„Santaka“ / Pertvarkos ne tik Vilniuje, bet ir Savivaldybėje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-12-11 09:07

Dalinkitės:  


Bendrajame skyriuje, kuriam vadovauja Dileta Kviesulaitienė (trečia iš kairės), šiuo metu dar dirba ir vyriausiosios specialistės Dainora Džermeikienė, Daiva Gvazdaitienė ir Aušra Sinkevičienė. Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Kasparaičio, kai kurios darbuotojos bus paskirtos į naujai kuriamą Personalo skyrių.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Pertvarkos ne tik Vilniuje, bet ir Savivaldybėje

Dangyra APANAVIČIENĖ

Taip jau sutapo, kad pertvarkų ėmėsi ne tik naujai išrinkta šalies valdžia, bet ir mūsų rajono Savivaldybė. Paskutiniajame rajono Tarybos posėdyje buvo patvirtinta nauja rajono Savivaldybės administracijos struktūra.

Su pokyčiais skaitytojus supažindina administracijos direktorius Sigitas KASPARAITIS:

– Pagal naująjį sprendimą didelių pokyčių Savivaldybės administracijoje tikrai neįvyko. Tai tik tam tikri vidiniai pertvarkymai. Lig šiol administracijos struktūrą sudarė dvylika skyrių, keturios tarnybos, trys į struktūrinius padalinius neįeinantys valstybės tarnautojai ir dvylika seniūnijų.

Dabar rajono Taryba patvirtino septyniolika skyrių ir panaikino tarnybas.

Seniūnijų liko tiek pat, o prie administracijos direktoriaus liko keturi į struktūrinius padalinius neįeinantys valstybės tarnautojai: civilinės saugos, karo prievolės, kūno kultūros ir sporto vyriausieji specialistai bei ekologas (taip pat vyriausiasis specialistas).

Taip pat pakeisti kai kurių skyrių pavadinimai. Ekonomikos plėtros skyrius nuo šiol vadinsis Investicijų ir strateginio planavimo, o Socialinės paramos skyrius pervardytas į Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros.

– Sukurti du nauji skyriai – Viešųjų pirkimų ir Personalo. Kokios jų funkcijos, kas jiems vadovauja?

– Kokios naujųjų skyrių funkcijos, nusako jų pavadinimai: Viešųjų pirkimų skyrius organizuos viešuosius pirkimus, Personalo skyrius rūpinsis su darbo santykiais susijusiais reikalais. Vadovai kol kas nepaskirti, tai bus padaryta artimiausiu metu.

Į šiuos skyrius naujų darbuotojų nereikės priimti, nes ten dirbti pereis kai kurie specialistai iš Bendrojo ir Vietinio ūkio skyrių.

– Kodėl reikėjo panaikinti tarnybas?

– Pagal Viešojo administravimo įstatymą savivaldybėse negali būti tarnybų. Šį darbą turėjome atlikti seniau, bet vis neprisiruošėme, be to, žiūrėjome, ką ir kaip daro kitos savivaldybės. Kai kurios, pavyzdžiui, Šakių rajono, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos, lig šiol nieko nedarė, o Marijampolės savivaldybė šiuos reikalus susitvarkiusi. Tik marijampoliečiai skyrius pavadino departamentais. Nors tai skamba išdidžiai, bet jų pavyzdžiu nepasekėme.

Mes, kaip minėjau, tik pervardijome kai kuriuos skyrius ir panaikinome tarnybas. Centralizuota vidaus audito, Informatikos ir Vaiko teisių apsaugos tarnybos tapo skyriais, o tarnybų darbuotojai tapo skyrių darbuotojais.

– Ar po šios pertvarkos padidėjo darbuotojų skaičius bei lėšos jiems išlaikyti?

– Bendras darbuotojų skaičius nepasikeitė. O buvusiems tarnybų vadovams, kurie tapo skyrių vedėjais, kaip ir numato įstatymas, darbo užmokestis padidės. Be to, nuo 2009 m. sausio 1 d. įsigalios Vyriausybės nutarimas, pagal kurį numatyta valstybės tarnautojams atlyginimus padidinti per vieną kategoriją. Žadama spręsti ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, atlyginimų klausimą. Dabar tarp jų ir valstybės tarnautojų atlyginimų atotrūkis yra gana didelis. Darbuotojai, Savivaldybės administracijoje dirbantys pagal darbo sutartis, negauna priedų nei už stažą valstybės tarnyboje, nei už aukštesnę kvalifikaciją.

– Kuo skiriasi valstybės tarnautojų darbo pobūdis nuo darbuotojų, toje pačioje Savivaldybėje dirbančių pagal darbo sutartis?

– Pirmiausia skiriasi šių darbuotojų priėmimo į darbą reikalavimai. Atranka žmonių, pretenduojančių dirbti pagal darbo sutartis, yra paprastesnė, jiems nerengiami priėmimo į pareigas konkursai, nereikalaujama ypatingo išsilavinimo ir kvalifikacijos. Šių specialistų darbas yra daugiau techninio pobūdžio, paprastai jie nepriima svarbių sprendimų.

– Vis tenka girdėti, kad į kai kurias pareigas negalite rasti darbuotojų. Kodėl?

– Šiuo metu yra laisvos dvi pareigybės – Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojo (vyriausiojo architekto) ir Švietimo skyriaus vyriausiojo specialisto. Pagrindinė priežastis – nepatrauklūs atlyginimai.

Vyriausiojo architekto neturime gal jau šešeri metai, nes, kaip žinia, privačiai dirbdami architektai uždirba keletą, o gal net ir keliolika kartų daugiau nei Savivaldybėje.

Prieš kurį laiką skelbėme konkursą ir Švietimo skyriaus specialisto vietai užimti – neatsirado nė vieno pretendento. Priežastis panaši – rajono pedagogai, matyt, uždirba pakankamai ir niekas nenori eiti dirbti į skyrių.

– Bet juk dėl mažų atlyginimų šalies pedagogai vis dar ruošiasi streikuoti?

– Mano minėtas pavyzdys rodo, kad nėra taip blogai, kaip kartais nušviečiama. Švietimo skyriuje specialistas „į rankas“ gauna apie 1400 litų – tai mažesnis atlyginimas nei eilinio mokytojo.

Nekalbu jau apie mokyklų vadovus – kai kurie uždirba daugiau už mane. O nuo kitų metų rugsėjo 1 d. pedagogų atlyginimai bus dar didesni. Štai didžiųjų rajono mokyklų vadovų atlyginimai sieks apie 6000 litų, mokytojų metodininkų – per 4000 Lt, vyr. mokytojų – 3500–3900 Lt, mokytojų – 2600–3500 Lt. Atskaičius mokesčius, žinoma, susidarys mažesnės sumos, bet juk vis tiek nėra taip blogai.

– Pastaruoju metu Savivaldybėje galima pastebėti vis daugiau jaunų veidų.

– Kolektyvas iš tiesų labai atjaunėjęs ir dirba tikrai normaliai, išskyrus kai kuriuos retus atvejus. Džiaugiuosi, kad per metus teko parašyti tik vieną nuobaudą, dėl kurios panaikinimo, beje, darbuotojas yra kreipęsis į teismą.

– Ar dažnai žmonės skundžiasi teismui dėl pralaimėtų konkursų?

– Retai, bet pasitaiko tokių atvejų. Šiuo metu yra skundą pateikusi Agnė Kieliūtė, kuri nelaimėjo konkurso viešųjų pirkimų specialistės vietai užimti. Laimėjo geriau pasiruošęs pretendentas. Taigi ji dėl neva neskaidraus konkurso Savivaldybėje padavė skundus Vyriausybės atstovui Marijampolės apskrityje, Vidaus reikalų ministerijai, Seimo kontrolieriams ir teismui.

Beje, Vidaus reikalų ministerija, ištyrusi skundą, nustatė, kad pretendentė netgi neatitiko reikalavimų ir mes net negalėjome iš jos priimti dokumentų, tačiau per mūsų darbuotojos neapsižiūrėjimą A.Kieliūtei buvo leista dalyvauti konkurse.

– Kartais pasigirsta kalbų, kad tik už kyšį galima įsidarbinti Savivaldybėje. Gal tokios kalbos pasiekė ir Jus?

– Girdėjau, kad nedavęs Kasparaičiui kyšio į Savivaldybę dirbti neateisi. Būtų gerai, kad tas, kuris man davė kyšį, ateitų į redakciją ir apie tai pasakytų arba kreiptųsi į Savivaldybės antikorupcinės komisijos pirmininką Juozą Totoraitį.

O jeigu rimtai, tai noriu pasakyti, kad nuo to laiko, kai buvo patvirtinta administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigybė, nuo visų konkursų atsiribojau. Komisijos pirmininku dažniausiai yra paskiriamas mano pavaduotojas S.Vabalas arba kitas specialistas ir aš į tuos dalykus dabar visiškai nesikišu.

Kita vertus, niekas jokios įtakos per konkursus daryti ir negali. Komisiją sudaro atstovai iš įvairių institucijų, pretendentai laiko testą raštu, vertinama jų veiklos programa bei pokalbis žodžiu. Viskas įrašoma į skaitmenines laikmenas, kurios yra saugomos. Konkursus laimi tie, kurie būna geriausiai pasiruošę.

Ir tai yra labai gerai. Ir aš, ir meras norime, kad į Savivaldybę ateitų dirbti patys kompetentingiausi specialistai. Tada ir vadovui galvos neskauda, gyventojai skundų nerašo, ir problemų būna mažiau.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas