„Santaka“ / Policijos vadovas vilkaviškiečių „posūniais“ nelaikys

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, plastikinę 1 t talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.), garažo vartų vyrius. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-04-21 11:36:51

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-12-11 09:12

Dalinkitės:  


Marijampolės apskrities VPK vadovas K.Kalinauskas įsitikinęs, jog dėl policijos reformos vilkaviškiečiai tik išloš.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Policijos vadovas vilkaviškiečių „posūniais“ nelaikys

Eglė KVIESULAITIENĖ

Nors Vilkaviškio rajono policijos komisariatas turi savo viršininką, vis dėlto po reorganizacijos mūsiškio, kaip ir kitų Marijampolės apskrities policijos komisariatų pareigūnai, tiesiogiai pavaldūs Vyriausiajam policijos komisariatui.

Jam, t. y. visai apskrities policijai, nuo gruodžio 1 d. oficialiai vadovauja vyresnysis komisaras Kęstutis KALINAUSKAS. Su juo kalbėjomės apie sustambintos įstaigos problemas, vadovavimo strategiją ir tai, ar mūsų rajono komisariatas neliks vargšu „posūniu“, kuriam atitenka liesiausias kąsnis nuo apskrities pareigūnų stalo.

– Nors marijampoliečiams Jūsų, ko gero, pristatinėti nereikia, mūsų rajono gyventojams dar neteko susipažinti su naujuoju apskrities VPK vadovu ir sužinoti, kaip juo tapote.

– Policijoje, kuri tuo metu vadinosi milicija, pradėjau dirbti nuo 1982 metų. Širvintų policijos komisariate dirbau kriminalinės paieškos inspektoriumi, po to – viršininko pavaduotoju kadrų ir socialiniams reikalams. Kadangi esu marijampolietis, visada traukė sugrįžti į gimtąjį miestą, tad 1991 metais atsiradus galimybei parvykau į gimtinę. Kelerius metus vadovavau miesto policijos nuovadai, Savivaldybių policijai. 1999 metais policininko uniformą buvau trumpam iškeitęs į pasieniečio – dirbau Lazdijų pasienio policijos rinktinės vado pavaduotoju-štabo viršininku. 2000-ųjų pavasarį grįžau į Marijampolės policijos komisariatą ir tapau jo vadovu. Po reorganizacijos nuo spalio 1 d. laikinai ėjau Marijampolės apskrities VPK viršininko pareigas, o perėjęs atranką buvau paskirtas į šias pareigas nuolatiniam darbui.

– Reorganizacija sulaukė visokiausių nuomonių ir vertinimų. Vilkaviškio Savivaldybė ypač priešinosi tam, kad mūsų komisariatas taptų pavaldus jūsiškiui. Ar tokia situacija negąsdino, einant į šias pareigas?

– Vadovaudamas Marijampolės policijos komisariatui taip pat buvau atsakingas už visos apskrities policijos darbą. Tik tuomet į kolegų darbą tesikišdavome tiek, kiek nurodydavo Policijos departamentas – dažniausiai labiau suteikdavome pagalbą nei kontroliuodavome. Dabar aš tiesiogiai atsakingas už visų apskrities komisariatų – Vilkaviškio, Šakių, Kazlų Rūdos, Kalvarijos ir Marijampolės – darbą. Atsakomybė labai didelė. Iškart pajutau padidėjusį darbo krūvį. Vien dokumentų, kuriuos reikia perskaityti, pasirašyti, kas rytą ant mano stalo keliskart daugiau. Anksčiau vadovavau apie 300 žmonių kolektyvui, dabar – 655 darbuotojams.

– Jeigu palygintumėte visų rajonų PK, kuriems dabar vadovaujate, kurioje vietoje atsidurtų mūsų rajono Policijos komisariatas?

– Apie visų komisariatų darbą ir rezultatus žinojau iš anksto – vieni silpnesni, kiti stipresni. Net sunku lyginti Vilkaviškio PK su Kalvarijos ar Kazlų Rūdos. Pastarieji, kur dirba tik po 50 žmonių, turi savų problemų, su kuriomis nesusiduria vilkaviškiečiai.

Sakykim, mažuosiuose komisariatuose net susirgus vienam patruliui kyla problema, kas galės jį pakeisti. Kitaip yra Vilkaviškyje ar Šakiuose. Vilkaviškiečiai pas mus atėjo su geriausia finansine situacija ir gerai sukomplektuotais kadrais. Kai kurie kiti komisariatai prisijungė su skolomis, o Vilkaviškio PK turėjo sutaupytų lėšų, buvo „bagočiausias“. Komisariato gebėjimas tvarkyti finansus parodo jūsų rajono PK vadovo kompetenciją. Komisariato darbo rezultatai – taip pat neblogi, rezonansinių nusikaltimų nėra daug, jie atskleidžiami.

Kaip komisariatai dirbs ateityje, dar sunku prognozuoti. Mat dar nepatvirtinti jų viršininkai. Nežinia, ar po atrankos vadovauti liks tie patys žmonės, ar kažkas keisis.

– Kaip jūs vertinate pačią reformą? Ar ne keistokai atrodo, kai prieš keletą metų komisariatai buvo susmulkinti, įkurti naujose mažosiose savivaldybėse, o dabar jau stambinami? Ar galima iš tokių reformų tikėtis naudos?

– Naudos laukti dar per anksti, jos iškart net nesitikėjome. Kiekviena reorganizacija sukelia laikinų nestabilumų, to neišvengė ir ši. Sumaišties atneša ir laikinumo jausmas: kol nepatvirtinti vadovai, jie nežino, kokius darbus gali planuoti ateičiai, kokius pavyks įgyvendinti. Vyksta finansų perdavimas, jų perdalijimas komisariatams, tad nesklandumai neišvengiami. Tik dabar, kai drauge dirbame jau trečias mėnuo, pradedame „įsivažiuoti“. Perėjimo laikotarpis tikrai nebuvo sklandus, bet dabar vėl patenkame į ne lengvesnį – valstybės finansinę krizę. Kalbama apie mokos fondo, kitų išlaidų sumažinimą, tad nestabilumo periodas gali užsitęsti.

Dėl ankstesnės reformos, kai komisariatai buvo smulkinami, kalti tikrai ne mes. Tai – politikų bėdos. Mano manymu, įstaigų stambinimas pasiteisins. Tai rodo kaimyninių valstybių pavyzdys.

– Po reformos Vilkaviškio PK neliko dviejų nuovadų viršininkų ir jų sekretorių etatų. Tačiau vargiai bus sutaupyta tiek lėšų, kad atsipirktų kasdieniniai raštų, kuriuos reikia suderinti su apskrities VPK, vežiojimai ir siuntinėjimai?

– Nemanau, kad buvo reikalingos nuovados, kuriose sėdėjo po viršininką, sekretorę, vairuotoją ir du pareigūnus. Ar žmogui naudinga, kai dirba trys biurokratai ir du policininkai? Geriau skirti papildomų policininkų etatų. Nors vilkaviškiečiai labiausiai priešinosi, iš reorganizacijos jie išlošė daugiausiai – gavo keturis papildomus patrulių etatus. Taigi vietoj tik vadovavusių, vadinkim, biurokratų gavo „žemiškus“ pareigūnus. Žinoma, dėl krizės kol kas šiems etatams dar neskirtas finansavimas ir nežinia kaip bus, bet tikimės.

Seniau komisariatų vadovams dėl kai kurių problemų dažnokai tekdavo vykti į Vilnių, tad Marijampolė jiems tikrai arčiau. Nemanykite, kad kasdien specialiai vežiojami raštai ar kita korespondencija. Yra darbuotojų, važinėjančių į darbą, konvojaus automobiliai, atvykstantys į areštinę ar Pataisos namus, – kartu perduodami ir raštai. Mes netgi sutaupysime, nes nebereikės susirašinėti tarp komisariatų ir raštus siųsti paštu.

– O kaip bus su Vištyčio, Pilviškių nuovadų pastatais? Juk jie renovuoti, sudėtos didžiulės Policijos departamento lėšos.

– Planuojame pastatų atsisakyti, nes neapsimokės išlaikyti. Šiek tiek apmaudu, kad tokie dalykai nebuvo numatyti iš anksto. Pilviškių nuovada praktiškai baigta remontuoti tik prieš kelias savaites. Manome, kad grąžinę tokius pastatus gausime po kelis kabinetus savo pareigūnams įkurdinti.

– Jau dabar girdime pareigūnus aimanuojant, kad vietoj prašytų 50 litrų benzino Marijampolės VPK skyrė tik 30, o lėšų padangoms pasikeisti iš viso neskyrė. Ar neliks marijampoliečiai „savi vaikai“, o vilkaviškiečiai ir kiti komisariatai – tik „posūniai“?

– Mes privalome skaičiuoti ir taupyti lėšas, bet tikrai kiti PK neliks nuskriausti. Kad ir skirstant lėšas remontui: tiek Vilkaviškio, tiek Marijampolės PK gavo po tiek pat – 100 tūkst. litų. Aš esu atsakingas už visų apskrities PK darbą, tad „skauda“ už visus vienodai. Lėšas tikrai skirstysime taip, kad pirmiausia kliūtų tam, kam labiausiai reikia.

Vilkaviškiečiai neturėtų nerimauti – jie neliks nuskriausti. Nors ir artėja krizė, tikime, jog degalų nuvažiuoti į įvykių vietą pakaks. Policininkas negali pasakyti žmogui, kad neatvyks, nes neturi benzino. Šito būti negali. Jūsų rajono vadovai baiminosi, jog miesto šventėse pritrūks pareigūnų, nes komisariatas ne pats spręs, kiek jų nusiųsti. Garantuoju, kad patrulių bus tiek, kiek reikės tvarkai palaikyti. O ją palaikyti didesnių švenčių metu padės ir Marijampolės, ir kitų komisariatų žmonės.

Keistis pareigūnais – labai gera patirtis, duodanti puikių rezultatų. Tą tikriausiai jau pastebėjote, kai šventėse budi Marijampolės mobiliojo būrio policininkai ar keliuose dirba kitų rajonų patruliai. Tad nereikia sėti panikos – viskas tikrai stos į savo vietas, tik duokite truputį laiko.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas