krepšininkų mėginimai rezultatą išlyginti nebuvo sėkmingi. Pergalę 87:81 iškovojo „Dublerių“ komanda.

Šį šeštadienį „Dubleriai“ ir Keturvalakių krepšininkai kovos dėl pirmosios vietos turnyre ir „Santakos“ laikraščio taurės. Varžybos Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos sporto salėje prasidės 16.15 val. Anksčiau, 14.30 val., dėl trečios vietos ir bronzos medalių varžysis „Suvalko“ ir Kybartų pataisos namų krepšininkai. Laukiama įdomių kovų, varžybas paįvairins šokėjų pasirodymai.

Šeštadienį vyks ir pirmos lygos komandų varžybos: 11 val. rungtyniaus „Balmepa“ ir „Gintrėja“, 12.45 val. – „Opiniogravis“ ir „PROdažai“.

„Santakos“ inf.

Gruodžio 22 d. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje rengiamas Kybartų miesto bendruomenei skirtas kalėdinis krepšinio 3x3 turnyras. Varžybos vyks šiose amžiaus grupėse: gimusių 1992 m ir jaunesnių, gimusių 1991–1990 metais, gimusių 1989 m. ir vyresnių, bei grupėje „Tėtis, aš ir mano draugas“ (mokinys). Komandas registruoja gimnazijos kūno kultūros mokytojai.