„Santaka“ / Kūno kultūros mokytojas vėl nesusitvardė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-06-07 08:25

Dalinkitės:  


Konfliktas tarp paauglių ir mokytojo V.Valioko įsiplieskia ne pirmą kartą.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Kūno kultūros mokytojas vėl nesusitvardė

Eglė KVIESULAITIENĖ


Kai į redakciją paskambinusi mama pradėjo kalbėti apie smurtaujantį Kybartų pagrindinės mokyklos mokytoją ir bijančius į pamokas eiti vaikus, istorija pasirodė jau girdėta. Juolab kad nesusivaldė ir ranką prieš paauglį pakėlė kūno kultūros mokytojas Vytautas Valiokas. Apie tai, kaip panašiais metodais buvo auklėti du šios mokyklos moksleiviai, jau rašėme praėjusių mokslo metų pradžioje. Tuomet mokytojas V.Valiokas už nepedagogiškus veiksmus buvo nubaustas papeikimu.



Rinko šiukšles

Šįkart istorija pasikartojo ne pirmąjį (kaip praėjusį kartą), o paskutinįjį mokslo metų mėnesį. Aštuntokai kūno kultūra užsiiminėjo mokyklos stadione. Rytojaus dieną Kybartuose turėjo vykti šventė, tad sportuoti nenorėję moksleiviai „Kybartų darnos“ darbuotojai padėjo rinkti šiukšles.

V.Valioko auklėtiniai aštuntokai, kuriuos jis ugdė porą metų, kaip ir dauguma tokio amžiaus paauglių, talkininkavo nelabai noriai. Anot mokytojo V.Valioko, keli jaunuoliai vis nerimo – trukdė kamuoliu žaidusiems penktokams, aikštę šlavusiai moteriškei, mėtėsi keiksmažodžiais. Tad mokytojas bandė juos drausminti žodžiais.



Nevykęs pokštas


Besibaigiant pamokai trys paaugliai nutarė nevykusiai papokštauti. Jie priskynė puokštę iš godlapių bei dilgėlių ir nunešė mokytojui „už gerą darbą“. Pamatęs pasikeitusį pedagogo veidą ir išgirdęs griežtu tonu ištartą liepimą puokštę išmesti, vienas berniūkščių mestelėjo: „Žiūrėk, pederastas, neima“. V.Valiokas aiškino, jog būtent tuo momentu nebesusivaldė – stvėrė dilgėlių puokštę laikiusį vaikiną ir norėjo trinktelėti per sprandą. Bet Darius (nepilnamečio vardas pakeistas), anot V.Valioko, tuo momentu atsisuko. Daugiau nei 30 metų pedagoginio darbo stažą turintis mokytojas kumštimi prakirto vaikui lūpą. Iš žaizdos pliūptelėjo kraujas. Į berniuko dantis pirštą susižalojo ir pats mokytojas.



Mokytojas nubaustas

Draugai nuščiuvo. Pasirodęs kraujas ir netikėtas smurtas iškart atšaldė emocijas. Vaikai nuvedė kraujuojantį draugą pas mokyklos medikę, po to kreipėsi į direktorių.

Pedagogas taip pat suprato, kad jo poelgis nederamas. Jis skubėjo skambinti Dariaus tėčiui ir aiškintis, kas nutiko.

Mokyklos direktorius Arvydas Judickas incidentą įvertino vienareikšmiškai. Už nepedagogišką poelgį V.Valiokas vėl nubaustas papeikimu. Apie auklėjimą kumščiu, kuris įvyko per be smurto prieš vaikus skelbtą gegužės mėnesį, pranešta rajono Švietimo skyriui.




Sunkus amžius

V.Valiokas tvirtino suprantąs, jog taip pasielgti neturėjo teisės. Aštuntokų auklėtojas tikino, kad jo vaikai nėra blogi. Su jais rasdavo bendrą kalbą. Tačiau paskutiniuosius mėnesius jiems tarsi kas atsitiko, mat klasė į šią mokyklą nebegrįš. Nuo rugsėjo pagrindinės mokyklos abiturientai taps gimnazistais. Dabar jie mokykloje patys vyriausi.

„Vyriškumo“ demonstravimo amžius labai sunkus tiek su paaugliais bendraujantiems pedagogams, tiek tėvams. Kai kurių tėvai, ypač vienos vaikinus auklėjančios mamos, dažnai bejėgės suvaldyti jas praaugusius sūnus, tad prašo pedagogų pagalbos. Direktorius pritarė, jog negalima praleisti sunkaus paauglystės periodo, būtina jaunuolius auklėti, tačiau tikrai ne smurtu.



Geras specialistas

Mokyklos vadovas smerkė nebe pirmą kartą į panašius incidentus įsiveliančio pedagogo poelgį. Tačiau sakė, kad V.Valioko išugdytų mokinių pasiektais rezultatais negalįs nesididžiuoti. Pas šį mokytoją treniruotes lankantys vaikai jį myli, noriai sportuoja, dalyvauja varžybose ir laimi. Anot direktoriaus, jei pedagogas su vaikais nerastų bendros kalbos, rezultatai tikrai būtų kitokie.

Nuskriaustais pasijutę aštuntokai sakė seniai konfliktuojantys su savo auklėtoju.




Konfliktuoja nuolat

Vaikinai suprato, kad jų poelgis mokytojo atžvilgiu taip pat buvo nederamas, tačiau pedagogą kaltino ne vieninteliu smurtavimo atveju. Vaikai pasakojo, kad tą pačią pamoką V.Valiokas apkumščiavo ir kitą jų klasės mokinį, kam šis už tvoros išspyrė kamuolį. Anot paauglių, kai klasiokas užsidengė rankomis veidą, mokytojas daužė į šonkaulius. Auklėtiniai aiškino, jog nusikaltusius mokinius mokytojas dažnai kumščiuoja, stumdo, tranko per galvą, nepagarbiai vadina „kaiminiais“ ir pan.

Pedagogui nepagarbą parodžiusių mokinių žodžiais būtų galima netikėti, jei prasiveržęs smurtas prieš aštuntoką būtų vienintelis atvejis.

Mokyklos direktorius nusiskundė, jog jam itin dažnai tenka bendrauti su sunkiai auklėjamais septintų-aštuntų klasių moksleiviais. Mat pedagogės moterys dažnai atveda mokinius, su kuriais per pamoką nesusitvarko. Tačiau mokyklos vadovas smurto nepateisina, tad su sunkiai auklėjamais paaugliais bando kalbėtis.

Ar ši priemonė efektyvi, galima diskutuoti. Tačiau ji bent nežemina ir taip į aplinką jautriai reaguojančio paauglio, o tuo labiau – pedagogo autoriteto.



Publikuota: 2005-06-07 08:25:28

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai